اخذ ویزای ایران

سرزمین زیبا، پهناور و چهارفصل ایران، با چشم‌اندازهای وصف‌نشدنی و جاذبه­های گردشگری رنگارنگ و متنوع می‌تواند نظر هر توریستی را به خود جلب کند. خرید بلیط هواپیما ایران هم برای انجام سفر زیارتی و سیاحتی مناسب است و هم برای مسافرت­هایی با اهداف دیگر مثل اهداف تجاری و بازرگانی. در همین حال سفر به این کشور زیبا در خاورمیانه، علاوه بر خرید بلیط هواپیما ایران، مستلزم اخذ ویزا نیز می‌باشد.

0
120
اخذ ویزای ایران
ویزای ایران
اخذ ویزای ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 29Rating: 4.0نحوه گرفتن ویزای ایران - خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی از وبسایت سفرستانسرزمین زیبا، پهناور و چهارفصل ایران، با چشم‌اندازهای وصف‌نشدنی و جاذبه­‌های گردشگری رنگارنگ و متنوع می‌تواند نظر هر توریستی را به خود جلب کند. خرید بلیط هواپیما ایران هم برای انجام سفر زیارتی و سیاحتی مناسب است و هم برای مسافرت­هایی با اهداف دیگر مثل اهداف تجاری و بازرگانی. ویزای ایران ویزا اخذ ویزا

چگونگی اخذ ویزای ایران

سرزمین زیبا، پهناور و چهارفصل ایران، با چشم‌اندازهای وصف‌نشدنی و جاذبه­‌های گردشگری رنگارنگ و متنوع می‌تواند نظر هر توریستی را به خود جلب کند. خرید بلیط هواپیما ایران هم برای انجام سفر زیارتی و سیاحتی مناسب است و هم برای مسافرت­‌هایی با اهداف دیگر مثل اهداف تجاری و بازرگانی. در همین حال سفر به این کشور زیبا در خاورمیانه، علاوه بر خرید بلیط هواپیما ایران، مستلزم اخذ ویزا نیز می‌باشد. گردشگران مختلف اگر اهل کشوری نباشند که ویزایش با ایران لغو شده است، باید برای اخذ ویزای ایران یا به سفارت این کشور مراجعه کنند و یا با روش‌های دیگری روادید ایران را دریافت نمایند تا وارد خاک این سرزمین شوند و از زیبایی‌های تمام‌نشدنی آن لذت ببرند. از این رو مطلب زیر را برای ارائه اطلاعاتی در مورد ویزای ورود به ایران تهیه کرده‌ایم تا اگر کسی قصد خرید بلیط هواپیما ایران را داشت، از نحوه اخذ ویزای ایران هم اطلاعات کافی در اختیار داشته باشد.

سیاست‌های کلی ویزای ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

با توجه به مناسبات اقتصادی ایران با کشورهای مختلف، ویزای این کشور برای برخی از کشورها مثل ترکیه، مالزی، ونزوئلا، گرجستان، صربستان و چند کشور دیگر به‌طورکلی لغو شده است. شهروندان برخی از کشورها هم هنگام خرید بلیط هواپیما ایران می‌توانند از ویزای فرودگاهی این کشور برخوردار شوند. البته به گفته مسئولان امر در ایران، این کشور در حال تدوین برنامه‌ای است که بر طبق آن ویزای ایران برای شهروندان 60 کشور جهان لغو خواهد شد.

ویزای جهانگردی و ویزای زیارتی ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

ویزای توریستی یا به‌عبارت بهتر ویزای جهانگردی ایران مناسب مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما ایران قصد تماشای زیبایی‌های طبیعی و گردشگری این کشور را دارند. اخذ این ویزا با تکمیل اطلاعات درخواست‌شده و ارائه مدارک لازم به‌راحتی انجام می‌گردد. البته در برخی موارد نیاز به انجام مصاحبه هم هست. ویزای دیگری هم که تقریبا اخذ آن شباهت فراوانی به ویزای جهانگردی دارد، ویزای زیارتی می‌باشد که به‌منظور زیارت اماکن مقدس در ایران دریافت می‌شود.

ویزای ورود به ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

آن دسته از اتباع خارجی که دعوت‌نامه‌ای از جانب وزارت‌خانه، شرکت، نهاد و یا سازمان ایرانی دریافت می‌کنند، با خرید بلیط هواپیما ایران و اخذ ویزای ورود این کشور می‌توانند اقدام به مذاکره، برگزاری جلسه، عقد قرارداد، سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی دستگاه و غیره در ایران کنند. متقاضیان ویزای ورود به ایران معمولا از بین اعضای هیئت علمی، محققین، تیم‌های ورزشی، اعضای هیئت‌های رسمی و … می‌باشند.

ویزای تحصیلی ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

دانش‌آموزان، دانشجویان، محققین و طلاب علوم دینی که قصد ادامه تحصیل در ایران را دارند، باید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. این افراد ضمن فراهم آوردن مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران، باید از جانب وزارت علوم، مراکز علمی تاییدشده و یا آموزش‌ و پرورش مورد پذیرش قرار بگیرند و گواهی آن را ارائه دهند.

سایر ویزاهای ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

ویزاهای درمانی، خانواده، مطبوعاتی، سرمایه‌گذاری، ترانزیت، سیاسی، خدمت و با حق کار نام دیگر ویزاهای ایران است که با توجه به نیاز مسافر و هدفش از خرید بلیط هواپیما ایران می‌تواند تقاضای اخذ آنها را داشته باشد. اخذ تمامی این ویزاها نیازمند ارائه چند مدرک کلی و احتمالا چندین مدرک متفرقه دیگر می‌باشد که در ادامه به مدارک کلی اخذ ویزای ایران خواهیم پرداخت.

ویزای فرودگاهی ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

ویزای فرودگاهی ایران در فرودگاه‌های مشهور و اصلی این کشور از جمله فرودگاه‌های امام خمینی، مهرآباد، شیراز، مشهد، تبریز، کیش و اصفهان صادر می‌شود. این ویزا 30 روز اعتبار دارد اما بیش از 14روز نمی­توان با آن در خاک ایران اقامت داشت. اخذ ویزای فرودگاهی در ایران بسیار رایج است چراکه شهروندان بسیاری از کشورها می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. ضمنا برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران، هزینه آن را باید به صورت یورو در فرودگاه پرداخت کرد.

مدارک و شرایط کلی برای دریافت ویزای ایران

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

گذرنامه متقاضی ویزای ایران با حداقل 6 ماه اعتبار.
برنامه سفر.
رزومه علمی و یا سوابق کاری و حرفه‌ای (در صورت لزوم).
تکمیل فرم درخواست ویزای ایران در وبسایت http://e_visa.mfa.ir/en/
دعوت‌نامه یا واچر هتل.
دو قطعه عکس.
گواهی بلیط هواپیما برگشت.
بیمه مسافرتی.
پرداخت هزینه ویزا که بسته به ملیت مسافر می‌تواند بین 40 تا 150 یورو باشد.

اطلاعات دقیق‌تر از نزدیک‌ترین سفارت

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

اطلاعاتی که در این مطلب نگاشتیم، همگی می‌توانند تحت تاثیر روابط دیپلماتیک و تجاری ایران با کشورهای دیگر مورد تغییر قرار گیرند. بنابراین بهتر است هر گردشگری قبل از خرید بلیط هواپیما ایران و اقدام برای اخذ ویزای این کشور، به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ایران در زادگاه خود مراجعه کند و از سیاست ویزای کشورش با ایران آگاهی یابد تا برای چنین شخصی سفر به ایران بدون دغدغه و آکنده از لذت، هیجان و خاطرات خوش باشد.

اخذ ویزای ایران
ویزای ایران

اخذ ویزای ورود به ایران آنقدرها هم که شنیده‌اید دشوار نیست. چراکه از یک سو مردم و مسئولین این کشور به‌طور ذاتی مهمان‌نواز هستند و از سوی دیگر، ایران به‌شدت در پی افزایش گردشگران خارجی خود است و راهکارهای خوبی برای ارائه ویزا در نظر دارد. بنابراین اگر کسی بلیط هواپیما ایران بخرد، مطمئنا سفر او هم هنگام اخذ ویزای ایران و هم هنگام گردش در خاک این کشور با لذت و خاطرات فراوانی همراه خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
en.wikipedia.org
annaeverywhere.com
e_visa.mfa.ir
againstthecompass.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید