وسایل مورد نیاز برای پیاده‌روی اربعین

وقتی تاریخ را ورق می‌زنیم متوجه می‌شویم که پیاده‌روی اربعین سنتی قدیمی است. بعد از آزادی کشور عراق از رژیم بعثی، چند سالی  هست که مردم از سراسر دنیا به زیارت اهل‌بیت می‌روند. سفر پیاده‌روی اربعین در کنار تمام زیبایی‌هایش، شبیه هیچ سفر دیگری نیست و شرایط خاص خودش را دارد. ماه‌های محرم و صفر هم که حال و هوای خاصی برای دوستداران ائمه اطهار دارد، طوری که به‌شدت علاقه دارند تا اربعین حسینی را در کربلا باشند، حتی دوست دارند با پای پیاده سفر کنند.

0
37
برنامه سفر اربعین
اربعین
وسایل مورد نیاز برای پیاده‌روی اربعینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 24Rating: 3.5وسایل مورد نیاز برای پیاده‌روی اربعین - خرید بلیط هواپیما عراق از سفرستانوقتی تاریخ را ورق می‌زنیم متوجه می‌شویم که پیاده‌روی اربعین سنتی قدیمی است. بعد از آزادی کشور عراق از رژیم بعثی، چند سالی  هست که مردم از سراسر دنیا به زیارت اهل‌بیت می‌روند. سفر پیاده‌روی اربعین در کنار تمام زیبایی‌هایش، شبیه هیچ سفر دیگری نیست و شرایط خاص خودش را دارد. خرید بلیط هواپیما عراق

پیاده‌روی اربعین

وقتی تاریخ را ورق می‌زنیم متوجه می‌شویم که پیاده‌روی اربعین سنتی قدیمی است. بعد از آزادی کشور عراق از رژیم بعثی، چند سالی  هست که مردم از سراسر دنیا به زیارت اهل‌بیت می‌روند. سفر پیاده‌روی اربعین در کنار تمام زیبایی‌هایش، شبیه هیچ سفر دیگری نیست و شرایط خاص خودش را دارد. ماه‌های محرم و صفر هم که حال و هوای خاصی برای دوستداران ائمه اطهار دارد، طوری که به‌شدت علاقه دارند تا اربعین حسینی را در کربلا باشند، حتی دوست دارند با پای پیاده سفر کنند. البته در این میان کهن‌سالان، کودکان، بیماران خاص وزنان باردار باید توجه داشته باشند که از سفر پیاده‌ خودداری کنند و زیارت را به فرصت دیگری موکول نمایند.

توصیه های مناسب

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
توصیه های مناسب

حال بهتر است با توصیه‌های امنیتی و مهم مربوط به مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی آشنا شوید. بااینکه در مسیر بغداد به کربلا (مسیر سامرا) موردهایی وجود دارد، اما مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا خیلی خوب برقرار است، امنیت شهر نجف تا اطراف حرمین خوب است. عده‌ای هستند دوست دارند تا اذان صبح پیاده‌روی کنند و بعد از طلوع آفتاب بخوابند. معمولاً بعد از ساعت ۹ شب مسیر پیاده‌روی خلوت‌تر می‌شود و اکثر موکب داران تا اذان صبح به استراحت مشغول‌اند. البته بهتر است برای جلوگیری از هر نوع اتفاقی در طول روز مسیر پیاده‌روی را طی کنید تا امکان بروز حوادث به حداقل برسد.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
چند توصیه به مسافران

در کشور عراق هیچ‌کس پاسخگوی حوادثی نظیر سرقت، زورگیری نیست، بهتر است همراه موکب خود باشید و از رفتن به بیراهه‌ها و مناطق خارج ‌از مسیر، مخصوصاً در هنگام شب اجتناب کنید. در زمان خوابیدن نیز حواستان به وسایل شخصی مثل کوله‌پشتی، گذرنامه و تلفن همراهتان باشد. زیرا با مفقود شدن یا سرقت شدن گذرنامه دیگر امکان خروج از مرز عراق و بازگشت به ایران برایتان سخت خواهد بود. حتماً همراه با ‌جمع حرکت کنید و به هرکسی به‌غیراز کاروان خود اعتماد نکنید، چندی پیش افرادی با لباس پلیس عراق قصد سرقت از زائران را داشتند، پس فریب پلیس‌های قلابی را نخورید و مراقب باشید. بهتر است برای جلوگیری از سرقت، پول زیاد به همراه نداشته باشید تا با خیال آسوده شب را بخوابید.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
گذرنامه

با توجه به درگیری‌های مستمر بین نیروهای نظامی عراق با گروه‌های تکفیری و احتمال بمب‌گذاری در مناطق مختلف مانند سامرا، به‌هیچ‌وجه سفر به این شهر توصیه نمی‌شود. کیف کمری، کرم ضد سوختگی، چند عدد چسب زخم، جوراب اضافه، شارژر تلفن همراه، گذرنامه، دستمال‌کاغذی را حتماً همراه خود داشته باشید. به دلیل خنکی غیر قابل پیش‌بینی فصل پاییز نیز حتماً لباس گرم بردارید. همراه داشتن دستکش و کلاه هم از ضروریات است. سعی کنید از کوله‌پشتی راحت و سبکی استفاده کنید تا به کتف و ستون فقراتتان آسیب وارد نکند. رول دستمال‌کاغذی، مسواک، حوله شخصی، لیوان و کلاه آفتاب‌گیر همراه داشته باشید. یک عدد کیسه‌خواب نیز به همراه داشته باشید تا در صورت مناسب نبودن و سرد بودن مکان‌ها برای استراحت از شما در برابر گردوخاک و سرما محافظت کند.

آب و هوا

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
آب و هوای عراق

یادتان باشد به آب‌وهوا اعتمادی نیست! پس لباس گرم بیرون از کوله همراه داشته باشید که آن را بپوشید یا روی دست بگیرید. لباس‌های گرمتان بهتر است دکمه‌دار یا زیپ‌دار باشد و تا امکان کم یا زیاد کردن لباس‌ در طول مسیر برایتان مقدور باشد. داروهای موردنیاز برای ۱۰ روز را همراه داشته باشید. کفش راحت و سبک بپوشید. به‌هیچ‌وجه برای پیاده‌روی اربعین کفش نو تهیه نکنید یا حداقل آن را از یک ماه قبل بپوشید و یک تا دو ساعت در روز با آن پیاده‌روی کنید. کفشی را انتخاب کنید که کفی مناسب داشته باشد و عرق نکند. در غیر این صورت ممکن است کوفتگی عضلانی و تاول در پاها شما را اذیت کند.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
پیاده روی اربعین

می‌توانید قرآن، کتاب دعا یا مداحی موردعلاقه‌تان را همراه داشته باشید. البته بهتر است این‌ها را در موبایل خود داشته باشید تا در حال پیاده‌روی بتوانید گوش بدهید یا بخوانید. از بین خوراکی‌ها، آجیل و اقلام خشک سبوس‌دار به سیستم گوارشی خیلی کمک می‌کنند. کشمش، میوه‌های خشک و شکلات به همراه داشته باشید. شکلات شیرین باعث ایجاد تشنگی می‌شود اما شکلات تلخ انتخاب خوبی برای یک پیاده‌روی طولانی است. درواقع شکلات تلخ برای تأمین انرژی بسیار مفید است. وقتی در حال پیاده‌روی هستند از آب بهداشتی جرعه‌جرعه بنوشید و یا از آدامس بدون قند استفاده کنید تا تنفس دهانی نداشته باشید که مواد آلوده داخل حلق شما شود.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
جلوگیری از بیماری

شایع‌ترین بیماری‌ها که در این روزها و در این سفر مبتلا می‌شوید، سرماخوردگی، گلودرد، اسهال است، اما با توجه به پیاده‌روی طولانی ممکن است دچار پادرد شوید. با توجه به عرق‌سوز شدن احتمالی می‌توانید از کرم‌های «زینک‌اکساید»، «کالاندولا» همراه خود ببرید. همچنین همراه داشتن لباس‌زیر به تعداد کافی برای تعویض مکرر باعث جلوگیری از عرق‌سوز شدن می‌شود. زائران باید بیش از مقدار مصرف خود، دارو به همراه داشته باشند و همچنین نسخه داروهای مصرفی را به همراه داشته باشند تا اگر دوباره احتیاج شد، از مراکز بهداشتی تهیه شود.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
وسایل مورد نیاز پیاده روی

چند روز قبل از سفرتان بهتر است نرمش و پیاده‌روی به مدت یک ساعت روزانه را شروع کنید. روزانه شیر مصرف کنید تا بدنتان در مقابل ویروس‌های احتمالی مقاوم باشد. در طی سفر نیز همراه داشتن ماسک تنفسی، عینک آفتابی و کلاه از ضروریات است. بعد از مدتی پیاده‌روی پاها را در آب سرد گذاشته و ماساژ دهید. خوردن سیب را فراموش نکنید. خرما و مویز را طی این سفر دوست خود بدانید. اما بهتر است پنیر را از وعده‌های غذایی خود حذف کنید، به دلیل افزایش اسیداوریک در زمان پیاده دچار درد در ناحیه مچ و انگشتان می‌شوید. مرتب به پاهای خود ماساژ دهید. همچنین برای راحت طی کردن مسیر، استفاده از چوب‌دستی یا عصا نیز توصیه می‌شود. بهتر است بعد از سفر جهت پاک‌سازی دستگاه گوارش مسهل بنوشید.

بلیط هواپیما عراق و پیاده روی اربعین
نقشه راه

برای خرید بلیط هواپیما عراق و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
fa.alkawthartv.com
harsin.kums.ac.ir
aftabir.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید