نکات خرید بلیط هواپیما برای کودکان !!!

اگر شما هم با فرزندتان سفر می‌روید، به طور حتم از همان هنگام خرید بلیط هواپیما به فکر مواردی هستید که باید هنگام سفر با کودکان در نظر داشته‌باشید، همه‌ی ما می‌دانیم که پرواز برای کودکان علاوه بر شرایط عادی و همگانی، ما را ملزم به در نظر گرفتن شرایطی خاص‌ و ویژه‌تر نیز می‌کند، اگر مجبور شوید برای کودک خود یک بلیط هواپیمای انحصاری بخرید و او را به تنهایی به سفر بفرستید، شرایط استرس‌زا برایتان بیشتر هم خواهد شد.

2
192
خرید بلیط هواپیما برای کودکان
بلیط هواپیما برای کودکان
نکات خرید بلیط هواپیما برای کودکان !!!Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 22Rating: 4.5نکات خرید بلیط هواپیما برای کودکان !!! - نکات و قوانین مورد نظر برای سفر هوایی کودکاناز همان هنگام خرید بلیط هواپیما برای کودکان به فکر مواردی هستید که باید هنگام سفر در نظر بگیرید. قیمت بلیط هواپیما و شرایط و نکات را در این مقاله بخوانید

آیا می‌توان برای کودکان تنها بلیط هواپیما خرید؟

اگر شما هم با فرزندتان سفر می‌روید، به طور حتم از همان هنگام خرید بلیط هواپیما به فکر مواردی هستید که باید هنگام سفر با کودکان در نظر داشته‌باشید، همه‌ی ما می‌دانیم که پرواز برای کودکان علاوه بر شرایط عادی و همگانی، ما را ملزم به در نظر گرفتن شرایطی خاص‌ و ویژه‌تر نیز می‌کند، اگر مجبور شوید برای کودک خود یک بلیط هواپیمای انحصاری بخرید و او را به تنهایی به سفر بفرستید، شرایط استرس‌زا برایتان بیشتر هم خواهد شد.

چگونه کودکان خود را به تنهایی به سفر بفرستیم

این واقعیت وجود دارد که شما گاه مجبور می‌شوید کودک خود را تنها به سفر بفرستی.

اکنون خطوط هوایی بسیاری وجود دارند که کودکان را از پنج سالگی به تنهایی به عنوان یک مسافر می‌پذیرد، از میان وسایل مختلف نقلیه، هواپیما بهترین و مناسب‌ترین وسیله برای این منظور است؛ در هر صورت هر سفر مخاطرات خود را دارد، اما با این چند توصیه شما می‌توانید با خیالی آسوده یک بلیط هواپیما برای فرزند خود گرفته و او را به تنهایی راهی سفر کنید.

داستان‌ها و مشکلات سفر با کودکان

بازدید از دیزنی‌لند و سفر عالی برای کودکمان

چمدان‌های مناسب برای کودکان چگونه است؟

دلایلی که باید کودکانمان را با خود سفر ببریم

آمادگی ذهنی کودک شما

1فرزندتان خود را از نظر ذهنی آماده کنید

بسیاری از سازمان‌های هوایی حتی از سن پنج سالگی نیز به کودکان اجازه‌ی پرواز انفرادی می‌دهند اما آنچه مهم است سن فرزندتان نیست بلکه آمادگی روحی و ذهنی اوست؛ در واقع کودک شما باید بتواند برای چند ساعت در کنار افرادی غریبه بوده و در صورت بروز شرایطی خاص به راهنمایی‌های خدمه‌ی پرواز گوش کرده و آنها را به کار برد در نتیجه این آمادگی ممکن است لزوما به سن و سال شناسنامه‌ای فرزندتان ارتباط نداشته باشد، اگر کودکتان سفری دور از شما و در کنار گروه هم سن و سالانش داشته، به طور مثال اردویی دو روزه، به احتمال زیاد توانایی لازم برای سپری کردن سفر هوایی انفرادی را نیز خواهد داشت. اگر سن فرزندتان پایین است بهتر است بلیط هواپیمای او را مستقیم بگیرید.

استقبال کودک در مقصد

2هماهنگی‌های لازم در فرودگاه مقصد برای استقبال

در فرودگاه مقصد باید کسی به دنبال فرزندتان بیاید، یادتان باشد که این فرد باید تمامی اطلاعات لازم در مورد پرواز فرزندتان را داشته‌باشد تا بتواند با هواپیمایی یا فرند شما تماس حاصل کند، فرزند شما نیز باید اطلاعات تماس آن فرد را داشته و بتواند او را به خوبی بشناسد. همچنین مدارک فردی که به دنبال کودکتان می‌آید باید با اطلاعاتی که به هواپیمایی داده‌اید، مطابقت داشته باشد.

بهتر است از او بخواهید برای برداشتن کودکتان، زودتر در فرودگاه حاضر شود و همچینین علاوه بر او با فرد دیگری نیز هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا در صورت لزوم و شرایط اضطراری فرد دیگری نیز بتواند این کار را انجام دهد. اگر فرزند شما می‌تواند از تلفن همراه استفاده کند، تمامی شماره‌های لازم را به او داده و از بخواهید با شما و آنها تماس حاصل کند. بهتر است تصویر فرد یا افرادی که قرار است به دنبال کودکتان بیایند را نیز در اختیار او قرار دهید.

اطلاعات کامل به کودک بدهید

3کودک شما باید همه چیز را بداند

در سفر هوایی، فرزندتان باید مدت زمان قابل توجهی را در هواپیما به تنهایی بگذراند، برای سپری کردن این شرایط بهتر است آمادگی ذهنی لازم را داشته باشد و برای داشتن آمادگی ذهنی باید تمامی آنچه او با آن رو به رو خواهد شد را برای او تعریف کنید، اینکه از چه مراحلی باید بگذرد، کجای هواپیما خواهد نشست، پرواز چقدر طول خواهد کشید و …

رفتار کودکان در هواپیما

4شیوه رفتار در هواپیما را به کودکان خود آموزش دهید

تمامی رفتار و آداب مربوط به پرواز هوایی را به فرزندتان توضیح دهید، اینکه او چگونه باید رفتار کند و نیز اینکه دیگران چگونه باید باشند، در واقع فرزندتان باید بداند و بتواند اگر مسافر دیگری رفتار نامناسبی داشت از خدمه‌ی پرواز بخواهد به او کمک کنند. فرزند شما باید از حقوق خود آگاه شود تا در صورتیکه مسافران دیگر برای او مشکلی ایجاد کردند، بدون ترس از دیگران کمک بخواهد، به او بگویید که همیشه و تنها و تنها از خدمه‌ی پرواز کمک و راهنمای خواسته و بدون خجالت هر چند بار که احتیاج دید،آنها را صدا زده و از آنها کمک بخواهد، همچنین به کودکتان توضیح دهید، نیازی نیست اطلاعات تماس و … را نیازی در اختیار مسافران دیگر بگذارد و تنها باید به کادر پرواز، مامورین فرودگاه و … چنین اطلاعاتی را بدهد.

صندلی مناسب کودکان

5انتخاب صندلی مناسب برای فرزند خود

پس از خرید بلیط هواپیما و هنگام چک-این(Check in) یک صندلی مناسب برای فرزند خود انتخاب کنید، به شما توصیه می‌کنیم از مسول صدور کارت پرواز بخواهید در صورت امکان، صندلی کنار راهرو بدهد و بین صندلی او و مسافر دیگر یک صندلی خالی وجود داشته باشد تا کودکتان احساس راحتی بیشتری کند.

قوانین را رعایت کنید

6از قوانین و شرایط خطوط هوایی آگاه شوید

پیش از خرید بلیط هواپیما برای کودکتان، شرایط و قوانین خطوط هوایی را مطالعه کنید؛ برخی خطوط، خدمات ویژه‌ای برای کودکانی که به تنهایی سفر می‌کنند، دارند، به طور مثال اگر قرار بر تغییر هواپیما باشد، فردی فرزندتان را در ترانزیت تا سوار شدن به هواپیمای بعدی همراهی می‌کند. همچنین بهتر است بلیط هواپیمایی را تهیه کنید که در صورت کنسل شدن پرواز و طولانی شدت مدت زمان ترانزیت، امکان اقامت در فرودگاه هتل را برای مسافرانش فراهم می‌کند.

در فرودگاه منتظر بمانید

7زود به فرودگاه بروید، دیر از فرودگاه بیایید

به طور معمول ما مدت زمانی پیش از چک-این و پرواز در فرودگاه حاضر می‌شویم، اما اگر قرار است کودکتان را تنها به سفر بفرستید، از آن مدت معمول هم زودتر به فرودگاه بروید تا در صورت وقوع تغییراتی در برنامه‌ی سفر، هماهنگی‌های لازم را در مقصد انجام دهید، همچنین تا زمان پرواز هواپیما در فرودگاه بمانید تا مطمئن شوید که همه چیز طبق برنامه‌ی پرواز پیش خواهد رفت.

شناخت خدمه پرواز

8خدمه‌ی پرواز را بشناسید

شما و کودکتان، بهتر است سرمهماندار پرواز را بشناسید، کودک شما در طول پرواز می‌تواند با او در ارتباط باشد و آنچه را که لازم دارد از او بخواهد؛ اگر فرزندتان قرار است سوار هواپیمایی بزرگ شود، دست کم یک مهماندار در قسمتی که او می‌نشیند را بشناسید و کودک خود را به او بسپارید.

پرواز تنهای کودکان، چه برای خود آنها و چه برای شما به عنوان خانواده‌ی او می‌تواند مضطرب کننده باشد، اما خطوط هوایی امروزه خدمات بیشتری را در این زمینه ارائه می‌کنند، یادتان باشد که شما همواره باید خونسردی خود را حفظ کنید، حس اطمینان شما، کودکتان را نیز آرام می‌کند؛ از وقتی بلیط هواپیمای فرزندتان را تهیه می‌‌کنید، تا مسافرت او، اطلاعات و آموزش‍های لازم را به او داده و حس اعتماد به نفس او را تقویت کنید، این تجربه هم برای شما و هم برای فرزندتان تجربه‌ای منحصر به فرد و جالب خواهد شد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید