راهکارهایی که شما را از ورشکستگی در سفرهای خارجی نجات می‌دهند

حتما برایتان پیش آمده است که در طول روز به مسافرت دور دنیا فکر کنید و درباره برای سفر به مقاصد مورد علاقه‌تان رویاها ببافید.

1
47
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی
راهکارهایی که شما را از ورشکستگی در سفرهای خارجی نجات می‌دهندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 20Rating: 4.5ورشکستگی در سفرهای خارجی و راهکارهایی برای جلوگیری از آن.ورشکستگی در سفرهای خارجی و راهکارهای جلوگیری از آن در ادامه آورده شده است که در سفر به مدیریت پولتان بسیار کمک خواهند کرد.

راهکار جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی

حتما برایتان پیش آمده است که در طول روز به مسافرت دور دنیا فکر کنید و درباره برای سفر به مقاصد مورد علاقه‌تان رویاها ببافید. خیالبافی و رویا حس خوبی دارند اما فکر کردن به هزینه‌های بالای مسافرت‌های خارجی چندان خوشایند نیست و شیرینی رویاهایتان را تلخ می‌کند. از آن جایی که داشتن یک درخت پول در باغچه حیاطمان کار غیرممکنی است، بایستی دنبال راهکارهایی بگردیم که با به کارگیری آن‌ها بتوانیم هزینه سفرهایمان را به حداقل برسانیم. در این مطلب راهکارهایی پیشنهاد می‌شوند که در سفر به مدیریت پولتان بسیار کمک خواهند کرد. پس اگر می‌خواهید در صورت تصمیم به خرید بلیط هواپیما به مقصد کشور رویاییتان با راهکار جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی در امان بمانید، حتما این مطلب را بخوانید.

 1. “حساب پس انداز مسافرتی” باز کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی که می‌توانید برای مسافرتتان پول ذخیره کنید، افتتاح حساب بانکی مخصوص مسافرت است. با این روش شما در یکی از بانک‌ها برای پس انداز پول مسافرتتان حساب باز می‌کنید تا هر از چندگاهی پولی به آن واریز کنید و نهایتا با آن بتوانید به مسافرت دلخواهتان بروید. این‌گونه، فشار مالی زیادی روی دوشتان نخواهد بود و پس از مدت زمان کوتاهی متوجه موجودی کافی‌تان برای سفر خواهید شد. البته یکی از مهم‌ترین کارهایی که هنگام افتتاح حساب باید انجام دهید این است که رمز دوم برای خریدهای اینترنتی از این حساب دریافت نکنید. زیرا این گونه برای خریدهای اینترنتی وسوسه نخواهید شد و پولتان سر جایش باقی خواهد ماند. این کار شاید شاده به نظر بیاید ولی در پس انداز کردن پول سفر بسیار مؤثر است.

 1. در انتخاب هتل هوشمندانه عمل کنید
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی

پیدا کردن هتل مناسب که هم با بودجه شما سازگار باشد و هم خدمات مورد نیاز شما را تأمین کند، بسیار مهم است. اگر به صورت انفرادی و تنها به مسافرت بروید، اقامت در یکی از هاستل‌های مناسب شهر بهترین کار است. اما اگر با خانواده سفر می‌کنید، اجاره یک واحد آپارتمانی یا سوئیت می‌تواند بسیار باصرفه باشد. در سوئیت‌هایی که دارای آشپزخانه کوچک هستند، می‌توانید خودتان پخت و پز انجام دهید و بدین طریق از هزینه‌های خورد و خوراکتان در سفر بکاهید. اگر قصد اقامت در هتل داشته باشید، سعی کنید هتلی را انتخاب کنید که حداقل خدمات صبحانه رایگان داشته باشد. همچنین، یکی از موارد بسیار مهم در سفر که شاید به ظاهر چندان مهم به نظر نیاید، استفاده از وسایل نقلیه است. سعی کنید در مسافرت محل اقامتتان را نزدیک مرکز شهر که به بسیاری از مکان‌های مهم و جاذبه‌های اصلی دسترسی آسان دارد، انتخاب کنید. این گونه مجبور نیستید هزینه زیادی صرف جابجایی توسط وسایل نقلیه عمومی کنید. می‌توانید با پیاده روی کوتاه مدت به خیلی از جاها دسترسی داشته باشید. هزینه وسیله نقلیه عمومی خود یکی از هزینه‌های اصلی و مهم سفر می‌باشد. زیاد دست کمش نگیرید.

✅ بازدید از مقاله نکاتی برای جلوگیری از کلاه‌برداری ایرلاین‌ها
✅ بازدید از مقاله راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر

 1. وسایل اساسی سفر را فراموش نکنید
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی

سعی کنید تمام وسیله‌های ضروری که در طول سفر لازمتان خواهد بود، در چمدانتان قرار دهید تا در صورت نیاز مجبور نباشید آن‌ها را از مغازه‌ها تهیه کنید. لوازمی همچون مسواک، خمیردندان، بطری آب، دستمال و … ازجمله لوازمی هستند که در طول سفر نیازشان دارید و ممکن است در هتلی که اقامت می‌کنید با هزینه بالایی به شما ارائه گردند. بنابراین بهتر است با قرار دادن آن‌ها در چمدانتان از هزینه‌های اضافی و بی‌جا جلوگیری کنید.

 1. مانند افراد محلی باشید
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی

سعی کنید در مسافرت با افراد محلی ارتباط داشته باشید و کارهایی را که آن‌ها انجام می‌دهند، انجام دهید. می‌توانید در ارتباط با افراد محلی اطلاعات مهمی درباره بهترین مکان‌های غذاخوری، جاذبه‌های زیبای شهر و سریع‌ترین راه دسترسی به آن‌ها را یاد بگیرید و هزینه زیادی برای یافتن آن‌ها متحمل نشوید. با این روش شما نه تنها شهر مقصدتان را به خوبی خواهید شناخت، بلکه دوستان جدیدی نیز برای خود به دست خواهید آورد.

 1. در مناطق توریستی غذا نخورید

در اکثر شهرهای جهان، چند قدم که از مرکز شهر فاصله می‌گیرید، قیمت رستوران‌ها افزایش می‌یابد. بنابراین، سعی کنید در رستوران‌های مرکز شهر و نزدیک آن غذا بخورید. در مناطق توریستی و دور از مرکز شهر رستوران‌ها غذاهایی با قیمت‌های هنگفت ارائه می‌دهند. درحالی که می‌توانید همان غذاها را در مرکز شهر با مناسب‌ترین قیمت نوش جان کنید. همچنین، سعی کنید قبل از آن که احساس گرسنگی شدید سراغتان بیاید، رستوران مورد نظرتان را بیابید و انتخاب کنید. زیرا وقتی شدیدا گرسنه هستید، حوصله و طاقت جستجو کردن رستوران مناسب را ندارید و هر رستورانی که سر راهتان باشد، انتخاب می‌کنید و مجبور هستید هزینه‌های نامتعارفی را برای غذایتان پرداخت کنید.

 1. از بازارچه‌های میوه و تره بار خرید کنید

اگر قصد دارید در هاستل و یا سوئیت اقامت کنید و مجبور هستید خودتان آشپزی کنید، برای تهیه مواد اولیه غذایتان به بازارچه‌های میوه و تره بار مراجعه کنید. در این بازارچه‌ها فروشندگان محصولات باغ و مزارعشان را با مناسب‌ترین قیمت‌ها می‌فروشند. همچنین، در ساعات پایانی روز قیمت محصولات نسبت به اول روز کاهش می‌یابد. می‌توانید مواد اولیه غذای فردایتان را شب قبلش خریداری کنید.

 1. از غذاهای خیابانی امتحان کنید
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی

در مسافرت از افراد محلی درباره محل غذاخوری‌های خیابانی سوال کنید تا آن‌ها مطمئن‌ترین و بهترین مکان‌ها را به شما معرفی کنند. غذاهای خیابانی معمولا قیمت‌های بسیار ارزانی دارند و در عین حال خوشمزه هم هستند. اگر در مسافرت حوصله پخت و پز ندارید، با خوردن غذاهای ارزان و خوشمزه خیابانی می‌توانید هزینه خورد و خوراکتان را کاهش دهید.

 1. تفریحات رایگان انجام دهید

یکی از بهترین کارها برای گشت و گذار در شهر، شرکت کردن در تورهای پیاده روی رایگان و شهرگردی است. در این تورها از بسیاری از مکان‌های اصلی و مهم شهر بازدید خواهید کرد. همچنین، می‌توانید برای بازدید از موزه‌ها درباره روزهایی که بازدید رایگان وجود دارد، پرس و جو کنید. می‌توانید از افراد محلی درباره تمامی تفریحات رایگان سوال کنید. بدین گونه، می‌توانید به صورت رایگان شهر مقصدتان را کشف کنید.

 1. برای تفریحات خود بودجه‌ای در نظر بگیرید

در مسافرت تعیین کردن بودجه کمک زیادی به شما خواهد کرد. قبل از آن که بازدید از جاذبه‌های شهر را شروع کنید، برنامه‌ای برای خود تهیه کنید که مشخص کند چه روزی از چه جاذبه‌هایی بازدید می‌کنید و در کدام روزها هزینه زیاد و در کدام روزها هزینه کم پرداخت خواهید کرد. البته که همیشه دنبال راه‌های باشید که پولتان را دخیره کنید، اما خودتان را هم زیاد آزار ندهید. هرچه باشد شما برای فرار کردن از روزمرگی‌های و خوب شدن حالتان به مسافرت می‌روید. پس به خودتان زیاد سخت نگذرانید و لذت ببرید.

 1. زمان مسافرتتان را با دقت انتخاب کنید

برخی از مقاصد بیشترین گردشگران را در فصل‌های گرم و برخی نیز در فصل‌های سرد دارند. برای مثال مناطق ساحلی در فصل تابستان و مناطق گرمسیر در فصل زمستان بیشترین تعداد گردشگران را جذب می‌کنند. بنابراین، در این فصل‌ها که تعداد مسافران زیاد است، قیمت‌ها نیز بالا می‌روند. اما پس از پایان یافتن فصل گردشگری و مسافرت قیمت‌ها کاهش  می‌یابند. باتوجه به بودجه‌ای که دارید، می‌توانید زمان مناسب سفرتان را انتخاب کنید.

 1. پیاده روی کنید
جلوگیری از ورشکستگی در سفرهای خارجی
ورشکستگی در سفرهای خارجی

در مسافرت بسیاری از مکان‌های زیبای شهر و خیابان‌های معروف را با پیاده روی بهتر می‌توانید کشف کنید. سعی کنید یک روزی را با پای پیاده به دل شهر بزنید و در شهر گم شوید. این گونه، خودتان با گشت و گذار مکان‌های جالب زیادی کشف خواهید کرد.

 1. در اولین فرصت سوغاتی نخرید

سعی کنید درکل سوغاتی نخرید، اما اگر هم دوست داشته باشید چیزی به عنوان سوغاتی بخرید در اولین فرصت سریعا این کار را انجام دهید. به مکان‌های مختلف بروید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید که از چه جایی چه سوغاتی بخرید. همچنین، یادتان باشد از مناطق توریستی سوغاتی نخرید. همچون رستوران‌ها، مغازه‌های سوغاتی فروش نیز در مناطق توریستی و دور از مرکز شهر قیمت‌های بسیار بالایی دارند.

آیا این روش‌ها را در مسافرت‌هایتان امتحان کرده‌اید؟ شما چگونه هزینه‌های اضافی سفرتان را کاهش می‌دهید؟ آیا به نظرتان در این مطلب راهکاری از قلم افتاده که ذکر نشده باشد؟ با نظرات و کامنت‌های باارزشتان ما و دوستانتان را یاری کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید