اخذ ویزای ازبکستان

از تاشکند و خوارزم گرفته تا سمرقند و بخارا و دیگر شهرها و ولایت‌های ازبکستان، همگی برای ما ایرانی‌ها جذابیت خاصی دارند. شاید بتوانیم دلیل این امر را در اشتراکات تاریخی‌مان جستجو کنیم و شاید در مهمان‌نوازی مردم ازبکستان و شاید هم دلایل دیگری برای علاقه فراوان ایرانی‌ها بیابیم. به‌هرحال امروزه به هر دلیلی، گردشگران متعددی از کشورمان با خرید بلیط هواپیما ازبکستان مسافر این کشور شگفت­‌انگیز می‌شوند. اما برای سفر به این کشور دوست‌داشتنی، جدا از مراحل مربوط به خرید بلیط هواپیما ازبکستان باید روندی خاص هم به‌منظور اخذ ویزا پشت سر گذاشت.

0
399
چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 14Rating: 4.0چگونگی اخذ ویزای ازبکستان - خرید بلیط هواپیما ازبکستان از اپلیکیشن سفرستاناز تاشکند و خوارزم گرفته تا سمرقند و بخارا و دیگر شهرها و ولایت‌های ازبکستان، همگی برای ما ایرانی‌ها جذابیت خاصی دارند. شاید بتوانیم دلیل این امر را در اشتراکات تاریخی‌مان جستجو کنیم و شاید در مهمان‌نوازی مردم ازبکستان و شاید هم دلایل دیگری برای علاقه فراوان ایرانی‌ها بیابیم. ویزای ازبکستان - بلیط هواپیما ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان

از تاشکند و خوارزم گرفته تا سمرقند و بخارا و دیگر شهرها و ولایت‌های ازبکستان، همگی برای ما ایرانی‌ها جذابیت خاصی دارند. شاید بتوانیم دلیل این امر را در اشتراکات تاریخی‌مان جستجو کنیم و شاید در مهمان‌نوازی مردم ازبکستان و شاید هم دلایل دیگری برای علاقه فراوان ایرانی‌ها بیابیم. به‌هرحال امروزه به هر دلیلی، گردشگران متعددی از کشورمان با خرید بلیط هواپیما ازبکستان مسافر این کشور شگفت­‌انگیز می‌شوند. اما برای سفر به این کشور دوست‌داشتنی، جدا از مراحل مربوط به خرید بلیط هواپیما ازبکستان باید روندی خاص هم به‌منظور اخذ ویزا پشت سر گذاشت. از این رو در مطلبی که پیش روی شماست، تلاش‌مان بر این بوده که اطلاعات مفیدی از ویزای ازبکستان را برایتان فراهم بیاوریم. پس اگر به هر دلیلی و با هر هدفی قصد خرید بلیط هواپیما ازبکستان را دارید، خواندن ادامه این متن برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

ویزاهای پرکاربرد ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

ویزای توریستی: برای اخذ ویزای توریستی ازبکستان دو روش متفاوت وجود دارد. روش اول به صورت آنلاین هست که فعلا این امر برای ایرانی‌ها میسر نشده است. روش دوم نیز تحویل مدارک به سفارت ازبکستان می‌باشد. ویزای سفارتی ازبکستان 30 روز اعتبار دارد و برای اخذ آن باید دعوت‌نامه‌ای در دست داشت.

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

ویزای ترانزیت: ویزای ترانزیت ازبکستان را کسانی می‌توانند اخذ کنند که قصد توقفی کوتاه‌مدت در خاک ازبکستان و رفتن به کشورهای دیگر را دارند. برای اخذ این ویزا متقاضی باید بلیط هواپیما شهر یا کشور مقصد خود را ارائه دهد.

ویزای گروهی: ویزای گروهی به افرادی اعطا می‌شود که بلیط هواپیما ازبکستان را به صورت کاروان یا گروه تهیه کرده‌اند. تعداد اعضای این گروه‌ها باید بیش از 5 نفر باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

به‌منظور دریافت ویزای ازبکستان، متقاضی باید مدارک زیر آماده کرده و آن را به سفارت این کشور تحویل دهد:

. گذرنامه متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان انقضا ویزا و 2 صفحه خالی برای صدور ویزا.

. یک برگ فتوکپی گذرنامه.

. دو برگ فتوکپی از فرم تکمیل‌شده تقاضای ویزا که بر روی لینک http://evisa.mfa.uz/evisa_en/?action=vvod می‌توان دید.

. دو قطعه عکس رنگی مناسب پاسپورت.

. دعوت‌نامه رسمی (در صورت لزوم).

هزینه ویزای ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

میانگین هزینه‌های اخذ ویزای ازبکستان را می‌توانید در ادامه ببینید. لازم به ذکر است که با توجه به شرایط مختلف این هزینه‌ها می‌توانند اندکی تغییر یابند.

. ویزای یک‌بار ورود 7 روزه: 40 دلار

. ویزای یک‌بار ورود 15 روزه: 50 دلار

. ویزای یک‌بار ورود 30 روزه: 60 دلار

. ویزای یک‌بار ورود 3 ماهه: 80 دلار

. ویزای یک‌بار ورود 6 ماهه: 120 دلار

. ویزای یک‌بار ورود 1 ساله: 160 دلار

. ویزای چندبار ورود 6 ماهه: 150 دلار

. ویزای چندبار ورود 1 ساله: 250 دلار

. ویزای ترانزیت 72 ساعته: 40 دلار

. ویزای ترانزیت دوبار ورود: 50 دلار

نکاتی در مورد ویزای ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

اقامت در ازبکستان بیش از زمان اعتبار ویزا به هیچ وجه جایز نیست. به‌طوریکه برای این کار مجازات‌هایی مثل زندان و جریمه 1000 دلاری در نظر می‌گیرند. بنابراین توصیه می‌شود که اکیدا از این کار خودداری نمائید. لازم به ذکر است که اگر برای ازدواج کردن با یک شهروند ازبک بلیط هواپیما ازبکستان می‌خرید و مسافر این کشور می‌شوید، باید به جای ویزای توریستی، ویزای خصوصی تهیه کنید.

اطلاعات مربوط به سفارت ازبکستان

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

نکته حائز اهمیتی که در مورد این مطلب باید بدان اشاره شود، موقتی بودن اطلاعات درج‌‌شده در آن هست. بدین‌معنا که اطلاعات و قوانین ذکرشده در بالا همگی می‌توانند با توجه به سیاست ویزای کشور ازبکستان دچار تغییر شوند. بنابراین بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما ازبکستان، ضمن مطالعه این مطلب، آخرین تغییرات مربوط به ویزای ازبکستان را از سفارت این کشور واقع در تهران، چهارراه فرمانیه، خیابان بوستان کوچه نسترن پلاک 21 جویا شوید. همچنین برای برقراری ارتبط آسان‌تر با این سفارت می‌توانید از شماره تلفن‌های 22299780 و 22832071 هم استفاده کنید.

چگونگی اخذ ویزای ازبکستان
اخذ ویزای ازبکستان

با آگاهی از قوانین مربوط به ویزای این کشور، فراهم کردن مدارک لازم و خرید بلیط هواپیما ازبکستان، سفر به سرزمینی شگفت‌انگیز و غوطه‌ور شدن در دریایی از زیبایی‌های تاریخی را مقابل چشمان خود خواهید دید. شکی نیست که جای­جای ازبکستان برای شما خاطره‌انگیز و فراموش‌نشدنی خواهد بود. پس اگر هنوز برنامه‌ای برای اوقات فراغت پیش رو نچیده‌اید حتما روی نام ازبکستان کمی بیشتر فکر کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ازبکستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
mfa.uz
caravanistan.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید