هزینه سفر کربلا شهری که بهشت از آن می‌گذرد

اگر از اکثر ایرانی‌ها و شیعیان دیگر نقاط جهان بخواهید که اولویت‌های خودشان را برای سفر به خارج از کشور بیان کنند، مطمئنا انتخاب نخست بسیاری از آنها، سفر به کربلا خواهد بود. شهری که به اعتقاد خیلی‌ها، راه بهشت از آن می‌گذرد و همین موضوع باعث شده که سالانه عده زیادی با خرید بلیط هواپیما کربلا و یا به هر طریق ممکن، عاشقانه قدم در آن بگذارند.

0
451
هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا
هزینه سفر کربلا شهری که بهشت از آن می‌گذردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 29Rating: 4.5هزینه سفر کربلا شهری که بهشت از آن می‌گذرد.هزینه سفر کربلا شهری که به اعتقاد خیلی‌ ها راه بهشت از آن می‌گذرد و سالانه عده زیادی با بلیط هواپیما کربلا و یا به هر طریق ممکن عاشقانه قدم در آن بگذارند.

هزینه سفر کربلا

اگر از اکثر ایرانی‌ها و شیعیان دیگر نقاط جهان بخواهید که اولویت‌های خودشان را برای سفر به خارج از کشور بیان کنند، مطمئنا انتخاب نخست بسیاری از آنها، سفر به کربلا خواهد بود. شهری که به اعتقاد خیلی‌ها، راه بهشت از آن می‌گذرد و همین موضوع باعث شده که سالانه عده زیادی با خرید بلیط هواپیما کربلا و یا به هر طریق ممکن، عاشقانه قدم در آن بگذارند. در همین حال، آگاهی از برخی مسائل در مورد این سفر، از جمله هزینه سفر کربلا به هیچ وجه خالی از لطف نخواهد بود. از این رو، مطلبی که هم‌اکنون پیش روی شماست، توضیحی کامل در مورد هزینه سفر کربلا ارائه کرده است. انتظار می‌رود که مشتاقان زیارت حرم امام حسین و حضرت عباس، قبل از هر اقدامی برای آغاز مسافرت‌شان، از هزینه سفر کربلا آگاهی یابند تا با داشتن اطلاعاتی کامل و مفید به زیارت سیدالشهدا بروند.

هزینه اقامت در کربلا

هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا

خفگان شدید رژیم بعث، حمله نظامی آمریکا و حملات تروریستی در سال‌های گذشته، کشور عراق و مخصوصا شهر کربلا را از هر نوع پیشرفتی به عقب رانده است. به همین دلیل، هتل و دیگر اقامتگاه‌های عراق وضعیت چندان مساعدی ندارند. هرچند که در سال‌های اخیر حرکات مثبت فراوانی در آنها دیده شده اما هنوز نمی‌توان از لحاظ بهداشتی نمره قبولی به تعداد زیادی از آنها داد. این اقامتگاه‌ها که با میانگین 40 دلار به ازای هر شب در اختیار مهمانان خود قرار می‌گیرند، بخش فراوانی از هزینه سفر کربلا را به خود اختصاص می‌دهند.

هزینه خوردوخوراک در کربلا

هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا

سفر با کاروان‌های اعزامی باعث می‌شود که شما هزینه سفر کربلا را همان اول پرداخت کنید و آنها به شما صبحانه، ناهار و شام تدارک ببینند. اما اگر به صورت انفرادی زائر کربلا شدید، برای هر وعده خود به طور میانگین حدود 20 تا 30 هزار تومن هزینه در نظر بگیرید. در مورد خوردوخوراک در کربلا فقط ذکر یک نکته می‌تواند بسیار مهم باشد و آن هم این است که تا حد ممکن از خوردن غذا در رستوران‌های بین‌راهی که وضعیت بهداشتی مناسبی ندارند، اجتناب کنید.

هزینه حمل‌ونقل در کربلا

هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا

بخش دیگری از هزینه سفر کربلا هم به حمل‌ونقل در این شهر اختصاص می‌یابد. در کربلا اگر سوار تاکسی شوید و مسیرهای کوتاه و مستقیمی را بپیمایید حدودا 3 دینار باید کرایه بدهید. البته برای گشت‌وگذار بیشتر در شهر باید کرایه بیشتری بپردازید. لازم به ذکر است که هزینه تاکسی از نجف تا حرم امام حسین هم تقریبا 1500 دینار می‌شود. ضمنا، هنگام سوار شدن به تاکسی کاملا مواظب وسایل خود باشید و آنها را جا نگذارید. چون دیگر نمی‌توانید در آن شلوغی تاکسی را پیدا کنید. بانوان زائر هم تا حد امکان بهتر است تنها سوار تاکسی نشوند.

هزینه سفر کربلا به صورت هوایی و زمینی

هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا

افزایش 60 درصدی نرخ بلیط هواپیما کربلا در سال گذشته باعث شد که قیمت آن حتی به 3 میلیون 400 هزار تومان نیز برسد. نرخ سفرهای زمینی هم حتی در برخی موارد 40 درصد افزایش یافت و این موضوع کار را برای سفر به کربلا بسیار سخت کرد. البته امسال گفته می‌شود که سازمان حج و زیارت طرحی برای کاهش هزینه سفر به کربلا در نظر گرفته که در صورت موفقیت این طرح، قیمت‌ها متعادل‌تر و معقول‌تر خواهند شد.

توصیه‌ای برای صرفه‌جویی در هزینه سفر کربلا

هزینه سفر کربلا معلی
هزینه سفر کربلا

توصیه مهمی که برای صرفه‌جویی در هزینه سفر به کربلا می‌توان مطرح کرد این است که افراد باید سفر به این شهر را در قالب کاروان‌ها و تورهای زیارتی انجام دهند. در چنین حالتی ضرورتی ندارد که شما نگران هزینه‌های مختلف باشید. چراکه همان ابتدای کار تمامی هزینه‌ها پرداخت می‌شوند. ضمنا، وجود فردی که مسلط به زبان محلی است باعث خواهد شد که در خرید اجناس و سوغاتی به راحتی تخفیف بگیرید. همچنین اگر سفر شما در ایام اربعین باشد، دیگر ضرورتی برای پرداخت پول غذا نخواهید داشت. چراکه همه جا پر از غذاهای نذری است.

سفر به کربلا به خودی خود می‌تواند پر از لحظات معنوی و خاص باشد و تک تک دقایق ما را پر از خاطرات به یاد ماندنی کند. حال اگر چنین سفری را اندکی با حساب و کتاب انجام دهیم، مسلما نتایج بسیار بهتری هم در بر خواهد داشت. به همین دلیل، مطلب فوق را نگاشتیم تا شما از چند و چون هزینه سفر کربلا آگاه شوید و با اطلاعات کامل‌تری قدم در صحن با شکوه امام سوم شیعیان بگذارید و ساعاتی را تجربه کنید که شاید سال‌ها آرزو و حسرت آن را به دل داشته‌اید.

برای خرید بلیط هواپیما کربلا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید