ویزای تحصیلی دبی و تحصیل در دبی

شهر دبی عروس خلیج فارس، با عنوان بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی شناخته شده و یکی از مدرن ترین شهرهای جهان است. دبی در واقع شهر پر هیاهویی است که در جنوب کشور عزیزمان، ایران قرار گرفته و با خود مجموعه ای زیبا از بهترین و مهیج ترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه را به همراه دارد.

2
235
اخذ ویزای تحصیلی دبی
ویزای تحصیلی دبی
ویزای تحصیلی دبی و تحصیل در دبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 23Rating: 4.5ویزای تحصیلی دبی و شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دبی.ویزای تحصیلی دبی و تحصیل در دبی یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای امارات متحده عربی شاید برای عده بسیاری جالب توجه باشد.

ویزای تحصیلی دبی

شهر دبی عروس خلیج فارس، با عنوان بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی شناخته شده و یکی از مدرن ترین شهرهای جهان است. دبی در واقع شهر پر هیاهویی است که در جنوب کشور عزیزمان، ایران قرار گرفته و با خود مجموعه ای زیبا از بهترین و مهیج ترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه را به همراه دارد. دبی، یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای امارات متحده عربی بوده و در حاشیه دریای خلیج فارس قرار دارد. این شهر لوکس و مجلل سال‌ها است که در زمینه آموزش و پرورش و تحصیل پیشرفت چشمگیری داشته و از سراسر دنیا در تمامی مقاطع دانشجو و دانش آموز جذب کرده است. اعتبار تمامی دانشگاه‌های دبی بین‌المللی هستند و دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل به دبی بروند، می‌توانند ویزای تحصیلی بگیرند. همچنین، بدین طریق قادر خواهند بود به دبی مهاجرت کرده و اقامت اخذ کنند. امروزه، تمایل دانشجویان برای تحصیل در دبی بسیار افزایش یافته است. زیرا دبی از بهترین دانشگاه ها برخوردار است و علاوه بر این، انتقال گرفتن از دانشگاه دبی به کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس آسان و امکان‌پذیر است. در این صورت دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی در دبی اقامت کرده‌اند، می‌توانند به راحتی اقامت کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس را بگیرند. اگر از خریداران بلیط هواپیما دبی هستید و قصد دارید با شرایط تحصیل در دبی و اخذ ویزای تحصیلی بیشتر آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

فاکتورهای اصلی تحصیل در دبی

اخذ ویزای تحصیلی دبی
ویزای تحصیلی دبی

طی جلسه‌ای رسانه‌ای در سالن وزارت‌خانه دبی، برنامه تحصیلی که وزارت آموزشی امارات متحده عربی برای ارتقاء سطح تحصیلات تنظیم کرده بود، اعلام گردید. اولویت مدارس اماراتی بالا بردن مکانیسم و سطح روش تدریس است. فعالیت‌های تمامی مدارس امارات متحده عربی به صورت هفتگی از طرف مأموران کنترل کیفی وزارت‌خانه طبق قوانین معین مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند. بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته والدین و مکان‌های آموزشی از سطح کیفی آموزش آگاه شده و به دنبال آن به اساتید و معلمان برنامه‌های درسی جدید تحویل داده می‌شود.

به وسیله این برنامه سطح کیفی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در راستای اهداف تحصیلی کشور ارتقاء می‌یابد و والدین در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدرسه برای فرزندانشان با خیال آسوده و اطمینان عمل می‌کنند.

لازم به ذکر است که کشور سوئیس از نظر سازمان جهانی اقتصاد در بیشترین بازه زمانی توانسته بهترین سیستم تحصیلی را به دانشجویان و دانش آموزان ارائه دهد. دگرگونی سیستم تحصیلی سوئیس بر اساس چنین مدلی از سال 2000 صورت گرفت و همواره نیز در سیستم آموزشی عنوان بهترین کشور در زمینه تحصیلات را میان کشورهای متعدد از آن خود می‌کند.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر دبی

کشور امارات نیز با وجود این که در گذشته در زمینه خلاقیت استادان و استاندارد بودن برنامه‌های تحصیلی در رده‌های پایینی قرار داشت، امروزه با دنبال کردن و بهره‌گیری از سیستم‌های آموزشی سوئیس و آمریکایی و اعمال برنامه‌های تحصیلی رایج در سوئیس موفق شده سطح کیفی مدارس و تحصیلات را بالا ببرد. اکنون در امارات متحده عربی دانشجویان قادر هستند در کمترین زمان به تمامی ابزارهای مورد نیاز رشته تحصیلی‌شان دست یابند.

علت این‌که امروزه امارات به یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل و اقامت تبدیل شده است، سیستم یک پارچه آموزشی، دنبال کردن برنامه‌های تحصیلی موفق کشورهای اروپایی و اعمال آن‌ها در برنامه‌های تحصیلی کشور خود می‌باشد.

معرفی بهترین دانشگاه‌های امارات متحده عربی

اخذ ویزای تحصیلی دبی
ویزای تحصیلی دبی

کشور همسایه جنوبی ایران، امارات متحده عربی یکی از بهترین مکان‌ها به لحاظ کیفیت عالی و برنامه ریزی سطح بالای آموزشی در کل جهان می‌باشد و به یکی از قطب‌های مهم آموزشی در خاورمیانه و دنیا تبدیل شده است. تعداد دانشجویانی که برای تحصیل بلیط هواپیما دبی را خریداری می‌کنند نیز، سال به سال افزایش می‌یابد. کشور امارات همچنان برنامه‌هایی برای ارتقاء سطح علمی و آموزشی موسسات و دانشگاه‌هایش دارد و در مقاطع مختلف شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل راهی امارات شوید، بهتر است با دانشگاه‌های مهم این کشور آشنا شوید.

دانشگاه آمریکایی شارجه

اخذ ویزای تحصیلی دبی
ویزای تحصیلی دبی

دانشگاه شارجه با کسب رتبه 7 در میان بهترین دانشگاه‌های امارات متحده عربی قرار گرفته است. در سال 2016 شارجه به عنوان برترین شهر دانشجویی برگزیده شده بود. اصول و برنامه‌های تدریس آمریکایی در دانشگاه شارجه دنبال و اعمال می‌شوند و همچنین نحوه تدریس این دانشگاه از طرف آمریکا تأیید شده است. این دانشگاه چند ملیتی برای مهاجران مکان فوق‌العاده‌ای جهت ادامه تحصیل است.

دانشگاه آمریکایی دبی

تحصیل در دانشگاه آمریکایی دبی
دانشگاه آمریکایی دبی

دانشگاه دبی به لحاظ سطح آموزشی رتبه 551 را در جهان و 23 را در میان کشورهای عربی به خود اختصاص داده است. این دانشگاه چند ملیتی از هر بُعدی (آموزشی، تدریس، برنامه ریزی و …) مورد تأیید آمریکا قرار گرفته است. دانش زبان انگلیسی از شرایط اولیه و سخت گیرانه این دانشگاه می‌باشد و برای متقاضیان دوره‌های فشرده مهارت زبان انگلیسی برگزار می‌گردد.

دانشگاه خلیفه

دانشگاه خلیفه دبی
دانشگاه خلیفه

دانشگاه نوساز و نوبنیان خلیفه در دنیای عرب موفق به کسب رتبه 25 شده است. این دانشگاه در پایتخت امارات متحده عربی، شهر ابوظبی قرار دارد. امکانات دانشگاه خلیفه در رده بالایی قرار دارند و در حال حاضر دو فاز جدید دیگر نیز در دانشگاه در حال بهره برداری می‌باشد. این خبر خوبی برای دانشجویان سراسر دنیا است. زیرا امکانات دانشگاه خلیفه برای جذب دانشجویان بین‌المللی افزایش می‌یابد.

دانشگاه امارات متحده عربی

تحصیل در دانشگاه امارات متحده عربی
دانشگاه امارات متحده عربی

دانشگاه امارا متحده عربی در یکی از امارت‌های ابوظبی، العین قرار دارد و رتبه 8 را در میان دانشگاه‌های کشورهای عربی کسب کرده است. اکثر فارغ‌التحصیلان موفق این دانشگاه قدیمی در رشته‌های مدیریت و بازرگانی تحصیل و فعالیت کرده‌اند. اعتبار این دانشگاه در امارات و دنیا بسیار بالا است و تحصیل در آن آینده شغلی فوق‌العاده‌ای را تضمین می‌کند.

شرایط تحصیل در دبی و اخذ ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در دبی
تحصیل در دبی

اگر هدف شما ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های امارات متحده عربی است، بایستی در بازه زمانی 11 اردیبهشت تا 9 تیر درخواست خود را به دانشگاه مد نظرتان بفرستید. تمامی دانشگاه‌ها شرایط خاصی برای جذب دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند که معمولا در اکثر آن‌ها دانش زبان انگلیسی و عربی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بنابراین، بهتر است قبل از ارسال درخواست خود به دانشگاه، به دریافت مدرک تافل/ آیلتس (TOFEL/IELTS) اقدام نمایید.

جهت کسب ویزای تحصیلی در امارات متحده عربی، به یک ساکن و یا حامی در این کشور نیاز دارید. اگر هیچ آشنا و یا بستگانی در امارات ندارید، دانشگاهی که درخواستتان را به آن ارسال کرده‌اید، مکانی را برای شما در نظر خواهد گرفت که شما جهت اخذ ویزا بایستی به آن مکان رجوع کنید. مبلغ 270 دلار به عنوان سپرده و 820 دلار به عنوان مبلغ پرداختی برای اخذ ویزای امارات لازم هستند.

توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه‌ها با یک‌دیگر متفاوت هستند و برای اطلاع از تمامی هزینه‌ها و ریزهزینه‌ها بهتر است به دانشگاه مد نظرتان مراجعه کنید. در ادامه نیز می توانید با چگونگی اخذ ویزای توریستی دبی آشنا شوید.

2 دیدگاه ها

  1. دانشگاه های دبی عالین از هر لحاظ. اگه یکی توان مالی بالایی داشته باشه ادامه تحصیل بهترین کاریه که میتونه بکنه

  2. نظر شما در انتظار تایید مدیریت است.
    من یک شهروند افغانی هستم از رشته انجنیر ی معدن لسانس دارم میخواهم در بخش مدیریت پروژه در یکی از دانشگاهای عربستان ماستری بخوانم مارا در قسمت ورود وچگونگی اخذ ویزا تحصیلی رهنمای فرمائید. با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید