هزینه زندگی در بلاروس

بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است که هزینه‌های بلیط هواپیما بلاروس، اقامت و زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر اروپا، مخصوصاً کشورهای اروپای مرکزی بسیار اندک است. هزینه زندگی برای دانشجویان بین‌المللی که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و در این کشور به زندگی می‌پردازند نیز مقرون‌به‌صرفه بوده و قیمت تسهیلاتی همچون آب، برق و غیره بسیار معقولانه می‌باشد.

0
82
برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 18Rating: 3.0نگاهی کلی به هزینه زندگی در بلاروس - خرید بلیط هواپیما بلاروس از سفرستانبلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است که هزینه‌های بلیط هواپیما بلاروس، اقامت و زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر اروپا، مخصوصاً کشورهای اروپای مرکزی بسیار اندک است. هزینه زندگی در بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس

بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است که هزینه‌های بلیط هواپیما بلاروس، اقامت و زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر اروپا، مخصوصاً کشورهای اروپای مرکزی بسیار اندک است. هزینه زندگی برای دانشجویان بین‌المللی که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و در این کشور به زندگی می‌پردازند نیز مقرون‌به‌صرفه بوده و قیمت تسهیلاتی همچون آب، برق و غیره بسیار معقولانه می‌باشد.

در این کشور همچنین تماس‌های تلفنی از تلفن‌های همراه و ارتباطات اینترنتی نیز ارزان می‌باشد. ارتباط اینترنتی در بلاروس دارای دیتای نامحدود و سرعتی معادل با 60 مگابایت در ثانیه است.

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که قصد خریداری بلیط هواپیما بلاروس و زندگی در این کشور زیبا و دیدنی را دارید، باید حتماً قبل از تهیه بلیط هواپیما بلاروس از هزینه زندگی در این کشور مطلع باشید، در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما را با هزینه‌های مختلفی که برای زندگی و اقامت در بلاروس باید بپردازید، آشنا کنیم تا بدانید که با توجه به بودجه و درآمد شما هزینه زندگی در بلاروس و سفر به این کشور مقرون‌به‌صرفه خواهد بود یا نه.

پس پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب باری دیگر سایت سفرستان را همراهی کنید.

قیمت رستوران‌ها

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس و اقامت در این کشور حتماً دلتان خواهد خواست که غذاهای رستوران‌های متنوع این کشور را نیز امتحانی بکنید، به همین دلیل بهتر است از قیمت‌های کلی صرف غذا در رستوران‌های این کشور نیز آگاهی داشته باشید. هزینه‌های که باید برای صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های مختلف این کشور بپردازید، از قرار زیر خواهد بود:

صرف غذا در یک رستوران ارزان‌قیمت: 7 دلار

غذای دونفره در یک رستوران با قیمت‌های معمولی: 30 دلار

میانگین هزینه برای صرف غذا در مک‌دونالد: 4.5 دلار

آبجو محلی: 1.75 دلار

آبجو وارداتی: 3 دلار

کاپیوچینو: 1.57 دلار

نوشابه کولا یا پپسی: 0.77 دلار

آب‌معدنی: 0.51 دلار

✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی بلاروس
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل‌های بلاروس
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای بلاروس

هزینه‌های خرید مواد غذایی و غیره از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

زندگی در هر کشوری نیازمند این خواهد بود که مواد غذایی همچون حبوبات، برنج و غیره را از فروشگاه‌ها و یا سوپرمارکت‌های محلی کشور موردنظر خریداری کنیم. مطمئناً پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس و اقامت در این کشور، صرف غذا به‌صورت مداوم در رستوران‌ها مقرون‌به‌صرفه نبوده و در نقطه‌ای از اقامت مجبور خواهید بود که خودتان، وعده‌های غذایی را آماده و نوش جان کنید. به همین دلیل اطلاع از قیمت‌های مواد غذایی و وسایل موردنیاز زندگی روزمره ضروری است.

در ادامه قیمت چند مورد از مواد و وسایل موردنیاز رندگی روزمره برای شما آورده شده است.

شیر 1 لیتری: 0.69 دلار

1 عدد نان سفید 500 گرمی: 0.60 دلار

1 کیلو برنج: 1.16 دلار

بسته 12 تایی تخم‌مرغ: 1.11 دلار

پنیر محلی (1 کیلوگرم): 5.82 دلار

سینه مرغ (1 کیلوگرم): 3.24 دلار

گوشت قرمز (1 کیلوگرم): 6.36 دلار

1 کیلو میوه و حبوبات: 0.40 الی 1.80 دلار

بطری شراب: 7.80 دلار

سیگار: 1.5 دلار

هزینه حمل‌ونقل در بلاروس

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده‌اید و قصد سفر یا اقامت در این کشور را دارید، باید بدانید که سیستم حمل‌ونقل عمومی در این کشور نیز نسبتاً ارزان‌قیمت می‌باشد. هزینه یک بلیط یک‌طرفه در مترو یا دیگر سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی 0.30 دلار و هزینه یک بلیط ماهانه برای استفاده از این سیستم 17 دلار می‌باشد. هزینه استفاده از تاکسی‌ها نیز از 2 دلار کمتر نبوده و به ازای هر کیلومتر 0.29 دلار هزینه محاسبه خواهد شد. هزینه هر ساعت انتظار توسط تاکسی نیز 3 دلار می‌باشد.

اما اگر قصد خریداری یک اتومبیل جدید را دارید باید بدانید که قیمت‌های اتومبیل همانند هر کشوری متنوع بوده و برای خریداری یک دستگاه ولس واگن گلف 14,500 دلار و برای خریداری یک دستگاه تویوتا کورولا 19,167 دلار باید هزینه کنید. با خریداری بلیط هواپیما بلاروس، همچنین مشاهده خواهید کرد که قیمت هر لیتر بنزین در این کشور 0.69 دلار است.

هزینه پوشاک

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

تهیه پوشاک جدید نیز با توجه به سلیقه و نیاز شما از ضرورت‌های زندگی در هر کشوری بوده و بلاروس نیز مستثنا نمی‌باشد. به همین دلیل در این قسمت قیمت برخی از پوشاک‌های معمول مارک‌دار را برای شما آورده‌ایم تا با اطلاع از آن‌ها، هزینه‌های پرداختی برای پوشاک در بلاروس را محاسبه کنید.

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و به این کشور رسیده‌اید پس از اقامت در بلاروس مشاهده خواهید کرد که قیمت یک جفت شلوار جین با مارک Levis 69.27 دلار، یک لباس تابستانی زنانه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مارک Zara، H&M و غیره 42.13 دلار، یک جفت کفش ورزشی با مارک Nike و با قیمت معمولی 90.87 دلار و 1 جفت کفش چرم مردانه 95.56 دلار خواهد بود.

هزینه مسکن در بلاروس

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

اگر قصد زندگی در بلاروس را دارید، اولین قدم پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس، یافتن یک مکان مناسب برای زندگی می‌باشد. به همین دلیل اطلاع از قیمت اجاره‌ها و قیمت مسکن در این کشور بسیار ضروری است. در همین راستا در این قسمت از مطلب قیمت‌های اجاره آپارتمان‌ و خرید آن‌ها برای شما آورده شده است.

اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 321.79 دلار، یک آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز شهر 230.49 دلار، یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 539.63 دلار و یک آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 384.34 دلار هزینه خواهد داشت؛ اما اگر قصد خرید آپارتمان یا مسکن را در بلاروس دارید، باید بدانید که قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر 1,457 دلار و قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر، 1,058 دلار می‌باشد.

هزینه تسهیلات

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

زندگی در هر کشوری نیازمند پرداخت ماهیانه تسهیلاتی همچون آب، برق، تلفن، اینترنت و غیره می‌باشد. شما نیز اگر قصد تهیه بلیط هواپیما بلاروس و زندگی در این کشور را دارید، بهتر است با هزینه‌های ماهیانه این تسهیلات آشنا شوید. هزینه تسهیلاتی همچون آب، برق، گاز و غیره در یک آپارتمان 85 مترمربعی میانگینی حدود 49.13 دلار را خواهد داشت. هزینه مکالمه با تلفن همراه به ازای یک دقیقه مکالمه 0.04 دلار و هزینه اینترنت نامحدود ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه به ازای هر ماه حدوداً 13.59 دلار خواهد بود.

هزینه ورزش و سرگرمی در بلاروس

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

زندگی در کشورهای خارجی بدون استفاده از سرگرمی‌های عمومی همانند سینما و یا حتی بدون استفاده از باشگاه‌های ورزشی برای علاقه‌مندان به ورزش و تندرستی تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد. به همین دلیل بهتر است پس از تهیه بلیط هواپیما بلاروس، مقداری هزینه را نیز برای این فعالیت‌ها اختصاص دهید.

هزینه باشگاه بدن‌سازی برای یک بزرگ‌سال به ازای هر ماه در بلاروس 30.16 دلار خواهد بود؛ اما اگر به ورزش‌های لاکچری همانند تنیس یا گلف علاقه دارید، باید بدانید که هزینه بازی در میدان تنیس به ازای هر ساعت در آخر هفته‌ها 15.57 دلار می‌باشد.

رفتن به سینما نیز از سرگرمی‌ها و تفریح‌های معمول هر سنی بوده و حتماً شما نیز خواستار استفاده از سینماهای مجهز بلاروس خواهید بود. پس بهتر است بدانید که قیمت 1 صندلی برای فیلم‌های بین‌المللی 4 دلار هزینه خواهد داشت.

هزینه مدرسه و مهدکودک

برآورد هزینه زندگی در بلاروس
هزینه زندگی در بلاروس

اگر دارای فرزند هستید و یا تصمیم گرفتید که فرزند شما در کشور بلاروس به دنیا بیاید، پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس، باید به فکر نگهداری و تحصیل کودک خود نیز باشید. پس در همین راستا بهتر است بدانید که 1 روز نگهداری از کودک در یک مهدکودک خصوصی به ازای هر ماه 427.65 دلار هزینه خواهد داشت. هزینه تحصیل فرزند دلبندتان در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی به ازای هرسال 6,232.38 دلار خواهد بود.

اگر با دقت این مطلب را مطالعه کرده باشید، در خواهید یافت که به‌راستی هزینه تهیه بلیط هواپیما بلاروس و زندگی در این کشور نسبت به کشورهایی همچون نروژ و سوئیس بسیار پایین می‌باشد. پس اگر با توجه به این مطلب و درآمد خود هزینه‌های زندگی در بلاروس را محاسبه کرده‌اید و قصد اقامت در این کشور زیبا و دیدنی اروپای شرقی را دارید، لحظه‌ای درنگ نکرده و با خریداری بلیط هواپیما بلاروس آماده یک تجربه جدید و تغییر سبک زندگی خود در یک کشور جدید باشید.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید