نیم شارژ هتل چیست؟

چنانچه پیش از رزرو اقامتگاه، نگاهی به قوانین هتل‌ ها بیندازید، خواهید دید که اکثر هتل ها دست کم در یک چیز با یکدیگر مشترک‌اند: زمان پذیرش و تسویه.

0
29
آیا میدانید نیم شارژ هتل چیست
نیم شارژ هتل چیست
نیم شارژ هتل چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 19Rating: 4.0نیم شارژ هتل چیست و در چه مواردی کاربرد دارد.نیم شارژ هتل چیست هزینه مازادی است که هتل ها در قبال «تحویل دادن اتاق زودتر از زمان مقرر» و یا «تحویل گرفتن اتاق دیرتر از زمان مقرر» دریافت می شود.

معرفی کامل نیم شارژ هتل

چنانچه پیش از رزرو اقامتگاه، نگاهی به قوانین هتل‌ ها بیندازید، خواهید دید که اکثر هتل ها دست کم در یک چیز با یکدیگر مشترک‌اند: زمان پذیرش و تسویه. این زمان که برای تحویل گرفتن اتاق (چک این) ساعت 2 و برای تحویل دادن اتاق (چک اوت) ساعت 12 در نظر گرفته شده، به عنوان زمانی مرسوم و استاندارد برای پذیرش و تسویه در بیشتر کشورها و هتل های مشهور و محبوب جهان تعیین شده است. حال اگر شما قبل از ساعت 2 به مقصد برسید و قصد داشته باشید اتاق خود را زودتر از زمان موعد تحویل بگیرید، تکلیف چیست؟ اینجاست که به کاربرد اصطلاح رایج نیم شارژ هتل پی خواهید برد. در ادامه این مطلب توضیحات جامعی پیرامون موضوع نیم شارژ گفته خواهد شد که خواندن آن برای گردشگرانی که قصد دارند با رزرو آنلاین بلیط هواپیما، راهی مقصدی جذاب شوند، خالی از لطف نخواهد بود. همراه ما باشید.

نیم شارژ چیست؟

همان‌طور که در مقدمه نیز بدان اشاره شد، نیم شارژ هزینه مازادی است که هتل ها در قبال «تحویل دادن اتاق زودتر از زمان مقرر» و یا «تحویل گرفتن اتاق دیرتر از زمان مقرر» از میهمانان دریافت می کنند. گفتنی است به هزینه مازادی که برای تحویل زود هنگام هتل دریافت می شود، نیم شارژ ورودی و به هزینه ای که شما بابت تاخیر در تحویل به موقع هتل می پردازید، نیم شارژ خروجی گفته می شود.

✅ بازدید از مقاله نکات ضروری قبل از رزرو هتل

هزینه نیم شارژ هتل چقدر است؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است، هزینه نیم شارژ هتل برابر است با نیمی از هزینه اقامت یک روزه در هتل، اما با این وجود برخی از هتل ها ممکن است در دریافت این هزینه سخت گیری نکرده و هزینه نیم شارژ ورودی یا خروجی را برای شما محاسبه نکنند. از این رو، چنانچه اطمینان دارید که قرار است وقفه ای طولانی بین زمان رسیدن شما به مقصد و زمان تحویل اتاق بوجود آید، بهتر است پیش از رزرو هتل، هماهنگی های لازم را صورت دهید و اتاقی را رزرو کنید که از پیش تخلیه شده باشد تا مشکلی برای تحویل زود هنگام اتاق به شما بوجود نیاید.

نیم شارژ در چه شرایطی به نفع شماست؟

آیا میدانید نیم شارژ هتل چیست
نیم شارژ هتل چیست

چنانچه پرواز طولانی مدتی را سپری کرده باشید و هواپیما شما در ساعت اولیه روز به زمین نشسته باشد، تحمل خستگی و انتظار تا فرا رسیدن ساعت پذیرش و تحویل اتاق بسیار دشوار خواهد بود، بنابراین پرداخت هزینه نیم شارژ برای رفع خستگی شما بسیار بصرفه خواهد بود. اهمیت این موضوع زمانی دو چندان می شود که در ساعات پیش از تحویل اتاق قرار باشد در ملاقات یا جلسه مهمی شرکت کنید و به استحمام و استراحت کافی نیاز داشته باشید، در این صورت راهی جز درخواست از پذیرشگر برای تحویل زودتر از موعد اتاق پیش روی شما نخواهد بود. اما اگر قرار باشد به دلیل نبستن چمدان و عدم حضور در لابی و تحویل اتاق در راس ساعت مقرر (ساعت 12)، متحمل پرداخت هزینه نیم شارژ خروج شوید، بی تردید شما متضرر خواهید شد.

آیا همیشه تحویل زودتر از موعد اتاق امکان پذیر است؟

در نظر داشته باشید که هتل هیچ تعهدی ندارد که اتاق شما را زودتر از زمان موعد -حتی اگر با پرداخت هزینه نیم شارژ نیز مشکلی نداشته باشید- به شما تحویل دهد. گاهی بنا بدلایلی چون کثیف بودن یا تخلیه نبودن اتاق، امکان تحویل زودتر از موعد برای شما وجود ندارد، در این صورت هیچ راهی جز منتظر ماندن تا ساعت 2 برای شما باقی نمی ماند. اگر بلیط هواپیما خود را رزرو کرده اید و اطمینان دارید که پس از ورود به مقصد باید مدت زمان زیادی را برای تحویل اتاق خود منتظر بمانید، بهتر است پیش از رزرو هتل با پذیرشگر صحبت کنید و موضوع را با او در میان گذارید تا اگر اتاق شما در شب قبل رزرو نشده باشد، هماهنگی های لازم را برای تحویل اتاق زودتر از موعد مقرر برای شما صورت دهد.

اگر امکان تحویل زودتر از موعد اتاق وجود نداشت، چه؟

آیا میدانید نیم شارژ هتل چیست
نیم شارژ هتل چیست

اگر امکان تحویل اتاق در زمانی زودتر از ساعت مقرر چک این وجود نداشت، از پذیرشگر بخواهید که چمدان های شما را در مکانی امن (اتاق نگهداری از چمدان و بار و بنه) قرار دهد. سپس از او بپرسید که ساعت سرو صبحانه چه زمانی است؛ اگر خوش شانس باشید و در زمان صرف صبحانه در هتل حاضر باشید، می توانید صبحانه ای مفصل و مقوی نوش جان و انرژی خود را برای شهرگردی و بازدید از جاذبه های دیدنی مقصدتان تامین کنید. سپس از طریق گوگل مپ از جاذبه های اطراف هتل مطلع شوید و از فرصت پیش آمده برای بازدید از اماکن گردشگری اطراف هتل استفاده کنید. حتی می توانید سری به کافی شاپ ها یا رستوران های اطراف بزنید و از میان وعده ها و غذاهای سنتی آن ها لذت ببرید. مهم این است که از لحظه لحظه سفر خود استفاده کنید و اجازه ندهید چنین موضوع کم اهمیتی سفر را به کامتان تلخ کند.

در ادامه می توانید با مناسب ترین اتاق در هتل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید