همه چیز درباره شهر بدروم ترکیه

شبه جزیره بدروم و خانه‌های سفید رنگش ناگفته‌های زیادی دارند که در قاب عکس‌های رنگی، ویدئوهای کوتاه و یا مطالب چند صفحه‌ای ما نمی‌گنجند. بدروم را باید از نزدیک دید، تاریخش را ورق زد، عطر بهار و تابستانش را استشمام کرد، از میان جزیره‌ها و آبی‌های بیکرانش گذشت، در سواحلش استراحت کرد و نهایتا شب‌ها را با اهالی شهر بیدار ماند تا شاید بتوان گوشه‌ای از شگفتی‌های بدروم را به خانه‌ها و خاطرات راه داد.

0
45
شهر بدروم ترکیه
بدروم ترکیه
همه چیز درباره شهر بدروم ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 16Rating: 4.0شهر بدروم ترکیه و هر آنچه باید راجع به این مقصد زیبا و وصف نشدنی بدانید.شهر بدروم و شبه جزیره بدروم با خانه‌های سفید رنگش ناگفته‌های زیادی دارند که در قاب عکس‌های رنگی ویدئوهای کوتاه و یا مطالب چند صفحه‌ای نمی‌گنجند.

بدروم ترکیه

شبه جزیره بدروم و خانه‌های سفید رنگش ناگفته‌های زیادی دارند که در قاب عکس‌های رنگی، ویدئوهای کوتاه و یا مطالب چند صفحه‌ای ما نمی‌گنجند. بدروم را باید از نزدیک دید، تاریخش را ورق زد، عطر بهار و تابستانش را استشمام کرد، از میان جزیره‌ها و آبی‌های بیکرانش گذشت، در سواحلش استراحت کرد و نهایتا شب‌ها را با اهالی شهر بیدار ماند تا شاید بتوان گوشه‌ای از شگفتی‌های بدروم را به خانه‌ها و خاطرات راه داد. چیزی که جمعیت 131 هزار نفری بدروم را به یک باره در ماه‌های گرم تابستانی زیاد می‌کند تنها تاریخ شهر یا آب‌های بی‌انتهایش نیست. اینجا تعطیلات چهره بهشتی به خود می‌گیرند، آب‌وهوای معتدل و مردم مهمان‌نوازش نقش کمی نسبت به جاذبه‌های دیگرش ندارند. اگر می‌خواهید تعطیلاتی را با ترک‌ها بگذرانید و با فرهنگ محلی‌ها، غذاهای بسیار لذیذ و پاتوق لاکچری‌پسندان آشنا شوید، مطلب امروز به کارتان می‌آید.

جاذبه‌های بدروم

شهر بدروم ترکیه
بدروم ترکیه

با جاذبه‌ها شروع کنیم، از پکیج دیدنی عصر برنز و دیوارهای باستانی تا ویرانه‌های مقبره شاه این سرزمین و بعد به سراغ استراحت در سواحل پرگردشگر شهر مثل یاهشی، بیتز، یالیکاواک، توربا و گشت‌زنی با قایق‌های تفریحی و لاکچری ماریناها برویم. خوبی بازدید از جاذبه‌های تاریخی بدروم این است که با باغ‌ها و مناظر طبیعی به زیبایی ترکیب شده‌اند و فضای دل‌بازی دارند و تقریبا در کنار هم و در دل هم قرار گرفته‌اند. موزه باستان شناسی زیر آب، آرامگاه هالیکارناسوس، قلعه سنت پیتر یا همان قلعه بدروم، دروازه میندوس، خلیج گوکوا، جزیره خرگوش، ساحل یاهشی بخشی از این جاذبه‌های دیدنی هستند.

سواحل بدروم

سواحل بدروم ترکیه
سواحل بدروم

مسلما تنوع سواحل شنی و سنگی و امکانات ساحلی در شبه جزیره‌ای مثل بدروم تمامی ندارد و به خوبی پاسخگوی هر سلیقه‌ و هر سن و سالی هم خواهد بود. بعضی از این سواحل در مرکز شهر بدروم و برخی از آن‌ها در فاصله‌های چندکیلومتری شهر واقع شده‌اند و زیبایی تعدادی از آن‌ها بهشتی است. از جمله سواحلی که با گذراندن وقت در آن‌ها می‌توان روحیه شادب و پرنشاطی را به خود هدیه کرد، ساحل یاهشی، سواحل گومبت، آکیالار، بیتز، کارااینجیر، گوموشلوک، یالیکاواک، توربا، گورجینلیک، تورگوتریس و اورتاکند هستند و با کافه‌ها و رستوران‌های متنوعی که آن‌ها را احاطه کرده می‌توان ضمن شنا، آفتاب‌گیری و تفریحات دیگر از خوردن لذیذترین نوشیدنی‌ها و غذاهای آن‌جا هم لذت برد.

خلیج‌ها و جزایر بدروم

شهر بدروم ترکیه
بدروم ترکیه

آب‌های نیلگون خلیج بارداکچی و سواحل شنی آن بهترین جا برای شنا شناخته شده‌اند و حتی تورهای روزانه‌ای برای گشت‌زنی و قایق‌سواری در خلیج هم ارائه می‌شوند که دنیای آن اطراف را بیش‌تر و بهتر به شما می‌شناسانند و با برنامه‌هایی که ترتیب دیده‌اند می‌توانید لحظات مفرحی را آن‌جا بگذرانید، البته بارداکچی تنها خلیج زیبای بدروم نیست، حتما تعریف خلیج گوکوا را شنیده‌اید، بهترین مسیر گشت قایقی از میان آب‌های این خلیج می‌گذرد، همان‌جایی که قایق‌های تفریحی سلبریتی‌ها و لاکچری‌پسندان را می‌بینید. از دوران باستان هم جزیره خرگوش پاتوق شاه ماسول بوده و راهی برای اتصال این جزیره به شهر را ساخته که آثاری از جاذبه‌های تاریخی و باستانی را هم می‌توان در این جزیره دید.

✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های بدروم
✅ بازدید از مقاله قوانین فرودگاهی کشور ترکیه
✅ بازدید از مقاله نحوه خرید سیم کارت در ترکیه

بازارها و مراکز خرید بدروم

مراکز خرید بدروم ترکیه
مراکز خرید بدروم

می‌دانید که سفر به هر شهری از ترکیه تقریبا با خرید و گشت‌زنی در مراکز خریدش گره خورده و وقتی پای سفر به بدروم در میان باشد جذابیت این امر دوچندان می‌شود، برای همین لازم است برنامه مفصلی برای خرید در این شهر ترتیب دهید و به سراغ معروف‌ترین مراکز خرید و بازارهای سنتی شهر بروید. مرکز خریدی مثل اوسیس خیالتان را از بابت خرید لباس، کیف و کفش و حتی سوغاتی راحت می‌کند، در مرکز خرید اونیو می‌توانید هم لذت خرید را تجربه کنید و هم از تفریحاتتان عقب نمانید، برای تنوع بیش‌تر هم به سراغ مرکز خرید میدتاون بدروم بروید، جایی که کیفیت اجناسش مثال زدنی است. سه‌شنبه بازارهای بدروم، چهارشنبه بازارهای گوموشلوک و اورتاکند و دیگر روزهای هفته در گوشه‌ای از شهر برپا می‌شوند که دنیای رنگارنگی از صندل‌ها، غذاها، صدف‌های دریایی، لباس‌ها و دست‌سازهای تزئینی هستند.

هتل‌ها و رستوران‌های بدروم

رستوران‌های بدروم ترکیه
رستوران‌های بدروم

با اینکه بدروم پاتوق لاکچری‌پسندان داخلی و خارجی است ولی به این معنی نیست که سفرهایی با بودجه‌های کم ممکن نباشد، با هر بودجه‌ای و با هر سلیقه‌ای می‌توان اقامتگاهی در بدروم پیدا کرد. همه ساله صدها هتل مختلف در این شهر میزبانی از گردشگران را بر عهده می‌گیرند و معمولا اکثر هتل‌های مرکز شهر اندازه کوچک‌تری دارند ولی لاکچری‌ترین آن‌ها در اطراف شهر، خلیج‌ها و جزایر جا گرفته‌اند. بیش‌تر هتل‌های ۵ ستاره در مسیر بدروم به گومبت واقع شده‌اند و تورگوریس برای کسانی که مرکز شهر را ترجیح می‌دهند مکان ایده‌آلی است. محبوب‌ترین غذاهای بدروم خوراک‌های دریایی و مدیترانه‌ای هستند که رستوران‌هایی با تم‌های رمانتیک، خانوادگی، ساده، شیک، لاکچری در تفرجگاه‌ها، مراکز شهر، بندر و سواحل معروف شهر آن‌ها را سرو می‌کنند.

نایت لایف بدروم

شهر بدروم ترکیه
بدروم ترکیه

خاص‌ترین تجربه حضور در بدروم برای بعضی از علاقه‌مندان در کلاب‌های شبانه رقم می‌خورد یا جاهایی که رستوران‌ها و کافه‌های شهر تمام شب را باز و پر از هیاهو و موسیقی‌های انرژی‌بخش هستند. بعد از استانبول نایت لایف بدروم در جایگاه دوم قرار دارد و یحتمل بیش‌تر از هر جای دیگر ترکیه دارای بارهای متنوع است که پاسخگوی سلیقه هر گردشگری خواهد بود. جالب است بدانید که منطقه گومبت بهترین جا برای سپری کردن شب‌های پرخاطره بوده و حتی با تنوع هتل‌ها و رستوران‌ها می‌توان همانجا اقامت کرد و در طول اقامت از شب‌های رنگارنگ بدروم لذت برد.

فاصله بدروم تا مقاصد دیگر

شهر بدروم ترکیه
بدروم ترکیه

شاید بدروم واسطه‌ای برای دیدن مکان‌های باشد که در آن صورت، برای رفتن به فرودگاه میلاس بدروم باید مسافت 36 کیلومتری از مرکز شهر را پشت سر بگذارید که این مسافت را می‌توان در عرض نیم ساعت با خودرو طی کرد. علاقه‌مندان شبه جزیره داتچا از راه دریایی و با قایق‌سواری به این بهشت پرپوشش و طبیعت بکرش می‌روند که این مسیر حدود ۱.۵ ساعت زمان می‌برد و هزینه‌‌اش ۳۰ تا ۵۰ لیره ترکیه است و در نهایت مرکز تفریحی آکبوک که جمعیت ۵ هزار نفری‌اش در ماه‌های تابستان به ۵۰ هزار نفر می‌رسد، حدود ۷۷ کیلومتر از بدروم فاصله دارد و می‌توان در عرض ۱.۵ ساعت به این مکان رسید.

برای خرید بلیط هواپیما بدروم و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید