نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کرد

0
729
خرید بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن
بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن
نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کردReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Aug 28Rating: 4.5نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کرد - باید بدانید که...مراحل بعدی اقدام برای صدور بلیط هواپیما، سوار شدن به هواپیما، شرایط پرواز و استقرار در هواپیما، مقررات پرواز و در نهایت حفظ سلامتی در هواپیما است. خرید بلیط هواپیما. سفر راحت با هواپیما. نکات سفر با هواپیما. نکات مسافرت با هواپیما. نکات مسافرت هوایی. قیمت بلیط هواپیما

نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کرد

سفر کردن دردسرها و لذت‌های خاص خود را دارد، بسیاری از افراد برای سرگرمی و دور شدن از مشغله‌های زندگی به سفر می‌روند تا چند روزی را با آرامش بگذرانند. فرقی نمی‌کند که سفر شما طولانی باشد یا کوتاه، بهتر هست در طول سفر با هواپیما کاملا احساس راحتی و آسودگی داشته باشید. مواردی وجود دارد که رعایت آن‌ها مطمئنا سفرهای طولانی با هواپیما را راحت‌تر خواهد کرد. اینکه در هواپیما راحت باشید تبدیل به یکی از چالش‌های مسافران شده، مخصوصا برای افرادی که سفرهای طولانی را تجربه میکنند. ناگفته نماند که تمام انواع سفر نیازمند این هستند که فرد اقدامات لازم را برای سفر انجام دهد.

به هنگام سفر هوایی آگاهی از مراحل سفر از ورود به فرودگاه تا سوار هواپیما شدن و در نهایت رسیدن به مقصد باعث خواهد شد شما با آرامش خاطر بیشتری سفر خود را آغاز کنید. جهت سفر هوایی در آغاز باید اقدام به رزرو صندلی یا خرید بلیط هواپیما نمایید. مراحل بعدی اقدام برای صدور بلیط هواپیما، سوار شدن به هواپیما، شرایط پرواز و استقرار در هواپیما، مقررات پرواز و در نهایت حفظ سلامتی در هواپیما است.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

1نکات خرید بلیط هواپیما و کارهای شما در مبدا و مقصد

جهت صدور بلیط هواپیما و کارت پرواز و همچنین سوار شدن به هواپیما ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است. پس از دریافت بلیط هواپیما کلیه مندرجات آن اعم از نام، تاریخ و ساعت حرکت، مبدأ و مقصد و غیره را کنترل نمایید. ساعت پرواز مندرج در بلیط هواپیما را به خاطر نگه دارید و زمان رسیدن به فرودگاه را محاسبه نمایید تا از پرواز جا نمانید. مخصوصا اگر اولین سفر هوایی خود را تجربه می‌کنید، این مورد پررنگ‌تر نیز می‌شود، چرا که بهتر است کمی زودتر در فرودگاه حاضر شوید تا با فضای آن آشنا شوید. توجه کنید که هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافر به تأخیر نمی‌افتد.

جهت سوار شدن به هواپیما، باید کارت شناسایی معتبری داشته باشید که اطلاعات آن، با اطلاعات مندرج در بلیط هواپیما یکسان باشد. کارت پرواز و برچسب بار الصاق شده به جلد بلیط هواپیما را تا رسیدن به مقصد نگهداری نمایید.

پس از رسیدن به مقصد و هنگام برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید متصل شده به بلیط هواپیما را با نوار متصل شده روی چمدان مطابقت نمایید تا احیانا به دلیل شباهت، وسایل و بارهای متعلق به دیگران را برندارید.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

2انصراف از پرواز

در صورتی که مسافرین درخواست لغو پرواز و انصراف از مسافرت را داشته باشند، با رعایت مقررات مندرج در بلیط هواپیما می‌توانند در ساعت مقرر به دفاتر شرکت مربوطه مراجعه و نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

هنگامی که در گیر و دار آماده شدن برای یک سفر ایده‌‌آل باشید، خیلی مهم است که با برنامه‌‌ریزی عمل کنید تا بتوانید همه‌ی لوازم مورد نیاز را به همراه خود ببرید و همچنین به راحتی نیز همه‌ی وسایل خود را حمل کنید. گردشگران با تجربه بر این باورند که جمع کردن وسایل یک هنر است، هنری که سفر را برای شما بسیار هموار و آسان می‌‌کند.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

3سبک سفر باشید

برای این منظور باید سعی کنید با حداقل وسایل و گاهی خوش ‌پوش نبودن کنار بیایید. بهترین راه برای اینکه سبک سفر کنید این است که ابتدا از تمامی وسایلی که می‌‌خواهید به همراه خود ببرید لیستی تهیه کنید و سپس به سراغ آن بروید و سعی کنید ابزار غیر ضروری را از لیست کنار بگذارید. برای راحت تر دل کندن از وسایل غیر ضروری کافی ست لحظه‌‌ای به اینکه قرار است در تمام زمان سفر داخل فرودگاه، قطار، اتوبوس و اتاق هتل این وسایل را بدنبال خود بکشید، فکر کنید.

همیشه هنگامی که می‌خواهید لباس خود را در چمدان قرار بدهید آن‌ها را رول کنید. رول کردن لباس باعث می‌شود فضای کمتری در چمدان اشغال شود و لباس‌هایتان کمتر چروک شوند. اگر به جاهای خیلی سرد نمی‌روید به جای حمل لباس‌های جاگیر و سنگین، برای محافظت خود در برابر سرما چند لایه لباس بپوشید.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

4برای تغییر دما آماده باشید

یک کت پشمی در هواپیما همراه داشته باشید که پوشیدن یا نپوشیدن آن تغییر زیادی در دمای بدنتان ایجاد میکند. با اینکار در هر حال برای تغییر دما آماده هستید. شاید پوشیدن یک سویی‌شرت کلاه‌دار گزینه‌ی مناسبی برای سفرهای طولانی هوایی باشد، در اینصورت هر زمان که بخواهید داخل هواپیما، روی صندلی سالن انتظار یا اتوبوس می‌توانید با گذاشتن کلاه از دنیای نور و صدا فاصله گرفته، بخوابید. به خاطر داشته باشید که خوابیدن در هواپیمای شلوغ و پر سر و صدا ممکن است شما را مجبور به استفاده از گوش گیر و چشم بند کند، پس آن‌ها را نیز در جیب سویی‌شرتتان بگذارید.

همیشه یک بسته‌ی کمک‌های اولیه شامل پماد آنتی باکتریال، آنتی هیستامین، آسپرین، پدهای تاول، مسکن و کرم ضد آفتاب همراه داشته باشید تا در موارد ضروری بتوانید خودتان را مداوا کنید. ناگفته نماند داشتن نخ و سوزن نیز در این بسته هرچند غیر‌ضروری می‌نماید ممکن است به کارتان بیاید.

همچنین مطمئن شوید که بیمه‌ی سلامت شما مخارج اورژانس پزشکی و درمان شما را پوشش می‌دهد. حتماً بررسی کنید که مقصد شما تحت پوشش بیمه مسافرتی که خریداری کرده‌اید قرار داشته باشد. همچنین چک کنید که بیمه‌ی شما مواردی مثل گم شدن چمدان یا لغو شدن پرواز را پوشش می‌دهد.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

5لوازم ضروری را در کیف دستی حمل کنید

در سفر با هواپیما داروها، لوازم آرایش ضروری و وسایل با ارزش خود را در کیف دستی جای دهید. اگر به یک سفر بین‌المللی با توقف‌های زیادی می‌روید، همیشه این احتمال وجود دارد که وسایل شما مفقود شوند. بنابراین بهترین راه این است که برای گذارندن یک یا دو روز بدون چمدان‌های خود آمادگی داشته باشید تا شرکت هواپیمایی پیگیر لوازم شما باشد. همیشه قبل از ترک یک مکان به عقب برگردید و چک کنید که چیزی جا نگذاشته باشید. در مسافرت‌های خارجی که زبان کشور مقصد را نمی‌دانید از زبان بدن کمک بگیرید، چرا که بین‌المللی‌ترین زبان جهان است، همچنین سعی کنید بیش از معمول لبخند بزنید.

سعی کنید از قبل هیچ برنامه ای نریزید، شاید اینکه همه کارهای سفرتان را از قبل برنامه ریزی کنید وسوسه کننده باشد، ولی خاطرات روزهای برنامه ریزی نشده و اتفاقات پیش بینی نشده بیشتر در یاد می‌مانند. همچنین برنامه‌ی سفر خود را بیش از حد شلوغ نکنید. یک برنامه‌ی شلوغ همیشه به شما استرس عقب ماندن از برنامه را القا می‌کند. اگر حس می‌کنید به بخشی از این برنامه نمی‌رسید خیلی راحت مقصد آخر را فراموش کنید و از مکانی که در آن هستید لذت ببرید.

بلیط هواپیما و نکاتی برای آسودگی در آن

6هیچ جا نروید

اگر اهل ریسک نیستید و دنبال دردسر نمی‌گردید، همه‌ی توصیه‌های بالا را بخوانید و به هیچ‌کدام عمل نکنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
parsnaz.com ، kooleposhty.com
kojaro.com ، skyscanner.net
realsimple.com ، rd.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید