هزینه سفر نروژ

نروژ یکی از کشورهای مرفه و زیبای اروپاست. از نظر جغرافیایی در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد و سطح رفاه و قوانین عجیب آن باعث شده که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کند. خیلی از افراد به دلیل گران بودن هزینه سفر نروژ از سفر به این کشور زیبا صرف‌نظر می‌کنند، درسته که نروژ یک مقصد ارزان نیست و هزینه سفر نروژ بسیار بالا است و حتی صرفه جوترین افراد هم به سختی می‌توانند اینجا پول ذخیره کنند. به هرحال، نروژ به طور شگفت انگیزی زیباست و باید در برنامه مسافرت خارجی خود گنجانده شود. نروژی‌ها مردمی خوب و فعال هستند، همه آن‌ها روان انگلیسی صحبت می‌کنند و زیبایی محض این کشور انکار ناپذیر است.

0
554
تخمین هزینه سفر نروژ
هزینه سفر نروژ
هزینه سفر نروژReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Feb 12Rating: 4.0هزینه سفر نروژ - خرید بلیط هواپیما نروژ و بازدید از این کشور عجیب و زیبانروژ یکی از کشورهای مرفه و زیبای اروپاست. خرید بلیط هواپیما نروژ و دانستن اینکه نروژ سطح رفاه بالا و قوانین عجیب دارد. هزینه سفر نروژ معمولا زیاد است

هزینه سفر نروژ

نروژ یکی از کشورهای مرفه و زیبای اروپاست. از نظر جغرافیایی در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد و سطح رفاه و قوانین عجیب آن باعث شده که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کند. خیلی از افراد به دلیل گران بودن هزینه سفر نروژ از سفر به این کشور زیبا صرف‌نظر می‌کنند، هزینه سفر نروژ معمولا با خرید بلیط هواپیما نروژ شروع می‌شود. درسته که نروژ یک مقصد ارزان نیست و هزینه سفر نروژ بسیار بالا است و حتی صرفه جوترین افراد هم به سختی می‌توانند اینجا پول ذخیره کنند. به هرحال، نروژ به طور شگفت انگیزی زیباست و باید در برنامه مسافرت خارجی خود گنجانده شود. نروژی‌ها مردمی خوب و فعال هستند، همه آن‌ها روان انگلیسی صحبت می‌کنند و زیبایی محض این کشور انکار ناپذیر است.

هیچ چیز مثل دریانوردی در آبدره‌های شمال نیست. شما می‌توانید در سفرتان به سوئد یا اروپای شمالی در اینجا توقف کنید.

✅ بازدید از مقاله چطور در اسلو رایگان بگردیم
✅ بازدید از مقاله بایدها و نبایدهای گردشگری در نروژ
✅بازدید از مقاله اپلیکیشن‌هایی که در سفر به نروژ همراه داشته باشیم

از این راهنمایی‌ها برای ذخیره کردن پول در سفرتان مثل یک نینجا استفاده کنید و هزینه سفر نروژ را مثل آب خوردن کم کنید! تا می‌توانید از خرج‌های اضافی در نروژ صرفه نظر کنید. از خرید بطری‌های آب معدنی گرفته تا صرف چای و قهوه در کافه‌ها و خوردن غذا در رستوران‌های لاکچری و گران قیمت.

کارهایی که انجام می‌دهید و جاهایی که می‌بینید بودجه شما را تحت شعاع قرار می‌دهند پس به نکته‌ها و راهنمایی‌ها توجه کنید.

اطلاعات کلی درباره نروژ

واحد پول: کرون نروژ NOK
کد کشور:: +۴۷
فرودگاه‌های بین المللی: فرودگاه ترومسا، فرودگاه هاوگسوئد و …
شماره تلفن‌های ضروری
پلیس: ۱۱۲
خدمات درمانی: ۱۱۳
آتش‌نشانی: ۱۱۰

رزرو هتل نروژ

1هزینه اقامت در نروژ

مثل هر چیز دیگری در نروژ، محل اقامت هم ارزان نیست.

اطاق‌های خوابگاه چیزی بین 200-500 کرون نروژ برای هر شب و اطاق خصوصی حدودا 750 کرون نروژ برای یک نفر هزینه دارد. تعداد کمی از خوابگاه‌ها صبحانه رایگان سرو می‌کنند، پس چشم‌هایتان را باز کنید و آگاهانه انتخاب کنید. شما می‌توانید خوابگاه خود را از طریق Hostelworld رزرو کنید.

هزینه هتل‌ها از 1000 کرون برای اتاق دوبل برای هرشب است، البته انتظار خیلی زیاد و لوکس نداشته باشید. از سایت Booking.com استفاده کنید. آن‌ها دائما نرخ‌های ارزان را وارد می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله دلایل سفر به اسلو

Airbnb (وب سایت و برنامه اجاره منزل در کشورهای مختلف) در بسیاری از شهرهای بزرگ به عنوان سایت معمول رزرو هتل است؛ که اقامتگاه‌هایی را برای شبی 400 کرون هم ارائه می‌دهد. اگر شما یک آپارتمان یا خانه خصوصی می‌خواهید حدودا باید شبی 950 کرون پرداخت کنید. همچنین می‌توانید در اماکن عمومی کمپ بزنید. فقط عاقلانه استفاده کنید و نسبت به زمین و محیط زیست قدردان باشید. همچنین اردوگاه‌های بیشماری در سرتاسر کشور وجود دارد به این علت که نروژی‌ها خیلی اهل گشت و گذار در طبیعت هستند. اگر قرار است کمپ بزنید، کارت کمپینگ اروپایی بگیرید؛ به این صورت ورود شما به 250 اردوگاه در نروژ تضمین می‌شود و 130 کرون هزینه دارد. کارت کمپینگ اروپایی شامل تخفیف برای اردوگاه‌ها در سرتاسر سال و در سرتاسر اروپا و ورود و خروج آسان و حتی بیمه مسافرتی می‌شود.

غذا خوردن در نروژ

2هزینه غذا در نروژ

بیرون غذا خوردن در نروژ گران خواهد بود، فست فود از 90 کرون شروع می‌شود و وعده‌های رستوران‌های آراسته و شیک برای هر وعده اصلی نزدیک 285 کرون یا حتی بیشتر هم می‌شود.

وعده‌های خوب برگرکینگ و مک‌دونالد حدودا 125 کرون می‌شود. برای یک خوراکی سریع ارزان به سبک نروژی به نزدیکترین گریل یا غذاهای آماده سر بزنید، جاییکه می‌توانید یک هات‌داگ یا سوسیس را با مبلغ حدودا 30-50 کرون بخورید. اگر قرار است که غذای خود را بخرید انتظار هزینه 570 کرونی را برای هر هفته داشته باشید. برای پایین آوردن هزینه‌ها از فیله مرغ و سبزیجات تازه دوری کنید.

✅ بازدید از مقاله جشنواره‌های نروژ

گوشت جزو فرهنگ اصلی نروژ است، پس گیاه خوارها حواسشان باشد. در نروژ ممکن است برای پیدا کردن یک وعده غذای گیاه خواری با بودجه محدود، کمی سخت باشد.

حمل و نقل در نروژ

3هزینه حمل و نقل در نروژ

قطارهای بین شهری در نروژ 300-610 کرون هستند؛ بسته به مسافت و زمان خرید بلیط ممکن است قیمت تغییر کند. اگر زود قطار را رزرو کنید ارزان‌تر خواهند بود. محدوده وسیعی از اتوبوس‌های تندرو همه شهرها و پارک‌های ملی نروژ را به هم متصل می‌کند. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید بلیطی را با 80 کرون بگیرید هزینه سفر نروژ را مقداری کاهش دهید؛ اما معمولا بین 290-700 کرون هستند و بعضی اوقات ممکن است تا 815 کرون هم برسند.

اتوبوس‌های دوطبقه در نروژ بسیار تمیز و مدرن هستند، با wifi رایگان، قهوه و چای. اتوبوس ها و قطارها به سوئد هم متصل می‌شوند؛ که به راحتی می‌توانند شما را به منطقه اصلی اروپا متصل کنند.

هواپیمایی نروژ پروازهای زیادی را با بودجه محدود در فرودگاه‌های سرتاسر جهان ارائه می‌دهد که پایتخت نروژ یعنی شهر اسلو را یک مقصد خوب برای شروع بازدید اروپا، ورود یا خروج به اروپا تبدیل کرده است.

گردشگری در نروژ

4هزینه گردشگری در نروژ

نروژ سرزمین رودهاست و دیدن آن‌ها محبوبترین فعالیت در این کشور است. بیشتر تورهای چند روزه حدود 1050 کرون روزانه قیمت دارند. شما می‌توانید تورهای روزانه رودها را با 400-650 کرون بگیرید. تا جایی که در زمین‌های عمومی کمپ بزنید، چادرزدن در نروژ رایگان است.

✅ بازدید از مقاله کشف قایق وایکینگ‌ها در نروژ

موزه‌ها معمولا حدود 80 کرون قیمت دارند. همچنین با طبیعت بکر و دست نخورده‌ای که نروژ دارد، شما دوست دارید درون آن ماجراجویی کنید، اسکی کنید، کایاک سواری کنید، پیاده روی کنید، این کارها روش‌های خیلی خوبی هستند که برای لذت بردن از چشم‌اندازها می‌توانید از بودجه خود فراتر نروید و هزینه سفر نروژ را مدیریت کنید.

5بودجه روزانه پیشنهادی 600 کرون نروژ یا 70 دلار آمریکا

نکته:این بودجه پیشنهادی بر اساس این است که شما در خوابگاه بمانید، کمتر بیرون غذا بخورید، بیشتر وعده‌های غذاییتان را بپزید و از حمل و نقل محلی استفاده کنید.

با استفاده از نکات بودجه‌ای زیر شما همیشه می‌توانید خرج کردتان را پایین تر هم بیاورید؛ اگرچه با اقامت در منازل مجلل‌تر و بیشتر بیرون غذا خوردن، انتظار داشته باشید که هزینه بالاتر برود و باعث می‌شود هزینه سفر نروژ افزایش پیدا کند.

ذخیره پول در نروژ

6نکته‌هایی برای ذخیره پول

غذای خودتان را بپزید

غذا در نروژ خیلی خیلی گران است پس بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید آماده کردن غذای خودتان است. بروید بیرون و خواربار بخرید اما از خرید مقدار زیادی سبزیجات تازه یا فیله مرغ کامل اجتناب کنید که بسیار گران هستند! مرغ تکه تکه شده ارزان‌تر است.

ارزان غذا بخورید

اگر تصمیم دارید بیرون غذا بخورید ارزانترین موارد شاورما و پیتزا خواهند بود. این غذاها عموما 80 کرون هستند و در همه جا پیدا می‌شوند.

در منزل دیگران اقامت کنید

بهترین راه برای دوری از هزینه‌های خوابگاه این است که اصلا آنجا نمانید. از Airbnb و یا منزل دیگران برای اقامت و رزرو آپارتمان‌ها استفاده کنید تا پول برای چیزهای بهتر بماند، آبجو و گشت و گذار!

کمپ

قانون کمپینگ رایگان به شما این اجازه را می‌دهد که تا موقعی که چادر خودتان را داشته باشید در مکان‌های عمومی و پارک‌ها چادر بزنید. به طور معمول یک یا دو شب می‌توانید در هر محدوده البته به شرطی که قدردان و ساکت باشید اقامت کنید. حواستان باشد که منطقه را مثل روز اولش ترک کنید!

اگر برنامه دارید که زیاد کمپ بزنید، مطمئن شوید که کارت کمپینگ اصلی اروپایی را بگیرید. این کارت 130 کرون قیمت دارد و برای بیشتر اردوگاه‌های نروژ تخفیف دارد.

یک کارت گردشگری بگیرید

جاذبه‌ها در نروژ می‌توانند بسیار گران باشند؛ مخصوصا از وقتی که نرخ‌های تبدیل ارز آنقدر بد شده‌اند. بهترین روش برای تامین هزینه همه جاذبه‌ها گرفتن یک کارت گردشگری است چرا که می‌توانید به وسیله کارت گردشگری حمل ونقل و ورودیه‌های رایگان بگیرید.

با برنامه ریزی رزرو کنید

اگر بتوانید حمل و نقلتان را از قبل برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید تا 50% روی قیمت بلیط ذخیره کنید. بلیط‌های لحظه آخری گران هستند و برای بودجه شما اصلا خوب نیست مخصوصا اگر بخواهید از چندین جا در نروژ دیدن کنید. با برنامه رزرو کنید و برای خودتان پول پس‌انداز کنید.

هوشیار بمانید

وقتی هر نوشیدنی 60 کرون است (گاهی حتی بیشتر) بیرون رفتن می‌تواند بودجه شما را نابود کند. در حالی که نروژی‌ها عاشق بیرون رفتن و خوشگذرونی هستند؛ اگر شما بودجه محدودی دارید نوشیدنی‌ها را بیخیال شوید! بهتر است پولتان را برای دریانوردی در رودخانه‌ها و آبدره‌ها ذخیره کنید.

آبدره‌ها

75 تا از بهترین جاهایی که در نروژ باید دید و کارهایی که باید انجام داد

همانطور که گفتیم با کمی صرفه‌جویی در هزینه سفر نروژ می‌توانید با بودجه کم خود هم بسیاری از دیدنی‌ها و جاذبه‌های نروژ را بازدید کنید. قبل از خرید بلیط هواپیما نروژ حتما درباره این کشور مرفه تحقیقات کافی را انجام دهید.

1- آبدره‌ها را ببینید

زیبایی خیره کننده‌ای در مشاهده این خلیج‌های باریک عمیق وجود دارد. با صخره‌های بلند احاطه شده اند؛ آبدره‌های نروژ شهرت جهانی دارند و از سطح توقع شما خیلی فراتر هستند . آبدره Geiranger و آبدره Naeroy را برای بازدید در نظر بگیرید. هر ساله تقریبا یک میلیون نفر از آنجا بازدید می‌کنند.

2- اسلو را کشف کنید و بگردید

بازدید از اسلو
اسلو

اسلو پایتخت نروژ و شهری زیباست که روی یک آبدره قرار گرفته است. در گالری ملی گشت بزنید. سری به موزه کشتی‌های وایکینگ‌ها بزنید یا یک بعد از ظهر را به قدم زدن در فروشگاه‌ها و کافه Aker Brygge در اسکله بگذرانید. پارک مجسمه‌ای Vigeland را از دست ندهید، بیشتر از 200 مجسمه خاص از Gustav Vigeland در آنجاست.

3- پرواز از مرکز شهر برگن

بازدید از برگن
برگن

از مرکز شهر Bergen پرواز را تجربه کنید و بر فراز دومین شهر بزرگ نروژ از منظره بی‌نظیر کوه Floyn لذت ببرید. مطمئنا از چشم‌انداز وسیع و مسیرهای متنوع پیاده روی لذت خواهید برد. برای یک چیز فرهنگی گالری Nygaten 7 را که به عنوان خیره‌کننده‌ترین گالری در نظر گرفته می‌شود، بازدید کنید.

4- از Loften زیبا که در شمال واقع شده عکاسی کنید

بازدید از لوفتن
لوفتن

Loften منطقه‌ای خوش منظره و بدیع است که ارزش پول خرج کردن را دارد. کوه هایش، آبدره هایش، حیات وحش و سبک زندگی سنتی آن را به مکانی تا این حد عالی تبدیل کرده است. ماهی‌گیری‌های عالی در Loften و فرصت بسیار زیبای دیدن نور‌های شمالی این محل را به تجربه‌ای باورنکردنی برای شما تبدیل می‌کند.

5- Trondheim رنگارنگ را ببینید

بازدید از تروندهیم
تروندهیم

آرام و پر از دانش آموز! Trondheim مکان سرگرم کننده‌ای برای ملاقات با افراد جدید و مهمانی گرفتن است؛ پر شده از رستوران‌های مختلف و کلوپ‌ها و شما در این منطقه مجبورید که خوش بگذرانید. مخصوصا شماهایی که در خارج از کشور درس می‌خوانید.

برای لذت بردن بیشتر از نروژ می‌توانید به 12 مورد زیر نیز سر بزنید.

1:نگاهی دزدکی به منبر واعظ بیاندازید

2:پارک های ملی خیره کننده را ببینید

3:به غار شمالی سفر کنید

4:از شمال به Tromso بروید

5:وارد یک ورزش زمستانی شوید

6:در بازار ماهی Bergen غذا بخورید

7:از پارک مجسمه ای Vigeland دیدن کنید

8:در بین Gamle Stavanger راه بروید

9:به مکان های سلطنتی سر بزنید

10:موزه موسیقی Ringve  و باغ گیاهشناسی را ببینید

11:موزه مردم شناسی نروژی را بازدید کنید

12:در فستیوال جاز Stvanger شرکت کنید

برای خرید بلیط هواپیما نروژ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید