شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

امروزه متقاضیان بی شماری جذب تحصیل در یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی یعنی اوکراین شده اند که در رتبه بندی بین المللی جایگاه بالایی دارد.

0
57
اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین
شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 28Rating: 4.5ویزای تحصیلی اوکراین و مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در اوکراین.ویزای تحصیلی اوکراین و شرایط تحصیل در یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی یعنی اوکراین که در رتبه بندی بین المللی جایگاه بالایی دارد آورده شده.

ویزای تحصیلی اوکراین

امروزه متقاضیان بی شماری جذب تحصیل در یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی یعنی اوکراین شده اند که در رتبه بندی بین المللی جایگاه بالایی دارد. این کشور با داشتن سیستم آموزشی پیشرفته، دوره های تدریس به زبان انگلیسی، فرصت های شغلی فراوان، دانشگاه های معتبر و هزینه های تحصیلی معقولانه و مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای اروپایی دانشجویان زیادی را مشتاق تحصیل و زندگی در این کشور کرده است. دانشجویان ایرانی نیز بیش تر به خاطر شرایط نسبتا آسان اخذ ویزای تحصیلی اوکراین خواهان خرید بلیط هواپیما و مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. در ادامه مطلب امروز شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی اوکراین را آورده و به برخی از ابهامات و سوالات پیرامون مهاجرت تحصیلی به اوکراین پرداخته ایم.

چه شرایطی برای تحصیل در اکراین نیاز است؟

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

مقطع تحصیلی متقاضی تعیین کننده شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اوکراین است؛ یعنی بسته به مقطعی که می خواهید در اوکراین بگذرانید، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین متفاوت خواهد بود ولی داشتن مدرک دیپلم اولین شرط تحصیل در اوکراین است. حداقل سن پذیرش در دانشگاه های اوکراین ۱۷ سال و حداکثر آن ۳۷ سال است با این تفاوت که افراد بالای ۳۱ سال بایستی مدرک فوق دیپلم یا لیسانس داشته باشند. داشتن مدرک زبان و پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده از دیگر شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های اوکراین هستند.

زمان و شرایط اقدام به اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

با داشتن شرایطی که در بالا ذکر شد بایستی حداقل ۳ الی ۴ هفته قبل از رزرو بلیط هواپیما اوکراین و سفر به این کشور اقدامات و مراحل اخذ ویزای تحصیلی اوکراین را شروع کنید. باید توجه داشت که این اقدامات لزوما در سفارت اوکراین واقع در کشور محل زندگیتان انجام شوند یعنی اگر با ویزای توریستی در هر کشوری حتی اوکراین هستید باید به کشور محل زندگی خود بازگردید و برای اخذ ویزا اقدام کنید.

گذراندن چه مراحلی برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین ضروری است؟

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
تحصیل در اوکراین

هر دانشجویی باید در مرحله اول شرایط تحصیل و زندگی در اوکراین را بسنجد و بعد از انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر در این کشور، درخواست پذیرش دهد و بعد از دریافت نامه پذیرش و تکمیل فرم آنلاین منتظر وقت مصاحبه باشد. در این بهبوهه باید مدارک لازم جهت اخذ ویزا را آماده کرده و برای ترجمه روسی یا اوکراینی به دفتر ترجمه ببرد. در نهایت با در دست داشتن این مدارک به سفارت و یا کنسولگری اوکراین در کشور خود رفته و درخواست ویزای تحصیلی دهد.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر کیف اوکراین

چه مدارکی برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین لازم اند؟

پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده باشد

گواهی تمکن مالی جهت اطمینان از استطاعت مالی دانشجو

اصل و ترجمه گواهی سلامت پزشکی

اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریزنمرات

نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در اوکراین

آزمایش ایدز و هپاتیت با اعتبار حداقل ۱ ماه

حداقل ۱۲ قطعه عکس پاسپورتی

هزینه ویزای تحصیلی اوکراین و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای تحصیلی اوکراین برای کسانی که تمایل به استفاده از پست پیشتاز دارند ۲ برابر بوده و در صورت نپذیرفته شدن این هزینه قابل استرداد نخواهد بود. هزینه تحصیل در اوکراین نیز مانند سایر کشورها به نوع رشته و دانشگاه انتخابی متقاضی بستگی دارد ولی گفته می شود که هزینه تحصیل به زبان روسی بسیار پایین تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. هزینه زندگی با اینکه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است ولی بسته به سبک زندگی شخص متفاوت خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای همراه چیست؟

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
تحصیل در اوکراین

دانشجویانی که می خواهند همسر و اعضای خانواده شان را به همراه خود به اوکراین ببرند بایستی با در دست داشتن کارت اقامت خود به اداره مهاجرت اوکراین رفته و درخواست ویزای همراه دهند ولی باید توجه داشت که فرد همراه باید در یک خانه با دانشجو زندگی کند و از مدت آشنایی آن ها ۲ سال گذشته باشد. برای دریافت ویزای همراه همسر نیز باید سند ازدواج و شناسنامه به سفارت خانه اوکراین ارائه داده شوند و زوجین حتما یک خانه مستقل برای زندگی در اوکراین داشته باشند.

شرایط کار در طول تحصیل و همچنین تمدید ویزای تحصیلی چگونه است؟

معمولا دانشجویانی که برای تامین درصدی از هزینه های زندگی خود مجبور به کار باشند به اداره پلیس و گارد مرزی مراجعه می کنند و با ارائه نامه تاییدیه آموزش و پرورش درخواست مجوز کار می دهند. نتیجه این درخواست بعد از بررسی ۱ یا ۲ ماهه مشخص می شود و میزان اعتبار این مجوز بسته به طول دوره تحصیلی دانشجو و مقطع تحصیلی او متفاوت خواهد بود.

در ادامه می توانید با ویزای تحصیلی انگلستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید