نکات سفر در دوران بارداری

بدون شک به دنیا آمدن فرزند می تواند یکی از شیرین ترین و البته پر استرس ترین اتفاق های زندگی باشد. چرا که در طی 9 ماه بارداری مادران باید بیش از قبل مراقب تغذیه، فعالیت‌ های جسمانی، استرس و هر چیزی که به سلامت خود و فرزندشان مربوط است توجه کنند.

0
23
آشنایی با نکات سفر در دوران بارداری
نکات سفر در دوران بارداری
نکات سفر در دوران بارداریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 24Rating: 4.0نکات سفر در دوران بارداری و همه آنچه از پرواز در این شرایط باید بدانید.نکات سفر در دوران بارداری توضیح داده شده تا نه برای خودتان و نه فرزندتان کوچکترین مشکلی پیش نیامده بلکه یکی از بهترین سفرهای زندگی تان رقم بخورد.

آشنایی با نکات سفر در دوران بارداری

بدون شک به دنیا آمدن فرزند می تواند یکی از شیرین ترین و البته پر استرس ترین اتفاق های زندگی باشد. چرا که در طی 9 ماه بارداری مادران باید بیش از قبل مراقب تغذیه، فعالیت‌ های جسمانی، استرس و هر چیزی که به سلامت خود و فرزندشان مربوط است توجه کنند. تمام این مراقبت های دوران بارداری موجب به دنیا آمدن فرزندی سالم می شود. به همین دلیل و برای رفع نگرانی مادرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ارزان دارند، سعی کرده ایم در این مطلب مهم ترین نکات سفر در دوران بارداری را به شما آموزش و توضیح دهیم تا نه برای خودتان و نه فرزندتان کوچکترین مشکلی پیش نیامده، بلکه یکی از بهترین سفرهای زندگی تان رقم بخورد.

چه زمانی برای سفر مناسب است؟

آشنایی با نکات سفر در دوران بارداری
نکات سفر در دوران بارداری

اینکه چه زمانی سفر کنید اهمیت بسیار ویژه ای دارد. انتخاب زمان مناسب برای مسافرت یکی دیگر از نکات سفر در بارداری بوده و باید به آن توجه ویژه ای بکنید. برای مثال خانم ها در سه ماه اول بارداری شان دچار حالت تهوع های پیاپی و مکرر می شوند. از نظر متخصصان زنان و زایمان، سه ماه اول بارداری بسیار مهم بوده و مادران باید در این سه ماه توجه ویژه ای به سلامت خود و کودکشان بکنند، چرا که در این سه ماه خطر سقط جنین بیشتر از ماه های آتی است. پس توصیه ای که به شما می کنیم این است که اگر کار مهمی ندارید در طول سه ماه اول بارداری تان سفر نکنید.

راحت ترین صندلی ها را خریداری کنید

گاهی اوقات داشتن اطلاعات کافی پیش از انجام هر کاری می تواند بعدها تا حد زیادی برایتان موثر واقع شود. برای مثال اگر بدانید که در هواپیما صندلی های راحت تری (نسبت به شرایطتان) در مقایسه با بقیه صندلی ها وجود دارند بدون شک آن ها را انتخاب می کنید. مثلا صندلی های ردیف وسط و همچنین نزدیک راهرو برای شرایط شما بسیار مناسب خواهند بود. چرا که ممکن است بخواهید کمی قدم بزنید و یا به طور مکرر از سرویس بهداشتی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید صندلی های که در سر و دم هواپیما قرار دارند را انتخاب کنید که نزدیک سرویس بهداشتی هستند. فراموش نکنید که این موضوع یکی دیگر از نکات سفر در بارداری به شمار می آید.

✅ بازدید از مقاله انتخاب بهترین صندلی هواپیما

پیشگیری بهتر از درمان است!

یکی از مهم ترین نکات سفر در بارداری اطلاع از وضعیت بهداشت و سلامت مقصدیست که قرار است به آنجا سفر کنید. برای مثال اگر در فصل زمستان در حال سفر به کشور و یا شهری هستید که در آنجا بیماری آنفولانزای خطرناکی شیوع یافته، بهتر است سفرتان را کنسل کنید. همه ما می دانیم که یک فرد باردار بیشتر در معرض خطر بیماری های واگیردار است تا فرد عادی. چرا که شما در این دوره قادر نخواهید بود بیشتر واکسن ها و یا داروها را مصرف کنید و ممکن است آن ها برای سلامتی نوزادتان بسیار خطرناک باشند. پس قبل از سفر حتما از وضعیت مقصدتان آگاه شوید.

شرایط شرکت هواپیمایی تان را چک کنید

یکی دیگر از موثرترین نکات سفر در بارداری اطلاع داشتن از شرایط شرکت هواپیماییست که از آن بلیط هواپیما تهیه می کنید. برای مثال مقررات برخی شرکت های هواپیمایی به گونه ای هستند که اجازه سفر به خانم های بارداری که بیشتر از 36 هفته از بارداریشان می گذرد را نمی دهند و تحت چنین شرایطی آن ها باید نامه کتبی از سمت پزشک معتمد و یا یک گواهی پزشکی معتبر داشته باشند. در چنین شرایطی بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیمای مقصدتان به خوبی از چنین مقرراتی مطلع شوید.

از استرس دوری کنید

آشنایی با نکات سفر در دوران بارداری
نکات سفر در دوران بارداری

همانطور که می دانیم استرس عاملی بسیار مضر برای خانم های باردار و کودکانشان است و هرچقدر کمتر استرس داشته باشید هم سفر خوبی در پیش خواهید داشت و هم سلامتی خودتان و فرزندتان کمتر به خطر خواهد افتاد. اگر کارهای مهمتان را از قبل انجام داده و برنامه ریزی کنید کمتر دچار استرس خواهید شد. برای مثال داروها، ویتامین و وسایل مورد نیازتان را دم دست بگذارید، همانطور که در بالا توضیح دادیم صندلی های مناسب را خریداری کنید و سعی کنید سبک سفر کنید تا فکرتان کمتر پیش وسایل متعددتان بماند و دچار استرس شوید. در ادامه می توانید با روش های مقابله با حالت تهوع در پرواز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید