اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

خرید بلیط هواپیما سوئیس و سفر به بهشت زیبایی که در داخل مرزهای این کشور نهفته است، یک ایده عالی برای گذراندن اوقات فراغت به شمار می‌آید. اما لازم نیست که همیشه برای دیدن زیبایی‌های سوئیس به این کشور سفر کنیم. در واقع، هدف خیلی‌ها از سفر به سوئیس، مواردی متفاوت از گردشگری است که در این میان، یکی از هدف‌ها، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. از این رو، به نظر می‌رسد که مطالعه مطلبی دقیق در مورد ویزای تحصیلی سوئیس بسیار کارساز باشد.

0
28
اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس
اخذ ویزای تحصیلی سوئیسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 23Rating: 4.5ویزای تحصیلی سوئیس و مدارک و اطلاعات لازم برای اخذ ویزای سوئیس.ویزای تحصیلی سوئیس دو نوع متفاوت دارد یکی از آنها باعنوان ویزای تحصیلی نوع C شناخته می‌شود و برای افرادیست که نهایتا ۳ ماه در این کشور به تحصیل می پردازند.

ویزای تحصیلی سوئیس

خرید بلیط هواپیما سوئیس و سفر به بهشت زیبایی که در داخل مرزهای این کشور نهفته است، یک ایده عالی برای گذراندن اوقات فراغت به شمار می‌آید. اما لازم نیست که همیشه برای دیدن زیبایی‌های سوئیس به این کشور سفر کنیم. در واقع، هدف خیلی‌ها از سفر به سوئیس، مواردی متفاوت از گردشگری است که در این میان، یکی از هدف‌ها، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. از این رو، به نظر می‌رسد که مطالعه مطلبی دقیق در مورد ویزای تحصیلی سوئیس بسیار کارساز باشد. بنابراین، قبل از خرید بلیط هواپیما سوئیس و اقدام به هر کار دیگری، پیشنهاد ما برای مطالعه ادامه این مطلب را پذیرا باشید و اطلاعات مفیدی از ویزای تحصیلی سوئیس به دست بیاورید. لازم به ذکر است که تمامی موارد ذکر شده در این مطلب، تا تاریخ نگارش متن معتبر هستند. از این رو، امکان هر گونه ایجاد تغییر در قوانین مربوط به ویزای تحصیلی سوئیس را باید مد نظر قرار داد.

انتخاب دانشگاه و دریافت نامه پذیرش

اگر تاکنون هیچ قدمی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس برنداشته‌اید، ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را در این کشور برگزینید و در آنجا ثبت نام کنید. چنانچه ثبت نام شما در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرد، نامه‌ای تحت عنوان نامه پذیرش به شما ارسال خواهد شد که مدرک بسیار مهمی محسوب می‌شود. در واقع بدون داشتن این نامه، اخذ ویزای تحصیلی سوئیس غیرممکن خواهد بود. پس از اخذ این نامه شما باید آن را باید در کنار مدارک دیگر قرار دهید و سپس اقدام به خرید بلیط هواپیما سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور کنید.

انتخاب نوع ویزای تحصیلی سوئیس

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس دو نوع متفاوت دارد. یکی از آنها که با عنوان ویزای تحصیلی نوع C شناخته می‌شود، مختص کسانی است که می‌خواهند نهایتا ۳ ماه در این کشور به تحصیل بپردازند. معمولا این ویزا برای دانشجویانی به کار می‌رود که به دنبال گذراندن یک دوره کوتاه یا یادگیری زبان در مدارس سوئیس هستند. اما نوع دیگر ویزا که با عنوان ویزای تحصیلی نوع D به کار می‌رود، مختص تحصیلات بیش از سه ماه است. اگر کسی بلیط هواپیما سوئیس را با هدف انجام مطالعات بلندمدت دانشگاهی تهیه کند، وی ملزم به اخذ این نوع ویزا خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

 شما باید همزمان با خرید بلیط هواپیما سوئیس، مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور تهیه کنید:

. پاسپورت شخص متقاضی با حداقل ۲ صفحه خالی و ۳ ماه اعتبار به همراه کپی از تمام صفحات.

. اصل نامه پذیرش از جانب دانشگاه یا مدرسه سوئیسی.

. رزومه تحصیلی.

. نامه تائیدیه از جانب دانشگاه یا مدرسه قبلی.

. مدارک مربوط به پرداخت هزینه‌های ابتدایی تحصیل.

. برنامه تحصیلی.

. گواهی مربوط به مدارک تحصیلی قبلی.

. نامه انگیزه تحصیلی که دربردارنده هدف و مدت زمان تحصیل، آدرس محل زندگی در سوئیس، برنامه‌هایتان بعد از پایان تحصیلات، حوزه تحصیلی در آینده، تعهدنامه ترک سوئیس بعد از پایان تحصیلات و مدارک تسلط به زبان انگلیسی مثل آیلتس است.

. اگر ویزای شما در ۵ سال گذشته رد شده باشد باید دلیل این موضوع را توضیح دهید.

. صورت‌حساب گردش مالی در بانک.

. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشند.

✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی هند
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی استرالیا
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی اتریش

زمان و مکان درخواست ویزا

اخذ ویزا تحصیلی سوئیس
ویزا تحصیلی سوئیس

بعد از دریافت نامه پذیرش از جانب دانشگاه، بهتر است شما در اسرع وقت قرار ملاقاتی در سفارت یا کنسولگری سوئیس ترتیب دهید و به مصاحبه با کارگزار مربوطه بروید. به طور کلی درخواست ویزا باید ۲ تا ۴ ماه قبل از زمان ترک کشور باشد. هر قدر اقدام شما سریع‌تر و زودتر باشد، کارتان برای دریافت ویزا بسیار راحت‌تر خواهد بود. ضمنا، قبل از ارائه مدارک به سفارت یا کنسولگری سوئیس حتما تمامی آنها را بررسی کنید تا هیچ چیز از قلم نیفتاده باشد.

نکات لازم بعد از رسیدن به سوئیس

اخذ ویزا تحصیلی سوئیس
ویزا تحصیلی سوئیس

بعد از اخذ ویزا و خرید بلیط هواپیما سوئیس، به محض رسیدن به این کشور شما ۱۴ روز فرصت خواهید داشت تا کارهای مربوط به ثبت نام خود را کامل کرده و اجازه‌نامه تحصیلیتان را دریافت کنید. در طول این مدت شما اجازه‌نامه‌ای دریافت خواهید کرد که به موجب آن می‌توانید برای خودتان حساب بانکی در سوئیس ایجاد کنید. با این حال، در این زمان، شما اجازه خروج از سوئیس را نخواهید داشت.

افراد بسیار کمی در دنیا هستند که شانس تحصیل در دانشگاه‌های بی‌نظیر سوئیس را به دست می‌آورند. اگر شما جزو این افراد هستید، باید به شدت به خودتان افتخار کنید. چرا که قرار است شما در دانشگاه‌ یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان مشغول به تحصیل شوید. همانطور که در مطلب بالا هم ملاحظه فرمودید، اخذ ویزای تحصیلی سوئیس هم مثل خرید بلیط هواپیما سوئیس دشواری چندان زیادی ندارد. بنابراین اگر با دقت کامل مدارک و شرایط لازم را فراهم بیاورید، کار بسیار آسوده‌ای برای رسیدن به دانشگاه دلخواه خود در این کشور خواهید داشت.

برای خرید بلیط هواپیما سوئیس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید