نقطه صفر مسکو

همانطور که می دانید روسیه پهناورترین کشور جهان است و هر ساله میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان با خرید بلیط هواپیما مسکو به این کشور سفر می‌کنند. یکی از جاذبه های جالب این کشور در مسکو قرار دارد و به نقطه صفر مسکو معروف است.

0
12
معرفی نقطه صفر مسکو
نقطه صفر مسکو
نقطه صفر مسکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 19Rating: 4.0نقطه صفر مسکو از جالبترین جاذبه های پهناورترین کشور جهان.نقطه صفر مسکو در میدان روبه روی کلیسای ایبریان در مسکو یک علامت برنز دایره ای شکل وجود دارد که وسط آن نقطه صفر روسیه نوشته شده است.

آشنایی با نقطه صفر مسکو

همانطور که می دانید روسیه پهناورترین کشور جهان است و هر ساله میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان با خرید بلیط هواپیما مسکو به این کشور سفر می‌کنند. یکی از جاذبه های جالب این کشور در مسکو قرار دارد و به نقطه صفر مسکو معروف است. در بسیاری از کشورها نقطه صفر به نقطه ای از پایتخت آن کشور گفته می شود که فاصله دیگر نقاط آن از این نقطه سنجیده می شود. ممکن است چیز زیادی در مورد این جاذبه مسکو نشنیده باشید. پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا با نقطه صفر مسکو بیشتر آشنا شویم.

نقطه صفر مسکو و سمبل آن

معرفی نقطه صفر مسکو
نقطه صفر مسکو

در میدان روبه روی کلیسای ایبریان در مسکو یک علامت برنز دایره ای شکل وجود دارد که وسط آن نقطه صفر روسیه نوشته شده است. این علامت نقطه ای است که تمام مسافت های جاده ای روسیه از آن اندازه گیری می شود. بعضی از مردم معتقدند که در این محل آرزوهای هر کس به واقعیت تبدیل می شوند. همین اعتقاد باعث شده است که بسیاری از گردشگرانی که از این جاذبه دیدن می کنند با انداختن سکه روی این سمبل آرزو کنند. حتی بیشتر کسانی که تازه ازدواج کرده اند برای آرزوی آینده ای بهتر در این محل دعا می کنند.

سمبل نقطه صفر، یک دایره شش متر برنزی است که دورن نماد مستطیل شکلی است. فاصله اضلاع مستطیل از سمبل هر کدام دقیقاً سه متر است و مطابق با 4 جهت قطب نما طراحی شده است. هر یک از این اضلاع با حکاکی های مختلفی تزئین شده و همه پوشش گیاهی و جانوری اتحاد جماهیر شوروی سابق و روسیه را به تصویر کشیده است. در پایین سمبل می توان گیاهان و آبزیان را دید، حیوانات در بالای آن ها قرار داشته و پرنده ها در بالاترین نقطه آن قرار دارند. غرب علامت، حیات وحش اروپا را نشان می دهد که در آن سیاه خروس، بایسون، مارماهی و شاخه بلوطی قابل رؤیت است. در سمت جنوب نیز نارنگی، کرکس، دلفین و یک بز کوهی مشاهده می شود. در شرق هم ببر سیبری، کبرا خزر، کاج سیبری و طوطی دریایی از جزایر کوریل وجود دارد. در شمالی ترین سمت سمبل هم گوزن، شیر دریایی، جغد برفی و ابر تیره حکاکی شده است.

تغییر مکان نقطه صفر روسیه

جالب است بدانید که ابتدا نقطه صفر روسیه در مسکو قرار نداشت. در روسیه زمان تزارها علامت نقطه صفر در خارج از دفتر مرکزی پست و در سنت پترزبورگ قرار داشت و برای تمام محاسبات مسافت در سراسر روسیه مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع نقطه صفر مسکو کاملاً نمادین است و در قرن 19 میلادی با حکم تزار نیکلاس اول علامت نقطه صفر در خارج از دفتر اصلی پست در خیابان میاسنیتسکایا (Myasnitskaya) گذاشته شد.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر مسکو

جاذبه های اطراف نقطه صفر

شهر بزرگ مسکو همواره شهری زیبا در شمال شرقی اروپا بوده و از همان اوایل با ساخت بناهای منحصر به فرد به شهری رؤیایی تبدیل گشته است. اگر بلیط هواپیما مسکو را تهیه کرده اید بعد از بازدید نقطه صفر آن به قلعه کرملین بروید تا با یکی از شاهکارهای دوران قدیم آشنا شوید. هر گردشگری با دیدن زیبایی قلعه کرملین شگفت زده می شود و مردم زیادی در جلوی آن جمع شده و لحظات خود را جاودانه می کنند. میدان سرخ و کلیسای جامع سنت باسیل نیز از دیگر بناهایی هستند که باید از آن دیدن کرد. مسکو علاوه بر سازه های تاریخی، بناهای مدرن زیادی را نیز در خود گنجانده است که قطعاً ارزش بازدید دارند. آسمان خراش هفت خواهر و بنای فتح آسمان نمونه ای از این بناهاست که در نوع خود بی نظیر هستند.

غذاهای خوشمزه روسی ها

معرفی نقطه صفر مسکو
نقطه صفر مسکو

خوردن غذای محلی و سنتی یکی از اساسی ترین قسمت هر سفر خارجی است که بدون آن هیچ سفری کامل نخواهد بود. روسیه نیز از کشورهایی است که غذاهای لذیذ فراوانی دارد. سالمون دودی، شاه ماهی، سالاد روسی و پنکیک روسی از جمله غذاهای خاص روس ها هستند که ارزش امتحان دارند. اگر قصد سفر در ماه های سرد سال را دارید از خوردن سوپ برش (Borsch) غافل نشوید. این سوپ با چغندر، هویج و گوشت درست می شود و بهترین غذا برای گرم شدن در زمستان است.

نقطه صفر مسکو و تمامی غذاهای خوشمزه این شهر تنا با یک بلیط هواپیما ارزان از شما فاصله دارند. پس هر چه زودتر بلیط هواپیما مسکو را تهیه کرده و صفحه ای نو به دفتر خاطرات خود اضافه کنید.

در ادامه می توانید با بهترین تفریحات مسکو آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید