هزینه سفر ارمنستان

ارمنستان از جمله کشورهای در همسایگی ایران است که همیشه در ایام مختلف سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست. نزدیکی این کشور به ایران هم باعث شده تا در موقعیت های مختلف خرید بلیط هواپیما ارمنستان برای ایرانیان جز گزینه های اول باشد. البته این تنها دلیل نیست چرا که ایرانیان می توانند براحتی از طریق زمینی هم وارد ارمنستان شوند.

0
752
هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان
هزینه سفر ارمنستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 13Rating: 5.0هزینه سفر ارمنستان و هر آنچه از هزینه هایتان برای سفر ارمنستان باید بدانید.هزینه سفر ارمنستان یکی از کشورهایی است که اکثر ایرانی‌ها برای گذراندن اوقات فراغت خود در ورای مرزها انتخاب می‌کنند به شرایط مختلفی بستگی دارد.

هزینه سفر ارمنستان و اطلاعات گردشگری ارمنستان

ارمنستان از جمله کشورهای در همسایگی ایران است که همیشه در ایام مختلف سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست. نزدیکی این کشور به ایران هم باعث شده تا در موقعیت های مختلف خرید بلیط هواپیما ارمنستان برای ایرانیان جز گزینه های اول باشد. البته این تنها دلیل نیست چرا که ایرانیان می توانند براحتی از طریق زمینی هم وارد ارمنستان شوند. از طرفی دیگر در این کشور قیمت ها به طور کلی خیلی گران نیستند و امکانات رفاهی و تفریحی خوبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در واقع می توان گفت ارمنستان یکی از کشورهایی است که اکثر ایرانی‌ها برای گذراندن اوقات فراغت خود در ورای مرزها، آن را انتخاب می‌کنند. شاید دلیل اصلی این مساله نزدیکی فاصله ارمنستان به ایران است که باعث می‌شود حتی اگر کسی توان رزرو بلیط هواپیما ارمنستان را هم نداشته باشد، با استفاده از مسیر زمینی به این کشور سفر کند. اما با هر نوع از مسافرت را هم که انتخاب کنید، باید از هزینه سفر ارمنستان اطلاعات دقیقی در اختیار داشته باشید. چرا که سفر بدون کسب اطلاع از این مساله مسلما با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهد شد. از این رو ما مطلبی با عنوان هزینه سفر ارمنستان تهیه کردیم تا اگر شما نیز قصد سفر به این کشور زیبا و تماشایی را داشتید، با خواندن این مطلب و کسب اطلاع از هزینه سفر ارمنستان، تمامی جوانب را به خوبی بسنجید و سپس با بستن چمدان، عازم سفر به یکی از جذاب‌ترین و چشم‌نوازترین کشورهای جهان شوید. لازم به ذکر است که هزینه های آورده شده در تاریخ انتشار مطلب معتبر است.

واحد پول ارمنستان چیست؟

با توجه به این که بخش عظیمی از هزینه سفر ارمنستان با واحد پول خود این کشور پرداخت می‌شود، بهتر است قبل از اشاره به هزینه‌های جاری در این کشور، با واحد پول آن آشنا شوید. واحد پول ارمنستان، درام نام دارد که در زبان بین‌المللی معمولا به صورت AMD نوشته می‌شود. این واژه تقریبا می‌توان تلفظ پارسی واژه درهم دانست. در مورد واحد پول ارمنستان، بد نیست این را هم بدانید که در آخرین معاملات بازار، هر دلار آمریکا برابر با ۴۷۵ درام بوده است.

هزینه اقامت در ارمنستان

هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هزینه سفر ارمنستان به هزینه اقامت در این کشور مربوط می‌شود. جالب است بدانید که در کشور ارمنستان اقامتگاه‌های گوناگونی مشغول فعالیت‌ هستند که تفاوت قیمت زیادی هم بین آنها دیده می‌شود. به طور کلی اقامت در هاستل‌های ارمنستان با حدود ۷ هزار درام امکان‌پذیر می‌شود. همچنین با ۱۷ تا ۱۹ هزار درام می‌توان در یکی از هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره ارمنستان اقامت داشت. اقامت در هتل‌های ۴ ستاره هم با حدود ۲۹ هزار درام ممکن می‌شود. ضمنا، هتل‌‌های ۵ ستاره و لاکچری‌ هم حداقل با ۵۵ هزار درام در دسترس شما خواهند بود.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر زمینی به ارمنستان

هزینه خورد و خوراک در ارمنستان

هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان

بلاشک بخش دیگری از هزینه سفر ارمنستان را هم باید به خورد و خوراک خودتان در این کشور اختصاص دهید. در این راستا، بهتر است بدانید که هزینه خوردن غذا در یک رستوران ارزان ارمنستانی حدود ۲ تا ۳ هزار درام می‌شود. همچنین اگر دو نفری بخواهید در یک رستوران متوسط ارمنستان غذا بخورید باید حدودا ۱۰ تا ۱۵ هزار درام هزینه برای این کار مد نظر قرار دهید. خوردن غذا در مک دونالد هم تقریبا ۲۵۰۰ درام هزینه می‌طلبد. لازم به ذکر است که یک بطری آب معدنی ۱۲۰ تا ۳۰۰، کاپوچینو ۵۰۰ تا ۱۲۰۰، چیزبرگر ۴۸۰ تا ۹۰۰ و کافه اسپرسو هم ۳۵۰ تا ۸۴۰ درام هزینه در پی خواهد داشت.

هزینه حمل و نقل ارمنستان

هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان

در کشور ارمنستان راه‌های مختلفی برای محاسبه هزینه مربوط به حمل و نقل وجود دارد. استفاده از بلیط‌های تک سفره وسایل حمل و نقل عمومی با ۱۰۰ درام امکان‌پذیر می‌شود. به طور کلی هزینه یک ماه عبور و مرور در ارمنستان حدود ۶ هزار درام بوده و قیمت ۱ لیتر بنزین در این کشور، ۴۵۲ درام است. تعرفه تاکسی‌ها هم از ۶۰۰ درام شروع شده و به ازای هر ۱ کیلومتر جابجایی ۱۰۰ درام افزایش می‌یابد. ضمنا، برای یک ساعت انتظار تاکسی باید ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ درام پرداخت کرد.

قیمت خوار و بار در ارمنستان

هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان

آن دسته از افرادی که دوست دارند بدون رفتن به رستوران و کافی شاپ، سفر خود را سپری کنند، باید بخشی از هزینه سفر ارمنستان را به خرید خوار و بار از فروشگاه‌های این کشور اختصاص دهند. به این منظور، بهتر است بدانید که یک لیتر شیر در ارمنستان ۴۲۰ درام، یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درام، دوازده عدد تخم مرغ ۶۰۰ تا ۸۴۰ درام، یک کیلو پنیر محلی ۲۲۰۰ درام و یک کیلو برنج هم ۴۰۰ تا ۷۰۰ درام قیمت دارند. همچنین برای خرید یک کیلو میوه هم باید حدود ۳۵۰ تا ۸۵۰ درام هزینه در نظر گرفت.

هزینه پوشاک در ارمنستان

هزینه سفر ارمنستان آسیا
هزینه سفر ارمنستان

۱ عدد شلوار جین را در ارمنستان با ۱۳ تا ۴۵ هزار درام می‌توان خریداری کرد. همچنین اگر سفر شما به این کشور در فصل تابستان باشد و دلتان بخواهد که یک دست لباس تابستانی بخرید، باید ۱۲ تا ۲۵ هزار درام برای چنین لباسی هزینه کنید. لازم به ذکر است که یک جفت کفش اسپورت نایک در ارمنستان ۳۰ تا ۵۰ هزار و همچنین یک جفت کفش مردانه چرم هم در این کشور ۲۵ تا ۵۰ هزار درام قیمت دارند.

سایر هزینه‌ها در ارمنستان

اگر بخواهیم نگاه کلی‌تر به هزینه سفر ارمنستان بیندازیم، موارد مختلفی را خواهیم دید که احیانا در این سفر برای شما هزینه‌آفرین باشند. برای مثال، ممکن است شما بخواهید مدت زمان زیادی در این کشور بمانید و بدین‌منظور ۱ واحد آپارتمانی در مرکز یکی از شهرها اجاره کنید. در چنین حالتی شما باید ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار درام برای اجاره یک آپارتمان تک‌خوابه و حدود ۲۰ تا ۴۵ هزار درام به عنوان هزینه شارژ پرداخت کنید.

همچنین جالب است بدانید که هزینه یک ماه رفتن به باشگاه ورزشی برای فردی بالغ در ارمنستان ۱۵ تا ۳۰ هزار درام است. بازی در زمین‌های تنیس به مدت ۱ ساعت هزینه‌ای بین ۳ تا ۸ هزار درام در پی خواهد داشت. ضمنا، برای رفتن به سینما هم باید ۲ تا ۳ هزار درام پرداخت و یک صندلی در سالن سینما انتخاب کرد.

هزینه سفر ارمنستان هم مثل سفر به هر نقطه دیگری از جهان، بر اساس سلیقه شخصی شما می‌تواند متغیر باشد. تلاش ما در این مطلب، صرفا معرفی ارزان‌ترین و در عین حال، بهترین گزینه‌ها برای شما بود. مطمئنا در سفر به این کشور، شما می‌توانید خودتان با بررسی دقیق‌تر بهترین انتخاب‌ها را انجام دهید. فراموش نکنید که صرف هزینه فراوان دلیل بر لذت بردن از سفر نمی‌تواند باشد. پس بهتر است با نگاهی دقیق و حرفه‌ای، بهترین گزینه‌ها را با کمترین قیمت ممکن برای خود برگزینید تا سفری لذت‌بخش و خاطره‌انگیز به کشور ارمنستان تجربه کنید.

در ادامه هم می توانید با هزینه سفر باکو آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید