نحوه قرار دادن بار در قفسه بالای صندلی هواپیما

احتمالا تاکنون هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی، در داخل کابین افرادی را دیده‌اید که مشغول کشتی گرفتن با قفسه بالای صندلی خودشان هستند و سعی می‌کنند وسایل خود را به هر طریق ممکن در آن قسمت جای دهند. اما در نهایت موفقیت چندانی در این کار نصیبشان نمی‌شود.

0
59
نحوه قرار دادن بار در هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما
نحوه قرار دادن بار در قفسه بالای صندلی هواپیماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 21Rating: 4.5نحوه قرار دادن بار در هواپیما و جا دادن بار در بخش قفسه بالای صندلی هواپیما.نحوه قرار دادن بار در هواپیما دارای توصیه هاییست که در ادامه آورده شده تا قبل از اقدام به هر سفری از آنها باخبر بوده و از مشکلات ناشی از پرواز خود بکاهید.

توصیه هایی برای جا دادن بار در قفسه بالای صندلی هواپیما

احتمالا تاکنون هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی، در داخل کابین افرادی را دیده‌اید که مشغول کشتی گرفتن با قفسه بالای صندلی خودشان هستند و سعی می‌کنند وسایل خود را به هر طریق ممکن در آن قسمت جای دهند. اما در نهایت موفقیت چندانی در این کار نصیبشان نمی‌شود. شاید هم حتی برای خودتان این مساله پیش آمده و عدم موفقیت در گذاشتن وسایل داخل قفسه بالای صندلی، تا انتهای پرواز شما را اذیت کرده است. این موضوع باعث شد که ما مطلبی را به نحوه قرار دادن بار در هواپیما اختصاص دهیم تا شما با مطالعه آن با نحوه انجام این کار به خوبی آشنا شوید. پس پیشنهاد ما را برای خواندن ادامه این مطلب بپذیرید و همزمان با جستجو برای یافتن بلیط هواپیما به بهترین مقصد ممکن، متنی مفید و کاربردی در مورد راحتی سفر با هواپیما مطالعه کنید.

انتخاب کیف یا چمدان مناسب

نحوه قرار دادن بار در هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما

قدم اول برای جا دادن وسایل در قفسه بالای صندلی از زمانی آغاز می‌شود که شما اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌‌کنید. در این زمان، شما باید قوانین ایرلاین مد نظر خود را بخوانید و از ابعاد چمدان‌ها و کیف‌های دستی مجاز در پروازهای این ایرلاین آگاه شوید. ایرلاین‌ها معمولا در صفحات مخصوص خود اطلاعاتی نظیر میزان مجاز حمل بار و ابعاد چمدان‌ها را برای کلاس‌های مختلف پروازی خود کاملا نشان می‌دهند تا مسافرانشان کاملا با قوانین و قواعد آنها آشنا شوند. بدیهیست که انتخاب کیف یا چمدان بزرگتر از حد مجاز کار شما را برای جا دادن وسایل در قفسه بالای صندلی بسیار سخت خواهد کرد.

اول چرخ‌های چمدان بعد بدنه

نحوه قرار دادن بار در هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما

کلیدی‌ترین نکته برای جا دادن چمدانی بزرگ در داخل قفسه بالای صندلی و در واقع نحوه قرار دادن بار در هواپیما این است که نخست قسمت چرخ‌های را وارد قفسه کنید و سپس سایر قسمت‌ها را به سمت داخل قفسه هل دهید. برخی افراد به اشتباه ابتدا قسمت بالای چمدان را در قفسه می‌گذارند و بدین ترتیب در آخر، چرخ‌ها بیرون می‌مانند. ضمنا، فراموش نکنید که در اکثر هواپیماها قفسه مخصوصی هم برای گذاشتن کیف‌های کوچک در زیر صندلی تعبیه شده است. بنابراین، نیازی نیست که همه چمدان‌ها را به زور در قفسه بالا جای دهید. ضمنا، اگر ابتدا قسمت چرخ‌های چمدان را داخل قفسه بگذارید، برداشتن آن هم آسان‌تر خواهد بود.

✅ بازدید از مقاله دانستنی های سفر با هواپیما
✅ بازدید از مقاله حقایق جالبی که در مورد توالت‌ هواپیما
✅ بازدید از مقاله خواب راحت در هواپیما را چگونه تجربه کنیم؟

استفاده از قفسه‌های دیگر

نحوه قرار دادن بار در قفسه بالای هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما

یکی از مشکلاتی که معمولا هنگام خرید بلیط هواپیما گریبانگیر افراد زیادی می‌شود، این است که آنها هنگام باز کردن قفسه بالای صندلی خود، آن را پر از وسایل می‌بینند. توجه داشته باشید که در چنین حالتی، عرف رایج در اکثر ایرلاین‌ها این است که شما وسایل خود را در قفسه بالای چند صندلی عقب‌تر از صندلی خودتان قرار بدهید. این موضوع به هیچ وجه بی‌ادبی و یا تعرض به حقوق دیگران نیست. کار اشتباه این است که وسایل دیگران را از آنجا در بیاورید تا بخواهید وسایل خود را جای دهید. البته این مساله برای همه ایرلاین‌ها صدق نمی‌کند. پس بهتر است امکان انجام آن را از خدمه پرواز جویا شوید.

با هواپیماهای جدید پرواز کنید

نحوه قرار دادن بار در هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما

قفسه بالای صندلی هواپیماهای قدیمی اکثرا کوچک بوده و قرار دادن چمدان یا کیف در آنها بسیار سخت است. اما اگر شما با یک فروند هواپیمای جدید سفر کنید، خواهید دید که قفسه این هواپیما بسیار بزرگ‌تر بوده و حتی می‌توان دو چمدان را روی همدیگر گذاشت. بنابراین توصیه ما به شما این است که در صورت امکان، ایرلاینی را انتخاب کنید که هواپیمای جدیدی دارد. بدین‌ترتیب فضای بسیار بیشتری برای گذاشتن چمدان‌های خود خواهید داشت.

از مهمانداران کمک بگیرید

نحوه قرار دادن بار در قفسه بالای هواپیما
قرار دادن بار در هواپیما

اینکه شما همیشه باید با مهمانداران هواپیما در ارتباط باشید، امری طبیعی است. اما اگر در مورد گذاشتن وسایل در قفسه بالای صندلی خودتان مشکلی برای شما پیش آمد، به هیچ وجه نباید از مطرح کردن آن اجتناب کنید. در واقع، اصلی‌‌ترین وظیفه مهمانان و خدمه هواپیما کمک به مسافران و تامین راحتی و آرامش آنهاست. پس بدون هیچ گونه احساس خجالت یا ترس و یا هر نوع حس بازدارنده دیگری، بهتر است از مهمانداران کمک بگیرید و راحتی خودتان را رقم بزنید.

انجام سفر هوایی بسیار راحت‌تر از آن چیزی هست که احتمالا تاکنون به آن فکر می‌کردید. اگر با ریزه‌کاری‌های سفر با هواپیما به خوبی آشنا شوید، قطعا تا انتهای پرواز خارجی یا پرواز داخلی خودتان احساس بسیار خوب و خوشایندی خواهید داشت. فراموش نکنید که بخش مهمی از لذت و جذابیت‌ سفر شما به راحتی پیمودن مسیر مرتبط است. پس اگر می‌خواهید سفر لذت‌بخشی تجربه کنید، مطالبی از این دست را به خوبی مطالعه کنید و اطلاعات خود را در مورد نحوه سفر با هواپیما به خوبی افزایش دهید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید