اگر در بیابان گم شدیم، چگونه نجات یابیم؟

سخن جدیدی نخواهد بود اگر بگوییم بیابان‌ها معمولا میزبان خوبی برای مهمانان خود نیستند. هرچندکه خیلی‌ها دوست دارند با خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت به شهرها یا کشورهای دیگر به مهمانی بیابان‌های مختلف جهان بروند، اما گهگاه مشکلی بزرگ به نام گم شدن در بیابان یقه این افراد را گرفته و حتی آنها را به جدال با مرگ دعوت می‌‌‌‌‌‌‌کند. با این حال، لذتی که در بیابان‌گردی وجود دارد، مانع این می‌‌‌‌‌‌‌شود که ما بیخیال خرید بلیط هواپیما و سفر به بیابان‌ها شویم.

0
100
موقع گم شده در بیابان چه کار کنیم
گم شده در بیابان
اگر در بیابان گم شدیم، چگونه نجات یابیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 17Rating: 3.5اگر در بیابان گم شدیم، چگونه نجات یابیم؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستان با رعایت برخی اصول و انجام کارهای خاصی می‌‌‌‌‌‌‌توان حتی در صورت گم شدن در بیابان هم شانس زنده ماندن خود را بالا نگه داشت. سخن جدیدی نخواهد بود اگر بگوییم بیابان‌ها معمولا میزبان خوبی برای مهمانان خود نیستند. هرچندکه خیلی‌ها دوست دارند

گم شدن در بیابان و نجات یافتن از آن

سخن جدیدی نخواهد بود اگر بگوییم بیابان‌ها معمولا میزبان خوبی برای مهمانان خود نیستند. هرچندکه خیلی‌ها دوست دارند با خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت به شهرها یا کشورهای دیگر به مهمانی بیابان‌های مختلف جهان بروند، اما گهگاه مشکلی بزرگ به نام گم شدن در بیابان یقه این افراد را گرفته و حتی آنها را به جدال با مرگ دعوت می‌‌‌‌‌‌‌کند. با این حال، لذتی که در بیابان‌گردی وجود دارد، مانع این می‌‌‌‌‌‌‌شود که ما بیخیال خرید بلیط هواپیما و سفر به بیابان‌ها شویم. اما شکی نیست که با رعایت برخی اصول و انجام کارهای خاصی می‌‌‌‌‌‌‌توان حتی در صورت گم شدن در بیابان هم شانس زنده ماندن خود را بالا نگه داشت. مطلب حاضر به بیان این اصول پرداخته و با توضیحات مفید و موثری قصد ارائه کاربردی‌‌ترین اطلاعات ممکن به شما را دارد. این مطلب را به دقت مطالعه کنید و سپس با خرید آنلاین بلیط هواپیما ، خود را آماده سفری امن و مطمئن نمائید.

بیابان گردی

1به بقیه بگویید که کجا می‌‌‌‌‌‌‌روید

اگر بر انجام مسافرت خود مصمم هستید و بلیط هواپیما و سایر ملزومات را کاملا مهیا کرده‌اید، بهتر است قبل از خروج از منزل و ترک شهر به یک یا چند نفر از دوستان و آشنایان بگویید که دقیقا کجا می‌‌‌‌‌‌‌روید و آنها را کاملا از روند برنامه خود آگاه سازید. بیابان جایی نیست که جی‌پی‌اس، اینترنت یا سیگنال‌های مخابراتی گوشی شما در آن کارایی داشته باشد و بتوانید از آنجا با بقیه تماس بگیرید. بنابراین، اگر آنها از برنامه شما با خبر باشند، می‌‌‌‌‌‌‌توانند در صورت لزوم راحت‌تر به دنبال‌تان بیایند.

لباس مناسب

2خودتان را درست بپوشانید

خورشید در بیابان به راحتی دست از سر شما بر نخواهد داشت مگر اینکه خودتان کاری برای مقابله با نور و گرمای شدید آن انجام دهید. بنابراین حتما باید شما کلاهی پهن، عینک آفتابی و لباس‌هایی با رنگ روشن داشته باشید. برای دفع گرما، به هیچ وجه نباید لباس را از تن خود بیرون بیاورید چراکه این کار سبب آفتاب سوختگی شدید و مشکلات بعدی می‌‌‌‌‌‌‌شود. پس حتما باید همزمان با خرید بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی برای سفر، انتخاب لوازم مناسب برای پوشاندن خودتان را در دستور کار قرار دهید.

از طرفی دیگر، اگر بتوانید سایبانی مناسب برای خود بسازید، شانس زنده ماندن خودتان را در بیابان بسیار افزایش خواهید داد. بهتر است این کار را بعد از غروب آفتاب انجام دهید. درختچه‌ها و کاکتوس‌های بیابان بهترین گزینه برای این کار هستند. هرچند که آنها به اندازه یک درخت تنومند سایبان شما باشند اما حداقل برای مدت زمان کوتاهی شما را از شر گرمای خورشید در امان نگه خواهند داشت.

آب زیادی

3زیاد آب ننوشید

بدون آب نمی‌توان زنده ماند اما نوشیدن آن هنگام گم شدن در بیابان روش‌های خاص خود را دارد. اولا نباید شما به محض احساس تشنگی آب بنوشید. در واقع کمی باید مقاومت بیشتری در مقابل تشنگی از خود نشان دهید. اما نکته بهتر، جیره‌بندی کردن آب برای خودتان است. بدین‌ترتیب شما در لحظات خاصی فقط یک جرعه از آب خود را می‌‌‌‌‌‌‌نوشید و همچنان به جنگ برای بقا در دل بیابان ادامه می‌‌‌‌‌‌‌دهید. البته، حتما هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر، تا حد ممکن برای خود آب بردارید.

گرسنگی

4گرسنه بمانید

هرچقدر شما بیشتر غذا بخورید بیشتر احساس تشنگی خواهید کرد و از طرفی دیگر، دمای بدن‌تان بالاتر خواهد رفت. بنابراین اگر روزی مسیر خود را در بیابانی گم کردید و در کوله‌پشتی‌تان غذا داشتید، بهتر است فقط کمی از طعم آن بچشید تا احساس گرسنگی شما رفع شود. نگران زنده ماندن از این بابت هم نباشید. بدن انسان می‌‌‌‌‌‌‌تواند روزها بدون خوردن غذا به حیات خود ادامه دهد. پس باید این نکته را هم هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرتی به قصد بیابان‌گردی، مد نظر قرار دهید.

علامت گذاری کنید

5علامت‌گذاری کنید

کسانی که در بیابان گم می‌‌‌‌‌‌‌شوند، فقط دو کار می‌‌‌‌‌‌‌توانند انجام دهند. آنها یا سر جای خود قرار گرفته و منتظر کمک بقیه می‌‌‌‌‌‌‌مانند یا راهی را در پیش گرفته و به امید زنده ماندن، به سمت شهر حرکت می‌‌‌‌‌‌‌کنند. در هر دو حالت شما باید زمین را با استفاده از هر آنچه که در اطراف خود می‌‌‌‌‌‌‌بینید، علامت‌گذاری کنید. نوشتن حروفی بزرگ بر روی زمین و درخواست کمک و همچنین علامت‌‌گذاری مسیر حرکت با استفاده از اشیای مختلف، صورت‌های متفاوت این کار محسوب می‌‌‌‌‌‌‌شوند.

مراقب جانوران باشید

6حرفه‌ای حرکت کنید

اگر روزی با خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت، سرنوشت‌تان به گونه‌ای رقم خورد که وسط بیابان گم شدید، حتما باید رفتارهای حرفه‌ای از خود نشان دهید. به عبارت بهتر، شما باید از حداقل میزان انرژی خود برای حرکت و جابجایی استفاده کنید. حرکت آرام و حلزون‌وار، جلوگیری از تعریق بدن و بستن دهان با یک تکه لباس جزو کارهایی هستند که رطوبت بدن‌تان را به میزان زیادی حفظ کرده و مانع از تشنگی و گرسنگی زودهنگام شما می‌‌‌‌‌‌‌شوند.

چند نکته مهم دیگر

نکات متعددی را می‌‌‌‌‌‌‌توان درباره چگونگی زنده ماندن در دل بیابان ذکر کرد. اما غیر از مطالب بالا، بهتر است هنگام گم شدن در بیابان آتشی برافروزید. چراکه دمای هوای بیابان در شب، برخلاف روز، بسیار سرد می‌‌‌‌‌‌‌شود. همچنین دوری کردن از حیوانات صحرایی، حفظ آرامش در تمامی لحظات، حرکت کردن در طول شب و جابجایی در مسیر مستقیم جزو موارد مهمی هستند که می‌‌‌‌‌‌‌توانند تاثیر بسزایی در زنده ماندن شما هنگام خرید بلیط هواپیما و گم شدن در بیابان‌گردی داشته باشند.

گم شدن در وسط بیابان همیشه هم در بیابان‌گردی اتفاق نمی‌افتد. چه بسا شما هنگام عبور از وسط یک بیابان برای رفتن به جایی دیگر، بر اثر تصادف، خرابی خودرو و یا هر اتفاق پیش‌بینی‌نشده دیگری راه را گم کنید و به درد سر بیفتید. پس مطالعه چنین مطلبی می‌‌‌‌‌‌‌تواند برای هر کسی مفید باشد. حال آنکه اگر بلیط هواپیما بخرید و یا توسط هر وسیله دیگری هم به مسافرت بروید، کافیست نکات ذکرشده در این مطلب را به خاطر بسپارید تا از هم‌اکنون به مقابله با مشکلات و خطرات احتمالی بپردازید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید