ویزای تحصیلی دانمارک

ادامه تحصیل در کشورهای تراز اول اروپا همواره آرزوی دانشجویان بسیاری بوده و بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز هرساله با تهیه ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی، با قصد ادامه تحصیل عازم اروپا می‌شوند

0
74
اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 3Rating: 4.5ویزای تحصیلی دانمارک و آشنایی با شرایط و مدارک تحصیل در دانمارک.ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک لازم آن با توجه به کشور محل سکونت شما و مدت‌زمان اقامتتان در دانمارک باهدف ادامه تحصیل فرق خواهد کرد.

تحصیل در دانمارک

ادامه تحصیل در کشورهای تراز اول اروپا همواره آرزوی دانشجویان بسیاری بوده و بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز هرساله با تهیه ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی، با قصد ادامه تحصیل عازم اروپا می‌شوند؛ اما وقتی صحبت از ادامه تحصیل در اروپا می‌شود، گزینه‌های بسیاری ذهن آدمی را درگیر خود می‌کنند؛ زیرا که اروپا از نظر کشورهای مناسب برای ادامه تحصیل کم ندارد. اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور سرسبز و درعین‌حال پیشرفته و بافرهنگ بالا را دارید، بی‌تردید یکی از بهترین گزینه‌های شما، کشور زیبا و دیدنی دانمارک خواهد بود. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا شرایط تحصیل در کشور دانمارک را برایتان توضیح داده و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی دانمارک را برایتان شرح دهیم. پس اگر دانمارک یکی از گزینه‌های شما برای ادامه تحصیل می‌باشد و در آینده قصد دارید با تهیه بلیط هواپیما دانمارک و گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک، برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک موردنیاز برای ادامه تحصیل در دانمارک، با توجه به کشور محل سکونت شما و مدت‌زمان اقامتتان در دانمارک باهدف ادامه تحصیل، فرق خواهد کرد. شهروندان کشورهای شمالی اروپا (Nordic) و کشورهای اتحادیه اروپا برای ورود به دانمارک نیازمند چیزی بیش از یک پاسپورت معتبر نخواهند بود، درحالی‌که دانشجویان بین‌المللی نیازمند دریافت ویزای تحصیلی دانمارک یا مجوز اقامت در این کشور خواهند بود.

شهروندان کشورهای اروپای شمالی

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

اگر شما ساکن نروژ، سوئد یا فنلاند هستید، می‌توانید بدون نیاز به هیچ مدرکی در کشور دانمارک زندگی، ادامه تحصیل و یا کار بکنید. بااین‌حال شما نیازمند شماره شناسایی دانمارکی خواهید بود که برای اخذ آن، هنگام رسیدن به دانمارک باید پاسپورت خود یا مدرک شناسایی عکس‌دار دیگری را ارائه دهید.

✅ بازدید از مقاله اوقات فراغت در دانمارک
✅ بازدید از مقاله برج مدور کپنهاگ دانمارک
✅ بازدید از مقاله تجربه کریسمس دانمارکی

شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشور سوئیس بدون نیاز به هیچ مدرکی جز ارائه پاسپورت معتبر می‌توانند تا مدت 3 ماه در کشور دانمارک اقامت کنند. آن دسته از افراد که قصد اقامت بیش از سه ماه را دارند نیازمند سند ثبت دانمارکی خواهند بود. برای اخذ این سند در طول اقامت سه‌ماهه خود در دانمارک باید به یکی از ادارات استانی ناحیه‌ای (Statsforvaltningen) مراجعه کرده و پاسپورت خود را به همراه 2 قطعه عکس در سایز پاسپورت و نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر در دانمارک را ارائه دهید.

سند ثبت امکان گرفتن یک شماره شناسایی شخصی را فراهم می‌کند. این شماره شناسایی برای انجام کارهای بسیاری همچون کار کردن بدون محدودیت را برای شخص موردنظر نیاز خواهد بود.

دانشجویان بین‌المللی

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

اگر شما در کشوری خارج از اتحادیه اروپا اقامت می‌کنید، بنابراین با توجه به مدت‌زمان موردنیاز برای ادامه تحصیل در دانمارک، نیازمند کسب مجوز خواهید بود. برای اقامت کمتر از سه ماه نیازمند گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک بوده و برای اقامت طولانی‌مدت نیازمند کسب مجوز اقامت می‌باشید.

ویزای تحصیلی دانمارک (اقامت کوتاه‌مدت)

آن دسته از افراد که قصد اقامت کم‌تر از سه ماه باهدف ادامه تحصیل در دانمارک را دارند باید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت دانمارک بکنند. برای این کار می‌توانید به کنسولگری یا سفارت دانمارک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که با گرفتن ویزای کوتاه‌مدت دانمارک، قادر به کار کردن در این کشور نخواهید بود.

مجوز اقامت (اقامت طولانی‌مدت)

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

آن دسته از افراد که باهدف ادامه تحصیل، قصد اقامت در دانمارک به مدت بیش از سه ماه را دارند، باید برای کسب مجوز اقامت بلندمدت در این کشور، اقدام کنند. همانند دریافت ویزای کوتاه‌مدت برای اخذ مجوز اقامت بلندمدت نیز باید به سفارت دانمارک در کشور محل اقامت خود مراجعه کنید. این مجوز به شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا به‌صورت پاره‌وقت به مدت‌زمان 20 ساعت در هفته در کشور دانمارک مشغول کار شوند.

بعد از اخذ آن، این مجوز به مدت‌زمان پایان تحصیلاتتان معتبر بوده و نیازی نیست برای اخذ دوباره آن نگران باشید. پس از مراجعه به سفارت دانمارک، فرم درخواست مجوز اقامت برایتان داده شده که باید این فرم را پر کرده و به همراه مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، آن را به سفارت دانمارک تحویل دهید. پیشنهاد می‌شود که فرآیند درخواست ویزا را سه ماه قبل از تاریخ رسیدن به کشور دانمارک شروع کنید. به خاطر داشته باشید که اگر به‌طور هم‌زمان برای درخواست ویزا و مجوز اقامت درخواست دهید، درخواست شما رد خواهد شد.

پس از تکمیل فرم و ارائه مدارک لازم به سفارت دانمارک، برای اخذ ویزای تحصیلی بلندمدت یا همان مجوز اقامت در دانمارک، باید از سفارت وقت مصاحبه بگیرید. پس از انجام مصاحبه و انجام دادن بقیه کارهای مربوطه، باید منتظر بمانید تا ببینید که درخواست شما پذیرفته خواهد شد یا نه.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

۱. مدرک زبان
۲. مدارک تمکن مالی (حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه)؛
۳. نامه پذیرش از دانشگاه؛
۴. یک فرم درخواست تکمیل‌شده؛
۵. پاسپورت معتبر یک عکس گذرنامه
۶. بیمه سفر؛
۷. اطلاعات دقیق در مورد برنامه تحصیلی شما؛
۸. مدارک تحصیلی

دانشگاه‌های معتبر دانمارک برای ادامه تحصیل

5 دانشگاه در کشور دانمارک در بین 400 دانشگاه برتر با توجه به رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها QS، قرار گرفته‌اند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی نسبت به دانشگاه‌های برتر در دیگر کشورها نسبتاً پایین می‌باشد. بیش‌تر رشته‌ها در دانمارک در مقطع کارشناسی به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند؛ اما رشته‌هایی نیز وجود دارند که در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و گاهی اوقات حتی آلمانی نیز تدریس می‌شوند. 5 دانشگاه برتر دانمارک عبارت‌اند از:

-دانشگاه کوپنهاگ با رده 79 در جهان

-دانشگاه فنی دانمارک با رده 112 در جهان

-دانشگاه آرهوس (Aarhus) با رده 141 در جهان

-دانشگاه آلبورگ (Aalborg) با رده 343 در جهان

-دانشگاه دانمارک جنوبی با رده 376 در جهان

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که کشور دانمارک یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل است و با توجه به آب‌وهوای خوب و فرهنگ بالای مردم در این کشور، دانشجویان هم قادر خواهند بود تحصیل در مقاطع بالا در سطح جهانی را تجربه کرده و هم از اقامت خود در این کشور زیبا و دیدنی لذت ببرند. پس در انتخاب دانمارک برای ادامه تحصیل خود در رشته‌های شناخته‌شده شک نکرده و با خریداری بلیط هواپیما دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، آماده به دست آوردن تجارب جدید در این کشور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید