نصب ماه مصنوعی در چین در سال 2020

کشور چین شاید جزو حیرت‌انگیزترین کشورهایی باشد که با خرید بلیط هواپیما می‌توان به آن سفر کرد. بسیاری از مردم دنیا معتقدند که چینی‌ها با تولیدات و محصولات خود، بازارهای دنیا را تصاحب کرده‌اند. حال این مردمان چشم بادامی می‌خواهند ماهی دیگر در آسمان شب خود نصب کنند. بله! ماه آسمان شب به زودی رقیبی پیدا خواهد کرد. دانشمندان چینی در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی و ارسال ماه مصنوعی به دور زمین تا سال 2020 هستند تا خیابان‌های شهر را پس از تاریکی، روشن کنند.

0
65
خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین
نصب ماه مصنوعی در چین در سال 2020Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 28Rating: 4.0نصب ماه مصنوعی در چین در سال 2020 - خرید بلیط هواپیما چین از سفرستانکشور چین شاید جزو حیرت‌انگیزترین کشورهایی باشد که با خرید بلیط هواپیما می‌توان به آن سفر کرد. بسیاری از مردم دنیا معتقدند که چینی‌ها با تولیدات و محصولات خود، بازارهای دنیا را تصاحب کرده‌اند. حال این مردمان چشم بادامی می‌خواهند ماهی دیگر در آسمان شب خود نصب کنند. بلیط هواپیما چین

ماه مصنوعی در چین

کشور چین شاید جزو حیرت‌انگیزترین کشورهایی باشد که با خرید بلیط هواپیما چین می‌توان به آن سفر کرد. بسیاری از مردم دنیا معتقدند که چینی‌ها با تولیدات و محصولات خود، بازارهای دنیا را تصاحب کرده‌اند. حال این مردمان چشم بادامی می‌خواهند ماهی دیگر در آسمان شب خود نصب کنند. بله! ماه آسمان شب به زودی رقیبی پیدا خواهد کرد. دانشمندان چینی در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی و ارسال ماه مصنوعی به دور زمین تا سال 2020 هستند تا خیابان‌های شهر را پس از تاریکی، روشن کنند.

ماه مصنوعی درکجا نصب خواهد شد؟

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

حتی شنیدن ایده ماه مصنوعی نیز، بسیاری را برآن می‌کند تا با خرید بلیط هواپیما چین از این ابتکار جدید دیدن کنند. حال باید دید دانشمندان قصد دارند این ماه مصنوعی را در کدام شهر نصب کنند تا بتوان با خرید بلیط هواپیما چین سفری به آن داشت و ماه مصنوعی و تأثیر آن را دید. طبق گزارش رسانه دولتی چین، دانشمندان امیدوارند بتوانند این ماه مصنوعی را بر فراز شهر چنگدو، پایتخت استان سیچوآن، نصب کنند. این جسم ساختگی آسمانی، اساساً یک ماهواره‌ای روشن است که با روکشی منعکس کننده نور خورشید را در زمین پخش خواهد کرد و مکمل چراغ‌های خیابانی در شب خواهد بود.

✅ بازدید از مقاله چنگدو جزو سریع ترین شهرهای رو به پیشرفت آسیا

تفاوت دوماه

خرید بلیط هواپیما چین
تفاوت دو ماه

این ماه مصنوعی که شاید بسیاری را با خرید بلیط هواپیما چین به چنگدو بکشاند تفاوت‌هایی با ماه اصلی خواهد داشت. طبق تخمین و برآورد دانشمندان، این ماه مصنوعی هشت برابر درخشان‌تر از ماه اصلی خواهد بود. دیگر تفاوت آن، نزدیکی به زمین است. دانشمندان گفته‌اند که این ماه بسیار نزدیک‌تر از ماه اصلی به دور مدار زمین خواهد چرخید. ماه مصنوعی در فاصله حدود 500 کیلومتری (310 مایل) خواهد بود درحالی که ماه در فاصله 380000 کیلومتری (236000 مایل) قرار دارد. نور منعکس شونده از این ماه حدود 3600 کیلومتر مربع تا 6400 کیلومتر مربع را پوشش خواهد داد. البته باید خاطر نشان کرد که این طرح بلند پروازانه تمام آسمان شب را روشن نخواهد کرد و اگر می‌خواهید روشنایی این ماه مصنوعی را ببینید شاید بهترین روش خرید بلیط هواپیما چین و سفری به چنگدو باشد.

ماه یاری رسان

خرید بلیط هواپیما چین
ماه مصنوعی

وو چانفنگ (Wu Chunfeng)، رئیس انجمن علمی منطقه جدید تیانفو، در گفت‌وگو با چاینا دِیلی اظهار داشت: “روشنایی مورد انتظار این ماه مصنوعی، در چشم انسان، چیزی حدود یک پنجم نور معمول چراغ‌های خیابانی خواهد بود.” بر اساس برآوردهای وو چانفنگ، با استفاده از این ماه جدید سالانه حدود 1.2 بیلیون یوان (173 میلیون دلار) در هزینه‌های برق چنگدو صرفه‌جویی و ذخیره خواهد شد. این ماه مصنوعی که شاید افراد بسیاری را با خرید بلیط هواپیما چین به سمت چنگدو سرازیر کند یاری رسان خوبی نیز خواهد بود. این ماه می‌تواند کمک‌کننده امدادگران در خاموشی‌ها و بلایای طبیعی باشد. اگر این پروژه به خوبی و موفقیت‌آمیز پیش رفت، امکان اضافه شدن سه ماه دیگر در آسمان شب تا سال 2022 نیز وجود دارد. وو افزود، البته آزمایشات زیادی باید صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که این پروژه قابل‌اعتماد بوده و تأثیرات مضری بر محیط زیست طبیعی نخواهد گذاشت. وو در گفت‌وگو با دِیلی اظهار کرد:” ما آزمایشات خود را در بیابانی خالی از سکنه انجام می‌دهیم تا پرتوهای نور ما هیچ تداخلی با مردم و یا تجهیزات مشاهده فضا نداشته باشد.” وو در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد تداخل نور این ماه با نور طبیعی روز و شب و ایجاد مشکل برای گیاهان و حیوانات، گفت: شدت نور و مدت‌زمان روشنایی آن قابل تنظیم است. و هنگامیکه این ماه مصنوعی در مدار قرار دارد، مردم فقط یک ستاره درخشان در آسمان خواهند دید.

ماه مصنوعی روسیه

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما روسیه

شاید ایده ماه مصنوعی ایده بکری به نظر بیاید، اما این ایده و اهداف فضایی چینی‌ها بی سابقه هم نبوده است. با توجه به مقالات نیویورک تایمز، در دهه 1990، روسیه آزمایشات مشابهی را انجام داد. اگر با خرید بلیط هواپیما روسیه سفری به این کشور داشته باشید احتمالاً می‌دانید که برخی از شهرهای شمالی روسیه با کمبود نور خورشید مواجه‌اند به همین دلیل روسیه نیز در پی یافتن راه چاره‌ای برای این شهرها بود. این کشور سعی داشت با آینه‌ای در مدار زمین، نور خورشید را به برخی از شهرهای شمالی خود که از نور خورشید محروم‌اند، ارسال کند. این پروژه در سال 1999 به علت باز نشدن آینه و سوختن آن در فضا، رها شد. طبق گزارش تایمز، در ژانویه نیز شرکت آزمایشگاه موشکی آمریکایی (American firm Rocket Lab) ستاره‌ای مصنوعی را به فضا پرتاپ کرد. اما دانشمندان این ستاره دست ساز بشر را به شدت نقد کرده و با آن مخالفت کردند؛ دانشمندان معتقد بودند این ستاره علاوه بر ایجاد آلودگی نور مصنوعی، مدار زمین را نیز به هم می‌ریزد. اما امروزه این ماه مصنوعی توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کرده و آنان را متقاعد به خرید بلیط هواپیما چین کند.

گرچه ایده ایجاد و ساخت ماه مصنوعی بسیار تأثیرگذار و شگفت‌آور است، اما باید گفت که بسیاری از گیاهان و حیوانات فعالیت‌های خود را بر اساس ماه انجام می‌دهند. همانند لاک‌پشت‌های دریایی که در ماه کامل تخم‌گذاری می‌کنند. در هر صورت از آنجایی که گفته شده شدت نور این ماه قابل تنظیم و کاملاً در کنترل است، امیدواریم این پدیده جدید تأثیر بدی بر سایر جانوران نداشته باشد. ماه مصنوعی در شهر چنگدو به فضا ارسال خواهد شد و شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما چین سفری به این شهر چینی داشته باشید تا این ماه را با چشم خود ببینید. البته این ماه در سال 2020 راه‌اندازی خواهد شد، پس بلیط هواپیما چین خود را برای چند سال دیگر ذخیره کنید.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
time.com
chinadaily.com
bigthink.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید