شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

جاه طلبی همیشه بد نیست، گاهی همین خصیصه فرصت لمس آرزوهای کوچک و بزرگ را به شما می‌دهد. شاید به نظر برسد اولویت‌بندی اهداف زندگی تنها راه موفقیت یک نفر باشد ولی همه ما وقت و هزینه کافی برای این امر نداریم.

0
44
اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا
شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 15Rating: 4.5ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط و مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی استرالیا.ویزای تحصیلی استرالیا که با آن می‌توان برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی اقدام کرد ولی برای مقاطع مختلف مدارک و شرایط متفاوتی لازم است که در ادامه آورده‌ایم.

ویزای تحصیلی استرالیا

جاه طلبی همیشه بد نیست، گاهی همین خصیصه فرصت لمس آرزوهای کوچک و بزرگ را به شما می‌دهد. شاید به نظر برسد اولویت‌بندی اهداف زندگی تنها راه موفقیت یک نفر باشد ولی همه ما وقت و هزینه کافی برای این امر نداریم. گاهی تضمین آینده در گرو تحصیل خوب ممکن می‌شود و می‌توان همین تحصیل را با تفریح و بهترین خاطرات زندگی همراه کرد. آیا گردشگر، ماجراجو و خواهان هیجان در زندگی هستید و در عین حال دنبال آینده شغلی خوب می‌گردید؟ شاید داشتن این اهداف در کنار هم کمی عجیب به نظر برسند ولی دستیابی همزمان به این آرزوها غیرممکن نیست. وقتی تصمیم به تحصیل در خارج از کشور گرفته باشید در کنار ارضای حس سفردوستی‌تان از تحصیل در جایی معتبر بهره‌مند می‌شوید. از این نظر استرالیا در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، این کشور با دانشگاه‌های معتبرش راه دستیابی به رویاهای کاری و تحصیلی را هموار ساخته و کلید آن اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است.

معرفی این ویزا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

سومین مقصد معتبر و جذاب دنیا برای تحصیل به کشور استرالیا اختصاص دارد، این کشور با 1200 موسسه آموزشی معتبر و بیش از 22 هزار رشته تحصیلی مختلف مقصد دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است. جالب است بدانید که 5 دانشگاه استرالیا در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند و گفته ‌می‌شود تمام دانشگاه‌های استرالیا جزو 200 دانشگاه معتبر و معروف دنیا هستند. با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می‌توان برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی اقدام کرد ولی برای مقاطع مختلف مدارک و شرایط متفاوتی لازم است که در ادامه آورده‌ایم. با اینکه مدت اعتبار این ویزای تحصیلی بسته به نوع و مدت دوره تحصیلی افراد متفاوت است ولی نهایت تا 5 سال معتبر خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

حداقل سن اخذ ویزا 6 سال

پذیرش تحصیلی از یکی از موسسه‌های آموزشی استرالیا

الزام قانونی موقت (GTE)

داشتن بیمه سلامت

مهارت در زبان انگلیسی همراه با مدرک

گواهی سلامت شخصیتی و جسمانی

تمکن مالی جهت زندگی در استرالیا

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی استرالیا
✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم استرالیا
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی اتریش

انواع ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

طبقه‌بندی ویزای تحصیلی استرالیا تا قبل از سال 2016 با توجه به سطح تحصیلات تقسیم شده بود که امروزه این روند ساده‌تر شده و انواع آن به ترتیب زیر است:

ویزای تحصیلی دانش‌آموز یا دانشجو

ویزای ملاقات کننده

ویزای کار در تعطیلات

ویزای حامی دانش آموز

ویزای تحصیلی استرالیا برای کار بعد از تحصیل

الزام قانونی موقت (GTE)

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

در نوامبر سال 2011 طرحی مبنی بر GTE معرفی شد که بر اساس آن متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا باید قصد واقعی خود برای اقامت موقت در استرالیا را شرح دهند و این طرح چه برای خود دانشجویان و چه همراه و حامی آن‌ها در نظر گرفته شده است. این طرح با لحاظ مواردی همچون شرایط موجود در کشور اصلی متقاضیان، شرایط بالقوه برای آن‌ها در استرالیا، اهمیت دوره انتخابی متقاضیان در آینده‌شان، سابقه مهاجرتی آن‌ها و سایر مسائل مرتبط انجام می‌گیرد که گاهی متقاضی باید در مصاحبه نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری استرالیا شرکت کند.

تکمیل درخواست ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

بعد از اینکه در یکی از دوره‌های ثبت شده در CRICOS به صورت تمام وقت در یکی از مراکز آموزشی استرالیا پذیرش گرفتید باید به صورت آنلاین درخواست ویزایتان را تکمیل کنید، به این صورت که کد تاییدیه این نامه پذیرش را در قسمت مربوطه ویزای آنلاین وارد کنید. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی حدود یک ماه طول می‌کشد ولی در صورت نقص مدارک و یا انجام آزمایش‌های پزشکی این دوره بیش‌تر از 4 هفته زمان می‌برد. البته گاهی مدارک بیش‌تری از متقاضیان خواسته می‌شود که همین کار روند اخذ ویزا را کند‌تر می‌کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزا

شرایط تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

فهرست مدارک لازم در سایت DIBP ارائه شده و معمولا متقاضیان باید مدارک زیر را اسکن و با ایجاد حساب کاربری ارسال و ثبت کنند:

فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه بررسی درخواست این ویزا

کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه

تاییدیه ثبت نام یا پیشنهاد نامه

مدارک اثبات تمکن مالی

مدارک مربوط به بیمه درمانی

نیایج آزمون زبان انگلیسی

نتایج بررسی سابقه کیفری

4 قطعه عکس جدید با اندازه عکس گذرنامه

امتیازات ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مسیر جدیدی از زندگی و ماجراجویی قرار می‌گیرید ولی این ماجراجویی بدون همراهی اعضای خانواده و دل‌گرمی آن‌ها مزه‌ای ندارد. اینجاست که مزیت‌های این ویزا به دردتان می‌خورد، با داشتن این ویزا می‌توانید اعضای درجه یک خانواده خود را به توجه به سنتان به استرالیا ببرید. دانشجویان و دانش‌آموزان زیر 18 سال می‌توانند با درخواست ویزای قیم از همراهی پدر یا مادرشان در استرالیا بهره‌مند شوند و بقیه دانشجویان تنها برای همسر یا فرزندان زیر 18 سالشان اجازه درخواست ویزای همراه خواهند داشت.

برای خرید بلیط هواپیما استرالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید