نخستین خط هوایی گردشگری روسیه ایران

0
166
خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
بلیط هواپیما روسیه ایران
نخستین خط هوایی گردشگری روسیه ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 22Rating: 4.0نخستین خط هوایی گردشگری روسیه ایران - خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجی روسیهفعالان گردشگری روسیه ایران توافق‌ها برای برقراری نخستین خط هوایی گردشگری روسیه ایران به مرحله اجرا نزدیک‌تر شد. بلیط هواپیما روسیه ایران و پرواز خارجی

راه‌اندازی نخستین خط هوایی گردشگری روسیه ایران

با سفر هیأتی از فعالان گردشگری روسیه ایران، توافق‌ها برای برقراری نخستین خط هوایی گردشگری بین روسیه و ایران به مرحله اجرا نزدیک‌تر شد. به گزارش ایسنا، این خط هوایی در مسیری یک طرفه فقط گردشگران روس را به ایران خواهد آورد. پروژه چارتر گردشگری روسیه ایران از سوی یک شرکت خصوصی و همراهی یکی از ایرلاین‌های ایرانی اجرا می‌شود.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
بلیط هواپیما روسیه ایران

طبق وعده مجری ایرانی این طرح، قرار است در هفته ۶۰۰ گردشگر روس با این پرواز خارجی که قیمت فوق‌العاده‌ای خواهد داشت، به ایران سفر کنند. این مسیر هوایی که فقط مخصوص گردشگران روس است بین “مسکو-کیش، اصفهان-مسکو” و “تاتارستان (کازان)-کیش، اصفهان-تاتارستان” برقرار خواهد شد. سال گذشته بیش از ١٢٠ هزار ایرانی به روسیه سفر کردند که در مقابل کمتر از نصف این جمعیت از روسیه به ایران آمدند.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
بلیط هواپیما روسیه ایران

طبق گزارش ایسنا ایران و روسیه همچنین قصد دارند امسال طرح لغو روادید گروهی را به اجرا بگذارند که پیش‌بینی می‌شود حجم سفر به دو کشور روند افزایشی به خود بگیرد، هر چند که پیش بینی شده جمعیت مسافران ایرانی به روسیه همچنان از طرف مقابل پیشی بگیرد.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
مسیر هوایی روسیه ایران

یعقوب قاسمی، فعال گردشگر و مجری این پروژه به ایسنا گفت: برای برقراری این چارتر گردشگری که سال‌های زیادی نسبت به آن تمایل داشتیم، سراغ قدیمی‌ترین شرکت گردشگری روسیه که از زمان اتحادیه جماهیر شوروی فعال بود، رفتیم. همچنین تخفیف‌های مناسبی را از هتل‌های ایرانی و یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشورمان گرفته‌ایم تا این پروژه با قیمت نازل برای روس‌ها اجرا شود و انگیزه محکمی برای سفر به ایران شکل گیرد. این شرکت روس که قرار شده گردشگرانی از کشورش را راهی ایران کند، در شش ماه گذشته ۸۵۰ هزار مسافر به آنتالیا و حدود یک میلیون روس را به دوبی فرستاد.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
پرواز خارجی روسیه ایران

وی همچنین گفت: انگیزه این کار، فرمان‌های حکومتی دولت فدرال روسیه برای ترغیب مردم این کشور به سفر ایران بوده است. آقای پوتین مردم روسیه را مستقیما برای سفر به ایران سفارش کرده و دولت ما هم تاکنون حامی برقراری تعامل مشترک با روسیه بوده است، پس زمینه مهیاتر از گذشته به نظر می‌آید.

به گفته او، آغاز این پروژه از جمهوری تاتارستان با برقراری خط مستقیم هوایی با ایران خواهد بود. در حال حاضر پرواز خارجی مستقیمی بین این جمهوری و ایران وجود ندارد، اما براساس تمایل رییس جمهور تاتارستان قرار شده این خط هوایی برقرار شود.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
بلیط هواپیما روسیه ایران

این تورگردان درباره ضمانت اجرایی این پروژه کلان با توجه به طرح‌های نیمه کاره گردشگری، اظهار کرد: تاکنون کسی نبود که ریسک بالای این کار را بپذیرد. همه تأسیسات گردشگری هم به این شکل پای کار نبوده‌اند که قیمت‌های مناسبی برای ارزان تمام شدن یک سفر ارائه دهند.

ضمن اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران و سفارت‌های دو کشور نیز همراه بوده‌اند. ما در پایان سفر هیأت تورگردانان روسیه که هم اکنون در حال گشت در ایران هستند قراردادهایی را ثابت خواهیم کرد.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
پرواز خارجی روسیه ایران

وی اضافه کرد: مدیران اصلی آژانس‌های روسیه قبلا به ایران آمده بودند و مقصد کیش به آن‌ها معرفی شده بود که از حیرت دهانشان باز ماند. زیبایی آب خلیج فارس، غذاهای خوشمزه ایرانی، هوای پاک، آفتاب و پلاژ که البته برای زنان و مردان جدا است و به نظر می‌رسد برای روس‌ها مشکلی نداشته باشد همه از جذابیت‌های این جزیره به زعم روس‌ها بوده است. همان موقع مدیر یکی از شرکت‌های روسیه گفت که اولین مسافران ما به جزیره کیش فقط ۱۵۰ نفر از کارمندان خودشان است.

قاسمی افزود: ما تاکنون گردشگر روس در حجم بالا نداشته‌ایم. خیلی مهم است که با عوامل اجرایی در این کشور توریستی صحبت کنیم. معتقدم آنچنان که گفته می‌شود ایران برای روس‌ها محدودیت ندارد. دوبی که جمعیت زیادی از روس‌ها سالانه به آن سفر می‌کنند بیشتر از ایران محدودیت دارد. باور دارم برای توسعه تعاملات گردشگی فقط نباید روی محدودیت‌هایمان متمرکز شویم. من سال‌های زیادی در روسیه زندگی کردم و می‌دانم سلیقه آن‌ها چیست و مطمئنم آن‌ها جزیره کیش را به عنوان مقصد ثابت انتخاب خواهند کرد.

خرید بلیط هواپیما روسیه ایران
بلیط هواپیما روسیه ایران

این تورگردان بیان کرد: بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر در روسیه زندگی می‌کنند. آیا ما نمی‌توانیم ۱۰ میلیون نفر آن‌ها را به ایران بیاوریم و یا حتی روی مسلمان‌هایشان متمرکز شویم؟ خاطرم هست در دوره‌ای مفتی‌های روسیه درخواست داده بودند که مسلمانان این کشور را به کیش بیاوریم. آن‌ها در ترکیه هتل‌های مخصوصی دارند چرا ما نمی‌توانیم امکانات مورد نیاز آن‌ها را فراهم کنیم؟

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۳۲ توراپراتور روس از جمهوری تاتارستان و شهرهای اوفا و مسکو به ایران سفر کرده‌اند تا مسیر زمینی و هوایی گردشگری اصفهان-کیش را برای سفر گردشگران روس به ایران بررسی کنند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع: isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید