اخذ ویزای آذربایجان

خرید بلیط هواپیما آذربایجان و سفر به این کشور هم به دلیل جاذبه‌های متعدد و هم به خاطر کم بودن فاصله آن با کشورمان محبوبیت فراوانی دارد. عده­ای برای گذراندن اوقات فراغتی به‌یادماندنی و عده­ای هم برای تحصیل، تجارت، اشتغال و یا هر هدف دیگری بلیط هواپیما آذربایجان می‌خرند و معمولا در طول سال مسافران زیادی از ایران راهی این کشور می‌شوند. در عین حال اخذ ویزای آذربایجان هم مثل ویزای سایر کشورها برای سفر به این کشور الزامی بوده و گرفتن آن مستلزم برخورداری از برخی شرایط و مدارک خاص است.

0
145
چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 13Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای آذربایجان - خرید بلیط هواپیما آذربایجان از اپلیکیشن سفرستانخرید بلیط هواپیما آذربایجان و سفر به این کشور هم به دلیل جاذبه‌های متعدد و هم به خاطر کم بودن فاصله آن با کشورمان محبوبیت فراوانی دارد. عده­ای برای گذراندن اوقات فراغتی به‌یادماندنی و عده­ای هم برای تحصیل، تجارت، اشتغال و یا هر هدف دیگری بلیط هواپیما آذربایجان می‌خرند و معمولا در طول سال مسافران زیادی از ایران راهی این کشور می‌شوند. ویزای آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان

خرید بلیط هواپیما آذربایجان و سفر به این کشور هم به دلیل جاذبه‌های متعدد و هم به خاطر کم بودن فاصله آن با کشورمان محبوبیت فراوانی دارد. عده­ای برای گذراندن اوقات فراغتی به‌یادماندنی و عده­ای هم برای تحصیل، تجارت، اشتغال و یا هر هدف دیگری بلیط هواپیما آذربایجان می‌خرند و معمولا در طول سال مسافران زیادی از ایران راهی این کشور می‌شوند. در عین حال اخذ ویزای آذربایجان هم مثل ویزای سایر کشورها برای سفر به این کشور الزامی بوده و گرفتن آن مستلزم برخورداری از برخی شرایط و مدارک خاص است. در مطلب زیر، سعی بر این شده که اطلاعات کاملی از چگونگی اخذ ویزای آذربایجان را گردآوری کنیم تا با فراهم کردن این شرایط، شما بتوانید به‌راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید. پس اگر با هر هدفی خیال خرید بلیط هواپیما آذربایجان را دارید، خواندن مطلب زیر برای شما ضروری خواهد بود.

سیاست و شرایط کلی برای اخذ ویزای آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

کسانی که بلیط هواپیما آذربایجان می‌خرند و یا با هر وسیله دیگری قصد ورود به خاک این کشور را دارند، نیازمند اخذ ویزای آذربایجان هستند. مگر اینکه این افراد اهل کشورهایی باشند که ویزای آذربایجان به دلیل روابط دوستانه با آن کشور لغو شده باشد. آذربایجان دارای انواع ویزاهای مختلف نظیر ویزای درمان، اشتغال، تجارت، دیدار با آشنایان، گردشگری، علمی، آموزشی، فرهنگی ورزشی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه می‌باشد.

دریافت هر یک ویزاهای ذکرشده منوط به برخورداری از برخی شرایط و مدارک جزئیاتی می‌باشد اما شرایط کلی برای اخذ ویزای آذربایجان به شرح زیر است:

. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماهه هنگام درخواست ویزا.

. حداقل دو قطعه عکس سه در چهار با پس‌زمینه سفید.

. برخورداری از دعوتنامه یا داشتن گواهی مبنی بر رزرو هتل.

. رزرو بلیط هواپیما برگشت.

. گواهی بیمه پزشکی به همراه کپی آن برای افرادی که شخص دعوت‌کننده از آنها عهده‌دار معالجات پزشکی نباشد.

. پرداخت هزینه صدور ویزا و ارائه فیش مربوط به آن.

. فرم مربوط به تقاضای ویزا.

. اجازه‌نامه رسمی والدین برای افراد زیر 18 سال.

ویزای آذربایجان برای ایرانی‌ها

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

هرچند که کشور آذربایجان دارای مرزهای مشترک بسیار زیادی با ایران است اما سفر به این کشور بدون اخذ ویزا فعلا امکان‌پذیر نیست. علی‌رغم راه‌اندازی امکان اخذ ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی‌ها از تاریخ 15 می ‌2018، دریافت این نوع ویزا گهگاه با مشکلاتی روبرو می‌شود. در عین حال خوشبختانه چندوقتیست که امکان دریافت ویزای الکترونیکی نیز برای ایرانی‌ها فراهم شده است.

همه شرایط و هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان برای ایرانی شبیه کشورهای دیگر است. بنابراین هنگام خرید بلیط هواپیما آذربایجان می‌توانید روی این گزینه حساب ویژه­ای باز کنید. ضمنا، نوع دیگر ویزا برای ورود به آذربایجان هم به نام ویزای لیبل‌دار وجود دارد. این نوع ویزا به شکل اخذ ویزای سنتی و از طریق سفارتخانه و کنسول‌گری‌ها انجام می‌شود. در ادامه به طور دقیق به این دو نوع ویزا می‌پردازیم.

ویزای الکترونیک آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

دریافت ویزای الکترونیک آذربایجان بسیار کم‌هزینه و سریع انجام می‌شود. این ویزا به صورت فایل پی‌دی‌اف و در قالب یک ایمیل به شما ارسال خواهد شد. با استفاده از ویزای الکترونیک می‌توان هنگام خرید بلیط هواپیما آذربایجان از تمامی مرزها وارد این کشور شد. لازم به ذکر است که حداکثر مدت اعتبار ویزای الکترونیک 90 روز می‌باشد اما بیش از 30 روز نمی توان با آن در خاک آذربایجان ماند. ضمنا، هزینه آن 24 دلار بوده و مدت زمان صدور این ویزا بین 1 تا 3 روز کاری است.

ویزای لیبل‌دار آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

برای اخذ ویزای لیبل‌دار هنگام خرید بلیط هواپیما آذربایجان شما باید به سفارتخانه این کشور در تهران یا یکی از کنسول‌گری‌های آن در تبریز یا تهران مراجعه کنید. اخذ این ویزا منوط به دریافت دعوت‌نامه تأییدشده از طرف وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان می‌باشد. ضمنا، برای دریافت ویزای لیبل‌دار که می‌تواند اعتبار بیشتری از ویزای الکترونیک داشته باشد، شما باید هزینه 60 دلاری بپردازید.

آنچه برای اخذ ویزای الکترونیک آذربایجان ضروریست

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

. پاسپورت معتبر: یکی از مهم‌ترین مدارک برای صدور ویزای الکترونیک آذربایجان پاسپورت یا گذرنامه معتبر می‌باشد. حداقل زمان اعتبار پاسپورت 3 ماه از تاریخ تقاضا در نظر گرفته شده اما بهتر است برای اطمینان‌خیال از بابت اخذ ویزا، اعتبار گذرنامه خود را به 6 ماه برسانید. پس حتما قبل از اقدام برای خرید بلیط هواپیما آذربایجان، کارهای مربوط به پاسپورت خود را انجام دهید.

. اسکن رنگی پاسپورت: برای اخذ ویزای الکترونیک آذربایجان شما باید فایل اسکن پاسپورت خودتان را آپلود کنید.

. نحوه پرداخت هزینه: به‌منظور پرداخت هزینه ویزای الکترونیک شما می‌توانید از کارت هوشمند یا کارت بانکی استفاده نمائید.

. آدرس ایمیل صحیح: با توجه به اینکه بعد از تکمیل کردن مدارک، ویزای شما در قالب ایمیل به خودتان ارسال می‌شود، ارائه آدرس ایمیل صحیح بسیار ضروری خواهد بود.

فرم درخواست ویزای الکترونیک آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

پر کردن فرم درخواست ویزای الکترونیک آذربایجان چندان دشوار نیست. این فرم شامل 3 بخش مختلف است که در بخش اول آن شما اطلاعات کلی خود را وارد می‌کنید. بخش دوم شامل بازبینی مجدد و وارد کردن اطلاعات پرداخت هزینه است. در بخش سوم هم باید به چند سوال شخصی پاسخ دهید و اسکن رنگی گذرنامه خود را آپلود کنید. لازم به ذکر است که در صورت داشتن هرگونه سوالی می‌توانید از سرویس پشتیبانی 24 ساعته ویزای الکترونیک آذربایجان برخوردار شوید.

چگونگی اخذ ویزای آذربایجان
اخذ ویزای آذربایجان

مطلب فوق اطلاعات کلی و جامعی بود از شرایط، مدارک و چگونگی اخذ ویزای آذربایجان. نکته حائز اهمیت که باید در آخر به آن اشاره کنیم این است که تمامی اطلاعات درج‌شده مطلب پیش رویتان تا تاریخ نگارش این مطلب صحیح می‌باشند. از این رو ممکن است رژیم ویزای بین دو کشور ایران و آذربایجان در روزها و سال‌های آینده دستخوش تغییر قرار گیرد. بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای خرید بلیط هواپیما آذربایجان و اخذ ویزای این کشور، اطلاعات دقیق را از سفارتخانه یا کنسولگری این کشور در ایران جویا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما آذربایجان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
ivisa.com
apochi.com
azerbaijan24.com
blog.travener.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید