اخذ ویزای اسپانیا

4
1759
شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
دریافت ویزای اسپانیا
اخذ ویزای اسپانیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 29Rating: 4.5دریافت ویزای اسپانیا - دریافت آسان ویزای اسپانیا با دانستن شرایط و ضوابط آنویزای اسپانیا توریستی. ویزای شینگن اسپانیا. ویزای تحصیلی اسپانیا. اخذ ویزای اسپانیا. شرایط ویزای اسپانیا. گرفتن ویزای اسپانیا. ويزا اسپانيا

چگونگی اخذ ویزای اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن است که درخواست ویزا بخصوص ویزای توریستی از آن رفته‌رفته بیشتر می‌شود. سالیانه ایرانیان زیادتری درخواست ویزا به این کشور زیبا و دیدنی را اعمال می‌کنند. اگر قصد اقامت در اسپانیا به مدت کمتر از 90 روز رادارید به یاد داشته باشید که باید برای اقامت در این کشور حتماً باید روادید آن را از سفارت این کشور در تهران دریافت کرده و با به همراه داشتن بلیط هواپیما اسپانیا سفری خاطره‌انگیز را در این کشور تجربه کنید.

در این مطلب چگونگی دریافت ویزای توریستی اسپانیا و انواع ویزا و موارد موردنیاز برای دریافت ویزا، برای شما توضیح داده خواهد شد تا هنگام اقدام برای دریافت ویزا به مشکلات کمتری برخورده و بتوانید روادید خود را از کنسولگری اسپانیا دریافت نموده و درنهایت یک سفر خاطره‌انگیز به اسپانیا را تجربه کنید.

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
دریافت ویزای اسپانیا

چگونه ویزای اسپانیا دریافت کنیم؟

همین‌طور که گفته شد ویزای گردشگری اسپانیا برای گذراندن تعطیلات و یا دیدار از دوستان و آشنایان مناسب است و اگر قصد اقامت بیش از 90 روز را در این کشور داشته و یا قصد تحصیل در این کشور رادارید، این ویزا به درد شما نمی‌خورد و نباید اقدام به خرید بلیط هواپیما بکنید.

نخستین مرحله برای گرفتن روادید هر کشوری، دریافت فرم تقاضای ویزا و پر کردن آن است. برای گرفتن ویزا از سفارت اسپانیا مراجعه حضوری الزامی بوده و از هرکسی که درخواست ویزا می‌کند مصاحبه حضوری انجام خواهد شد. فرم تقاضای روادید را می‌توانید به‌صورت حضوری از کنسولگری محترم اسپانیا در تهران دریافت کنید. در هنگام گرفتن فرم تقاضانامه از سفارت وقت مصاحبه نیز به شما داده خواهد شد. پس از تکمیل فرم، و ارائه مدارک لازم به کنسولگری اسپانیا، می‌توانید در زمان تعیین‌شده مصاحبه خود را انجام دهید. شما می‌توانید بلیط هواپیما تهیه‌کرده و پس از مراجعه حضوری و انجام مصاحبه و ارائه مدارک و پس از بررسی‌های نهایی مدارک توسط سفارت و در صورت تأیید آن‌ها، ویزای شما صادرشده و سفر خود را به این کشور آغاز کنید.

از آنجا که اسپانیا در محدوده شینگن قرار دارد، بسیاری از مدارک و شرایط اخذ ویزای اسپانیا با ویزای شینگن مشابه است.

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
دریافت ویزای اسپانیا

فرم تقاضای روادید را همچنین می‌توانید از سایت bls به‌صورت آنلاین دریافت کرده و اقدام به پر کردن آن بکنید. سرویس بین‌المللی bls توسط سفارت اسپانیا به‌عنوان همکار آن کنسولگری برای گرفتن وقت و دریافت فرم و گرفتن اطلاعات لازم، انتخاب‌شده است تا تقاضای ویزای کوتاه‌مدت به اسپانیا را تسهیل کند.

مواردی که قبل از اقدام به ویزای اسپانیا بدانیم

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
چگونه ویزای اسپانیا دریافت کنیم؟

اگر به‌صورت خانوادگی سفر می‌کنید، برای هرکدام از اعضای خانواده باید فرم مجزا پرکنید.

افراد بالای 12 سال انگشت‌نگاری می‌شوند

باید قبل از ارائه مدارک، از تمامی مدارک کپی گرفته و آنها را به همراه مدارک اصلی تحویل سفارت دهیم. مدارک اصلی پس از تطبیق با کپی آنها، به اقدام کننده برای ویزا پس داده‌شده و کپی مدارک برای بررسی‌های نهایی نزد سفارت باقی می‌مانند.

همه مدارک فارسی باید به همراه ترجمه انگلیسی آنها به سفارت ارائه داده شود.

هزینه گرفتن ویزا برای هر نفر 60 یورو است.

هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو است.

اگر از سرویس bls استفاده کنید، هزینه آن نیز 15.45 یورو است.

هزینه ویزا باید نقداً به سفارت اسپانیا تحویل داده شود و پرداخت توسط کارت امکان‌پذیر نیست.

فرم‌هایی که دستی پر می‌شوند باید با مرکب یا خودکار آبی پرشده باشند.

فرم‌های دریافتی به زبان‌های اسپانیایی و یا انگلیسی است.

باید به ساعات کار سفارت اسپانیا دقت کرده و در ساعات مقرر به آنجا مراجعه شود، در غیر این صورت به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.

ساعات کاری سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت‌های 9 صبح تا 5 بعدازظهر است.

زمان موردنیاز برای دریافت ویزا و انجام مراحل و بررسی مدارک توسط سفارت حداقل 2 هفته و حداکثر 6 هفته است.

با رعایت و در نظر گرفتن موارد بالا می‌توانید و در دست داشتن بلیط هواپیما می‌توانید منتظر تأیید روادید خود باشید.

انواع ویزاها

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
چگونه ویزای اسپانیا دریافت کنیم؟

نوع ویزای درخواستی، به هدف شما از مسافرت و مدت‌زمان اقامت شما بستگی داشته و نسبت به آن تغییر می‌کند. ویزاها به 2 دسته کلی کوتاه‌مدت کمتر از 90 روز و بلندمدت بیش از 90 روز دسته‌بندی می‌شوند و هرکدامشان زیرشاخه‌های خود را دارا می‌باشند.

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
چگونه ویزای اسپانیا دریافت کنیم؟

ویزاهای کوتاه‌مدت موارد زیر را دربر می‌گیرد:

ویزای توریستی: که هدف از مسافرت صرفاً! تفریح و گذراندن اوقات فراغت است.

ویزای تجاری یا کاری: که هدف صرفاً! جهت تجارت و یا مربوط به کار شخص است.

ویزای ترانزیت فرودگاه: که شامل تقاضاکنندگانی است که از محدوده شینگن سفر می‌کنند و حق خارج شدن از فرودگاه را دارا نمی‌باشند.

ویزای ترانزیت سیمن: این نوع ویزا اجازه اقامت به مدت 5 روز در محدوده شینگن هنگام مسافرت به کشوری که خارج از محدوده شینگن است را به درخواست‌کننده می‌دهد.

دارای اعضای خانواده که عضو اتحادیه اروپا هستند: که این نوع ویزا صرفاً! مخصوص والدین و فرزندان است.

در این مطلب مورد مدنظر ما ویزای توریستی کوتاه‌مدت بوده و توضیحاتی در مورد این نوع ویزا ارائه‌شده و داده خواهد شد پس از توضیح انواع ویزای بلندمدت صرف‌نظر می‌کنیم.

مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای توریستی اسپانیا:

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
شرایط گرفتن ویزای اسپانیا

 شناسنامه

فرم تقاضانامه ویزا: باید با خودکار آبی و یا به‌صورت آنلاین پرشده و پرینت شده باشد.

3 قطعه عکس 3*4: باید 80 درصد تمرکز روی چهره بود و زمینه عکس نیز سفید باشد. همچنین عکس‌ها باید در 6 ماه اخیر گرفته‌شده باشند.

بیمه مسافرتی: این بیمه برای پرداخت هزینه‌های پزشکی در طول اقامت در محدوده شینگن و یا پرداخت هزینه‌های برگشت به ایران تحت مراقبت‌های پزشکی است. حداقل مبلغی که بیمه باید برای هر شخص پوشش دهد 30,000 و یا 50,000 یورو است. این بیمه باید توسط شرکت‌های بیمه معتبر در اسپانیا و یا توسط شخص دعوت‌کننده در یک شرکت بیمه اسپانیا، انجام شود.

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
شرایط گرفتن ویزای اسپانیا

بلیط هواپیما و یا رزرو بلیط مسافرتی قطعی رفت‌وبرگشت به اسپانیا

نامه پوششی توسط فرد درخواست‌کننده ویزا: این نامه باید شامل هدف مسافرت، تاریخ مسافرت و جزئیات افرادی که شمارا در این مسافرت همراهی می‌کنند، باشد.

اسنادی که نشان‌دهنده وضعیت شغلی تقاضاکننده باشد:

برای کارمندان بخش دولتی: ترجمهٔ رسمی آخرین حکم کارگزینی

برای کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی یا اسپانیایی

برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمهٔ روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومهٔ شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

برای دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت‌علمی.

برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

سندی که نشان‌دهنده رزرو هتل در اسپانیا و یا محل اقامت در اسپانیا باشد

فیش حقوقی حداقل 6 ماه گذشته

اسناد مربوط به گردش مالی بانک شخصی شما به همراه مهر و استامپ اصلی بانک که مربوط به یک سال یا 6 ماه گذشته است.

ترجمه یک سند مالکیت به همراه دو کپی از مدرک فارسی

گردش مالیاتی 3 سال گذشته

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
شرایط گرفتن ویزای اسپانیا

پاسپورت:

باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

سن آن بیش از 10 سال نباشد.

حداقل 2 صفحه یا برگ خالی داشته باشد.

باید از تمامی صفحات گذرنامه بخصوص صفحات اول و دوم و تمامی صفحاتی که مهر ویزا خورده کپی گرفته شود.

اطلاعات مربوط به سفارت اسپانیا

شرایط و ضوابط گرفتن ویزای کشور اسپانیا
سفارت اسپانیا در تهران

آدرس: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، پلاک 10

تلفن: (+98)2122568681/2/3/4

(+98)2122568648

فکس: (+98)2122568017/8

Email:emb.tehran@maec.es

وب سایت:

www.maec.es/embajadas/tehran

سفیر فعلی اسپانیا در سفارت این کشور: آقای ادوارئو لوپز بوسکتز  (eduardo lopez busquets)

برای خرید بلیط هواپیما اسپانیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
embassypages.com
blsspainiran.com
zoraq.com
eligasht.com

4 دیدگاه ها

 1. سلام و عرض ادب و احترام ، برای ویزای توریستی اسپانیا ، ۱_ کسی که دانشجو است ، کارت ” بین المللی ” دانشجویی را چه جوری باید تهیه کند؟! …۲_ اکثر دانشجویان در ایران سند مالکیت بنام خودشان ندارند و یا شاغل نیستند و حقوق یا دریافتیهای دیگر ندارند جز جیب والدین ، آنوقت در قبال سند مالکیت و یا پرینت حساب بانکی لازم ، چه کار میتوانند بکنند ؟ ۳_ بیمه نامه مسافرتی را چگونه میتوان تهیه کرد؟ ۴_ اگر بلیط سفر گرفته شود ولی با درخواست ویزا موافقت نشود یا با وقت سفارت همخوانی نداشته باشد ، خسارت کنسلی بلیط با متقاضی است ؟ ۵_ فرم تایید و فرم اظهارنامه در مورد دانشجویان چه نوع فرمی هستند ؟! ۶_ جدیدا” میگویند ابعاد عکس ها باید ۴.۵ در ۵.۳ باشد!!! آیا درست است ؟ ببخشید

  • ۱_ کسی که دانشجو است ، کارت ” بین المللی ” دانشجویی را چه جوری باید تهیه کند؟!
   پاسخ : کارت هاي ITIC و ISIC معتبرترين مدرک شناسايي بين المللي براي اساتيد دانشگاه ها و دانشجويان مي باشند و دارندگان آنها مي توانند از 35 هزار مورد انواع خدمات و تخفيف هاي ويژه در 120 کشور بهره مند شوند. برای دانشگاهیان اعم از استادها و دانشجویان توسط مجمع صدور کارت بین‌المللی دانشگاهیان ارائه می‌شوند .علاقه مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به دو پايگاه اينترنتي به نشاني isic.ir و isic.org مراجعه و يا با شماره تلفن 66481613 تماس حاصل کنند.
   اطلاعات شامل و کاملتری در این خصوص نداریم .
   ۲_ اکثر دانشجویان در ایران سند مالکیت بنام خودشان ندارند و یا شاغل نیستند و حقوق یا دریافتیهای دیگر ندارند جز جیب والدین ، آنوقت در قبال سند مالکیت و یا پرینت حساب بانکی لازم ، چه کار میتوانند بکنند ؟
   پاسخ : به دلیل نداشتن مدارک کافی مالی اخذ ویزای شنگن برای کسانی که در ایران دانشجو هستند با مشکلاتی رو به رو هست که اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر داشته باشند می‌توانند با سرپرست خانواده سفر کنند و سرپرست باید یه اندازه تمام افراد خانواده تمکن مالی و گردش حساب بالایی داشته باشه.
   ۳_ بیمه نامه مسافرتی را چگونه می‌توان تهیه کرد؟
   پاسخ : با شماره 02196621777 داخلی 2 تماس بگیرند – همکاران بخش تور برای هر مقصدی که داشته باشند بیمه نامه را صادر کنند
   ۴_ اگر بلیط هواپیما گرفته شود ولی با درخواست ویزا موافقت نشود یا با وقت سفارت همخوانی نداشته باشد ، خسارت کنسلی بلیط هواپیما با متقاضی است ؟
   پاسخ: واضح است که زمانی که وقت سفارت مشخص می‌شود مسافر باید طبق درخواست یفر خود یعنی تاریخ مد نظرش مدارک را کامل و به سفارت مراجعه کنند، واچر هتل و بلیط هواپیما که با خود میبرند باید با هم همخوانی داشته باشند ، قبل از خرید بلیط میافر باید با بخش پشتیبانی سفرستان تماس بگیرد تا از شرایط و قوانین ایرلاین ها مطلع شود، بعضی از ایرلاین ها با توجه به نامه ریجکتی مسافر کل مبلغ را استرداد می‌کنند بعضی دیگر مبلغ مشخصی را کسر می‌کنند و بعضی هم مطابق با شرایط کنسلی بلیط را کنسل می‌کنند
   لذا حتما قبل از خرید با کانتر بلیط خارجی مشورت کنید – 96621777 داخلی 1
   ۵_ فرم تایید و فرم اظهارنامه در مورد دانشجویان چه نوع فرمی هستند ؟!
   پاسخ: در این خصوص اطلاعی نیست و با دانشگاه خود مطرح کنید
   ۶_ جدیدا” میگویند ابعاد عکس ها باید ۴.۵ در ۵.۳ باشد!!! آیا درست است ؟
   پاسخ : بله ، باید توجه داشت هر سفارت قوانین خود را جهت مدارک دارد و باید مطابق با آن مسافران مدارک خود را تهیه کنید و این ابعاد عکس کاملا درست است
   با تشکر
   سارا سعیدی

 2. من و همسرم تیرماه از طریق آژانس داد آفرید واقع در میدان ونک برای گرفتن ویزا اقدام کردیم،۲ هفته بعد از انگشت نگاری جواب درخواست ما اومد و بند ۸ بود که هدف و مقصد شما از سفر مشخص نیست بعد از استعلام از هتل متوجه شدیم که این آژانس رزرو قطعی نکردن یعنی هزینه ای پرداخت نکردن و خودشون هم اصلا زیر بار نرفته بودن،من و همسرم فرم اعتراض پر کردیم و به همراه رزرو قطعی هتل و پرواز و بیمه به سفارت دادیم و در فرم اعتراض از کوتاهی آژانس نوشتیم بعد از یک هفته از سفارت تماس گرفتند و گفتند که با درخواستمون موافقت شده،توصیه من به دوستانی که میخواهند تورهای خارجی مخصوصا اروپا خریداری کنند این هست که از آژانس‌های بزرگ و نام آشنا تهیه کنند تا با همچین مشکلاتی مواجه نشوند.

  • تشکر بابت اشتراک گذاری تجربه خودتون
   بله دقیقا ما هم به دوستان مسافر پیشنهاد میکنیم که به هر آژانسی اعتماد نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید