ویزای تحصیلی نیوزلند و شرایط تحصیل در نیوزلند

امروزه، یکی از بهترین اقداماتی که جوانان در راستای تحصیلات بهتر با موقعیت‌های عالی می‌توانند انجام ‌دهند، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند است.

0
33
اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
ویزای تحصیلی نیوزلند
ویزای تحصیلی نیوزلند و شرایط تحصیل در نیوزلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 5Rating: 4.0ویزای تحصیلی نیوزلند و آشنایی با شرایط و مدارک تحصیل در نیوزلند.ویزای تحصیلی نیوزلند به دلیل اینکه سیستم آموزشی آن جزو بهترین سیستم‌ها در دنیا است آرزوی بسیاری از دانشجویان سراسر دنیاست.

ویزای تحصیلی نیوزلند

امروزه، یکی از بهترین اقداماتی که جوانان در راستای تحصیلات بهتر با موقعیت‌های عالی می‌توانند انجام ‌دهند، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند است. اگر تاکنون فرصت خرید بلیط هواپیما نیوزلند و سفر به این کشور پیشرفته و زیبا را داشته‌اید، مطمئنا از وضعیت دانشگاه‌های آن باخبر هستید. بیش از 65000 دانشجوی بین‌المللی سالانه در دانشگاه‌های کشور مستقل و جوان نیوزلند مشغول به تحصیل می‌شوند. دانشگاه‌های این کشور به لحاظ علمی در جهان رتبه 64 را از آن خود کرده‌اند و دارای مدارک قابل اعتبار در سراسر دنیا هستند. دانشجویانی که قصد دارند یک آینده شغلی معتبر برای خود بسازند، می‌توانند برای ادامه تحصیل در تمامی مقاطع و رشته‌ها جهت دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند اقدام کنند. نیوزلند پس از اتمام تحصیلات دانشجویان، در صورت مشغول به کار شدن ویزای کاری نیز صادر می‌کند. اگر شما نیز به فکر چنین اقدامی هستید، بهتر است تا قبل از هر کاری با شرایط و قوانین تحصیل در نیوزلند آشنا شوید.

شرایط تحصیل در نیوزلند

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
ویزای تحصیلی نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند جزو بهترین سیستم‌ها در دنیا است. در میان کشورهای جهان سطح سواد آموزی و علوم و ریاضیات نیوزلند در بالاترین جایگاه قرار داشته و همچنین، بیشترین بودجه عمومی را به آموزش و پرورش اختصاص داده است. در حال حاضر در سراسر نیوزلند 8 دانشگاه، 18 موسسه فن آوری و بیش از 600 مدرسه وجود دارند که مهارت‌های اختصاصی به دانشجویان و دانش آموزان آموزش می‌دهند.

دانشگاه‌های نیوزلند عبارت‌اند از: دانشگاه آوکلند، دانشگاه لینکلن، دانشگاه کانتربری، دانشگاه مسی، دانشگاه ویکتوریا ولینگتن، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه صنعتی آوکلند و دانشگاه وایکاتو.

در میان دانشگاه‌های نیوزلند 5 مورد از آن‌ها بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. مدارس نیوزلند در سطح جهانی رتبه بالایی در زمینه کسب و کار، مهندسی، فن آوری، پزشکی و علوم زیست شناسی دارند. شهروندان کشور نیوزلند از برنامه آموزش عالی دولت با هزینه کم و ارزان بهره‌مند می‌شوند و دولت برایشان بورسیه‌های زیادی ارائه می‌دهد. دانشجویان خارجی که تصمیم دارند برای تحصیل در مدارس و دبیرستان‌های نیوزلند، گذراندن دوره‌های زبان آموزی، شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت که معمولا کمتر از 6 ماه هستند، تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا به نیوزلند سفر کنند، بایستی ویزای تحصیلی نیوزلند اخذ کنند.

✅ بازدید از مقاله راه های مهاجرت به نیوزیلند
✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی
✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای دانشجویی نیوزیلند

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

متقاضیان تحصیل در نیوزلند می‌توانند در مقاطع پیش دانشگاهی و دانشگاهی نیز ادامه تحصیل دهند. درواقع، یکی از پارامترهای اصلی اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در نیوزلند ، سن است. از این رو، متقاضیان بایستی شرایطشان را با دوره‌های تحصیلی نیوزلند تطابق دهند. در نیوزلند سیستم آموزشی از 5 سالگی و با بهترین کیفیت آغاز می‌گردد و دوره‌های تحصیلی همچون اکثر کشورهای جهان دارای دوره‌های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان می‌باشد. علاوه بر این، در نیوزلند مدارس به سه دسته دولتی، مذهبی و خصوصی مستقل تقسیم می‌شوند.

دوره‌های دانشگاهی نیوزلند

دوره‌های دانشگاهی نیوزلند نیز همچون اکثر کشورها شامل دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است. طول دوره تحصیلی لیسانس 3 الی 4 سال (نیازمند مدرک IELTS:6)، دوره فوق لیسانس 1 الی 2 سال (نیازمند مدرک IELTS:6.5) و دکترا 5 الی 6 سال (نیازمند مدرک IELTS:>6.5) می‌باشد.

دانشجویانی که قصد کار کردن همزمان با تحصیل در نیوزلند جهت پوشش هزینه‌های زندگی دارند، می‌توانند با حدود 20 الی 30 ساعت کار در هفته هزینه‌های اساسی خود را تأمین کنند. برخورداری از کمک هزینه و بورسیه تحصیلی نیوزلند نیز در تأمین هزینه زندگی نقش بسیار مثبتی دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل نیازمند اخذ ویزای تحصیلی و تعدادی مدارک مهم است. کشور نیوزلند دارای قوانین خاصی برای صدور ویزای تحصیلی به شهروندان هر کشور بوده و این قوانین متغیر هستند که در این بخش به معرفی این قوانین و مدارک اشاره می‌کنیم. مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند نیاز دارید، عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6ماه
  • سند ازدواج (در صورت تأهل)
  • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی به دلار نیوزلند (NZD 250)
  • مدرک زبان مود نیاز ( مدرک زبان IELTS آکادمیک)
  • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی (آخرین مدرک تحصیلی همراه ریز نمرات رسمی تائید شده)
  • نامه تمکن مالی که ثابت کننده توان مالی فرد متقاضی جهت پرداخت و تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در طول اقامت وی در کشور نیوزلند است.
  • نامه پذیرش نهایی دریافت شده از کالج/ دانشگاه/ آموزشگاه/ مدسه واقع در کشور نیوزلند که ثابت کننده پذیرش فرد متقاضی از طرف مرکز آموزش می‌باشد.
  • نتیجه آزمایشات پزشکی مورد نظر اعلام شده در سایت رسمی سفارت نیوزلند
  • ارائه واچر هتل و یا محل اقامت فرد متقاضی در نیوزلند (در برخی مواقع)

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند همراه با بورسیه

متقاضیان تحصیل در نیوزلند سال‌ها است که رویای اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دارند. برای دریافت بورسیه مستلزم مقالات بین‌المللی، معدل خوب، استاد راهنما و نمره آیلتس بالا می‌باشد و به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد. از جمله بورسیه‌های مهم نیوزلند که شامل اکثر دانشجویان خارجی می‌شود، بورسیه تحصیلی مشترک المنافع است.

مدت زمان لازم برای بررسی ویزای تحصیلی نیوزلند

معمولا طی یک پروسه 3 ماهه ویزای تحصیلی نیوزلند مورد بررسی قرار گرفته و حتی ممکن است این مدت زمان کوتاه‌تر نیز باشد. در صورت ناقص بودن مدارک فرد متقاضی و یا نیاز بررسی بیشتر مدارک توسط مأمور سفارت پروسه بررسی احتمالا تا 6ماه طول بکشد. بنابراین، بهتر است فرد متقاضی 6 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند اقدام نماید.

تبدیل سایر ویزاها به ویزای تحصیلی نیوزلند

افراد ممکن است به طرق مختلف در نیوزلند اقامت گزینند. برای مثال، اگر فردی از طریق ازدواج در نیوزلند اقامت کند و زمانی ازدواجش به مشکل برخورده و فسخ شود، فرد در صورتی‌که شاغل باشد، می‌تواند با ویزای کاری در نیوزلند اقامت داشته باشد. در غیر این صورت، بایستی با دریافت نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی نیوزلند، ویزای تحصیلی بگیرد.

فردی که به صورت غیرقانونی وارد خاک نیوزلند شده باشد، نمی‌تواند ویزای تحصیلی دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید