ویزای تحصیلی روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر وسعت و یکی از بزرگترین قطب های قدرت نظامی و سیاسی جهان است. این کشور سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پذیرش می کند.

0
8
دریافت ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 13Rating: 4.0ویزای تحصیلی روسیه و شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی روسیه.ویزای تحصیلی روسیه که در مقایسه با کشورهای اروپای غربی و کانادا و استرالیا تحصیل در روسیه ارزان تر است و طرفداران زیادی دارد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر وسعت و یکی از بزرگترین قطب های قدرت نظامی و سیاسی جهان است. این کشور سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پذیرش می کند. به دلیل وسعت زیاد این کشور و جمعیت 145 میلیونی در این کشور تعداد دانشگاه های دولتی و خصوصی و بین المللی در این کشور زیاد است. که این یکی از دلایلی است که تعداد متقاضی برای ویزای تحصیلی روسیه زیاد است. در مقایسه با کشورهای اروپای غربی و کانادا و استرالیا تحصیل در روسیه ارزان تر است و این یکی دیگر از دلایل تقاضای زیاد برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه است. اگر قصد تحصیل در کشور روسیه را دارید قبل از خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور این مطلب را مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به روسیه در مقطع کارشناسی

دریافت ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیه

برای شروع مهاجرت تحصیلی به روسیه اولین کاری که باید انجام دهید اقدام برای دریافت یک پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور است. در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور روسیه شما اقامت تحصیلی به مدت تحصیل در این کشور را دریافت خواهید کرد. دوره کارشناسی در کشور روسیه معمولا چهار سال طول می کشد و رشته های تحصیلی و برنامه های آموزشی بسیار متنوعی برای دانشجویان تدارک دیده می شود. تحصیل به زبان های روسی و انگلیسی در این دانشگاه ها امکان پذیر است و تحصیل به زبان روسی رایگان می باشد. اخذ پذیرش دوره های آموزشی زبان روسی در کشور روسیه امکان پذیر است. برای متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه شرط یادگیری زبان روسی وجود دارد. شما پس از یادگیری زبان روسی و پس از موفقیت در آزمون های ورودی قادر خواهید بود در رشته پزشکی در این کشور تحصیل کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیازمند نمره زبان آیلتس 5.5 الی 6 می باشید. هزینه سالیانه تحصیل در این دانشگاه ها 4 الی 7 هزار دلار می باشد.

✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی گرجستان

تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد

یکی دیگر از راه های پرطرفدار دریافت اقامت تحصیلی در این کشور تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد در این کشور عمدتا دو ساله هستند و اکثرا به زبان انگلیسی برگزار می شوند. یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل شما در این مقطع جهت دریافت پذیرش، تسلط شما به زبان انگلیسی است یا نمره زبان آیلتس 6.5 است. برخی از دانشگاه های از طریق مصاحبه آنلاین و غیرحضوری سطح زبان انگلیسی و سطح علمی دانشجو را ارزیابی کرده و سپس پذیرش دانشگاه را صادر می کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه با توجه به متغیر بودن برنامه ها تحصیلی و دانشگاه ها، بسیار متفاوت می باشد. ولی به صورت متوسط سالیانه بین 4 الی 7 هزار دلار متغیر است.

تحصیل در روسیه در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا در کشور روسیه با مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است. در مقطع دکتری مرحله اصلی متقاعد کردن یکی از اساتید دانشگاه های کشور به عنوان استاد راهنما برای اعطای پذیرش به دانشجو است. برای تحصیل در روسیه در مقطع دکتری ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی با نمره حداقل 7 آیلتس و مهم تر از آن، ارائه رزومه علمی قوی بسیار در متقاعد کردن آن استاد راهنما تاثیر گذار خواهد بود. رزومه علمی شامل مقالات علمی بین المللی چاپ شده در مجله های معتبر علمی مورد تایید و همچنین شرکت در سمینارهای علمی داخلی و خارجی می باشد. دوره تحصیلی دکترا سه تا چهار سال به طول می انجامد و امکان تحصیل به زبان روسی نیز وجود دارد که چهار سال طول می کشد. بعد از گذراندن این دوره به دانشجو مدرک و لقب (نامزد علم) داده می شود. رتبه علمی بالاتر از آن (دکتری علوم) است که تحصیل در آن مقطع یک الی دو سال دیگر طول می کشد.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

دریافت ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیه

بعد از مطالعه و بررسی موارد فوق و اطمینان از این که شرایط کامل به منظور رزرو بلیط هواپیما و تحصیل در روسیه را دارا هستید، اکنون می بایست مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در روسیه را گردآوری کنید و جهت دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی اقدام نمایید. مهم ترین اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در روسیه در لیست زیر آورده شده است.

تکمیل فرم درخواست

گذرنامه معتبر

چند قطعه عکس پاسپورتی

ارائه نامه پذیرش (برای دریافت ویزا)

ارائه نامه های بانکی به منظور اثبات تمکن مالی

ارائه مدرک زبان معتبر مورد نیاز دانشگاه

ارائه ترجمه معتبر مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات

ارائه گواهی سلامت جسمی

ارائه نامه عدم سو پیشینه

در ادامه می توانید با اخذ ویزای روسیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید