هزینه های زندگی در گرجستان

در شرایط اقتصاد نابسامان کشور، گرجستان یکی از مقاصد انگشت شماری است که سفر و اقامت در آن با حساب و کتاب گردشگران ایرانی می خواند و ارزان بودن نسبی آن میل سفر به گرجستان و خرید بلیط هواپیما تفلیس آن را در میان شهروندان کشورمان بیش از پیش کرده است.

0
56
معرفی هزینه های زندگی در گرجستان
هزینه های زندگی در گرجستان
هزینه های زندگی در گرجستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 26Rating: 4.5هزینه های زندگی در گرجستان و نکاتی که باید بدانید.هزینه های زندگی در گرجستان در شرایط اقتصاد نابسامان کشور، گرجستان یکی از مقاصد انگشت شماری است که سفر و اقامت در آن با حساب و کتاب گردشگران ایرانی می خواند

اطلاع کامل از هزینه های زندگی در گرجستان

در شرایط اقتصاد نابسامان کشور، گرجستان یکی از مقاصد انگشت شماری است که سفر و اقامت در آن با حساب و کتاب گردشگران ایرانی می خواند و ارزان بودن نسبی آن میل سفر به گرجستان و خرید بلیط هواپیما تفلیس آن را در میان شهروندان کشورمان بیش از پیش کرده است. مردم مهمان نواز، طبیعت زیبا، غذاهای خوشمزه، موقعیت جغرافیایی، معماری های روسی، رشد اقتصادی و امنیت بالای کشور گرجستان مهاجران زیادی از سراسر دنیا به ویژه ایران را به سمت خود کشانده و می کشاند اما اصلی ترین دلیلی که گرجستان را به مکان ایده آلی برای مهاجرت ایرانی ها تبدیل کرده، هزینه ارزان غذا و اجاره در این کشور اروسیایی است، به طوری که گرجستان در زمره ۱۰ کشوری است که زندگی در آن ها مخارج و هزینه های کمتری دارد. البته سطح رفاه زندگی در گرجستان با کشورهای اروپای غربی قابل مقایسه نیست ولی نسبت به کشورهای آسیایی سطح رفاه بیش تری دارد. امروز قصد داریم برای خریداران بلیط هواپیما ارزان گرجستان هزینه های زندگی در گرجستان را بیشتر بررسی کنیم.

زندگی در گرجستان

تجربه زندگی شما در گرجستان بسته به سبک زندگی که آن را دنبال می کنید، خواهد بود؛ مثلا اگر به دنبال هیجان و نایت لایف های گرجستان باشید، شهر تفلیس انتخاب ایده آلی برای شما خواهد بود، البته باید در نظر داشت که این شهر از گران ترین شهرهای گرجستان به حساب می آید و برای اینکه زندگی مرفهی در تفلیس داشته باشید باید درآمدتان نسبتا بالا باشد. اگر سبک زندگی کژوالی داشته باشید به روستاهای زیبای گرجستان بروید. واحد پول این کشور لاری است که در حال حاضر نرخ آن معادل با ۰.۳ دلار آمریکاست و با توجه به جمعیت کم این کشور و نیاز به متخصص در زمینه های مختلف، کاریابی در گرجستان چندان سخت نیست.

هزینه زندگی به ازای یک نفر خانواده ۴ نفره
کل هزینه با اجاره ۵۴۰ دلار ۱۳۱۹ دلار
بدون اجاره ۲۹۱ دلار ۸۶۷ دلار
اجاره و قبض ها ۲۴۹ دلار ۴۵۲ دلار
غذا ۱۹۶ دلار ۵۲۷ دلار
حمل و نقل ۲۷.۳ دلار ۷۵.۵ دلار
درآمد ماهیانه با کسر مالیات ۲۶۳ دلار

مسکن و اجاره

بیش تر شهروندان ایرانی از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت دائم گرجستان می کنند؛ خانه های این کشور بسته به متراژ و محلشان به طور میانگین از ۲۰ هزار دلار تا چندین میلیون دلار قیمت گذاری شده اند و این در حالی است که شرط اخذ اقامت از این طریق، خرید ملکی با ارزش حداقل ۳۵ هزار دلار است. جالب است بدانید که نرخ اجاره در گرجستان در مقایسه با ایران ۴۷.۵۳ درصد پایین تر است و نرخ آن در شهرهای بزرگ گرجستان به روال زیر است:

 • نرخ اجاره آپارتمان تک خوابه ۴۰ متری در مرکز شهر ۲۸۰ دلار در ماه و در محله های پایین تر ۱۸۲ دلار در ماه است.
 • نرخ اجاره آپارتمان ۳ خوابه ۸۰ متری در مرکز شهر ۵۴۰ دلار و همین متراژ در محله های پایین تر ۳۴۸ دلار است.
 • نرخ خدمات شهری (قبض آب، برق، گاز و غیره) به ازای یک نفر ۳۴.۲ دلار و به ازای یک خانواده ۵۲.۳ دلار است.
 • هزینه اینترنت به طور متوسط ۱۳.۶ دلار در ماه است.

✅ بازدید از مقاله راهنمای خرید ملک در گرجستان

هزینه خورد و خوراک

معرفی هزینه های زندگی در گرجستان
هزینه های زندگی در گرجستان

خوشبختانه ذائقه غذایی مردم گرجستان با ایران تقریبا مشترک بوده و همانطور که ذکر شد قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در این کشور ارزان است. طبیعتا هزینه خورد و خوراک در شهرهای بزرگ گرجستان نسبتا بالاست و به طور کلی هزینه غذا در یک ماه برای هر نفر حدود ۲۰۰ دلار تخمین زده شده است. ضمنا به طور متوسط هزینه یک وعده غذا در رستوران های گرجستان حداقل ۴.۵ دلار تا ۱۵ دلار است.

 • قیمت یک گالن (یک لیتری) شیر در گرجستان: ۱.۰۶ دلار آمریکا
 • قیمت یک قرص نان سفید ( ۵۰۰ گرمی) در گرجستان: ۰.۳۶ دلار
 • قیمت یک کیلوگرم برنج سفید در گرجستان: ۱.۱۳ دلار
 • قیمت ۱۲ عدد تخم مرغ در گرجستان: ۱.۳۰ دلار
 • قیمت یک کیلوگرم فیله مرغ در گرجستان: ۳.۸۰ دلار
 • قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی در گرجستان: ۰.۴۴ دلار
 • قیمت یک بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری در گرجستان: ۰.۳۷ دلار

هزینه حمل و نقل

بخشی از هزینه های زندگی در هر شهری از دنیا صرف حمل و نقل می شود و این هزینه ها در کشور گرجستان بسته به شهری که در آنجا اقامت دارید، متفاوت است اما سیستم حمل و نقل عمومی این کشور به خصوص در پایتخت و شهرهای بزرگ نقاط زیادی را تحت پوشش قرار داده‌اند به طوری که سیستم اتوبوس رانی گسترده ای دارد و هزینه های آن از طریق کارت های الکترونیکی مترومانی پرداخت می شود. حمل و نقل عمومی در این کشور از طریق مترو، اتوبوس، مارشروتکا، قطار کابلی و تاکسی انجام می شود.

 • بلیط یک طرفه وسایل نقلیه عمومی: ۰.۱۵ دلار
 • بلیط یک ماهه: ۹.۰۶ دلار
 • تاکسی: ۳ دلار
 • تاکسی به ازای هر کیلومتر: ۰.۳۰ کیلومتر
 • یک لیتر بنزین: ۰.۷۷ دلار

هزینه بهداشت و درمان

در دهه اخیر برنامه ای در خصوص سیستم بهداشت و درمان این کشور تصویب شد که طی آن دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی راحت تر شد و بیمارستان های پیشرفته و مدرنی در گرجستان ساخته شدند. پوشش بیمه درمانی گرجستان مانند بیمه تکمیلی ایران است ولی پرطرفدارترین بیمه درمانی این کشور بیمه GPI است که پکیج هایی با قیمت مختلف ارائه می دهد تا متقاضیان برای خدمات درمانی دسته های مختلف از پوشش های مختلفی بهره مند شوند و در عین حال هزینه بیمه را قسط بندی می کند. بیمه درمانی از بایدهای مهاجرت به گرجستان به حساب می آید و  چون هزینه خدمات درمانی در این کشور بالاست باید به محض ورود به کشور به فکر بیمه باشید.

هزینه سرگرمی و تفریح

معرفی هزینه های زندگی در گرجستان
هزینه های زندگی در گرجستان

بازدید از بیش تر جاذبه های گردشگری گرجستان رایگان است و حتی تخفیف های خوبی برای دانشجویان ارائه می شوند ولی اگر بخواهیم هزینه باشگاه، کلاس های ورزشی و سینما را در این دسته بندی جای دهیم باید گفت که متوسط هزینه آن تقریبا به بیش از هزینه حمل و نقل ماهانه در این کشور می رسد.

 • هزینه باشگاه به طور ماهانه: ۲۸.۸ دلار
 • هزینه یک ساعت اجاره زمین تنیس در روزهای آخر هفته: ۸.۸۹ دلار
 • بلیط سینما: ۴.۵۳ دلار

در ادامه می توانید با سفر به گرجستان با خودروی شخصی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید