هزینه سفر به باکو

در سال های اخیر باکوی آذربایجان در راه پیشرفت و مدرن سازی همان مسیری را طی می کند که دبی سال ها پیش پشت سر گذاشت. برای همین در حال حاضر نه تنها گردشگران ایرانی بلکه سراسر دنیا برنامه سفر به باکو و خرید بلیط هواپیما باکو را می چینند.

0
16
تخمین هزینه سفر به باکو
هزینه سفر به باکو
هزینه سفر به باکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 30Rating: 4.0هزینه سفر به باکو آذربایجان و اطلاع از کلیه مخارج لازم برای سفر باکو.هزینه سفر به باکو بسته به مواردی همچون زمان سفر و نوع سفر متغیر است ولی با توجه به نرخ دلار و منات شهر باکو تنها برای گردشگران غربی ارزان به نظر می آید.

تخمین هزینه سفر به باکو آذربایجان

در سال های اخیر باکوی آذربایجان در راه پیشرفت و مدرن سازی همان مسیری را طی می کند که دبی سال ها پیش پشت سر گذاشت. برای همین در حال حاضر نه تنها گردشگران ایرانی بلکه سراسر دنیا برنامه سفر به باکو و خرید بلیط هواپیما باکو را می چینند. اخیرا نیز با برداشتن برخی محدودیت های مربوط به ویزا به شمار بازدیدکنندگان سالانه باکو افزوده شد. وقتی پایتخت آذربایجان را دبی جدید می نامند برای گردشگرانی که به دنبال سفر مقرون به صرفه و بلیط هواپیما ارزان هستند این سوال پیش می آید که آیا باکو مقصد گرانی است؟ و هزینه سفر به باکو به چه صورت خواهد بود؟ با اینکه هزینه های سفر بسته به مواردی همچون زمان سفر و نوع سفر متغیر است ولی با توجه به نرخ دلار و منات شهر باکو تنها برای گردشگران غربی ارزان به نظر می آید.

هزینه اقامت در باکو

طیف گسترده هتل ها و اقامتگاه ها در پایتخت آذربایجان دست گردشگران را در انتخاب باز گذاشته و هر کسی می تواند متناسب با بودجه خود هتلی را رزرو کند. از این رو اقامت در باکو را می توان با صرف ۲۵ منات برای یک شب در هاستل شروع کرد ولی برای اقامت در هتل هایش باید مبلغی معادل ۲۵ تا چندصد منات را کنار گذاشت که بیش تر این هتل ها در منطقه تاریخی شهر یعنی «ایچری شهر» واقع شده اند.

هزینه حمل و نقل عمومی در باکو

تخمین هزینه سفر به باکو
هزینه سفر به باکو

بیش تر مواقع هزینه حمل و نقل بخش قابل توجهی از هزینه های سفر را در بر می گیرد ولی در شهر باکو با وجود سیستم گسترده ای از حمل و نقل عمومی می توان این هزینه را به طور چشمگیری کاهش داد. به خصوص اینکه جاذبه های شهر در فاصله بسیار کمی از هم قرار گرفته اند و می توان شهر را با پای پیاده گشت. البته بنزین همه جای دنیا گران است برای همین هزینه تاکسی ها بالای ۳ منات (۲۵ هزار تومان) و اتوبوس و مترو ۰.۵ منات (۴ هزار تومان) خواهد بود. ضمنا با تهیه بلیط الکترونیک به قیمت ۲۰ منات می توانید به مدت یک ماه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

✅ بازدید از مقاله از لوکس ترین تا ارزان ترین هتل های باکو

هزینه غذا در باکو

با توجه به نرخ منات می دانید که هزینه ها در باکو برای گردشگران ایرانی بالا خواهند بود. با در نظر گرفتن اینکه هر قرص نان از ۰.۵ منات شروع می شود و هر بطری آب حدود ۱.۵ تا ۲ منات است، هزینه هر پرس غذا در رستوران های ارزان باکو چیزی حدود ۸ تا ۱۵ منات (۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان) خواهد بود. حال اینکه در رستوران های گران قیمت غذاها از ۳۰ منات شروع می شوند. لازم به ذکر است که هر کیلو پیاز، سیب زمینی و میوه در باکو حدود ۱ منات و سیگار ۵ منات است.

هزینه سفر به باکو

تخمین هزینه سفر به باکو
هزینه سفر به باکو

نزدیکی آذربایجان به ایران سفر به طرق مختلف را برای گردشگران ما امکان پذیر کرده است، یعنی می توان هم سفر هوایی و هم زمینی به باکو داشت. از طرفی تورهای متنوعی برای این شهر ارائه می شوند که معمولا هزینه تورهای ۳ شب و ۴ روز در سفرهای زمینی از ۱.۵ میلیون و تورهای هوایی از ۲.۵ میلیون تومان شروع می شوند. ارزان ترین راه سفر به باکو از راه زمینی و با اتوبوس است که بلیطشان ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است. البته اگر خود را به مرز آستارا برسانید از آنجا می توانید با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان به باکو بروید.

هزینه بازدید از جاذبه ها در باکو

با اینکه ورودی جاذبه های دیدنی باکو از ۲ منات شروع می شود ولی معمولا ورودی بناهای معروفش ۱۰ منات یا بیش تر هستند. مثلا بلیت موزه فرش باکو ۷ منات، قلعه دختر ۱۰ منات، مرکز فرهنگی هنری حیدر علی اف ۱۵ منات، پارک آبی شیخ اف ۱۲ منات و پارک آبی دالگا بیچ بین ۵۰ تا ۷۰ منات است که این هزینه ها بسته به فصل بازدید گردشگر متفاوت خواهد بود. ضمنا تورهای گردش در شهر نیز از ۶۵ منات شروع می شوند.

هزینه خرید لباس و سوغاتی در باکو

تخمین هزینه سفر به باکو
هزینه سفر به باکو

اگر به دنبال خرید لباس برند باشید که باید مبلغی مابین ۴۰ تا ۱۳۰ منات برای شلوار جین برند لویس یا مشابه اختصاص دهید. پیراهن زنانه در فروشگاه های معتبر و برند مثل زارا از ۴۰ منات تا ۱۵۰ منات خواهد بود. کفش های ورزشی نیز با قیمت ۱۰۰ تا ۲۵۰ منات و کفش چرم با قیمت ۸۵ تا ۲۶۰ منات به فروش می رسند.

قیمت آپارتمان و قبض آب و برق

برای اقامت در باکو و خرید آپارتمان در مرکز شهر باکو باید به ازای هر مترمربع مبلغی معادل ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ منات بپردازید ولی اگر بخواهید آپارتمان های ارزانی را انتخاب کنید بهتر است کمی از مرکز شهر دور شوید تا به ازای هر مترمربع ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ منات پرداخت کنید. با این حساب هزینه قبض آب، برق و گاز برای آپارتمان های ۸۵ متری در باکو حدود ۵۰ تا ۱۲۰ منات و هزینه اینترنت نامحدود یک ماهه ۲۰ تا ۵۰ منات خواهد بود.

هزینه اجاره آپارتمان در باکو

باز هم بسته به منطقه ای که نزدیک مرکز شهر باشد یا نه هزینه اجاره آپارتمان ها متفاوت هستند. یعنی آپارتمان یک خوابه ای که در مرکز شهر به قیمت ماهانه ۵۷۵ منات اجاره داده می شود در منطقه پایین شهر یا دور از مرکز شهر ۳۲۰ منات است. اجاره آپارتمان های ۳ خوابه نیز ۵۸۰ منات در پایین شهر و به طور میانگین ۱۱۲۵ منات در مرکز شهر هستند.

درآمد لازم برای زندگی در باکو

با توجه به نرخ منات زندگی در باکو به مراتب خیلی گران تر از استانبول و شهرهای ترکیه است ولی اگر به اقامت در باکو علاقمند باشید باید به فکر شغل های پردرآمدی باشید چون به طور متوسط به درآمد ماهانه نزدیک به ۶۰۰ منات نیاز دارید تا زندگی بی دردسری را در این شهر بگذرانید، هرچند این درآمد برای زندگی معمولی احتساب شده و میانگین مبلغی است که باید هر ماه کنار بگذارید.

در ادامه می توانید با اخذ ویزای باکو آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید