نکات مهم در سفرهای زمستانی

سفر رفتن در هر فصلی زیبایی و لذت خاص خودش را دارد. سفر در بهار توأم با شکوفه های صورتی و سفید رنگ و آب و هوای لطیف و دلنشین است. تابستان با سرسبزی و سرزندگی اش محبوب ترین و رایج ترین فصل مسافرت است.

0
13
معرفی نکات مهم در سفرهای زمستانی
نکات مهم در سفرهای زمستانی
نکات مهم در سفرهای زمستانیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 29Rating: 4.0نکات مهم در سفرهای زمستانی و موارد بسیار ضروری که باید رعایت کرد.نکات مهم در سفرهای زمستانی دانستنش بسیار ضروری است چرا که سفر در زمستان در نوع خود خاص و منحصر به فرد است و هر کسی نمی تواند آن را تجربه کند.

معرفی نکات مهم در سفرهای زمستانی

سفر رفتن در هر فصلی زیبایی و لذت خاص خودش را دارد. سفر در بهار توأم با شکوفه های صورتی و سفید رنگ و آب و هوای لطیف و دلنشین است. تابستان با سرسبزی و سرزندگی اش محبوب ترین و رایج ترین فصل مسافرت است. پاییز با رنگ های سحر انگیزش بسیار تماشایی و مسحور کننده است و زمستان همچون عروسی سفید پوش معصوم و دلنواز است. مسافران دلایل مختلفی برای انتخاب زمان مسافرت دارند. بسیاری از شاغلان و محصلان به دلیلی تعطیلات تابستانی، مسافرت در فصل پاییز را ترجیح می دهند. برخی بهار را به دلیل تعطیلات بهاری و عوض کردن آب و هوا در سال نو برای مسافرت انتخاب می کنند. مسافرت در پاییز زیبا مناسب کسانی است که یک تابستان پرکار و پر از تلاش و سختی پشت سر گذاشته اند و حال به دور از همهمه و ازدحام می خواهند چند روزی به استراحت و آسایش بپردازند. و اما کسانی که گردشگری شغل و حرفه اصلی شان است و یا سفر کردن در هر زمان از سال برایشان مقدور می باشد، فصل زمستان را برای سفر انتخاب می کنند. چرا که سفر در زمستان در نوع خود خاص و منحصر به فرد است و هر کسی نمی تواند آن را تجربه کند. تماشای مناظر زیبای برفی، گوش سپردن به سکوتی که در سرما بر همه جا حاکم است و آهنگ آرامش را می نوازد، حس فوق العاده ای دارد. اما با این حال سفر در زمستان سختی هایی نیز دارد و هر مسافر باید قبل از سفر نکات مهمی را به خاطر داشته و آن ها را رعایت کند. اگر زمانی قصد خرید بلیط هواپیما و یا مسافرت با اتوبوس یا خودرو در فصل زمستان داشته باشید، این نکات مهم در سفرهای زمستانی را به خاطر بسپارید.

سفرهای هوایی در زمستان

معرفی نکات مهم در سفرهای زمستانی
نکات مهم در سفرهای زمستانی

امروزه، مسافت ها از طریق سفرهای هوایی کم تر و فاصله ها نزدیک تر شده اند. سفر با هواپیما به دلیل سرعت انتقال و راحتی میان مسافران ترویج یافته و ترجیح داده می شود. مسافران در سفر با هواپیما ممکن است گاه با مشکلاتی مواجه شوند که یکی از آن ها هنگام تغییرات شرایط آب و هوایی است. بارش برف و باران و یا تغییر ناگهانی جو می تواند باعث به وجود آمدن تأخیر در پرواز ها باشد و مسافران را تا ساعت ها در فرودگاه معطل کند. در چنین شرایطی مسافران علاوه بر اتلاف وقت با دیگر دردسرهایی نیز روبرو می شوند. برای آن که شما در سفرهای هوایی در فصل زمستان دچار دردسر نشوید، به نکات زیر توجه نمایید.

✅ بازدید از مقاله بهترین مقاصد برای سفرهای زمستانی

 1. سعی کنید همیشه، به خصوص در فصل زمستان پرواز مستقیم به مقصدتان خریداری کنید. زیرا در پروازهای غیر مستقیم چنان چه پرواز اولتان دچار تأخیر شود، ممکن است پرواز دومتان را نیز از دست بدهید و یا ساعت ها در فرودگاه سرگردان بمانید. پس در هنگام خرید بلیط هواپیما سعی کنید پرواز مستقیم رزرو کنید.
 2. اگر به هر دلیلی مجبور شوید پرواز غیرمستقیم انجام دهید، این نکات را به یاد داشته باشید:
 • سعی کنید از ایرلاین های معتبری که در سوابقشان مداخله و پاسخدهی سریع در مواقع اضطراری داشته اند، بلیط تهیه کنید. اگر پروازتان را از دست دهید، به مسئولین ایرلاین اطلاع دهید تا در اولین پرواز برایتان یک صندلی خالی پیدا کنند یا تسهیلات لازم جهت اسکان موقت در فرودگاه را فراهم نمایند.
 • شرایط آب و هوایی شهری که قرار است پرواز دومتان را از آن آنجا ادامه دهید، حتما چک کنید. گاه مسافران فکر می کنند با انتخاب شهرهای گرمسیر در فصل زمستان هیچ مشکل و تأخیری در پروازشان رخ نخواهد داد، در حالی که در چنین شهرهایی در صورت تغییرات آب و هوا ممکن است مسئولان آمادگی لازم و کافی برای مدیریت اوضاع را نداشته باشند.
 • سعی کنید پروازهای صبح را رزرو کنید. زیرا در ساعات اولیه روز در صورت بروز هرگونه شکل فرصت کافی برای تعویض پرواز یا گرفتن هر تصمیم منطقی دارید.

سفرهای جاده ای

معرفی نکات مهم در سفرهای زمستانی
نکات مهم در سفرهای زمستانی

امنیت، در سفرهای جاده ای فصل زمستان حرف اول را می زند و بر هر چیز دیگری اولویت و ارجحیت دارد. در سفرهای جاده ای فصل زمستان امنیت در چرخ خوردن چرخ های خودرو خلاصه نمی شود. زیرا که ممکن است در طول مسیر یک لایه برفی یا یخی میان لاستیک و سطح جاده فاصله انداخته و روند حرکت خودرو را دچار مشکل کند. پس در سفرهای جاده ای زمستان داشتن برخی تجهیزات ضروری در صندوق عقب خودرو الزامی است. علاوه بر این نکاتی هستند که باید در مسافرت های زمستانی مورد توجه قرار گیرند.

 1. معمولا تمام رانندگان حرفه ای تمام تجهیزات الزامی مربوط به خودرو را در صندوق عقب ماشین قرار می دهند. اما بهتر است در سفرهای زمستانی لوازمی چون دستکش گرم، شلوار زمستانی، چکمه یا کفش زمستانی، پتو، کابل ضخیم، چراغ قوه همراه با باتری اضافه، زنجیر چرخ، ضد یخ و یک تیغه برف پاک کن اضافه نیز داخل خودرو همراهشان داشته باشند. همچنین، در کنار این ها بهتر است مقداری تنقلات و خشکبار هم در دسترستان باشد تا در صورت طولانی شدن مشکل احتمالی تان در طول سفر، بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین بتوانید گرسنگی تان را رفع کنید.
 2. قبل از مسافرت در هر فصلی چک آپ و معاینه فنی خودرو بسیار مهم و ضوروری است و در فصل زمستان نیز جزو واجبات قبل از سفر به حساب می آید. حتما قبل از سفر با انجام معاینه فنی از سلامت لاستیک ها و خودرو مطمئن شوید.
 3. یک قانون اصلی درباره رانندگی در فصل زمستان چنین است: “ببینید و دیده شوید”. یعنی، چراغ های عقب و جلو خودرویتان باید تمیز بوده و نورشان واضح باشد تا بتوانید جاده و وقایع را ببینید. همچنین، بدین گونه حضور خود را به دیگر رانندگان جاده اعلام کنید. حتما از نور پایین استفاده کنید تا دیگر رانندگان را در دید جاده دچار مشکل نکنید. تمیزی شیشه ها نیز حائز اهمیت است. حتما در صورت توقف قبل از ادامه مسیر به تمیز کردن برف های شیشه اقدام نمایید.
 4. در برف و یخبندان سرعت رانندگی باید تا 50 درصد کاهش یابد. رعایت فاصله مناسب با خودروی جلویی نیز بسیار مهم است. زیرا در فصل زمستان امکان لیز خوردن لاستیک ها زیاد است و رعایت فاصله مناسب می تواند برای عکس العمل صحیح و مناسب راننده پشتی کمک کند.
 5. در زمستان عبور از روی پل ها به خصوص آن هایی که آسفالت نیستند، می تواند لغزنده و دشوار باشد.
 6. در فصل زمستان امکانات بالا و پیشرفته خودرو تا حدی می تواند کمک کننده باشد اما فراموش نکنید که مهارت شما در رانندگی به شما کمک خواهد کرد.
 7. به گفته برخی کارشناسان در فصل زمستان داشتن یک صفحه تخته می‌تواند به شما کمک کند تا در صورت گیر کردن در برف، با قرار دادن تخته زیر لاستیک راحت حرکت کنید.
 8. در صورت گیر کردن در برف، تا زمان رفع مشکل در ماشین بمانید، شیشه ها را بالا دهید و اشین را روشن نگه دارید ( از مسدود نبودن لوله اگزوز با برف و گل مطمئن شوید). هر یک ساعت یک بار ماشین را روشن کنید تا سردتان نشود.
 9. برای پارک ماشین خود از پارکینگ های مسقف استفاده کنید.
 10. زمانی که خودرو لیز می خورد، پایتان را از روی پدال گاز بردارید و به جای فشردن پدال ترمز، سعی کنید نیش ترمز آرام و مقطع بگیرید.

لوازم سفرهای زمستانی

سعی کنید در سفرهای زمستانی از برداشتن ملزومات غیرضروری و سنگین حتی الامکان خودداری کنید. لوازمی که در سفرهای زمستانی برایتان لازم خواهند بود، عبارت اند از: کلاه (گرم، بدون تزئینات سنگین، سبک)، کفش زمستانی (ضدآب، مقاوم در برابر سرما، رنگ تیره، آسان بودن در پوشیدن و درآوردن)، دستکش (ضد آب، سبک، گرم و نازک، زود خشک شود، هوا داخل ۀن جریان داشته باشد)، پوشش مناسب (لباس ها باید باتوجه به دمای هوا به گونه ای پوشیده شوند، که در صورت گرم و سرد شدن هوا به راحتی کم یا اضافه شوند. نباید لباس زمستانی به گونه ای باشد که مانع حرکتتان شود. بنابراین، از پوشیدن بیش از حد لباس در زمستان خودداری کنید، جوراب پشمی نیز فراموشتان نشود).عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و شال ( از لوازم پیشنهادی سفرهای زمستانی هستند. آفتاب زمستان از آفتاب تابستان می تواند خطرناکتر باشد).

سفر زمستانی بسیار خاطره انگیز و متفاوت است فقط کافی است تا نکاتی که اشاره شدند، جدی بگیرید. نظر شما چیست؟ تجربیات خود را از سفرهای زمستانی تان برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید