چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم؟

معضل عدم دسترسی به اینترنت در طول سفر یکی از مواردی است که خریداران بلیط هواپیما و گردشگران را از یک حامی بزرگ محروم می‌کند. اینترنت در هنگام سفر می‌تواند کلیدی برای بسیاری از مشکلات ارتباطی، دسترسی و اطلاعات باشد. در این میان نقشه گوگل مپ “Google Map” خدمات مطمئنی را در خصوص مسیرها و نقشه راه‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا مانع گم شدن آن‌ها شده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شود. البته این سرویس چندان بی‌نقص هم نیست و انتقادهای زیادی را در باب عدم دسترسی به خدمات، به صورت آفلاین دریافت می‌کند.

0
169
چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم
نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم
چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم؟Reviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jan 14Rating: 3.5چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم؟ - خرید بلیط هواپیما از سفرستانمعضل عدم دسترسی به اینترنت در طول سفر یکی از مواردی است که خریداران بلیط هواپیما و گردشگران را از یک حامی بزرگ محروم می‌کند. اینترنت در هنگام سفر می‌تواند کلیدی برای بسیاری از مشکلات ارتباطی، دسترسی و اطلاعات باشد. در این میان نقشه گوگل مپ “Google Map” خدمات مطمئنی را در خصوص مسیرها و نقشه راه‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا مانع گم شدن آن‌ها شده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شود.

نقشه آفلاین مقصد

معضل عدم دسترسی به اینترنت در طول سفر یکی از مواردی است که خریداران بلیط هواپیما و گردشگران را از یک حامی بزرگ محروم می‌کند. اینترنت در هنگام سفر می‌تواند کلیدی برای بسیاری از مشکلات ارتباطی، دسترسی و اطلاعات باشد. در این میان نقشه گوگل مپ “Google Map” خدمات مطمئنی را در خصوص مسیرها و نقشه راه‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا مانع گم شدن آن‌ها شده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شود. البته این سرویس چندان بی‌نقص هم نیست و انتقادهای زیادی را در باب عدم دسترسی به خدمات، به صورت آفلاین دریافت می‌کند. خوشبختانه با تلاشی که اخیراً صورت گرفته، می‌توان به صورت آفلاین هم از این خدمات بهره‌مند شد به شرطی که پیش‌اقداماتی هم انجام بدهید و هنگام خرید بلیط هواپیمای مقصدی که آشنایی چندانی با محل جاذبه‌ها، خیابان‌ها و مسیرهای مختلفش ندارید به راحتی این مشکل را حل کنید.

✅ بازدید از مقاله اپلیکیشن کاربردی سفرستان
✅ بازدید از مقاله اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما

نگهداری نقشه آفلاین در حافظه گوشی

نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم
چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم

دسترسی به این مزیت از طریق دانلود برخی اطلاعات امکان‌پذیر خواهد بود و به همین دلیل باید قسمت بزرگی از حافظه گوشی را خالی کنید یا کارت حافظه‌ای با ظرفیت بیش‌تر را استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید وقتی بلیط هواپیمای خارج از کشور خریدید، استفاده از اینترنت هزینه مازادی خواهد داشت، مگر اینکه از اینترنت رایگان هتل‌ها و برخی کافه‌ها استفاده کنید. پس بعد از اینکه بلیط هواپیمای خود را خریدید و از برنامه سفری خود مطلع شدید، نقشه شهرها و منطقه‌های بازدیدی خود را از گوگل مپ دانلود کنید. حجم اطلاعات نقشه هر شهر می‌تواند حدود 1 تا 1.5 گیگ باشد، البته به منطقه مورد نظرتان هم بستگی دارد. حتماً از قبل محل ذخیره این فایل‌ها را از حافظه داخلی به کارت حافظه تغییر دهید تا مشکلی از بابت کمبود فضای ذخیره نداشته باشید. در ادامه از برنامه‌های دیگری که می‌توان به جای گوگل مپ استفاده کرد صحبت خواهیم کرد.

به آخرین ورژن به‌روز رسانی کنید

نقشه آفلاین مقصد مسافرت
نقشه آفلاین مقصد

نقشه‌های آفلاینی که دانلود می‌شوند تا 30 روز اعتبار دارند و در گوشی باقی می‌مانند چون دنیا روز به روز و به سرعت در حال توسعه و تغییر است و هر روز خیابان یا ساختمان جدیدی به یک منطقه اضافه می‌شود. برای همین وقتی خیابانی بسته و یا خیابان جدیدی به نقشه شهری یک منطقه افزوده شده و یا حتی رستوران جدیدی افتتاح می‌شود، گوگل نسخه قدیمی را به‌روزرسانی می‌کند. شاید قبلاً این موضوع فکر کاربران و گردشگرانی که دائماً بلیط هواپیما به مقاصد مختلف را می‌خریدند، مشغول می‌کرد اما امروزه این به‌روزرسانی با تنظیم نسخه آفلاین، به صورت خودکار صورت می‌گیرد. نکته مهمی که نباید از دانستنش غافل شوید این است که نقشه‌های آفلاین گوگل مپ تمام خدماتی که به صورت آنلاین در دسترس می‌گذارند، مثل مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، اطلاعات حمل‌و‌نقلی و غیره در نسخه آفلاین نمی‌گذارند، اما استفاده از بقیه امکانات نظیر گشتن آدرس مثل سابق خواهد بود.

طریقه دانلود نقشه مقصد خود

نقشه آفلاین مقصد مسافرت
نقشه آفلاین مقصد

حتی اگر بلیط هواپیمای مقصد خود را خریده و سفر خود را شروع کرده باشید نگران گم شدن خود نباشید. وقتی به هتل یا محل اقامت خود رسیدید از اینترنت Wifi آنجا استفاده کنید و مراحل زیر را طی کنید، تقریباً اکثر هتل‌ها اینترنت رایگان را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. برنامه گوگل مپ را باز کنید و به قسمت پروفایل بروید، منطقه یا ناحیه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید را پیدا کنید، سپس روی آن نقطه انتخابی بزنید تا گزینه‌هایی را برایتان بیاورد. در بین این گزینه‌ها دانلود یا ذخیره وجود دارد، در صورتی که می‌خواهید گستره وسیع یا کوچکی از منطقه را برای دسترسی آفلاین داشته باشید، قسمت انتخابی را با بزرگنمایی یا کوچک‌نمایی تغییر دهید، توجه داشته باشید که در هر بار دانلود شما می‌توانید تا حجم 225 مگابایت از داده‌های نقشه هر منطقه را ذخیره کنید، در مرحله آخر گزینه «دانلود» را انتخاب کنید و پس از دانلود نامی برای آن فایل انتخاب کنید تا در صورت نیاز راحت‌تر پیدایش کنید.

جایگزین‌های گوگل مپ برای استفاده آفلاین

چگونه نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم
نقشه آفلاین مقصد خود را داشته باشیم

بعد از شروع سفر، روش دیگری هم برای استفاده از گوگل مپ به صورت آفلاین وجود دارد، به این صورت که وقتی در همان هتل محل اقامتتان هستید، مسیر یا مکان موردنظر خود را جستجو کنید، گوگل مپ به صورت خودکار این اطلاعات موردنیاز را دانلود می‌کند و تا زمانی که به مقصد نرسیده‌اید و برنامه را نبسته‌اید می‌توانید از آن اطلاعات استفاده کنید. اما برای زمانی که به اشتباه برنامه را بستید نیز جایگزین‌هایی وجود دارد. با اینکه گوگل مپ در نوع خود بهترین نقشه موجود می‌باشد اما وقتی استفاده آفلاین نقشه مدنظر باشد جایگاه اول به اپلیکیشن “Here WeGo” می‌رسد که یکی از بهترین‌ها در این زمینه است. صحبت ما از گوگل مپ به این دلیل بود که عموماً افراد از نسخه آنلاین آن استفاده کرده و با طرز کارش آشنایی دارند اما در تمام دنیا اپلیکیشن‌های دیگری هم مطرح‌اند که دانلود و استفاده از آن‌ها کاملاً سلیقه‌ای است. برای همین پیشنهاد ما به شما این است که همان‌گونه که برای خرید بلیط هواپیما، انتخاب مقصد و اطلاعات مقصد موردنظر وقت می‌گذارید، مدت کوتاهی را هم برای آشنایی با اپلیکیشن‌های زیر بگذارید تا در نهایت گزینه‌ای را انتخاب کنید که کار با آن برای شما راحت‌تر است.

اپلیکیشن‌های نقشه آفلاین

اپلیکیشن های آفلاین برای داشتن نقشه آفلاین
اپلیکیشن های آفلاین برای نقشه آفلاین

قطعاً کسانی که گردشگری بخشی از زندگی‌شان شده و در هر فرصتی بلیط هواپیما نقاط مختلف جهان را خریداری می‌کنند، تجربه خوبی در مورد استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی دارند. کسانی که اپلیکیشن‌هایی نظیر “Here WeGo”، “Maps.me”، “Triposo”، “Galileo” و “TripAdvisor City Guide” را به هنگام خرید بلیط هواپیما توصیه کرده‌اند. در میان این اپلیکیشن‌ها “Here WeGo” جزو برترین‌های 2018 بوده است، اپلیکیشن “Maps.me” هم بسیار پرکاربرد بوده و با اینکه حاوی جزئی‌ترین اطلاعات مثل داروخانه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و مترو، تمامی جاذبه‌های منطقه و حتی یک‌طرفه یا دوطرفه بودن خیابان‌هاست اما مانند “Triposo” اطلاعات مربوطه مثل بهترین رستوران آن منطقه را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد. تریپوسو ترکیبی از یک اپلیکیشن مسیریابی و راهنمای سفر است که 6 میلیون گردشگر با نظرسنجی و اشتراک تجربه‌های خود، به تازه‌واردان کمک می‌کنند. در سخن آخر برای انتخاب اپلیکیشن مناسب، بعد از خرید بلیط هواپیما مقصدتان، هدف سفرتان را مشخص کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید