بهترین هنرهای خیابانی به انتخاب نشنال جئوگرافیک

0
299
خرید بلیط هواپیما به شهرهای هنری و نقاشی های خیابانی
بلیط هواپیما به شهرهای هنری و نقاشی های خیابانی
بهترین هنرهای خیابانی به انتخاب نشنال جئوگرافیکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 6Rating: 4.5بهترین هنرهای شهری به انتخاب نشنال جئوگرافیکهنرهای شهری و جاذبه های گردش گری جهان. هنرهای شهری نیویورک. هنرهای شهری نروژ. هنرهای شهری پورتوریکو. هنرهای شهری تایلند. هنرهای شهری ترکیه.

بهترین هنرهای خیابانی به انتخاب نشنال جئوگرافیک

هنرهای خیابانی در سراسر جهان، شهرها را می‌توانند بدل به موزه‌ای وسیع و باز کنند؛ هنرمندان با نقاشی بر روی ساختمان‌ها و دیوارها و یا اجرای هنرهای مفهومی با استفاده از امکانات فضاهای شهری، آثاری خلاقانه را پدید می‌آورند که بخشی از روح فرهنگ، هنر و ویژگی‌های اجتماعی را نمایش می‌دهد.

بهترین این آثار حتی می‌تواند شما را به فکر وادارد؛ در این مقاله شما را به توری مجازی در این شهرها می‌بریم، شاید در تصمیم شما برای خرید بلیط هواپیما اثرگذار باشد.

فستیوال‌های برتر موسیقی جهان کجا برگزار می‌شود؟

چرا باید از هالووین ترسید؟

بلیط هواپیما به سان خوان؛ پورتوریکو

خرید بلیط هواپیما به سان خوان؛ پورتوریکو
بلیط هواپیما به سان خوان؛ پورتوریکو

در سال 2010 در یک جشنواره‌ی خیابانی Santurce Es Ley برگزار شد، این جشنواره محله‌ی سانتورس را در مرکز توجه قرار داد؛ نقاشی‌های شگفت‌انگیزی ساختمان‌های این منطقه را چشم‌نواز کرده، گفتنی است که  این نقاشی‌ها علاوه بر به نمایش گذاشتن زیبایی‌ها، بخشی از مسایل معاصر و تاریخی پورتوریکو را بیان می‌کند.  یکی از معروف‌ترین این نقاشی‌ها تصویر کلمبوس را به همراه سه کشتی نشان می‌دهد که در سال 1492 به آمریکا قدم گذاشتند.

سفر به بوگوتا؛ کلمبیا

خرید سفر به بوگوتا؛ کلمبیا
سفر به بوگوتا؛ کلمبیا

اگر بلیط هواپیمایتان را به این شهر بگیرید، با دیدار از نقاشی‌های خیابانی می‌توانید اطلاعات بسیاری درباره‌ی تاریخ و مسایل اجتماعی این کشور به دست آورید. در سال 2011 یک نوجوان هنرمند به ضرب گلوله‌ی پلیس کشته‌شد و در پی تظاهرات اعتراضی نسبت به از میان بردن هنرهای خیابانی، امکان رشد برای این شکل از آثار در بوگوتا فراهم شد. نقاشان هریک لقبی دارند که آن را در زیر آثار خود ثبت می‌کنند. اگر چشمتان به نام‌هایی همچون Guache، DJ Lu و یا Lesivo خورد حتما از آن عکس بگیرید تا یک یادگاری از بهترین هنرمندان خیابانی در جهان داشته‌باشید.

بلیط هواپیما به ویلیامزبرگ؛ نیویورک

خرید بلیط هواپیما به ویلیامزبرگ؛ نیویورک
بلیط هواپیما به ویلیامزبرگ؛ نیویورک

بسیاری از مسافران پروازهای خارجی به سوی نیویورک، به ویلیامزبرگ رفته و از آثار زیبای این منطقه دیدن می‌کنند، اینجا می‌تواند مقصدی جذاب برای افرادی باشد که به هنرهای خیابانی علاقمندند. این آثار نیز مفاهیم انسانی را به نمایش می‌گذارند، ویژگی مشترکی که می‌توان آن را در بسیاری از آثار خیابانی در سراسر جهان دید.

سفر به استانبول؛ ترکیه

خرید سفر به استانبول؛ ترکیه
سفر به استانبول؛ ترکیه

بلیط هواپیمایتان به مقصد استانبول است؟ حتما کمی در خیابان قدم بزنید و با دقت به دیوارهای خیابان‌ها نگاه کنید؛ یکی از هنرمندان محلی به نام لئو لوناتیک معتقد است این شهر ترکیبی است از فرهنگ‌های مختلف است، شاید هم همین امر باعث شده تا آثار خیابانی بسیاری پدید آید که مفاهیم اجتماعی و فرهنگی را نیز منتقل می‌کند؛ گذشته‌ی تاریخی این شهر در آثار این هنرمندان بازتاب زیادی دارد.

به شما توصیه می‌کنیم به برج گالاتا در کاراکوی بروید و اثر پاندا را ببینید، در این شهر نیز مثل  سیاری از مناطق دیگر، هنرمندان نام‌های مستعاری دارند که آن را در زیر نقاشی‌های خود ثبت می‌کنند.

بلیط هواپیما به بانکوک؛ تایلند

خرید بلیط هواپیما به بانکوک؛ تایلند
بلیط هواپیما به بانکوک؛ تایلند

بانکوک این امکان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد تا از زاویه‌ای دیگر بتوانند نقاشی‌های خیابانی را ببینند، از درون آب! بیشتر آثار خیابانی در سال 2016 و در جریان یک جشنواره‌ی هنری پدید آمدند، با سفر به همراه قایق از تان تین به پل کینگ تکسیم می‌توانید بسیاری از آنها را ببینید.

بلیط هواپیما به استاوانجر؛ نروژ

خرید بلیط هواپیما به استاوانجر؛ نروژ
بلیط هواپیما به استاوانجر؛ نروژ

حکایت نقاشی‌های خیابانی در این شهر کاملا متفاوت است؛ هر ساله اهالی این شهر در طول جشنواره‌ی NuArt دیوار خانه و اداره‌هایشان را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهند تا هنرمندان بر روی آن نقاشی کنند و البته متحد می‌شوند که این آثار دسته کم یک سال باقی بماند؛ بیشتر این نقاشی‌ها درباره‌ی موضوعات اجتماعی است. اگر بلیط هواپیمایتان را به مقصد نروژ گرفته‌اید، سری به این شهر بزنید و حتما در طول بازدید خود از این موزه‌ی شهری نگاهی نیز به نقاشی پشت هتل اسکاندیک استاوانجر بکنید.

علاوه بر این شهرها، در مناطق دیگری هم می‌تواند چنین آثاری را ببینید؛ نقاشی‌های خیابانی مفاهیم جالبی از موضوعات اجتماعی، تاریخی، سیاسی و فرهنگی را از مقاصد نشان می‌دهند که برای گردشگران می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظر باشد؛ پس بلیط هواپیمایتان به هر مقصدی که هست، کافی است به پیاده‌روی در خیابان‌های شهر رفت و با چشمانی باز تصاویر را شکار کنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید