هزینه های زندگی در استرالیا

تعجبی ندارد که چرا بسیاری از مهاجران در سرتاسر دنیا خواهان خرید بلیط هواپیما استرالیا و اخذ ویزای اقامتی این کشورند: آب و هوای مساعد، امنیت و رفاه بالای اجتماعی، طبیعت شگفت انگیز و سبک زندگی راحت از جمله مواردی هستند که کشور استرالیا را به مقصدی جذاب و پرطرفدار برای افرادی که سودای مهاجرت به جای بهتری از موطن خود را در سر دارند، مبدل ساخته است.

0
64
جزئیات و هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 21Rating: 4.0هزینه های زندگی در استرالیا و جزئیات لازم برای مهاجرت به استرالیا.هزینه های زندگی در استرالیا می تواند برای افراد متفاوت باشد، اما در کل باید گفت که در هیچ کجا از استرالیا هزینه زندگی ارزان نبوده.

جزئیات کامل هزینه های زندگی در استرالیا

تعجبی ندارد که چرا بسیاری از مهاجران در سرتاسر دنیا خواهان خرید بلیط هواپیما استرالیا و اخذ ویزای اقامتی این کشورند: آب و هوای مساعد، امنیت و رفاه بالای اجتماعی، طبیعت شگفت انگیز و سبک زندگی راحت از جمله مواردی هستند که کشور استرالیا را به مقصدی جذاب و پرطرفدار برای افرادی که سودای مهاجرت به جای بهتری از موطن خود را در سر دارند، مبدل ساخته است. اما موردی که برخی از توجه بدان غافل شده اند، هزینه زندگی در این کشور است. متاسفانه برخلاف تصور بسیاری از مهاجران، هزینه های زندگی در استرالیا چندان ارزان نیست و حتی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی، استرالیا کشوری گران به حساب می آید. حال اگر شما نیز قصد دارید به این کشور تماشایی مهاجرت کنید، بد نیست ابتدا این مطلب را تا انتها بخوانید و پس از آگاهی کامل از هزینه های زندگی در استرالیا برای مهاجرت خود اقدام کنید.

آیا زندگی در استرالیا کم هزینه است؟

بسته به اینکه در کدام ایالت و یا شهر استرالیا قرار است سکونت کنید، هزینه های زندگی شما می تواند متفاوت باشد، اما در کل باید گفت که در هیچ کجا از استرالیا هزینه زندگی ارزان نبوده و حتی می‌توان گفت که نسبت به آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی نیز گران است. بنابراین اگر به منظور اندوختن پول و ثروت قصد مهاجرت به استرالیا را در سر دارید، باید بدانید که اکثر درآمد شما در این کشور احتمالا صرف اجاره منزل، پرداخت هزینه قبض های آب و برق و همچنین مالیات خواهد شد. در مورد هزینه های خورد و خوراک نیز باید این مطلب را عنوان کرد که چنانچه در شهرهای بزرگی مثل سیدنی زندگی کنید و سبک زندگی نسبتا مرفهی را برگزینید، به طبع هزینه های خورد و خوراک شما نیز سر به فلک خواهد کشید. در کل باید گفت که هزینه زندگی در شهر سیدنی برای مهاجران (بدون در نظر گرفتن اجاره منزل) ۱۴۴۰ دلار استرالیایی (معادل ۱۰۰۰ دلار آمریکایی) برای یک نفر برآورد شده است.

هزینه خورد و خوراک

همان طور که پیش تر نیز یاد شد، هزینه های زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف آن متفاوت است. چنانچه شما در شهرهای بزرگی مثل سیدنی یا ملبورن زندگی کنید، طبیعتا باید هزینه بیشتری نیز بابت خرید خوراکی و نوشیدنی های الکلی بپردازید. اما اگر در بخش های روستایی و شهرهای ساحلی این کشور سکونت داشته باشید، تا میزان زیادی از هزینه های خورد و خوراک شما کاسته خواهد شد. در کل هزینه خورد و خوراک برای یک نفر در یک ماه چیزی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ (۲۵۰ دلار آمریکایی) تخمین زده شده است. ناگفته نماند برای افرادی که در سیدنی سکونت دارند، این مبلغ ممکن است بسیار بیشتر باشد.

 • قیمت یک گالن شیر در استرالیا: ۵ دلار استرالیایی (معادل ۳.۵ دلار آمریکایی)
 • قیمت یک قرص نان: ۳ دلار استرالیایی (معادل ۲ دلار آمریکایی)
 • قیمت 12 عدد تخم مرغ: ۴.۵ دلار استرالیایی (معادل ۳ دلار آمریکایی)
 • قیمت یک عدد بطری آب: ۲.۶۰ دلار استرالیایی (معادل ۱.۸ دلار آمریکایی)
 • قیمت نیم کیلوگرم سیب زمینی: ۶ دلار استرالیایی (معادل ۴ دلار آمریکایی)

هزینه صرف غذا در رستوران

جزئیات و هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیا

اگر عاشق غذا خوردن در بیرون از منزل باشید، استرالیا به هیچ وجه شما را ناامید نخواهد کرد. در این کشور محدوده وسیعی از رستوران ها و غذاخوری های مختلفی وجود دارد که قادرند رضایت هر فرد با هر ذائقه و بودجه ای را جلب کنند. بسته به اینکه کدامیک از رستوران های مختلف فست فود، زنجیره ای، خانگی و یا رستوران های باکیفیت و گران را انتخاب می کنید، هزینه صورتحساب شما ممکن است متغیر باشد؛ اما هزینه تقریبی صرف غذا در رستورانی متوسط به شرح زیر است:

 • هزینه صرف یک وعده غذا در رستوران های فست فود: ۱۲ دلار استرالیایی (معادل ۸ دلار آمریکایی)
 • هزینه صرف غذا (دو نفر) در رستورانی ارزان: ۴۰ دلار استرالیایی (معادل ۳۰ دلار آمریکایی)
 • هزینه صرف غذا (دو نفر) در رستورانی متوسط: ۱۰۰ دلار استرالیایی (معادل ۷۰ دلار آمریکایی)
 • هزینه یک فنجان لاته در کافی شاپ: ۴ دلار استرالیایی (معادل ۳ دلار آمریکایی)
 • هزینه قبوض خدمات شهری

هزینه خدمات شهری در استرالیا نسبتا زیاد است و بخش زیادی از درآمد شما را به خود اختصاص خواهد داد. گفتنی است که در طول ماه های گرم سال هزینه قبض برق به شدت بالا می رود، چراکه برای استفاده از تهویه مطبوع باید برق زیادی در این ماه ها مصرف گردد. هزینه قبوض خدمات شهری (گاز، برق و آب) برای افرادی که در آپارتمانی کوچک زندگی می کنند، چیزی حدود ۳۶۰ دلار استرالیایی (معادل ۲۵۰ دلار آمریکایی) تمام خواهد شد.

هزینه بهداشت و درمان

جزئیات و هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیا

استرالیا از نظام مراقبت سلامت همگانی که هزینه های آن از حقوق مالیات دهندگان کسر می گردد، برخوردار است. بنابراین هزینه درمان افرادی که شهروند و یا ساکن دائمی این کشور محسوب می شوند، تقریبا رایگان است. اما اگر شما به بیمه خصوصی نیاز دارید، باید با توجه به نیازهای خود هزینه نسبتا قابل توجهی را بابت پوشش بیمه بپردازید. نرخ تقریبی ماهانه طرح های مختلف بیمه از این قرار است:

 • طرح پایه: ۲۰۰ دلار استرالیایی
 • طرح معمولی: ۳۰۰ دلار استرالیایی
 • طرح ویژه: ۳۰۰ دلار استرالیایی

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل به اماکن دور نیز بخش زیادی از هزینه های زندگی در استرالیا را تشکیل می دهد. با وجود اینکه میانگین هزینه بلیط اتوبوس برای یک مسیر ۳ دلار استرالیایی و هزینه بلیط یک طرفه تراموا یا قطار ۸ دلار استرالیایی است، اما نرخ بلیط مسیرهای طولانی با اتوبوس مبلغی بین ۳۵ تا ۶۰ دلار استرالیایی برای شما تمام می شود. برای مثال هزینه سفرهای بین شهری (از سیدنی تا ملبورن) با اتوبوس ۶۵ دلار استرالیایی است. ناگفته نماند که نرخ تاکسی های استرالیا نیز چندان ارزان نیست، اما نسبت به نرخ سایر کشورها رضایت بخش است. هزینه سوار شدن در تاکسی ۳ دلار استرالیایی بوده و به ازای هر کیلومتر مبلغ ۱ دلار استرالیایی به هزینه کرایه اضافه می گردد. اما در مورد پروازهای بین شهری باید گفت که قیمت گذاری در این زمینه منصفانه بوده و هزینه بلیط هواپیما برای بسیاری از مسیرها نسبتا ارزان است.

 • قیمت بلیط هواپیما سیدنی تا ملبورن: بلیط یک طرفه ۸۹ دلار استرالیایی و دو طرفه ۱۷۸ دلار استرالیایی
 • قیمت بلیط هواپیما سیدنی تا پرت: بلیط یک طرفه ۲۳۶ دلار استرالیایی و دو طرفه ۴۷۱ دلار استرالیایی
 • قیمت بلیط هواپیما سیدنی تا کنز: بلیط یک طرفه ۱۹۰ دلار استرالیایی و دو طرفه ۳۸۰ دلار استرالیایی
 • قیمت بلیط هواپیما ملبورن تا کنز: بلیط یک طرفه ۲۰۶ دلار استرالیایی و دو طرفه ۴۵۳ دلار استرالیایی

در ادامه می توانید با راهنمای مهاجرت به استرالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید