هر آنچه باید برای سفر با هواپیما بدانید

خرید بلیط هواپیما و پرواز در آسمان همیشه می‌تواند لذت‌بخش باشد. مخصوصا اگر چنین پروازی با مسافرتی جذاب و خاطره‌انگیز عجین شود، دیگر حتی می‌توان آن را به‌عنوان نقطه عطفی در زندگی به حساب آورد. البته انجام چنین کاری هم مثل هر کار دیگری نیازمند رعایت برخی اصول مهم است.

0
37
راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری
هر آنچه باید برای سفر با هواپیما بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 17Rating: 4.5سفر با هواپیما و هر آنچه باید در مورد نکات ضروری سفر با هواپیما بدانید.سفر با هواپیما نکات ضروری دارد که هر فردی قبل از خرید بلیط هواپیما باید این نکات را بداند در غیر اینضصورت خاطرات بسیار بدی در ذهن او جای می‌گذارد.

سفر با هواپیما و نکات ضروری

خرید بلیط هواپیما و پرواز در آسمان همیشه می‌تواند لذت‌بخش باشد. مخصوصا اگر چنین پروازی با مسافرتی جذاب و خاطره‌انگیز عجین شود، دیگر حتی می‌توان آن را به‌عنوان نقطه عطفی در زندگی به حساب آورد. البته انجام چنین کاری هم مثل هر کار دیگری نیازمند رعایت برخی اصول مهم است. در غیر این صورت، خرید بلیط هواپیما نه تنها به کاری بیهوده و عبث تبدیل می‌شود، بلکه خاطرات بسیار بدی در ذهن هر کسی از خود بر جای می‌گذارد. در مطلب حاضر، ما هر آنچه را که باید برای سفر با هواپیما بدانید، برای شما گردآوری کرده‌ایم. بدون تردید، خودتان هم به این مساله واقف هستید که سفر هوایی صرفا در خرید بلیط هواپیما خلاصه نمی‌شود، بلکه ملاحظه برخی مسائل و انجام کارهای خاصی هم برای گذراندن چنین سفری لازم است. پس لطفا مطلب زیر را به دقت بخوانید و در سفرهای خود نهایت استفاده را از آن ببرید.

برنامه‌ریزی بر پایه تحقیق و بررسی

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

وقتی می‌خواهید بلیط هواپیما به مقصد خاصی بخرید، پیش از هر اقدامی حتما باید در مورد تمامی جوانب این کار تحقیق کنید. مقصد سفر، آب‌وهوای آن، هتل‌ها، نام فرودگاه آنجا، شماره تلفن‌های ضروری و بسیاری از موارد دیگر همگی جزو بدیهیات تحقیق شما خواهند بود. اما بسیار مهم است که برای سفر با هواپیما از قوانین ایرلاین مربوطه در مورد چمدان مسافرتی و وزن آن، ساعت پرواز، نوع هواپیما، خدمات ارائه شده و کلاس پرواز اطلاع کسب کنید و آنها را ارزیابی نمایید. پس از آگاهی از همه این‌ها، شما می‌توانید برنامه مناسبی برای سفر هوایی خود بچینید و مطابق با آن برنامه پیش بروید.

حضور در فرودگاه، دو ساعت قبل از پرواز

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

سفر هوایی مثل سفر جاده‌ای نیست. فرآیند این کار بسیار طولانی‌تر بوده و نیازمند زمان زیادی هست. بنابراین اغلب افرادی که تجربه بالایی در خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی دارند، توصیه می‌کنند که مسافران حداقل دو ساعت قبل از شروع پروازشان در فرودگاه حاضر باشند تا بدون هیچ دغدغه و عجله‌ای به راحتی کارهای خود را انجام دهند. در چنین حالتی دیگر استرس و اضطراب دیر کردن و جا ماندن از پرواز کاملا از شما دور شده و در نهایت آرامش بر روی صندلی خود می‌نشینید و از پروازتان لذت می‌برید.

دسترسی آسان به مدارک شناسایی

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

در مراحل مختلفی از کارهای مربوط به دریافت کارت پرواز و سایر امور قبل و بعد از پرواز، همیشه مدارک شناسایی مختلف شما مثل گواهینامه، کارت ملی، پاسپورت و ویزا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یکی از اشتباهاتی که افراد زیادی به آن مرتکب می‌شوند، قرار دادن این کارت‌ها در بدترین قسمت چمدان یا کیف‌شان است. به همین دلیل زمان زیادی برای آنها تلف می‌شود. البته شما باید امنیت این مدارک را هم مد نظر قرار دهید. بنابراین جایی را در کیف خود پیدا کنید که هم دسترسی به آن آسان باشد و هم امنیت مدارک شما را تامین کند.

✅ بازدید از مقاله نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
✅ بازدید از مقاله نکاتی برای مقابله با حالت تهوع در پرواز
✅ بازدید از مقاله نکات لازم برای سفر با نوزاد

پوشیدن کفش و لباس راحتی

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

سفر هوایی جایی برای نمایش لباس‌های شیک و مجلسی‌ شما نیست. در این سفر باید کاملا راحت بود و هیچ فشاری از بابت تنگ بودن کفش و لباس متحمل نشد. این موضوع در سفرهای هوایی طولانی‌مدت اهمیت بسیار بیشتری به خود می‌گیرد. مسافر هوایی می‌بایست کفشی بپوشد که به راحتی قابل تعویض باشد. همچنین استفاده از ساعت، جواهرات و سایر لوازم زینتی که احتمالا موجب خستگی دست و گردن شما شود هم چندان مناسب نخواهد بود. به طور کلی، راحتی لباس نکته‌ بسیار مهمی است که باید در سفر هوایی به آن توجه کنید.

احترام به خدمه و مسافران

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

گاهی پروسه طولانی سوار شدن به هواپیما و ترس از پرواز باعث می‌شود که افراد به طور ناخودآگاه عصبی شوند. این عصبانیت می‌تواند باعث رنجش خدمه و یا سایر مسافران شود. پس باید با خویشتن‌داری و اندکی تحمل، آرامش را به خود و هم‌سفران‌مان هدیه دهیم. از طرفی دیگر، رعایت فضای اختصاص‌یافته به بقیه مسافران هم بخش دیگری از احترام شما به آنها خواهد بود. همه افرادی که بلیط هواپیما خریده و در سفر هوایی حضور دارند باید فضای مخصوص به خود را اشغال کنند و ایجاد هر نوع مزاحمت برای افراد دیگر رفتار پسندیده‌ای نمی‌تواند باشد.

چند وسیله مناسب دیگر برای سفر هوایی

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

برای راحتی در هواپیما شما غیر از لباس راحتی به لوازم مختلف دیگری هم نیاز دارید. یکی از این وسایل که بسیار کاربردی بوده و کمک شایانی به افزایش آرامش پرواز شما دارد، هدفون است. این وسیله می‌تواند صدای محیط را کاملا قطع کرده و به جای آن آهنگ‌های دلنشینی برای شما پخش کند. کتاب، لپ تاپ، ژل شست‌وشوی دست، قرص ویتامین سی، شکلات، انواع لوازم بهداشتی، چشم‌بند، ماسک خواب، کتاب‌خوان و وسایلی از این قبیل هم همیشه هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی می‌توانند مفید واقع شوند.

سایر دانستی‌ها در مورد سفر با هواپیما

راهنمای سفر با هواپیما و نکات ضروری
سفر با هواپیما و نکات ضروری

داشتن پلن بی یا برنامه‌‌ جایگزین هیچگاه خالی از لطف نیست. چراکه امکان دارد به هر دلیلی شما از پرواز جا بمانید. پس بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما به داشتن چنین برنامه‌ای هم بیندیشید. همچنین بستن چمدان به شکل حرفه‌ای، حصول اطمینان از امنیت پول و وسایل قیمتی، انجام تمام کارهای مربوط به خانه از جمله رسیدگی به حیوانات خانگی و گیاهان و استفاده از بیمه‌های مسافرتی هم کارهای دیگری هستند که رعایت آنها قبل از شروع پرواز می‌تواند خیال شما را آسوده کند و مانع ایجاد استرس و تشویش در ذهن‌تان گردد. بدین‌ترتیب سفر هوایی شما بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد شد.

نکات، راهکارها و راهنمایی‌هایی که در این مطلب به شما ارائه کرده‌ایم، می‌توانند سهم عمده‌ای از دانستی‌های لازم برای سفر با هواپیما را در ذهن شما شکل دهند. در عین حال، نیازی به گفتن این موضوع نیست که هیچ مطلب تئوری و هیچ مشورتی نمی‌تواند به اندازه تجربه شخصی برای شما مفید واقع شود. پس اگر به دنبال افزایش آگاهی خود در مورد سفر با هواپیما هستید، بهترین قدم خرید بلیط هواپیما و آغاز مسافرت است. عملی که مطمئنا، زندگی شما را تحت تاثیر مثبت خواهد قرار خواهد داد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید