نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ‌های آموزش دیده

یکی از مسائل و مشکلاتی که همواره گریبان مکان‌های توریستی را می‌گیرد، نظافت و پاکیزگی آن‌هاست. البته بیشتر افرادی که با خرید بلیط هواپیما سفری به نقاط مختلف دنیا دارند، تمامی تلاش خود را جهت حفظ پاکیزگی آن محیط به کار می‌برند. با این حال باز هم ته سیگار و خرده زباله‌هایی یافت می‌شوند که به هر دلیلی روی زمین مانده‌اند. یکی از پارک‌های موضوعی فرانسه کمی ابتکار به خرج داده و با کمک پرندگان، پاکیزگی محیط پارک را حفظ کرده؛ و درنتیجه توجه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

0
21
نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ
نظافت پارک توسط کلاغ
نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ‌های آموزش دیدهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 11Rating: 3.5نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ‌های آموزش دیده - خرید بلیط هواپیما فرانسهیکی از مسائل و مشکلاتی که همواره گریبان مکان‌های توریستی را می‌گیرد، نظافت و پاکیزگی آن‌هاست. البته بیشتر افرادی که با خرید بلیط هواپیما سفری به نقاط مختلف دنیا دارند، تمامی تلاش خود را جهت حفظ پاکیزگی آن محیط به کار می‌برند. با این حال باز هم ته سیگار و خرده زباله‌هایی یافت می‌شوند که به هر دلیلی روی زمین مانده‌اند. بلیط هواپیما فرانسه

پارک فرانسوی

یکی از مسائل و مشکلاتی که همواره گریبان مکان‌های توریستی را می‌گیرد، نظافت و پاکیزگی آن‌هاست. البته بیشتر افرادی که با خرید بلیط هواپیما سفری به نقاط مختلف دنیا دارند، تمامی تلاش خود را جهت حفظ پاکیزگی آن محیط به کار می‌برند. با این حال باز هم ته سیگار و خرده زباله‌هایی یافت می‌شوند که به هر دلیلی روی زمین مانده‌اند. یکی از پارک‌های موضوعی فرانسه کمی ابتکار به خرج داده و با کمک پرندگان، پاکیزگی محیط پارک را حفظ کرده؛ و درنتیجه توجه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. اینکه چه تعداد پرنده و چگونه آموزش داده شده‌اند موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با خرید بلیط هواپیما فرانسه همراه ما شوید تا سری به پارک پوی دو فو بزنیم.

پارک پوی دو فو(Puy du Fou)

نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ
نظافت پارک توسط کلاغ

گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما فرانسه میهمان این سرزمین هستند، جاذبه‌های فراوانی را در آن خواهد یافت. به ویژه پارک‌های موضوعی که در نوع خود بسیار جذاب هستند. یکی از این پارک‌های موضوعی پارک پوی دو فو، با تم تاریخی است که در منطقه غربی Vendée قرار دارد. این پارک دارای بخش‌های مختلف و جزو جاذبه‌های فرانسه و یکی از مکان‌هایی است که گردشگران با خرید بلیط هواپیما فرانسه از آن دیدن می‌کنند. بعلاوه این پارک موضوعی یکی از بزرگترین پارک‌ها در فرانسه است که با خرید بلیط هواپیما فرانسه می‌توان به گشت و گذار در آن پرداخت و خود را در میان فرانسه کهن حس کرد و تفریحات گذشتگان را انجام داد.

پارکی بدون کوچکترین زباله

نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ
نظافت پارک توسط کلاغ

شاید تا به حال برای‌تان پیش آمده که به جایی رفته باشید و از پاکیزگی آن محیط و اینکه حتی یک ته سیگار هم آنجا نیست، لذت برده باشید. پارک پوی دو فو نیز یکی از این مکان‌هایی است که نه ته سیگار، نه پوست تخمه و نه هیچ زباله کوچک و بزرگی را در هیچ یک از ساعات و اوقات ماه و سال، در آن نخواهید یافت. اما این پارک چگونه همیشه و حتی در شلوغ‌ترین و پربازدیدترین ساعات نیز پاکیزه است؟

کلاغ‌های باهوش

نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ
نظافت پارک توسط کلاغ

دانشمندان امروز بسیاری از حیوانات را دارای هوش فراوان می‌دانند. یکی از این حیوانات پرندگان و به ویژه کلاغ‌ها هستند. کلاغ‌ها موجودات باهوشی هستند. این حیوانات باهوش می‌توانند از ابزارها استفاده، و تجزیه و تحلیل کنند، بعلاوه می‌توانند معماها و پازل‌ها را نیز حل کنند. البته این موجودات حافظه خوبی نیز دارند و فراموش نمی‌کنند که چه کسی در حقشان بدی کرده است. این موجودات باهوش امروزه به کمک مسئولان پارک پوی دو فو آمده‌اند تا در پاکیزگی هرچه بیشتر این پارک سهیم باشند.

آموزش کلاغ‌ها

نظافت پارک فرانسوی توسط کلاغ
نظافت پارک توسط کلاغ

این کلاغ‌ها قبل از این که در پارک مشغول جمع آوری زباله‌ها شوند، به عنوانی بخشی از نمایش شکار استفاده می‌شدند( که البته ما از این کار حمایت نمی‌کنیم چرا که حیوانات ارزشمندتر از این هستند که در نمایش و برای تفریح ما استفاده شوند). وظیفه این پرندگان باهوش، تقدیم گل به شاهزاده خانم‌ها بود. از آنجایی که کلاغ‌ها در انجام این وظیفه موفق عمل کردند، مسئول پرندگان پارک پوی دو فو تصمیم به استفاده از آن‌ها در نظافت پارک نمود. با خرید بلیط هواپیما فرانسه می‌توانید عکس العمل این پرندگان را هنگام یافتن زباله ببینید. اما آیا تنها کلاغ‌ها برای نظافت پارک کافی هستند؟

هدف از آموزش پرندگان

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

طبق گفته‌های نیکولاس دی ویلییر کسی که پدرش این پارک موضوعی را در سال 1978 افتتاح کرد، در آموزش کلاغ‌ها برای نظافت هدف و درسی وجود دارد که همه ما باید یاد بگیریم. هدف، تنها نظافت و پاکیزه نگه داشتن پارک نیست چرا که بیشتر بازدیدکنندگانی که با خرید بلیط هواپیما فرانسه میهمان این پارک می‌شوند، نظافت پارک را رعایت می‌کنند. هدف علاوه بر علاقه‌مندی حیوانات برای بازی و تعامل با انسان‌ها، آموزش به برخی افراد برای انداختن زباله‌های خود در سطل‌های زباله است. این کار کلاغ‌ها افراد را به این فکر وا می‌دارد که اگر کلاغ‌ها چنین کاری را برای ما انسان‌ها انجام می‌دهند، چرا ما خود نتوانیم آن را انجام دهیم. این روشی بسیار بامزه برای یادآوری این مطلب است که شما نمی‌توانید زباله‌های خود را هرجا که بخواهید رها کنید.

درآمد کلاغ‌ها

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

بله کلاغ‌ها نیز کاری را بدون دستمزد انجام نمی‌دهند. این موجودات با جمع آوری و تحویل هر زباله غذایی را به عنوان جایزه و دستمزد دریافت می‌کنند. طبق گزارش خبرگزاری‌ها، اوایل امسال دانشمندان و مخترعان دستگاهی را به جامعه معرفی کرده‌اند که با تحویل زباله توسط پرندگان، خوراکی را به آن‌ها می‌دهد. این درحالی است که 10 سال قبل، هکر جاش کلِین، دستگاه مشابهی را برای تشویق کلاغ‌ها به جمع آوری زباله‌های پارک ساخت. در نتیجه از طریق متوجه شدند که روش آموزشی آن‌ها کار کرده و کلاغ‌ها مشغول جمع آوری زباله‌ها هستند. با خرید بلیط هواپیما فرانسه هنوز هم می‌توانید کلاغ‌ها را مشغول جمع آوری زباله‌ها در این پارک ببینید.

تعداد کلاغ‌های به کار گرفته شده

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

به طور کلی 6 کلاغ آموزش دیده در این پارک مشغول فعالیت هستند که نام‌های بوبو، بامبو، بیل، بلَک، بریکول، و باکُو را برای آن‌ها انتخاب کرده‌اند. این 6 کلاغ با ریختن ته سیگار و یا هر زباله دیگری در مکان‌های مشخص، جایزه‌ای را به عنوان تشکر در قبال خدمات خود دریافت می‌کنند. این کلاغ‌ها برای اولین بار، آخر هفته‌ها به کار گرفته می‌شدند. سپس چهار روز در هفته را تحت نظارت فعالیت می‌کردند. البته نظارت برای انجام فعالیت کلاغ‌ها نبود بلکه مواظب بودند تا افرادی که با خرید بلیط هواپیما فرانسه از این پارک بازدید می‌کنند، به عمد زباله‌ای را برای تماشای جمع آوری آن توسط کلاغ‌ها به زمین نریزند.

پوی دو فو، امروزه سالانه بیش از 2 میلیون بازدید کننده دارد که با خرید بلیط هواپیما فرانسه میهمان این پارک شده‌اند. این آمار بازدید کننده، این پارک موضوعی را به دومین پارک موضوعی محبوب فرانسه پس از دیزنی لند فرانسه تبدیل کرده است. بسیاری از افراد نیز با خرید بلیط هواپیما فرانسه سری به این پارک می‌زنند تا هوش و ذکاوت کلاغ‌ها در جمع آوری زباله‌ها را تماشا کنند. البته اگر شما نیز با خرید بلیط هواپیما فرانسه سری به این پارک زدید زباله‌ای را به عمد روی زمین نریزید، چرا که حیوانات بازیچه دست ما نیستند و این کلاغ‌ها صرفا با هدف آموزش به کار گرفته شده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما فرانسه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
onegreenplanet.org
treehugger.com
businessinsider.com
foxnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید