میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین

قصد عزیمت به سفر دارید، چمدان‌تان را بسته‌اید،‌ لباس‌ها،‌ وسایل، سوغات و همه و همه را جمع آوری کرده اید. تا این لحظه همه چیز خوب پیش رفته است. اما ممکن است در ابتدا یا انتهای سفر کمی وضعیت تغییر نموده و با اعلام اضافه بار نگرانی هایی برای شما فراهم شود.

2
3750
هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین
اضافه بار ترکیش ایرلاین
میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 26Rating: 5.0هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین و آشنایی با میزان باز مجاز ترکیش ایرلاین.هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین و میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین با توجه به قوانینی که این ایرالان اتخاذ کرده برای کلاس های پروازی مختلف متفاوت است.

هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین

قصد عزیمت به سفر دارید، چمدان‌تان را بسته‌اید،‌ لباس‌ها،‌ وسایل، سوغات و همه و همه را جمع آوری کرده اید. تا این لحظه همه چیز خوب پیش رفته است. اما ممکن است در ابتدا یا انتهای سفر کمی وضعیت تغییر نموده و با اعلام اضافه بار نگرانی هایی برای شما فراهم شود. حال اینکه اگر قبل از بستن چمدان از اضافه بار مجاز پروازتان مطلع شوید دچار مشکل نخواهید شد. همه ما می دانیم که بلیط هواپیما ارزان و سفر به سایر نقاط دنیا امری لذت بخش است که تا مدت‌ها تاثیر مثبت خود را بر روحیه افراد حفظ می‌کند. بخشی از این کار روحیه بخش صرف خرید سوغاتی‌ها و یادگاری‌ها برای دوستان و آشنایان، و بخشی از آن صرف بازدید از جاذبه‌ها و خرید یادگاری‌هایی برای خود از این سفر است. اما این تعداد سوغات و یادگاری نیاز به فضا و در برخی موارد چمدان اضافی دارد. و مسافرانی که بدون اطلاع از میزان بار مجاز، چمدان خود را بسته باشند با اضافه بار و یا در برخی موارد با حذف برخی از این اقلام مواجه خواهند شد. اما مسافرانی که بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین را خریداری کرده‌اند از میزان بار مجاز بیشتری برخوردارند و به ندرت با این مشکل مواجه خواهند شد. با این حال بد نیست از میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین اطلاع داشته باشید.

ترکیش ایرلاین

هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین
اضافه بار ترکیش ایرلاین

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از جمله بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا به شمار می‌رود که به مقصد بیش از 200 فرودگاه بین المللی جهان پرواز دارد. همانطور که از نامش می‌توان حدس زد، این شرکت هواپیمایی ترکیه‌ای بوده و آشیانه‌اش فرودگاه آتاتورک است. کیفیت بالای این ایرلاین و خدمات مختلفی که ارائه می‌دهد باعث شده تا بسیاری از مسافران پرواز با این ایرلاین را ترجیح داده و ترکیش ایرلاین را به چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ در دنیا تبدیل کنند. کلاس‌های پروازی ترکیش ایرلاین به سه کلاس بیزنس، کامفورت، و اکونومی تقسیم می‌شود که میزان بار مجاز باتوجه به نوع کلاس پروازی متفاوت است.

میزان بار مجاز

میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین
میزان بار مجاز ترکیش

میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین با توجه به نوع کلاس پروازی متغیر است. به همین دلیل بهتر است در بلیط هواپیما خود میزان بار مجاز را چک کنید و اگر در بلیط چیزی ننوشته شده بود، از شرکت هواپیمایی در این مورد سوال کنید. اما در حال حاضر میزان بار مجاز در پروازهای داخلی ترکیش ایرلاین برای پروازهای بیزنس کلاس ترکیش ایرلاین 30 کیلوگرم برای هر مسافر بعلاوه یک چمدان یا ساک دستی کوچک است. در پروازهای اکونومی این میزان به 20 کیلوگرم برای هر مسافر کاهش می‌یابد. ترکیش ایرلاین برای کودکان و نوزادان نیز میزان بار مجاز در نظر گرفته که برابر با 10 کیلوگرم در هر یک از کلاس‌های پروازی است. در پروازهای بین المللی ترکیش ایرلاین نیز میزان بار مجاز برای کلاس پروازی بیزنس 30 کیلوگرم برای هر مسافر و در کلاس پروازی اکونومی 20 کیلوگرم برای هر مسافر است. جالب است بدانید ترکیش ایرلاین در پروازهای بین المللی به تعداد چمدان مسافر اهمیت نداده و صرفا رعایت وزن بار مجاز را مد نظر قرار داده است.

✅ بازدید از مقاله پرواز خارجی با ترکیش ایرلاین

اضافه بار

هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین
اضافه بار ترکیش ایرلاین

باوجود مشخص بودن میزان بار مجاز، بسیار پیش می‌آید که مسافران بار اضافه تری را داشته باشند ولی نیازی به نگرانی نیست زیرا در این صورت مشمول قوانین اضافه بار خواهند شد. در بخش قبلی میزان بار مجاز در کلاس‌های پروازی مختلف گفته شد و در این بخش می‌خواهیم به هزینه اضافه بار آن‌ها بپردازیم. هزینه اضافه بار برای هریک از کلاس‌های پروازی داخلی برای هر یک از بزرگسالان و کودکان برابر با 10 لیر ترکیه است. نکته‌ای که بد نیست بدانید در مورد هزینه اضافه بار در پروازهای ترانزیت است که در حال حاضر برابر با 15 لیر ترکیه است. در پروازهای بین المللی اما ماجرای اضافه بار کمی متفاوت است. در پروازهای بین الملل، اضافه بار شما با توجه به مبدا و مقصد پروازی شما متفاوت بوده و از 4 تا 32 یورو متغیر خواهد بود.

اضافه بار در پروازهای بین الملل

هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین
اضافه بار ترکیش ایرلاین

ترکیش برای محاسبه اضافه بار مسافران جدول مناطق پروازی ایجاد کرده تا مسافران به راحتی بتوانند اضافه بار خود را با توجه به مسیر و منطقه پروازی خود محاسبه کنند. در این جدول، ترکیش ایرلاین 5 منطقه پروازی در نظر گرفته است:

منطقه 1: حلب، آتن، باتومی، بخارست، کیسیوائو، کنستانته، دونتسک، گنجا، نخجوان، اودسا، پریشتینا، سارایوو، سیمفروپول، اسکوپیه، صوفیه، سالونیک، تیرانا، وارنا

منطقه 2: اسکندریه، آلماتی، عمان، عقبا، عشق آباد، آستانه، آستاراخان، باری، بیروت، بلغارستان، بیشکک، بلونیا، بوداپست، قاهره، کاتانیا، دمشق، دنیپرو، دوشنبه، گراتس، هورگادا، ایوانو-فرانکیفسک، کابل، خارکیف، خرسون، خوجند، کی‌یف، کوشیتسه، اقصر، لووف، مالت، مزار شریف، مینسک، ناپل، اوش، پیزا، پودگوریتسا، روم، روستوف-نا-دونو، زالتسبورگ، سمرقند، شرم‌الشیخ، سوچی، استاوروپول، تبریز، تاشکند، تفلیس، تل آویو، ونیز، وین، ورشو، زاگرب، زاپروژیا، کراسنودار.

منطقه 3: الجزایر، آمستردام، بغداد، باکو، بازل، بصره، باتنه، بنغازی، برلین، برمن، بروکسل، کلن، قسنطینه، دوسلدورف، اربیل، فرانکفورت، فریدریشسهافن، ژنو، جنوا، هامبورگ، هانوفر، کارلسروهه، لایپزیگ، لوکزامبورگ، لیون، مارسی، میلان، مصراته، مسکو، موصل، مونیخ، مونستر، نجف، نیس، نورنبرگ، وهران، پراگ، ریگا، روتردام، سبها، اشتوتگارت، سلیمانیه، تالین، تلمسان، طرابلس، تونس، تورین، اولان‌باتور، ویلنیوس، زوریخ

منطقه 4: آلبورگ، ابوظبی، عدن، قصیم، بحرین، بارسلونا، بیلبائو، بیلوند، بیرمنگهام، بوردو، کپنهاگ، دمام، دوحه، دبی، دوبلین، ادینبورگ، گوتِنبُرگ، هلسینکی، اصفهان، جده، کازان، کرمانشاه، کویت، لندن، مادرید، مالاگا، منچستر، مشهد، مدینه، نووسیبیرسک، اوسلو، پاریس، ریاض، رووانیمی، صنعا، سانتیاگو ده کومپوستلا، شیراز، شارجه، سنت پترزبورگ، استکهلم، طائف، تهران، تولوز، اوفا، والنسیا، وورونژ، ینبع، یکاترینبورگ.

منطقه 5: آدیس آبابا، بانکوک، دنپاسار- بالی، بئیجینگ، کیپ تاون، کازابلانکا، کلمبو، دارالسلام، داکا، جیبوتی، دوربان، انتبه، گوانژو، هانوئی، هوشی‌مین (شهر)، هنگ کنگ، اسلام آباد، جاکارتا، ژوهانسبورگ، کراچی، کاتماندو، کیگالی، کلیمانجارو، کوالالامپور، لاهور، لیسبون، ماله، مانیل، ماپوتو، مراکش، موگادیشو،مراکش، موگادیشو، مومباسا، بمبئی، مسقط، نایروبی، دهلی نو، پوکت، سئول، شانگهای، سنگاپور، تایپه، زنگبار، لوساکا.

این شرکت هواپیمایی با توجه به مناطق پروازی بالا هزینه اضافه بار مسافران را محاسبه می‌کند که آن را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کرده و میزان هزینه اضافه بار هرکیلوگرم در هر مقصد و مبدا را محاسبه کنید. در ادامه هم می توانید با مشکل اضافه بار در سفرهای هوایی آشنا شوید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید