معرفی هواپیمایی سپهران

هواپیماها امروزه به اولین گزینه مسافران تبدیل شده‌اند تا با خرید بلیط هواپیما به نقاط مختلف سفر کنند. اما برخی اوقات امکان خرید بلیط هواپیما برای برخی از مکان‌ها وجود ندارد مگر اینکه آن شهر یا مقصد، ایرلاین و هواپیما اختصاصی داشته باشد. وجود هواپیماها و ایرلاین‌های مختلف با اولویت پروازی یک شهر پدیده چندان جدیدی در دنیا نیست. اما حضور چنین ایرلاین‌هایی در ایران نسبتا جدید است.

0
794
خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
معرفی هواپیمایی سپهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 5Rating: 4.0معرفی شرکت هواپیمایی سپهران ایرلاین بومی استان فارس.هواپیمایی سپهران یکی از ایرلاین‌هایی که چند سالی می‌شود پا به عرصه هواپیمایی‌ها نهاده و همانند کودک تازه متولد شده‌ای توجه بسیاری را به خود جلب کرده.

هواپیمایی سپهران

این روزها با افزایش روز افزون سفرهای هوایی، ایرلاین‌ها به بخش‌های مهمی در صنعت گردشگری و حمل‌و‌نقل تبدیل شده اند. در واقع این روزها هواپیماها به اولین گزینه مسافران برای سفر تبدیل شده تا به نقاط مختلف جهان پای بگذارند. اما برخی اوقات امکان رزرو بلیط هواپیما برای بسیاری از مکان‌ها وجود ندارد مگر اینکه آن شهر یا مقصد، ایرلاین و هواپیما اختصاصی داشته باشد. وجود هواپیماها و ایرلاین‌های مختلف با اولویت پروازی یک شهر پدیده چندان جدیدی در دنیا نیست. اما حضور چنین ایرلاین‌هایی در ایران نسبتا جدید است. ایرلاین‌های مختص یک شهر، امید و روحیه تازه‌ای را به شهروندان خواهد داد و خونی تازه در رگ‌های عرصه گردشگری و هواپیمایی‌ها تزریق کرد. یکی از این ایرلاین‌ها که چند سالی می‌شود پا به عرصه هواپیمایی‌ها نهاده، شرکت هواپیمایی سپهران نام دارد. سپهران همانند کودک تازه متولد شده‌ای است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. چگونگی شکل گیری، آغاز فعالیت و بسیاری دیگر، سوالاتی هستند که در ادامه به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

استان مربوطه و آغاز فعالیت هواپیمایی سپهران

خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
هواپیمایی سپهران

سپهران نامی است که برای اهالی استان فارس بسیار خوشایند بوده و آن را متعلق به خود می‌دانند. اگر فردی از استان فارس قصد سفر را داشته باشد، احتمالا اولین گزینه وی برای خرید بلیط هواپیما، شرکت سپهران خواهد بود. این شرکت هواپیمایی گرچه فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده است اما اگر سری به اسناد و مدارک بزنیم متوجه خواهیم شد این ایرلاین چندان هم جدید نیست! هواپیمایی سپهران، حدود 7 سال پیش نام خود را به عنوان ایرلاینی خصوصی به ثبت رسانده و قصد آغاز فعالیت را داشت که متاسفانه به دلیل بروزمشکلاتی نتوانست. پس از گذشت چند سال از ثبت نام ایرلاین، و پس از رفع مشکلات و پشت سر گذاشتن موانع، این ایرلاین در دهه فجر سال 1395 استارت پرواز خود را زد.

هواپیماها و مقاصد پروازی سپهران

خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
خرید بلیط هواپیما

از آنجایی که سپهران ایرلاین بومی استان فارس است، طبیعی است که الویت پروازی این ایرلاین شهر شیراز و استان‌های اطرافش باشد. البته شیراز تنها مقصد و مبدا پروازی برای این ایرلاین نیست. اگر به تازگی با خرید بلیط هواپیما سفری داشته‌اید و گذرتان به فرودگاه مهرآباد افتاده، حتما نام سپهران به گوشتان خورده است. بله، این هواپیمایی از مبدا شیراز و تهران به شهرهای مختلفی همچون مشهد مقدس، بوشهر، زاهدان، بندرعباس، چابهار، و اهواز پرواز می‌کند. هرچند از گوشه و کنار شنیده می‌شود که این هواپیمایی قصد افزایش مقاصد پروازی خود را به سمت شهرهای یزد، کرمان، جزیره کیش، جزیره خارک و بسیاری دیگر دارد در این صورت مسافران امکان خرید بلیط هواپیما این شرکت به مقاصد مختلف ایران را خواهند داشت. هواپیمایی سپهران تا به حال توانسته چهار فروند هواپیما در ناوگان هواپیمایی کشور را از آن خود کند. از این چهار هواپیمای فعال، سه فروند آن بوئینگ 737 سری 500 و یک فروند هواپیمای دورنیر با ظرفیت 35 نفر است.

✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

مجوز و ناوگان هوایی سپهران

خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
خرید بلیط هواپیما

همانطور که در ابتدا گفته شد، هواپیمایی سپهران حدود 7 سال پیش نام خود را به عنوان ایرلاینی خصوصی به ثبت رسانیده بود و به دلیل مشکلاتی فعالیت خود را حدود 5 سال بعد از ثبت آغاز کرد. حال این مشکل چه بوده که باعث شده تا فعالیت شرکتی هواپیمایی 5 سال به تاخیر بیافتد؟ پاسخ را باید در ناوگان پروازی سپهران جست و جو کنیم. عمده‌ترین و اصلی ‌ترین مشکل هواپیمایی سپهران که باعث عدم اخذ مجوز این شرکت به مدت چندین سال شد، هواپیماهای آن بود. بر اساس قانونی که در دستور کار شورای عالی هواپیمایی کشور قرار گرفته است، شرکت‌های هواپیمایی اجازه پرواز هواپیماهایی که سن آن‌ها کم‌تر از سال 1988 باشند را، ندارند. از طرفی فرسودگی هواپیماهای این ایرلاین باعث شد تا این شرکت هواپیمایی با طوفانی از انتقادات مواجه شود و نتواند مجوز پرواز را کسب کند. البته انتقادها چندان هم بی ربط نبودند. فرسودگی هواپیماهای این ایرلاین تا حدی بود که حدود یک ماه قبل از اولین پرواز رسمی این شرکت، متنی با این مضمون بر روی هواپیما دیده می‌شد که:” این هواپیما لزوما مطابق با مقررات ایمنی هواپیماهای استاندارد نبوده و شما، مسئول و ضامن امنیت خود در این هواپیما می‌باشید!”. در نهایت این شرکت هواپیمایی موفق به کسب مجور برای ناوگان هوایی خود شد؛ و تا به امروز توانسته مسافران خود را که با خرید بلیط هواپیما این ایرلاین اعتماد خود را به سپهران نشان داده‌اند، به سلامت به مقصد برساند.

لوگو و رنگ سپهران

خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی سپهران
هواپیمایی سپهران

ایجاد هر شرکت هواپیمایی به معنای ایجاد چندین شغل در زمینه‌های مرتبط با ناوگان هوایی است. سپهران نیز با پشت سر گذاشتن مشکلات و اخذ مجوز، برای بسیاری از جوانان این مرز و بوم شغل ایجاد کرد. این شرکت بیش از 100 نفر در استان تهران و فارس را در استخدام خود دارد. البته بسیاری از مهندسان اویونیک، تعمیرات، مهمانداران و به طور کلی فارغ التحصیلان رشته‌های هوانوردی، جذب این شرکت هواپیمایی شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. سپهران همانند هر شرکت هواپیمایی دیگری، دوره‌های آموزشی مختص خود را دارد که متقاضیان استخدام، پس از گذراندن این دوره‌ها، عضوی از خانواده سپهران خواهند شد.

اگر بلیط هواپیما خریده‌اید و پروازتان از مهرآباد خواهد بود، احتمالا هواپیمایی با رنگ و لوگویی متفاوت از سایر هواپیماها را دیده باشید. این هواپیمای متفاوت متعلق به شرکت هواپیمایی سپهران است. هرچند شاید در نگاه اول لوگوی شرکت را مشابه لوگوی” هما” تصور کنید، اما اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد این لوگو، طرحی از پرنده زیبا و افسانه‌ای ققنوس است. ققنوس در اساطیر و بسیاری از فرهنگ‌ها نماد جاودانگی است، شاید همین طرح باعث شده تا مسافران به این هواپیمایی اعتماد کرده و بلیط هواپیما مقصد خود را از این شرکت تهیه کنند. رنگ شرکت نیز در تطابق کامل با طرح آن قرار گرفته است. نارنجی علاوه بر اینکه رنگ آتش است (آتش از جمله عوامل تولد یک ققنوس است) رنگی بسیار نشاط آور نیز می‌باشد. مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما از طریق این شرکت سفر خواهند کرد حتی اگر در خسته‌ترین حالت خود باشند، با دیدن این طرح و رنگ هواپیما، انرژی و روحیه خواهند گرفت.

هواپیمایی سپهران گرچه در عرصه رقابت هواپیمایی‌های کشور نسبتا تازه وارد محسوب می‌شود، اما انرژی و فعالیت آن به اندازه‌ای است که می‌تواند به عنوان رقیبی جدی برای سایر هواپیمایی‌ها به شمار آید. این شرکت در تلاش است تا ناوگان هوایی خود را افزایش دهد و دیری نخواهد پایید تا این شرکت میزبان مسافرانی شود که با خرید بلیط هواپیما قصد سفر دارند. در ادامه می توانید با هواپیمایی پویا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید