اخذ ویزای تحصیلی اتریش

امروزه در اکثر جوامع، تحصیل در دانشگاه و داشتن تحصیلات عالی نیازی ضروری برای هریک از افراد جامعه بشمار می‌رود. چون هم برای ادامه زندگی و تامین نیاز‌های فردی و هم برای بالابردن سطح معلومات و فهم و منطق انسان لازم و ضروری است. در این میان برخی از افراد مایل هستند تا تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند.

0
34
اخذ ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
اخذ ویزای تحصیلی اتریشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 10Rating: 4.5ویزای تحصیلی اتریش و مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش.ویزای تحصیلی اتریش شرایطی را فراهم خواهد کرد که در هر رشته‌ای که علاقه دارید در کشور اتریش رتبه پنجم بهترین کشور جهان ادامه تحصیل دهید.

مدارک و کارهای لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

امروزه در اکثر جوامع، تحصیل در دانشگاه و داشتن تحصیلات عالی نیازی ضروری برای هریک از افراد جامعه بشمار می‌رود. چون هم برای ادامه زندگی و تامین نیاز‌های فردی و هم برای بالابردن سطح معلومات و فهم و منطق انسان لازم و ضروری است. در این میان برخی از افراد مایل هستند تا تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند. کشور اروپایی اتریش یکی از کشور‌های ایده‌آل برای ادامه تحصیل است که دانشگاه‌ها و مراکز عالی آموزش آن جزو قویترین دانشگاه‌های جهان هستند. سطح علمی بالا این دانشگاه‌ها علاقمندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد تشویق به گرفتن ویزای تحصیلی اتریش می‌کند. با گرفتن ویزای تحصیلی اتریش می‌توانید در هر رشته‌ای که علاقه دارید ادامه تحصیل دهید. کشور اتریش رتبه پنجم بهترین کشور جهان در رشته‌های هنر و موسیقی را بخود اختصاص داده است.

تحصیل در اتریش

کشور اتریش مراکز آموزشی خود را به دو دسته مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها تقسیم کرده است. با اخذ ویزای تحصیلی اتریش می توانید در هر یک از آن ها با توجه به شرایط درسی و مالی خود مشغول به تحصیل شوید. هر کدام از این دو نوع مرکز آموزشی اتریش مدارک معتبری دارند که مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز هست. با اخذ مدرک می توانید در ایران به ادامه تحصیل و کار بپردازید. جالب است بدانید تدریس در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی است. لازم به ذکر است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تدریس به دو زبان آلمانی و انگلیسی صورت می گیرد.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزا تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش

از شروع درخواست پذیرش تحصیلی اتریش تا جواب ویزای تحصیلی اتریش حدود 18 ماه به طول می‌انجامد. در مرحله اول پذیرش، ابتدا باید همه مدارک تحصیلی حتی مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات بعد از تایید از دفتر پیشخوان و اداره کل آموزش و پرورش استان و ترجمه آلمانی، به وزارت امور خارجه و دادگستری کشور ارسال می‌شوند. بعداز تایید توسط کشور ایران، سفارت اتریش در ایران نیز باید این مدارک را تایید نماید. که این پروسه دو ماه طول می‌کشد.

سپس مدارک آماده شده به دانشگاه مورد نظر ارسال می‌شود. معمولا جواب پذیرش 12 تا 16 هفته اعلام می‌شود. چنانچه جواب پذیرش مثبت باشد وارد مرحله بعد ویزای تحصیلی اتریش می‌شوید. در این مرحله متقاضی نامه‌ی پذیرش را همراه با اسکن صفحه ی اول پاسپورت برای سفارت اتریش در ایران ایمیل کرده و درخواست وقت مصاحبه می‌نماید. معمولا چیزی حدود 3 ماه به طول می‌انجامد. اگر مدارک تا روز سفارت تکمیل شود و مصاحبه انجام پذیرد. جواب سفارت اتریش بین 3 تا 6 ماه به طول می‌انجامد. تمامی مراحل از شروع تا انتها حدود 18 ماه زمان می‌برد.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در کشور اتریش
هزینه تحصیل در اتریش

دلیل اینکه تحصیل در اتریش به تحصیل رایگان معروف شده است پایین بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش است. هزینه تحصیل در اتریش برای هر ترم بین 380 تا 720 یورو می‌باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش بستگی به رشته ی تحصیلی دارد. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در برخی رشته ها سالیانه 10000 یورو و در برخی رشته ها مثل رشته هنر و موسیقی تا 20000 یورو هزینه دارند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش
ویزای تحصیلی کشور اتریش
 • ارائه ریز نمرات مدارک تحصیلی در مقطع قبلی
 • ارائه گواهینامه اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه سند ازدواج یا طلاق
 • دو قطعه عکس 4*3 یا 4*6
 • نامه صادر شده از دانشگاه اتریش
 • مدارک هویتی شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت ترجمه شده با زبان آلمانی فرم پر شده مربوط به مصاحبه سفارت
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده به آلمانی همرا با تایید دادگستری و تایید سفارت و وزارت امور خارجه
 • مدارک مالی مانند تملک و پرینت بانکی (3 ماه)
 • مدارک مالی داشتن توانایی مالی فردی که به عنوان حامی دانشجو در اتریش معرفی می‌شود
 • اجاره‌نامه محل سکونت یا با اصطلاح رزرو خوابگاه
 • بیمه نامه سفر ( به مبلغ 30000 یورو )

نکات مهم قابل توجه برای ویزای تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش
ویزای تحصیلی کشور اتریش
 • علاوه بر مدارک ذکر شده ارائه توصیه‌نامه استاد و رزومه برای مطقع دکتری الزامی است.
 • درصورتیکه مدارک ارائه داده شما به سفارت کامل نباشد درخواست شما بررسی نخواهد شد.
 • تمام مدارک ارائه داده شده باید توسط سفارت اتریش تایید شود.
 • فرد متقاضی شخصا باید برای گرفتن ویزا مراجعه نمایید.
 • زمان گرفتن ویزای تحصیلی اتریش برای ترم زمستان از اول فوریه تا آخر ژانویه و برای ترم تابستان از اول سپتامبر تا آخر اگوست تعیین شده است.
 • برای دریافت پاسخ از وزارت اتریش حدود 4 ماه باید صبر نمایید.
 • دانشجویان باید هزینه ویزا را از طریق انتقال بانکی انجام دهند چک یا کارت اعتباری قابل قبول نیست ( حواله انتقال پول باید بنام کنسولگری اتریش در کشور ایران و مربوط به 2 ماه قبل باشد )

آدرس و تلفن، ساعات کاری سفارت اتریش در تهران:

عکس شماره 7

خیابان باهنر (نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 الی 8

تهران/ایران1979633755

تلفن: 0040 2275 (21) 98+ فاکس: 5262 2270 (21) 98+

ایمیل: teheran-ob@bmeia.gv.a

دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 14:00 الی 15:30

تکمیل نواقص پرونده و همچنین تحویل اظهارنامه‌های کتبی: دوشنبه تا پنجشنبه ساعت 11:30 الی 12:30

تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: دوشنبه، پنجشنبه ساعت 14 الی 14:30

برای خرید بلیط هواپیما اتریش و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید