تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی

احتمالا در روزهای اخیر متوجه شده‌اید که همه در کوچه و بازار از چرنوبیل حرف می‌زنند؛ از سریال وحشتناک آن و از فاجعه‌ای که یکی از سیاه‌ترین نقاط در صفحات تاریخ است.

0
32
نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل یک جاذبه توریستی
نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل
تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 25Rating: 4.0نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل یک جاذبه توریستی در کشور زیبای اکراین.نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل توسط ولادیمیر زلونسکی رئیس جمهور اکراین به جاذبه توریستی تبدیل شده و گردشگران می توانند از این نیروگاه جالب دیدن کنند.

نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل یک جاذبه توریستی

احتمالا در روزهای اخیر متوجه شده‌اید که همه در کوچه و بازار از چرنوبیل حرف می‌زنند؛ از سریال وحشتناک آن و از فاجعه‌ای که یکی از سیاه‌ترین نقاط در صفحات تاریخ است. اگر آشنایی قبلی با فاجعه چرنوبیل نداشته باشید، مسلما شما هم پس از آگاهی از این موضوع، به صف افرادی خواهید پیوست که از وقوع فاجعه چرنوبیل شدیدا شوکه شده‌اند. اما راهکار ما برای آشنایی شما با چرنوبیل، خواندن کتاب یا تماشای فیلم خاصی نیست. ما می‌خواهیم به شما خرید بلیط هواپیما اکراین و سفر به این کشور را پیشنهاد دهیم. دلیل این موضوع هم تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی می‌باشد. پس اگر تا به حال چیزی هم در مورد چرنوبیل دیده یا شنیده‌اید، آن را کنار بگذارید و از فرصت پیش‌ آمده به خاطر تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی، نهایت استفاده را برای شناخت این نیروگاه و فاجعه‌ آن ببرید. چنانچه بخواهید با جزئیات این موضوع بیشتر آشنا بشوید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

نگاه کلی به فاجعه چرنوبیل

نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل یک جاذبه توریستی
نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل

مثل هر مسافرت دیگری، بهتر است قبل از سفر به چرنوبیل هم اطلاعات مفید و مناسبی در مورد آن به دست بیاوریم. ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ میلادی بود که یکی از بدترین و عجیب‌‌ترین بحران‌های هسته‌ای جهان در نیروگاه چرنوبیل به وقوع پیوست. طی این حادثه مواد رادیواکتیو در مقیاس گسترده به محیط زیست پخش شده و تلفات بسیار زیادی از خود بر جای گذاشت. با این حال، سانسور بسیار شدید اخبار مربوط به این فاجعه بزرگ باعث شد که هیچگاه تعداد افرادی که در اثر این حادثه جان باختند مشخص نشود.

✅ بازدید از مقاله از گردشگری سیاه چه میدانید؟
✅ بازدید از مقاله ترسناک‌ترین مکان‌های متروکه در جهان

تبدیل شدن نیروگاه به جاذبه توریستی

نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل یک جاذبه توریستی
نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل

خبر تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی توسط ولادیمیر زلونسکی، رئیس جمهور اکراین اعلام شد. بر اساس این خبر، قرار است تغییراتی مثل ایجاد مسیرهایی برای پیاده‌روی و بهبود سیستم‌های مخابراتی در این منطقه انجام شود تا به قول آقای زلونسکی، نیروگاه چرنوبیل که برگه سیاهی در تاریخی کشور اکراین بود، حالا وارد فاز جدیدی شود و نقش مهمی در اقتصاد و صنعت گردشگری این کشور ایفا کند.

برنامه‌ها، دلایل و اهداف تبدیل نیروگاه به جاذبه توریستی

اهداف تبدیل نیروگاه به جاذبه توریستی
اهداف تبدیل نیروگاه

طبق آنچه که ولادیمیر زلونسکی اعلام کرده، هدف کشور اکراین این است که محوطه اطراف این نیروگاه را به فضایی سرسبز و جذاب برای گردشگران تبدیل کند. از آنجایی که بازسازی نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به دست طبیعت بوده، می‌توان این نیروگاه را محلی فوق‌العاده منحصر به فرد و بی‌نظیر در دنیا دانست. محلی که همواره مورد توجه تاریخ‌دانان، دانشمندان و گردشگران بوده و حالا تبدیل شدنش به جاذبه توریستی می‌تواند بهترین فرصت برای همه این افراد باشد تا با اسرار نهان چرنوبیل بیشتر آشنا شوند.

آیا چرنوبیل امن است؟

آیا چرنوبیل امن است
امنیت چرنوبیل

سوال مهمی که در اینجا پیش می‌آید این است که با توجه به ماندگاری طولانی‌مدت تشعشعات رادیواکتیو در فضا، آیا اکنون چرنوبیل از لحاظ سلامتی یا از هر حیث دیگری امن است؟ در این باره بهتر است بدانید که بازدیدکنندگان قبل از ورود به محوطه مد نظر، تحت بازرسی و آموزش قرار می‌گیرند. از تمامی بازدیدکنندگان درخواست می‌شود که در این منطقه بر روی زمین ننشینند و چیزی را هم لمس نکنند. ضمن اینکه هنگام خروج از محوطه، تک تک آنها تحت آزمایش ذرات رادیواکتیوی قرار می‌گیرند. البته تورهای گردشگری محل اصرار دارند که این محوطه ۳۰ سال بعد از وقوع فاجعه کامل پاک شده اما بهتر است جوانب احتیاط در آن کامل رعایت شوند.

بازدید از چرنوبیل چگونه است؟

بازدید از چرنوبیل
چرنوبیل

پس از تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی، بازدید از این مکان در طول ۲ ساعت انجام می‌‌شود. در این ۲ ساعت، اسنادی مربوط به وقوع فاجعه و پاک‌سازی آن به بازدیدکنندگان نشان داده شده و آنها با ابعاد مختلفی از این حادثه آشنا می‌شوند. لازم به ذکر است که در طول بازدید بسته به صلاحدید راهنمای تور، بازدیدکنندگان از ماسک استفاده می‌کنند. نکته حائز اهمیت دیگری که باید همیشه مد نظر قرار دهید این است که شما هیچ اجازه‌ای برای عکس گرفتن در اغلب نقاط این مکان نخواهید داشت.

فاجعه چرنوبیل چنان وسعت گسترده‌ای دارد که آشنایی با آن زمان بسیار زیادی می‌طلبد. اما تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی، فرصت بسیار خوبی است که می‌تواند باعث کسب شناخت بیشتر و بهتر در این مورد شود. حال که مطلب بالا را به دقت مطالعه کردید و از این موضوع آگاه شدید، بد نیست خبرهای مربوط به تبدیل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به جاذبه توریستی را از این به بعد با جدیت دنبال کنید و مترصد فرصتی مناسب برای سفر به اکراین و آشنایی با محوطه این فاجعه اتمی بزرگ باشید.

برای خرید بلیط هواپیما اکراین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید