ویزای تحصیلی تایلند و بهترین دانشگاه‌های این کشور

پادشاهی تایلند هرساله میزبان و پذیرای حدوداً 16 میلیون از بازدیدکنندگانی است که با خریداری بلیط هواپیما تایلند به این کشور دیدنی سفر می‌کنند. بسیاری از این بازدیدکنندگان گردشگران و مسافرانی هستند که به امید کاوش یک فرهنگ جدید و طبیعت بی نظیر متفاوت با فرهنگ و طبیعت کشور خود به تایلند سفر می کنند.

0
34
اخذ ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند و بهترین دانشگاه‌های این کشورReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 23Rating: 4.5ویزای تحصیلی تایلند و بهترین دانشگاه‌های این کشور که باید بشناسید.ویزای تحصیلی تایلند را می‌توانید پس از درخواست دادن و مورد تأیید قرار گرفتن تمدید کرده و تا پایان تحصیلات خود در این کشور زیبا و دیدنی اقامت کنید.

ویزای تحصیلی تایلند

پادشاهی تایلند هرساله میزبان و پذیرای حدوداً 16 میلیون از بازدیدکنندگانی است که با خریداری بلیط هواپیما تایلند به این کشور دیدنی سفر می‌کنند. بسیاری از این بازدیدکنندگان گردشگران و مسافرانی هستند که به امید کاوش یک فرهنگ جدید و طبیعت بی نظیر متفاوت با فرهنگ و طبیعت کشور خود به تایلند سفر می کنند.

تایلند حدود 3,219 کیلومتر خط ساحلی را برای مسافرانی که بلیط هواپیما تایلند تهیه کرده‌اند، ارائه داده که این خط ساحلی به زمین‌های اصلی و جزایر کوچک متعدد اطراف آن، سواحل بی‌کران و شن‌های دست‌نخورده را هدیه می‌دهد. در داخل زمین اصلی این کشور، صدها معبد و ساختمان‌های تاریخی دیدنی بسیاری وجود دارند و برای هر گردشگری که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده است، اوقات خوشی را وعده می‌دهد.

اما اگر شما قصد دارید برای تحصیل کردن و ادامه تحصیلات تکمیلی خود به کشور دیدنی تایلند سفر کنید، باید در نظر داشته باشید که در کنار زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار این کشور، دانشگاه‌های عالی و سیستم آموزشی بی‌نظیری در انتظار شما است.

بنابراین اگر بلیط هواپیما تایلند را خریداری کرده و این کشور را برای ادامه تحصیل خود در نظر گرفته‌اید بهتر است تا آخر این مطلب در کنار ما باشید تا هم با ویزای تحصیلی تایلند آشنا شده و هم چند مورد از بهتری دانشگاه‌های این کشور را بشناسید.

✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های تایلند
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های تایلند
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند

ویزای تحصیلی کشور تایلند

اخذ ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند

دانشجویان مختلف با هر ملیتی می‌توانند برای یک ویزای یک‌ساله غیر مهاجرتی و تحصیلی (ED Visa) درخواست دهند. ویزای دانش‌آموزی تایلند را می‌توانید پس از درخواست دادن و مورد تأیید قرار گرفتن، تمدید کرده و تا پایان تحصیلات خود در این کشور زیبا و دیدنی اقامت کنید.

شما می‌توانید برای دریافت یک ویزای یک‌ساله تحصیلی به سفارت تایلند در هر کشوری مراجعه کنید؛ اما باید در نظر داشته باشید که مردم کشورهای بنگلادش، چین، هند، ایران‌، سریلانکا و کشورهای خاورمیانه، مجبور هستند تا از کشور خودشان برای دریافت ویزای تحصیلی تایلند اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی تایلند:

– فرم درخواست ویزای کاملاً تکمیل‌شده

– پاسپورت یا مدارک مسافرتی با حداقل اعتبار 18 ماهه

– یک عکس 6 در 4 برای پاسپورت که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد

– مدرک مناسبی و دقیقی از میزان دارایی

– نامه پذیرش از مدرسه و یا دانشگاه محل فارغ‌التحصیلی خود

نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه محل تحصیل خود باید دارای آرم مخصوص دانشگاه بوده و تاریخ دقیق شروع دوره تحصیلی‌تان را نشان دهد. ایمیلی از دانشگاهتان که نشان‌دهنده پذیرفته شدن شما باشد کافی نخواهد بود.

اگر ممکن است، قبل از رفتن به تایلند برای دریافت ویزای تحصیلی تایلند درخواست دهید. قانون‌های مهاجرتی بسیار سریع در تایلند عوض شده و اگر شما با نداشتن ویزا به تایلند برسید، در نظر داشته باشید که باید این کشور را ترک کرده و برای دریافت یک ویزای تحصیلی غیر مهاجرتی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی و دانش‌آموزی در هنگام دریافت آن برای اولین بار، فقط به مدت 90 روز اعتبار خواهد داشت. در طول این دوره 90 روزه شما باید در دانشگاه موردنظر خود نام‌نویسی کرده و هزینه ترم اول خود را بپردازید. با داشتن نامه نام‌نویسی‌تان، خواهید توانست برای طولانی کرده مدت‌زمان ویزای خود اقدام کرده تا بتوانید مدت‌زمان تحصیل خود در تایلند را پوشش دهید.

دانشگاه‌های برتر تایلند

دانشگاه Chulalongkorn

اخذ ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند

دانشگاه Chulalongkorn برترین دانشگاه تایلند بوده که رتبه 245 در رده‌بندی QS دانشگاه‌های جهان و رتبه 50 در رده‌بندی QS دانشگاه‌های آسیا، را به خود اختصاص داده است (لازم به ذکر است که این رتبه‌بندی‌ها مربوط به سال 2018 می‌باشد).

این دانشگاه که توسط شاه Vajiravudh در سال 1917 تأسیس شده است، در مرکز شهر بانکوک قرار گرفته و رویداد‌های متعددی را در طول سال میزبانی می‌کند. از بین این رویدادها می‌توان به Loy Krathong (جشن روز ماه کامل در نوامبر) و نمایشگاه آکادمیک Chulalongkorn اشاره کرد که این نمایشگاه یکی از مهم‌ترین رویدادهای آکادمیک کشور تایلند به‌حساب می‌آید.

این دانشگاه مدرک‌های افتخاری را به بیل کلینتون و نلسون مندلا اهدا کرده است. از بین 38,900 دانشجوی این دانشگاه، 25,700 نفر از آن‌ها دانشجوی دوره لیسانس هستند. 20 رشته از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند، توسط رده‌بندی QS رشته‌های دانشگاه‌های جهان در سال 2017، در بین بهترین‌های جهان قرار گرفته‌اند که از بین این رشته‌ها می‌توان به رشته‌های متعدد مهندسی، زبان‌های مدرن، شیمی، دانش‌های بیولوژیکی، داروسازی و پزشکی اشاره کرد.

دانشگاه Mahidol

اخذ ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند

دانشگاه Mahidol که در شهر بانکوک واقع شده است رتبه 58 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا و رتبه 334 را در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به‌عنوان اولین دانشگاه پزشکی تایلند در سال 1888 تأسیس شده است. امروزه دانشگاه Mahidol یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که تأکید بخصوصی در علوم مربوط به سلامت و بهداشت دارد. این دانشگاه بزرگ‌ترین بودجه تحقیقاتی در تایلند را به میزان حدود 147 میلیون دلار به‌صورت سالانه دریافت می‌کند.

جمعیت دانشجویان فعلی در حال تحصیل در این دانشگاه 30,500 نفر است که 20,600 تن از آن‌ها در دوره لیسانس تحصیل می‌کنند. علاوه بر کالج اصلی این دانشگاه در بانکوک، دانشگاه Mahidol دارای کالج‌های دورافتاده‌ای در استان‌های Nakhon Sawan، Kanchanaburi و Amnat Charon می‌باشد.

در رده‌بندی QS رشته‌های دانشگاه‌های جهان، دانشگاه Mahidol در رشته پزشکی که بیشتر به خاطر همین رشته شناخته می‌شود، در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. 5 رشته دیگر این دانشگاه نیز در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.

دانشگاه Chiang Mai

اخذ ویزای تحصیلی تایلند
ویزای تحصیلی تایلند

دانشگاه Chinag Mai که برترین دانشگاه در خارج از پایتخت تایلند می‌باشد، رتبه 112 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا را به خود اختصاص داده و بین 600 دانشگاه برتر جهان نیز قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1965، به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی تأسیس شده و اولین دانشگاه دارای تحصیلات تکمیلی در قسمت شمالی تایلند بود. امروزه این دانشگاه میزبان جمعیت دانشجویانی به میزان 36,300 نفر است.

دانشگاه Chiang Mai که زمین کالج اصلی آن در بین مرکز شهر Chiang Mai و کوهستان Doi Suthep قرار گرفته است، از 725 هکتار زمین نیمه جنگلی بهره می‌برد که تمامی این زمین‌ها در بین خیابان‌های اصلی، مراکز خرید و باغ‌وحش Chiang Mai قرار دارد. 7 رشته این دانشگاه به‌صورت بین‌المللی رتبه‌بندی شده و در رشته‌های کشاورزی و جنگل‌داری در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که کشور دیدنی تایلند، علاوه بر زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری فراوان، دارای دانشگاه‌های عالی نیز بوده و کاملاً ارزش خریداری بلیط هواپیما تایلند را دارد. اگر شما نیز کشورهای آسیای شرقی و به‌ویژه تایلند را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده بودید، در انتخاب خود شک نکرده و با خریداری بلیط هواپیما تایلند، آماده به دست آوردن تجارب جدید در زندگی بوده و هم‌زمان تحصیلات خود را نیز با موفقیت به پایان برسانید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید