معرفی هواپیمایی فارس ایر قشم

خرید بلیط هواپیما و انجام سفرهای هوایی، مسافت‌ها را کمتر و مسافرت ها را آسان تر کرده‌ است. در ایران، شرکت‌های هواپیمایی متعددی از گذشته تابه کنون در حال فعالیت بوده‌اند که با ارائه خدمات گوناگون به مسافران، سعی در به دست آوردن رضایت آن‌ها دارند. یکی از شرکت‌های هواپیمایی سابق مربوط به جزیره زیبای قشم، هواپیمایی فارس ایر قشم می‌باشد که در حال حاضر، خدمات مسافربری این شرکت فعال نیست و کاربرد باربری دارد.

0
198
معرفی هواپیمایی فارس ایر قشم
هواپیمایی فارس ایر قشم
معرفی هواپیمایی فارس ایر قشمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 8Rating: 3.5معرفی هواپیمایی فارس ایر قشم - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانخرید بلیط هواپیما و انجام سفرهای هوایی، مسافت‌ها را کمتر و مسافرت ها را آسان تر کرده‌ است. در ایران، شرکت‌های هواپیمایی متعددی از گذشته تابه کنون در حال فعالیت بوده‌اند که با ارائه خدمات گوناگون به مسافران، سعی در به دست آوردن رضایت آن‌ها دارند. هواپیمایی فارس ایر قشم

هواپیمایی فارس ایر قشم

خرید بلیط هواپیما و انجام سفرهای هوایی، مسافت‌ها را کمتر و مسافرت ها را آسان تر کرده‌ است. در ایران، شرکت‌های هواپیمایی متعددی از گذشته تابه کنون در حال فعالیت بوده‌اند که با ارائه خدمات گوناگون به مسافران، سعی در به دست آوردن رضایت آن‌ها دارند. یکی از شرکت‌های هواپیمایی سابق مربوط به جزیره زیبای قشم، هواپیمایی فارس ایر قشم می‌باشد که در حال حاضر، خدمات مسافربری این شرکت فعال نیست و کاربرد باربری دارد. دفتر مرکزی این ایرلاین در جزیره قشم قرار داشت و فرودگاه دیرستان، قطب این هواپیمایی محسوب می‌شد.

تاریخچه فارس ایر قشم

معرفی هواپیمایی فارس ایر قشم
هواپیمایی فارس ایر قشم

اگر تاکنون بلیط هواپیما از فارس ایر قشم خریداری کرده‌اید، و تجربه پرواز با این ایرلاین را داشته‌اید، بهتر است با تاریخچه تاسیس این شرکت آشنایی داشته باشید. در دی ماه سال 1382، شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در جزیره قشم با سرمایه بخش خصوصی به منظور انجام حمل و نقل مسافر و بار تأسیس گردید. دو دفتر این شرکت در جزیره قشم و تهران می‌باشند. لازم به ذکر است، سازمان عمران قشم نیز، از سهامداران این شرکت هواپیمایی می‌باشند.

✅ بازدید از مقاله معرفی هواپیمایی هسا
✅ بازدید از مقاله هواپیمایی آریا
✅ بازدید از مقاله هواپیمایی سپهران

مقاصد پروازی فارس ایر قشم

پروازهای هواپیمایی فارس ایر قشم در مسیرهای متعدد داخلی و خارجی انجام می‌شدند و با ارائه خدمات مناسب و مطلوب، سفری امن و راحت را برای مسافرانی که بلیط هواپیما خریداری می‌کند، فراهم می‌ساختند. خدمه پروازی این شرکت، از خلبانان گرفته تا مهمانداران و مسئولین فنی، بسیار مجرب و کاردان بوده و با مسئولیت‌پذیری تمام وظیفه خود را انجام می‌دادند. شما با خیال آسوده می‌توانستید برای انجام سفر به مقاصد داخلی بندرعباس، ساری، تهران، قشم، کیش، مشهد، شیراز، اصفهان، هواز، کرمانشاه، کرمان، آبادان، چابهار، زاهدان، بندر لنگه، خرم آباد، شهرکرد، رشت و ایلام از این شرکت هواپیمایی بلیط هواپیما خریداری کنید. برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد خارجی شامل دبی، نجف، شارجه و رأس‌الخیمه نیز، مسافران اقدام می‌کردند.

ناوگان شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم

معرفی هواپیمایی فارس ایر قشم
هواپیمایی فارس ایر قشم

شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در سال 1392، 25 فروند هواپیمای فوکر 50، فوکر100، ایرباس A320، ایرباس A350، 2 فروند هواپیمای یاک 40 و 1 فروند مک دانل داگلاس MD80 خریداری کرده و در تابستان 1392 تمامی ناوگان وارد کشور شدند. اخیرا، تعداد ناوگان ایرلاین فارس ایر قشم به 3 فروند رسیده بود که شامل یک MD80  و دو یاک 40 بود و به عنوان Cargo (باربری) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سرانجام شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم

شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در سال 1392 به دلیل مشکلات مالی و عدم مدیریت به طور موقت غیرفعال شد. در سال 1395 عملیات پروازی این شرکت با یک تیم مدیریت جدید با دو فروند Boeing 747-281F Combi (مسافری/ باربری) آغاز گردید.

در آخرین ساعات روز شنبه 24 شهریور ماه سال 1397، یک محموله تازه تخلیه شده از یک فروند بوئینگ نیروی هوایی ارتش در جنوب غرب فرودگاه بین‌المللی دمشق توسط نیروی هوایی اسرائیل بمباران شد. بدنه هواپیمای بوئینگ 747 با شماره 8113-5 به دلیل اصابت ترکش‌ بمب‌های منفجر شده دچار آسیب گشته بود و نتیجتا، این هواپیما برای بازگشت به فرودگاه مهرآباد تهران ناتوان مانده بود.

رسانه‌های اسرائیلی چنین ادعا می‌کردند که این هواپیما حامل تسلیحات و مهمات بوده و متعلق به سپاه پاسداران می‌باشد. این هواپیمای بوئینگ 747 بمباران شده در حقیقت، متعلق به شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم بود که به سازمان آزاد قشم سپاه پاسداران وابسته است و با شماره ثبت کشوری EP-FAB در روز 23 شهریور سال 1397، در حال حمل سلاح به دمشق بوده است. نیروی هوایی اسرائیل با تصور این‌که  هواپیمای 8113-5 ، اقدام به حمل سلاح می‌کند، با حمله به فرودگاه دمشق سعی در نابود کردن محموله می‌کند.

بوئینگ 747 فارس ایر قشم، بر خلاف اعاهای رسانه‌های اسرائیلی، به ندرت اقدام به حمل تسلیحات و سلاح می‌نماید. زیرا این شرکت هواپیمایی رسما متعلق به نهاجا می‌باشد و به همین دلیل همواره زیرنظر و زیر ذره‌بین کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای می‌باشند و همواره در کشور عراق احتمال بازرسی شدن دارد. از این رو، از این شرکت هواپیمایی بیشتر برای حمل کالاهای غیرنظامی ازجمله، مواد غذایی، کمک‌های دارویی، تجهیزات راه‌سازی و ساختمان سازی استفاده می‌شد تا حمل تسلیحات و اسلحه.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید