ویزای تحصیلی بلاروس و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بلاروس

بلاروس، یک کشور محصور در خشکی است که قبلاً عضو اتحاد جماهیر شوروی بود. این کشور دارای وابستگی‌های فرهنگی نزدیکی با همسایه خود یعنی روسیه می‌باشد؛ اما کشور بلاروس در اروپای شرقی، همچنین دارای فرهنگ منحصربه‌فرد و مفتخر مختص خود نیز است که آن را به یک کشور خاص تبدیل می‌کند و به همین دلیل دارای جذابیت‌های فراوانی برای آن دسته از افراد است که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و از این کشور بازدید می‌کنند.

0
87
اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بلاروسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 15Rating: 3.0ویزای تحصیلی بلاروس و تحصیل در بهترین دانشگاه های بلاروس - بلیط هواپیما بلاروستقریباً 6000 دانشجوی بین‌المللی که در بلاروس به تحصیل می‌پردازند، قیمت‌های مناسب و باصرفه آن است. برای اخذ ویزای تحصیلی بلاروس در بهترین دانشگاه های بلاروس

ویزای تحصیلی بلاروس

بلاروس، یک کشور محصور در خشکی است که قبلاً عضو اتحاد جماهیر شوروی بود. این کشور دارای وابستگی‌های فرهنگی نزدیکی با همسایه خود یعنی روسیه می‌باشد؛ اما کشور بلاروس در اروپای شرقی، همچنین دارای فرهنگ منحصربه‌فرد و مفتخر مختص خود نیز است که آن را به یک کشور خاص تبدیل می‌کند و به همین دلیل دارای جذابیت‌های فراوانی برای آن دسته از افراد است که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و از این کشور بازدید می‌کنند.

اگر شما به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنید، شاید خریداری بلیط هواپیما بلاروس و تحصیل در این کشور انتخاب اول شما نباشد؛ اما می‌توانید مطمئن باشید که کشور بلاروس با فضاهای سرسبز، شهرهای تاریخی و درعین‌حال مدرن و مردم خونگرم و مهمان‌نواز خود، چیزهای زیادی برای ارائه دادن دارد.

یک دلیل کلیدی دیگر برای خریداری بلیط هواپیما بلاروس توسط تقریباً 6000 دانشجوی بین‌المللی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند، قیمت‌های مناسب و باصرفه آن است. اگر شما نیز قصد ملحق شدن به این دانشجویان و تحصیل در کشور زیبا و دیدنی بلاروس را دارید، بهتر است تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

ویزای تحصیلی بلاروس

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

دانشجویان ایرانی تقریباً در تمامی دانشگاه‌های بین‌المللی بلاروس به تحصیل می‌پردازند و بیشترین آن‌ها در حال تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی و مهندسی این کشور هستند. این دانشجویان قبل از سفر به بلاروس باید ویزای این کشور را از سفارت بلاروس در ایران تهیه کنند. مقدار زمان لازم برای دریافت ویزا پس از تأییدیه رسمی دعوت‌نامه تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور توسط اداره مهاجرت بلاروس، یک هفته می‌باشد.

در کشورهای اروپایی دیگر درخواست ویزا توسط دانشگاه‌ها تأیید می‌شود اما در بلاروس این درخواست‌ها و دعوت‌نامه‌ها توسط اداره مهاجرت بلاروس تأیید خواهد شد.

مدارک لازم برای درخواست دعوت‌نامه تحصیلی:

– کپی پاسپورت بین‌المللی

– کپی مدرک دیپلم (برای دوره‌های لیسانس) و کپی مدرک لیسانس برای دوره‌های فوق‌لیسانس و دکتری

– پرداخت هزینه‌های مربوطه

(تمامی مدارک ذکرشده را باید به‌صورت اسکن شده تحویل سفارت داده شود)

وقتی‌که تمامی مدارک ذکرشده برای درخواست تحصیل در بلاروس تحویل سفارت داده شد مدت‌زمان لازم برای دریافت دعوت‌نامه تحصیلی از دانشگاه موردنظر که توسط اداره مهاجرت بلاروس تأیید شده است، 2 هفته می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی:

– پاسپورت بین‌المللی

– دعوت‌نامه رسمی تحصیلی تأیید شده توسط اداره مهاجرت بلاروس

– آخرین مدرک تحصیلی (اصل)

_ اصل کارت ملی و شناسنامه

– گواهی صحت و سلامت جسمی و روانی که توسط یک دکتر مهر و امضاء شده باشد

– 10 عدد عکس در اندازه 6 در 4 (سایز پاسپورت)

آدرس سفارت جمهوری بلاروس در تهران: ایران، تهران، زعفرانیه، خیابان شهید طاهری، خیابان آبان، کوچه آذر، پلاک 1

تلفن: 22752229

نمابر:22751382

ایمیل: iran@mfa.gov.by

ایمیل اداره کنسولی: ir.consul@mfa.gov.by

تارنما: iran.mfa.gov.by

کد پستی:1988793483

ساعات کار سفارت: 9 الی 13 و 14 الی 18

روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

دانشگاه‌های بلاروس

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

در بلاروس 48 دانشگاه وجود دارد که بیشتر آن‌ها در مینسک (Minsk)، پایتخت این کشور قرار گرفته‌اند. علاوه بر دانشگاه‌های عمومی، دانشگاه‌های تخصصی همانند دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس و همچنین دانشگاه‌های فنی همانند دانشگاه ملی فنی بلاروس (BNTU) را نیز می‌توانید پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس، در این کشور بیابید.

قبل از خریداری بلیط هواپیما بلاروس بهتر است بدانید که 2 عدد از دانشگاه‌های این کشور در بین رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها QS در سال 2018 قرار داشته و دو دانشگاه دیگر آن در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS EECA در سال 2018 قرار گرفته‌اند.

چهار دانشگاه برتر بلاروس بر اساس رتبه‌بندی EECA در ادامه برای شما توضیح داده شده‌اند و شما می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما بلاروس با توجه به سلیقه و علاقه خود در یکی از این دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازید.

✅ بازدید از مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
✅ بازدید از مقاله ویزای دانشجویی روادیدی برای تحصیل در خارج از کشور
✅ بازدید از مقاله تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین

دانشگاه دولتی بلاروس (Belarusian State University)

بهترین دانشگاه‌های بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

دانشگاه دولتی بلاروس (BSU) رتبه 334 را در رتبه‌بندی QS و رتبه 21 را در رتبه‌بندی QS EECA، به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در مینسک قرار داشته و در سال 1921 تأسیس گشته است. دانشگاه دولتی بلاروس بزرگ‌ترین دانشگاه این کشور بوده و 30,000 دانشجو را در خود جای داده است که 2,000 تن از آن‌ها بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و از کشورهای خارجی برای تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند.

در این دانشگاه 3,000 استاد و مدرس وجود دارد که این دانشگاه را از نظر نسبت استاد/دانشجو در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌دهد. نسبت استاد/دانشجو یکی از 6 فاکتور اصلی به کار گرفته شده در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها می‌باشد.

این دانشگاه همچنین بزرگ‌ترین مرکز همکاری بین‌المللی علم و تحصیل در کشور بلاروس می‌باشد که با بیش از 400 دانشگاه در سرتاسر جهان در ارتباط بوده و همکاری دارد.

دانشگاه ملی فنی بلاروس (Belarusian National Technical University)

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و به این کشور سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که دانشگاه ملی فنی بلاروس (BNTU) نیز در مینسک واقع شده و برترین دانشگاه‌ فنی بلاروس بوده که رتبه 751-800 را در رتبه‌بندی جهانی و 79 را در رتبه‌بندی EECA (رتبه‌بندی کشورهای در حال ظهور اروپا و آسیای مرکزی)، به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه در سال 1920 تأسیس گشته و دارای 17 دانشکده مختلف می‌باشد که در 89 تخصص مختلف و 121 گرایش متنوع فعالیت می‌کنند. تعداد دانشجو در این دانشگاه نیز به 35,000 تن می‌رسد. اگر به رشته‌های فنی علاقه داشته و می‌خواهید با خریداری بلیط هواپیما بلاروس در این کشور تحصیل کنید، این دانشگاه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

دانشگاه ملی فنی بلاروس در طول تقریباً 1 قرن حضور خود سنت‌های مختلفی همانند جشنواره دانشجویی لوله شکل نما (Student Kaleidoscope Festival) را مرسوم کرده است. این جشنواره یک رویداد چند فرهنگی می‌باشد که در طی آن دانشجویان کشورهای مختلف با هم همکاری می‌کنند تا منحصربه‌فردی فرهنگ خودشان را به جهانیان نشان دهند. مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما بلاروس و تحصیل در این دانشگاه ارزشش را خواهد داشت.

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیوالکترونیک بلاروس

(Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics)

بهترین دانشگاه‌های بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیوالکترونیک بلاروس (BSUIR) نیز در مینسک واقع شده و در رتبه‌بندی EECA رتبه 118 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه امتیاز بالای خود را مدیون شهرت خود در استخدام دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌داند.

BSUIR در سال 1964 تأسیس گشته و همان‌طور که از نام آن پیداست، دانشجویانی که بلیط هواپیما بلاروس خریداری کرده و در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، در رشته‌های علوم کامپیوتری، رادیوالکترونیک و مخابرات فعالیت می‌کنند. این دانشگاه دوره‌های حضوری و از راه دور را به زبان انگلیسی برای دانشجویان مشتاق ارائه می‌دهد و علاوه بر این موارد برنامه‌های بنیادی سالانه را نیز برگزار می‌کند تا دانشجویانی که به زبان‌های روسی یا انگلیسی تحصیل می‌کنند، بتوانند نهایت فایده را از این دوره‌ها برده و مهارت خود را به مقدار کافی بالا ببرند.

دوره‌های لیسانس به زبان روسی از قیمت 3,000 دلار به ازای هرسال آغاز شده درحالی‌که حداقل قیمت دوره‌های انگلیسی‌زبان 5,000 دلار می‌باشد.

دانشگاه دولتی یانکا کوپالای گروندو (Yanka Kupala State University of Grondo)

بهترین دانشگاه‌های بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

دانشگاه دولتی یانکا کوپالای گروندو (YKSUG) که رتبه 191-200 را در رتبه‌بندی EECA به خود اختصاص داده است، در قسمت غربی بلاروس قرار گرفته و محل تحصیل بیش از 18,000 دانشجو می‌باشد که بیشتر آن‌ها در مقطع لیسانس به تحصیل می‌پردازند.

این دانشگاه که نام خود را از شاعر بلاروسی معروف یعنی یانکا کوپالا (Yanka Kupapa) گرفته است، در سال 1940 تأسیس گشته و امروزه دارای 15 دانشکده و 71 دپارتمان مختلف می‌باشد. بیشتر دوره‌های این دانشگاه به زبان روسی است اما دوره‌هایی از ریاضیات، تکنولوژی اطلاعات (IT)، گردشگری و مهمان‌نوازی، حقوق بین‌الملل و اقتصاد نیز وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که دانشگاه‌های گفته‌شده مطمئناً بهترین دانشگاه‌های بلاروس بوده و اگر روزی قصد اقامت و تحصیل در این کشور را داشتید، بهترین گزینه‌ها برای شما می‌باشند. هزینه تحصیل و اقامت با توجه به رتبه‌بندی دانشگاه‌های این کشور بالا نبوده و می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما بلاروس و تحصیل در این دانشگاه‌ها کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید