در این هتل‌ها به تاریخ سفر می‌کنید!

برخی هتل‌ها هستند که قدمت تاریخی بسیاری دارند، برخی هم هستند که به سبب اقامت افراد مشهور از جمله نویسندگان و بازیگران معروف شده‌اند؛ این هتل‌ها به تاریخ پیوند خورده‌اند و از این رو هویتی خاص پیدا کرده و بیش از پیش برای گردشگران جذاب می‌شوند

0
17
معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان
در این هتل‌ها به تاریخ سفر می‌کنید!Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 1Rating: 4.0هتل های تاریخی جهان در این هتل ها به تاریخ سفر کنید.هتل های تاریخی جهان هتل‌هایی هستند که قدمت تاریخی بسیاری دارند، برخی هم هستند که به سبب اقامت افراد مشهور از جمله نویسندگان و بازیگران معروف شده‌اند

هتل های تاریخی جهان

برخی هتل‌ها هستند که قدمت تاریخی بسیاری دارند، برخی هم هستند که به سبب اقامت افراد مشهور از جمله نویسندگان و بازیگران معروف شده‌اند؛ این هتل‌ها به تاریخ پیوند خورده‌اند و از این رو هویتی خاص پیدا کرده و بیش از پیش برای گردشگران جذاب می‌شوند، اگر دوست دارید در هتلی اقامت کنید که همینگوی در آنجا می‌نوشته و یا تصویر آن را در بسیاری از فیلم‌ها دیده‌اید مقاله‌ی زیر را تا انتها بخوانید؛ ببینید آیا بلیط هواپیمایتان به مقصد یکی از این هتل های تاریخی جهان است؟

هتل پلازا (Hotel Plaza)؛ نیویورک، آمریکا

معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان

اگر هتل‌ها می‌توانستند، بازیگر باشند، این هتل بدون شک یکی از آن سوپر استارها می‌شد. این هتل در بسیاری از فیلم‌ها نقش‌آفرینی کرده‌است، از فیلم شمال از شمال غربی تا حقه‌باز آمریکایی (American Hustle) و گتسبی بزرگ!

اما یکی از خاطره‌انگیزترین فیلم‌هایی که این هتل، ستاره‌ی آن بوده‌، تنها در خانه‌ی 2، گمشده در نیویورک، است که به سال 1992 برمی‌گردد، شاید شما هم شخصیت محبوب فیلم را به خاطر داشته‌باشید که تعطیلاتش را در یکی از اتاق‌های این هتل می‌گذراند.

هتل ساوی (The Savoy)؛ لندن، انگلستان

معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان

این هتل گویی پناهگاه هنرمندان بوده‌است، گرچه تعداد مهمانان سرشناس سیاسی ساکن این هتل نیزکم نبوده‌است. کلود مونه از ساکنان این هتل بوده و منظره‌ی رود تایمز را از اتاق خود تصویر کرده‌است. اسکاروایلد نیز از دیگر مهمانان سرشناس این هتل بوده‌است. مرلین مونرو، الیزابت تیلور، کوکو شانل، جان وین، گروه افسانه‌ای بیتلز، چارلی پاپلین را نیز باید به فهرست مهمان‌های این هتل اضافه کرد. در طول جنگ جهانی دوم، ساوی میزبان سیاستمداران و روزنامه‌نگاران بسیاری بود؛ از دیگر سیاستمداران مهم که در این هتل به صرف غذا مشغول می‌شدند می‌توان به ادوارد هفتم و وینستون چرچیل اشاره کرد.

✅ بازدید از مقاله فناورانه ترین هتل های جهان

هتل رافلز(Raffles)؛ سنگاپور

معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان

این بانوی کهن سال شرقی، از سال 1887 میزبانی مهمان‌نواز بوده‌است. این هتل از آن جهت ویژه و خاص است که اقامتگاه بسیاری از نویسندگان سرشناس همچون سامرست موام و ارنست همینگوی بوده‌است. رودیارد کیپلینگ کتاب جنگل را هنگام اقامت در یکی از سوییت‌های این هتل به رشته‌ی تحریر درآورده‌است.

هتل شلبورن (The Shelbourne)؛ دوبلین، ایرلند

معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان

هتل شلبورن در قلب دوبلین، پایتخت ایرلند واقع شده‌است و هنوز به شیوه‌ی سنتی با آبمیوه‌های فصل و کیک به مهمانان خوش آمد می‌گوید. لابی این هتل در واقع یک موزه است که میراث 190 ساله‌ی این هتل را نمایش می‌دهد. افراد سرشناسی نیز در این هتل اقامت کرده‌اند که تصاویر آنها در این موزه نمایش داده‌ شده‌است.

اما یک داستان جالب دیگر نیز درباره‌ی این هتل گفته‌می‌شود، می‌گویند برادر ناتنی هیتلر به عنوان پیشخدمت در اینجا کار می‌کرده‌است.

گریتی پالاس(The Gritti Palace)؛ ونیز، ایتالیا

معرفی هتل های تاریخی جهان
هتل های تاریخی جهان

اگر دوستدار همینگوی هستید و رزرو بلیط هواپیما شما هم به مقصد ایتالیاست پس اقامت در این هتل بهترین گزینه برایتان خواهد بود. ساختمان این کاخ هتل که در گرندکانال ونیز واقع شده به قرن 16 میلادی برمی‌گردد که بعدها بازسازی شد و مورد استفاده‌ی عموم قرار گرفت. همینگوی یکی از اولین مهمانان این هتل به شمار می‌رود، او بخش عمده‌ای از کتاب در امتداد رودخانه و به سمت درخت‌ها را هنگام اقامت در این هتل نوشته‌است.

چرچیل، الیزابت تیلور و تام کروز از دیگر مهمانان سرشناس این هتل بوده‌اند. البته باید گفت که هزینه‌ی اقامت در این کاخ-هتل رویایی کمی بالاست!

اقامت در یک هتل گاه می‌تواند بدل به یک بازدید تاریخی شود، خواندن داستان و افسانه‌های موجود درباره‌ی هتل‌هایی که در آن اقامت می‌کنیم، شاید لذت سفر و اقامتمان را دو چندان کند، شما به کجا می‌روید؟ هتلی که در آن اقامت می‌کنید چه تاریخی را به خود دیده‌است؟

در ادامه می توانید با گران ترین هتل های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید