اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

همیشه هدف از خرید بلیط هواپیما مسافرت و گردش و تفریح نیست. بعضی اوقات سفر هدف‌های دیگری همچون تحصیل یا اشتغال نیز می‌تواند داشته باشد.

0
28
اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
اخذ ویزای تحصیلی فرانسهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 18Rating: 4.0ویزای تحصیلی فرانسه و شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه.ویزای تحصیلی فرانسه باتوجه به اینکه تحصیل در این کشور به صورت رایگان است خواهان زیادی دارد و دانشجویان زیادی را به اخذ ویزای این کشور جذب می کند.

ویزای تحصیلی فرانسه

همیشه هدف از خرید بلیط هواپیما مسافرت و گردش و تفریح نیست. بعضی اوقات سفر هدف‌های دیگری همچون تحصیل یا اشتغال نیز می‌تواند داشته باشد. امروزه تحصیل و ادامه تحصیلات یکی از بزرگترین دغدغه‌های هرکسی محسوب می‌شود و افراد علاقه دارند با سطح علمی بالا تحصیلات داشته باشند. در این میان برخی کشورها مقاصد خوبی برای ادامه تحصیل هستند. تحصیل در کشور فرانسه بعنوان یک کشور اروپایی بزرگ و پیشرفته و زیبا همیشه متقاضیان زیادی داشته است. فرانسه کشوری است که با توجه به اینکه تحصیل در آن به صورت رایگان است، همه ساله افراد بسیاری خواهان مهاجرت تحصیلی به فرانسه و دریافت ویزای تحصیلی فرانسه می‌باشند، اما کشور فرانسه برای مهاجرت تحصیلی قوانین و سختی­های خود را دارد، بر فرض مثال تحصیل در کشور فرانسه تنها به صورت زبان فرانسه امکان‌پذیر است. یا اینکه ویزای تحصیلی فرانسه همراه با کار داده می‌شود اما در واقعیت امکان کار در این کشور وجود ندارد.

انواع ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

شرایط تحصیلی بر اساس مدت زمانی که شما قرار است برای تحصیل در فرانسه بمانید متفاوت خواهد بود.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت و یا شینگن

این ویزا به صورت رایگان بوده و برای مطالعات کمتر از سه ماه در کشور فرانسه است. باید این اطمینان را داشته باشید که برای بیشتر از مدت سه ماه در کشور فرانسه نخواهید ماند و نکته دیگر در مورد ویزای کوتاه مدت اینکه این ویزای تحصیلی تمدید نخواهد شد.

ویزای تحصیلی موقتاً بلند مدت

با این ویزای تحصیلی شما می‌توانید به مدت شش ماه در کشور فرانسه برای مطالعات خود بمانید. مزیتی که این ویزای تحصیلی دارد این است که شما با داشتن این ویزای تحصیلی درخواست جداگانه‌ای برای اقامت نیاز نخواهید داشت.

ویزای تحصیلی فرانسه طولانی مدت

برای ماندن و تحصیل در فرانسه فرد متقاضی باید برای این ویزای تحصیلی طولانی مدت اقدام نماید این ویزا برای اقامت و تحصیل بیش از شش ماه صادر می‌گردد. در واقع این نوع ویزای تحصیلی همان ویزایی است که شما برای تحصیل در فرانسه به آن احتیاج دارید. این نوع ویزای تحصیلی می‌تواند به عنوان مجوز اقامت شما در کشور فرانسه باشد و تا تمام شدن طول دوره تحصیلی شما که معمولا برای مقطع لیسانس به مدت سه الی چهار سال طول میکشد برای دوره کارشناسی‌ارشد شما به مدت دو سال و برای دوره دکتری شما در کشور فرانسه به مدت چهار سال اعتبار خواهد داشت.

✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی اتریش
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی سوئیس
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی هلند

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس
 • مدارک تحصیلی قبلی متقاضی
 • تکمیل فرم OFII
 • گواهی رسمی پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در فرانسه
 • اثبات مسکن مناسب در طول دوره اقامت در فرانسه
 • صورت حساب بانکی یا بورسیه تحصیلی که نشان دهد که متقاضی قادر به حمایت خود در طول دوره تحصیلی در فرانسه می‌باشد. ( حداقل 615 یورو در ماه )
 • بلیط بازگشت یا رزرو آن برای کشور خود.
 • اثبات مهارت زبان فرانسه ( در صورتی که زبان آموزش فرانسوی باشد. )
 • بیمه درمانی ( با پوشش حداقل 30000 یورو )

دقت داشته باشید؛ مدارکی که به زبانی غیر از فرانسه یا انگلیسی است، باید به زبان فرانسه ترجمه شوند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

پروسه دانشگاهی فرانسه حداقل 3 هفته طول می‌کشد و پروسه ویزا حداقل دو هفته زمان خواهد برد. درخواست نامه زودتر از 90 روز در دسترس نیست. اما دانشجویان می‌توانند درخواست نامه دانشگاهی فرانسوی خود را به‌محض دریافت نامه پذیرش خود شروع کنند. البته این زمان بستگی به نوع ویزا تحصیلی فرانسه دارد.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

هزینه اخذ ویزای کوتاه مدت تحصیلی یا ویزای شنگن : 60 یورو

هزینه اخذ ویزای بلند مدت تحصیلی : 99 یورو

مهم است بدانید که هزینه ویزای تحصیلی فرانسه غیر قابل استرداد می باشد. (در صورت نپذیرفته شدن درخواست) و در صورتی که متقاضی همسر یک شهروند فرانسوی باشد از پرداخت هزینه ویزا معاف می شود.

سفارت فرانسه در ایران

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

آدرس: تهران، خیابان نوفل‌لو‌شاتو، پلاک 66-64

تلفن: 02164096000

فاکس: 02164094023

سفارت همه‌روزه جز روزهای تعطیل رسمی از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 20:00 باز است.

در حالت کلی تحصیل یکی از مقاطعی در زندگی هر کسی است که باید طی شود حالا هرچه بهتر و تخصصی‌تر و با امکانات بیشتر خیلی عالی می‌شود. در مطالب بالا سعی کردیم که شما را با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی فرانسه هرچند کم آشنا کنیم. امیدواریم با ادامه تحصیلات شاهد موفقیت روزافزون شما باشیم. لازم به ذکر است اطلاعات بالا در تاریخ30/04/98 نوشته شده است.

برای خرید بلیط هواپیما فرانسه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید