اخذ ویزای تاجیکستان

فقط کلماتی مثل شگفت‌انگیز، جذاب، وصف‌ناپذیر و ... می‌توانند اندکی حق مطلب را در مورد بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این کشور جالب ادا کنند. سرزمینی کوهستانی در دل قاره آسیا که با طبیعت بکر و موقعیت استراتژیک خود همواره مورد توجه گردشگران، باستان‌شناسان، سیاست‌مداران و قشرهای دیگر بوده است. با خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این کشور می‌توان علاوه بر شهرهای زیبا، از روستاهای بسیار دنج و دوست‌داشتنی دیدن نمودو در کل، سفر خاطره‌انگیزی را تجربه کرد.

0
82
اخذ ویزای تاجیکستان
ویزای تاجیکستان
اخذ ویزای تاجیکستانReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Sep 8Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای تاجیکستان - خرید بلیط هواپیما تاجیکستان از اپلیکیشن سفرستانفقط کلماتی مثل شگفت‌انگیز، جذاب، وصف‌ناپذیر و ... می‌توانند اندکی حق مطلب را در مورد بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این کشور جالب ادا کنند. سرزمینی کوهستانی در دل قاره آسیا که با طبیعت بکر و موقعیت استراتژیک خود همواره ... ویزای تاجیکستان

چگونگی اخذ ویزای تاجیکستان

فقط کلماتی مثل شگفت‌انگیز، جذاب، وصف‌ناپذیر و … می‌توانند اندکی حق مطلب را در مورد بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این کشور جالب ادا کنند. سرزمینی کوهستانی در دل قاره آسیا که با طبیعت بکر و موقعیت استراتژیک خود همواره مورد توجه گردشگران، باستان‌شناسان، سیاست‌مداران و قشرهای دیگر بوده است. با خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این کشور می‌توان علاوه بر شهرهای زیبا، از روستاهای بسیار دنج و دوست‌داشتنی دیدن نمودو در کل، سفر خاطره‌انگیزی را تجربه کرد. در عین حال برای تجربه چنین مسافرت نشاط‌آوری، غیر از خرید بلیط هواپیما تاجیکستان، باید به فکر اخذ ویزای این کشور نیز بود. دریافت ویزای تاجیکستان کار چندان سختی نیست، به‌شرط اینکه با علم کافی نسبت به این موضوع پیش بروید. از این رو، مطلب زیر را به ارائه اطلاعاتی در مورد این ویزا اختصاص دادیم تا شما از آگاهی کافی در مورد آن برخوردار باشید.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

انواع ویزای تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان
ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان انواع و اقسام مختلف دارد که به توضیحی کوتاه در مورد هر یک می‌پردازیم:

ویزای توریستی تاجیکستان: مناسب برای کسانی که با خرید بلیط هواپیما تاجیکستان قصد دیدار خانواده یا گردش در این کشور دارند. با ویزای توریستی نمی توان فعالیت‌های تجاری انجام داد.

ویزای تجاری تاجیکستان: برای انجام امور تجاری کوتاه‌مدت صادر می‌شود.

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

ویزای ترانزیت تاجیکستان: ویزای ترانزیت تاجیکستان به‌منظور عبور از این کشور و سفر به کشور دیگر صادر می‌شود. اعتبار این ویزا نهایتا 3 روز است.

سایر ویزاها: انواع دیگری از ویزاها هم هستند که شهروندان ایرانی با توجه به هدف‌شان از خرید بلیط هواپیما تاجیکستان می‌توانند این ویزاها را دریافت کنند. از آن جمله می‌توان به ویزاهای تحصیلی، کار موقت، والدین، ازدواج، شخصی، سرمایه‌گذاری، مذهبی، بشردوستانه و غیره اشاره کرد.

اخذ ویزای الکترونیک تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان
ویزای تاجیکستان

تقریبا دو سال پیش بود که کشور تاجیکستان امکان اخذ ویزای آنلاین را فراهم آورد. هم‌اکنون شهروندان 121 کشور جهان می‌توانند هنگام خرید بلیط هواپیما تاجیکستان ، ویزای الکترونیک این کشور را هم دریافت کنند که نام ایران هم در بین این 121 کشور دیده می‌شود. ویزای الکترونیک هم برای سفرهای گردشی و هم برای سفرهای تجاری صادر می‌گردد.

برای اخذ آن دیگر نیازی به مراجعه به سفارت نیست. کافیست متقاضیان به وب‌سایت https://www.evisa.tj/index.evisa.html مراجعه کنند تا با پر کردن فرم مربوط و پرداخت هزینه 50 دلاری اخذ ویزای الکترونیک، به این ویزا دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که اعتبار این ویزا 90 روز است اما بیش از 45 روز نمی‌توان با آن در خاک تاجیکستان اقامت داشت. ضمناً، ویزای الکترونیک تاجیکستان قابل تمدید نمی‌باشد.

اخذ ویزا از سفارت تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان
ویزای تاجیکستان

سفارت‌های تاجیکستان در بسیاری از نقاط جهان ویزاهای یک‌ و دوبار ورود این کشور را به متقاضیان و خریداران بلیط هواپیما تاجیکستان ارائه می‌کنند. معمولاً اعتبار ویزای سفارتی این کشور 30 یا 45 روز می‌شود. البته سازوکاری هم طراحی شده که متقاضیان می‌توانند قبل از رفتن به سفارت اطلاعات خود را در وب‌سایت https://www.visa.gov.tj/index.html وارد کنند تا روند اخذ ویزا از سفارت تاجیکستان توسط آن‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان
ویزای تاجیکستان

– پاسپورت متقاضی ویزای تاجیکستان با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان خروج و 2 صفحه خالی به‌منظور صدور ویزا.

– حداقل دو قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت.

فرم تکمیل‌شده تقاضای ویزای تاجیکستان.

فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت.

معرفی‌نامه از آژانس مسافرتی یا محل کار متقاضی ویزای تاجیکستان.

اظهارنامه والدین برای کودکان زیر 16 سال مبنی بر همراهی کودک با والدین خود.

دعوت‌نامه رسمی (در صورت لزوم)

اطلاعات سفارت‌های تاجیکستان

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

برای اینکه روند اخذ ویزای تاجیکستان برای شما دچار اختلال نشود، بهتر است شما ارتباط دائمی با سفارت این کشور برقرار کنید. یکی از سفارت‌های تاجیکستان در تهران، خیابان شهید زینعلی، کوچه سوم، پلاک ۱۰ و دیگری در  مشهد، میدان راهنمایی به سمت سه راه فلسطین، بین دستغیب ۴ و ۶، پلاک ۷۴، طبقه اول واقع شده است. لازم به ذکر است که نمابر و شماره تلفن‌های سفارت تهران ۲۲۲۹۹۵۸۴، ۲۲۸۳۴۶۵۰ و ۲۲۸۰۹۲۲۹۹ و همچنین نمابر و شماره تلفن‌های سفارت مشهد هم ۳۸۴۷۰۵۶۰، ۳۸۴۷۰۴۶۰ و ۳۸۴۷۳۱۳۱ می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

در آخر بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که اطلاعات درج‌شده در مطلب فوق همگی تا تاریخ نگارش صحیح بوده و قابل تائید می‌باشند. چراکه سیاست‌های مربوط به ویزای همه کشورها می‌تواند با پیروی از مناسبات سیاسی دچار تغییر و تحول شوند. لذا بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما تاجیکستان، ضمن مطالعه مطلب فوق، آخرین جزئیات و اطلاعات را از سفارت‌های این کشور جویا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
visa.gov.tj
caravanistan.com
embassytehran.com
tajembiran.tj

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید