تمام نکاتی که در سفر برای تعطیلات باید رعایت کنید

0
354
خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات
تمام نکاتی که در سفر برای تعطیلات باید رعایت کنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 16Rating: 4.0تمام نکاتی که در سفر برای تعطیلات باید رعایت کنیدبلیط هواپیما. خرید بلیط هواپیمای ارزان. نكات سفر. نکات ایمنی سفر. اقامت در هتل ارزان. نکات رزرو هتل. نکات خرید در مسافرت.

تمام نکاتی که در سفر برای تعطیلات باید رعایت کنید

طبیعی است که بیشتر افراد بنابر مشکلات کاری و نبود مرخصی تنها فرصتشان برای تهیه بلیط هواپیما و سفر تعطیلات رسمی می‌باشد و سعی می‌کنند از این تعطیلات نهایت استفاده را ببرند و جاهای دیدنی بیشتری را ببینند. در ابتدا باید عرض کنیم اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات، فرصتی برای مسافرت و گردش‌تان است، از سفر در تعطیلات خودداری کنید چرا که سفر در تعطیلات بسیار پر هزینه‌تر از دیگر زمان‌هاست، زیرا در صنعت گردشگری، هر حرفه‌ای در تعطیلات به دلیل زیاد بودن مشتری به قیمت‌های خود اضافه می‌کنند، از بلیط هواپیما گرفته تا هزینه هتل و اقامت، غذا و …

اما اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات را برای سفر فرصت دارید به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب مقصد

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

انتخاب مقصد مورد نظر مهمترین قسمت سفر است چرا که هر فرد برای رفع خستگی و رفع روزمرگی و برای تغییر روحیه و آب و هوا قصد سفر می‌کند. پس این سفر باید سفری لذت بخش باشد. لذت بخش بودن سفر نیز در گرو انتخاب صحیح مقصد است. حتما توجه داشته باشید مقصدی که انتخاب می‌کنید از لحاظ جغرافیایی، آب و هوا، دوری و نزدیکی، شلوغی و خلوتی مورد پسند شما باشد و اگر به دنبال تجربه دیدار از مقصد جدید را دارید این مقصد برایتان پر از خاطرات خوب باشد. به این مسئله دقت کنید که مقاصد زیادی وجود دارد که برای تعطیلات غیر معمول و منحصر به فرد هستند و شما می‌توانید مثلا برای خرید بلیط هواپیما و سفر به یک کشور، از شهرهای کوچک آن به جای شهرهای شلوغ و بزرگ دیدن کنید. مطمئن باشید که شهرهای کوچک نیز جذابیت‌های مخصوص خودشان را دارند.

خرید بلیط هواپیما یا وسایل دیگر

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

برنامه ریزی در هر کاری بسیار خوب است مخصوصا در سفر! بنابراین گردشگران عزیز در صورت امکان حتما چند ماه مانده به تعطیلات برنامه‌ ی سفر خود را بچینید و وسیله‌ای که با آن سفر خواهید کرد را مشخص کنید. اگر با ماشین شخصی سفر نمی‌کنید حتما قبل از اینکه هزینه‌ها گران شود بلیط هواپیما یا قطار را تهیه و رزرو کنید. این اولین قدم موفق شما در صرفه جویی در هزینه سفر در تعطیلات خواهد بود. و اینطوری خیالتان از بابت بلیط و نحوه رفتن به سفر راحت خواهد بود. اگر بلیط را برای لحظه‌های آخر نگه دارید مطمئنا انتخابتان محدود و هزینه تان زیاد خواهد شد. در صورت امکان  برای جلوگیری از اینکه زیاد در شلوغی تعطیلات گیر نکنید بهتر است یکی دو روز قبل از شروع تعطیلات سفر کنید و یکی دو روز قبل از تمام شدن باز گردید. پیشنهاد میکنیم برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان حتما سری به بخش سرچ وب‌سایت سفرستان بزنید.

رزرو هتل

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

بعد از انتخاب مکان مسافرت، خرید بلیط هواپیما قدم دوم انتخاب و رزرو هتل است. همانطور که می‌دانید در تعطیلات، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها همگی شلوغ خواهند بود و اگر از قبل فکر آن را نکنید حتی ممکن است شب را بدون هتل بمانند. بنابراین برای آسودگی خیال و سفری راحت و بدون استرس، پیشنهاد می‌کنیم از قبل هتلتان را مشخص کنید. اگر قصد اقامت در هتل ارزان را دارید به سراغ هتل آپارتمانی که ستاره ندارند بروید اما توجه داشته باشید که این هتل‌ها مکانی برای اقامت کوتاه مدت هستند و امکانات چندانی ندارند. اگر به اقامتگاه‌هایی غیر از هتل فکر می‌کنید ملحفه تمیز با خود به همراه ببرید.

بار سفر

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه ریزی در سفر این است که شما می‌دانید مقصدتان کجاست و می‌دانید به چه نوع لباس و چه نوع اسبابی احتیاج خواهید داشت و این باعث می‌شود وسایل اضافه با خود حمل نکنید. حتما توجه داشته باشید که هرچقدر سایز چمدانتان کوچکتر باشد سفرتان دلپذیرتر خواهد شد و مجبور نخواهید بود چمدان سنگین پر از وسایل به درد نخور را با خود به این طرف و آن طرف بکشید. بنابراین در جمع کردن لباس و وسایل دقت و وسواس به خرج بدهید. از قبل آب و هوای موردنظر را چک کنید تا لباس‌های مناسب با خود به همراه داشته باشید.

خرید

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

بخش فراموش نشدنی اغلب سفرهایی که می‌رویم البته بیشتر برای خانم‌ها خرید است! کلا از نظر خانم‌ها سفری که بدون خرید باشد سفر نیست! پس آقایان باید در این مورد نیز به چند نکته توجه کنند: اول اینکه پول نقد زیاد به همراه نداشته باشید تا در معرض خطر دزدیده شدن و گم شدن نباشد. دوم اینکه بادیدن وسایل و لباس ارزان قیمت، دست‌و‌دل‌باز و گرم خرید نشوید چرا که هنگام حمل آن‌ها و جاسازی در چمدان به شدت اذیت خواهید شد. حتی شاید مجبور شوید چمدان نو برای وسایل خریداری شده بخرید و بعد حتی ممکن است مجبور شوید در فرودگاه اضافه بار پرداخت کنید. بنابراین برای دوری از این دسته از مشکلات از خرید زیاد اجتناب کنید و همینطور فراموش نکنید که با چانه زدن سر قیمت و این قبیل کارها زمان سفر خود را از دست ندهید و وقت خود را تلف نکنید.

سفر ارزان

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

برای داشتن سفری ارزان می‌توانید گروهی سفر کنید. گروهی سفر کردن به معنای تقسیم هزینه‌ها است و قبل از سفر اطلاعاتی در زمینه اماکن اقامتی قیمت‌ها و امکانات منطقه به دست آورید و هزینه‌ها را برآورد کنید. تهیه یک چادر مسافرتی می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را کم کند و همچنین می‌توان از خوردن غذاهای بیرون و خرید هله هوله که لازم و ضروری نیستند اجتناب نمود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان با تور سفر کنید چرا که تور‌ها در خطوط و بلیط هواپیما، هتل‌ها و رستوران‌ها دارای قدرت قابل توجهی است و به دلیل رزرو تعداد زیاد از تخفیفات زیادی بهره مند می‌شوند و هزینه شما به نسبت سفر شخصی که خودتان بروید کمتر خواهد شد.

و در آخر آرامش خود را حفظ کنید

خرید بلیط هواپیما برای تعطیلات
بلیط هواپیما برای تعطیلات

سفر در تعطیلات سفری پر از ماجرا، شلوغی و هیاهو خواهد بود و شما باید خودتان را آماده صف‌های طولانی و این شلوغی‌ها بکنید. و این واقعیت را بپذیرید که همه در تلاش و تکاپو برای زودتر انجام دادن کارهایشان در طول سفر هستند و بهتر است هر فرد به نوبه خود صبور و فداکار باشد تا همگی از سفر خود لذت ببرند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
travelpluse.com ، Go.travel.com
vergemagazine.com ، smartertravel.com
Global-goose.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید