وقت شناس ترین فرودگاه دنیا

خرید بلیط هواپیما و داستان های بعد از آن در برخی مواقع خوشایند نیست. در واقع آن تایم بودن فرودگاه ها و ایرلاین ها از بحث های جنجالی ای است که تمامی ندارد.

0
42
معرفی وقت شناس ترین فرودگاه دنیا
وقت شناس ترین فرودگاه دنیا
وقت شناس ترین فرودگاه دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 31Rating: 4.0وقت شناس ترین فرودگاه دنیا به نام چه فرودگاهی در دنیا ثبت شده است.وقت شناس ترین فرودگاه دنیا در واقع آن تایم بودن فرودگاه ها و ایرلاین ها از بحث های جنجالی ای است که تمامی ندارد در ادامه به معرفی این فرودگاه می پردازیم.

با وقت شناس ترین فرودگاه دنیا آشنا شوید

خرید بلیط هواپیما و داستان های بعد از آن در برخی مواقع خوشایند نیست. در واقع آن تایم بودن فرودگاه ها و ایرلاین ها از بحث های جنجالی ای است که تمامی ندارد. بسیاری فرودگاه ها را به تاخیرهایشان می شناسند اما بدترین قسمت ماجرا وقتی است که شما بدو بدو تمامی تلاش خود را می کنید تا سر وقت به فرودگاه برسید و ناگهان با تابلوهای فرودگاه مواجه می شوید که از وجود تاخیر در پرواز سخن می گویند. همانجاست که انگار آب یخ روی سر مسافر ریخته می شود چون به پرواز بعدی، قرار کاری، کلاس درس و …خود نخواهند رسید. در حالی که بسیاری از فرودگاه ها به تاخیر و وقت نشناسی خود مشهور اند فرودگاهی در دنیا وجود دارد که وقت شناس ترین فرودگاه دنیا است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو.

شرکت OAG، شرکت ارزیابی حمل و نقل هوایی، در پی مقایسه فرودگاه های مختلفی که بیش از 30 میلیون صندلی در پروازهای خارجی خود دارند، آماری را منتشر کرده که نشان می دهد پروازهای فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو در 87 درصد موارد در سال 2019 ورود و خروج سر وقت داشته اند. این اولین سالی است که فرودگاه شرمیتوو در لیست وقت شناس ترین فوردگاه های OAG، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. این فرودگاه به دلیل همکاری وهماهنگی خوبی که بین فرودگاه، ایرلاین ها و مسئولان کنترل ترافیک هوایی دارد توانسته عملکرد خوب و مناسبی از خود نشان بدهد.

شرکت OAG و لیگ وقت شناسی

OAG شرکتی خصوصی در زمینه هوانوردی است که شعبه اصلی آن درانگلستان است. این شرکت در سال 1929 تاسیس شد و در کشورهای مختلفی فعالیت دارد. OAG با جمع آوری اطلاعات و داده ها از ایرلاین ها و  فرودگاه های مختلف آن را در چند بخش دسته بندی و بررسی می کند. این کمپانی فرودگاه ها را به 5 دسته کوچک، متوسط، بزرگ، بسیار بزرگ و مگا تقسیم کرده و میلیون ها فرودگاه را بررسی می کند. لیگ وقت شناسی این شرکت پس از بررسی عملکرد ایرلاین ها و فرودگاه های مختلف در سال 2019 لیستی از بهترین و وقت شناس ترین ها را اعلام کرده است. وقت شناس ترین ایرلاین جهان ایرلاین اندونزیایی گارودا و وقت شناس ترین فرودگاه، فرودگاه شرمیتوو روسیه در دسته مگا و فرودگاه مینسک در دسته فرودگاه های کوچک است.

✅ بازدید از مقاله کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا

فرودگاه بین المللی شرمیتوو (پوشکین)

معرفی وقت شناس ترین فرودگاه دنیا
وقت شناس ترین فرودگاه دنیا

فرودگاه بین المللی شرمیتوو که گاها با نام پوشکین هم شناخته می شود یکی از چهار فرودگاه بین المللی روسیه است که در مسکو قرار دارد. این فرودگاه با کد یاتا: SVO و کد ایکائو: UUEE شلوغ ترین فرودگاه روسیه و هشتمین فرودگاه پر رفت و آمد اروپا است. این فرودگاه ابتدا با اهداف نظامی ساخته شد و سپس در سال 1959 به فرودگاهی دولتی و عمومی تغییر کاربری داد و در سال 2019 با تغییر نام به نام شاعر روس، الکساندر پوشکین، نام گذاری شد.

این فرودگاه در سال 2017 حدود 40.1 میلیون مسافر و 308.090 پرواز هوایی انجام داد. در سال 2018 شرمیتوو از افزایش 14.3 درصدی در جا به جایی خبر داد که آن را مجموعا به عدد 45.8 میلیون رسانده بود. همچنین همه ساله حدود 15.9 درصد به ترافیک هوایی این فرودگاه اضافه می شود. شرمیتوو قطب اصلی ایرلاین روسی آئروفلوت است.

ترمینال های فرودگاه شرمیتوو

فرودگاه از شش ترمینال تشکیل شده است: چهار ترمینال آن بین المللی و در حال ساخت هستند، یک ترمینال آن مخصوص پروازهای داخلی و یک ترمینال آن مختص پروازهای خصوصی است.

فرودگاه مینسک

معرفی وقت شناس ترین فرودگاه دنیا
وقت شناس ترین فرودگاه دنیا

مینسک پایتخت شهر بلاروس است و فرودگاه آن گرچه کوچک است اما عملکرد خوبی از خود نشان داده و جزو وقت شناس ترین فرودگاه های جهان است. این فرودگاه اصلی ترین فرودگاه بلاروس است که در فاصله 2 کیلومتری ازشرق پایتخت (مینسک) قرار گرفته است. این فرودگاه قطب اصلی ایرلاین بلاروسی بلاویا هم هست.

امیدواریم بعد از رزرو بلیط هواپیما برای یک بار هم که شده تجریه فرود و یا خروج از این فرودگاه را داشته باشید.

در ادامه می توانید با قدیمی ترین فرودگاه های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید