اخذ ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی علاوه بر اینکه امکان تحصیل در سیستم‌های آموزشی پیشرفته را می‌دهد، امکان اخذ اقامت کشور مقصد را نیز به شما خواهد داد. کشورهای بسیاری آغوش خود را به روی دانشجویان خارجی باز کرده‌اند اما هیچ یک به پای محیط زیبای هلند نخواهند رسید. کشوری که با نام کشور گل‌ها به ویژه لاله‌های زیبایش شناخته می‌شود، دانشگاه‌های معتبری هم دارد که باعث شده تا دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور باشند.

0
47
اخذ ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند
اخذ ویزای تحصیلی هلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 26Rating: 4.0ویزای تحصیلی هلند و مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند.ویزای تحصیلی هلند کشوری که بیش از 160 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دارد و در نتیجه رشته‌های مختلف امکان تحصیل در این کشور زیبا را دارند.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی علاوه بر اینکه امکان تحصیل در سیستم‌های آموزشی پیشرفته را می‌دهد، امکان اخذ اقامت کشور مقصد را نیز به شما خواهد داد. کشورهای بسیاری آغوش خود را به روی دانشجویان خارجی باز کرده‌اند اما هیچ یک به پای محیط زیبای هلند نخواهند رسید. کشوری که با نام کشور گل‌ها به ویژه لاله‌های زیبایش شناخته می‌شود، دانشگاه‌های معتبری هم دارد که باعث شده تا دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور باشند.

هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

هلند کشوری اروپایی و عضو شنگن است. این کشور نسبتا کوچک از جمله کشورهای توسعه یافته و ثروتمند به شمار می‌رود؛ و واحد پول آن یورو است. هلند بیش از 160 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دارد و در نتیجه رشته‌های مختلف امکان تحصیل در این کشور زیبا را دارند از طرفی بالا بودن کیفیت دانشگاه‌ها در این کشور به میزان تقاضای تحصیل در این کشور افزوده است. شهرهای آمستردام، روتردام، خرونیخن، اوترخت و لایدن از جمله شهرهای دانشجویی هلند به شمار می‌روند. میزان پذیرش اتباع و دانشجویان خارجی در هلند بالا است و به همین دلیل بیشتر مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند و دانشجویان ارتباط راحت‌تری را با شهروندان خواهند داشت.

مقطع کارشناسی

اخذ ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

هلند برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی شروط خاص خود را دارد. دانشجویانی که به دنبال تحصیل مقطع کارشناسی خود در دانشگاه‌های هلند هستند باید حداقل مدرک دیپلم با معدلی بالای 12 داشته و نمره زبان آیلتس‌شان بیشتر از 6 باشد. زبان تدریس دانشگاه‌های هلند در این مقطع زبان آلمانی است و برای اینکه بتوانید به زبان آلمانی در این مقطع تحصیل کنید، باید مدرک B1 و B2 زبان آلمانی را داشته باشید( پیشنهاد می‌کنیم این مدارک را در ایران کسب کنید تا روند گرفتن ویزا برای‌تان آسوده‌تر شود). مقطع کارشناسی در هلند دوره‌ای 3 تا 4 ساله است( این مدت برای رشته‌های پزشکی حدو 3 سال طول خواهید کشید). و شهریه آن برابر با 7000 تا 11000 یورو در سال است.

کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند باید رشته انتخابی‌تان با رشته کارشناسی‌تان مرتبط باشد و نمره آیلتس‌تان بیشتر از 6.5 باشد. کارشناسی ارشد در هلند دوره‌ای یک تا 2 ساله است( برای رشته‌های پزشکی این مدت حدود 3 سال است) که اگر متقاضی تحصیل به زبان آلمانی در این مقطع باشید باید دارای مدرک B2 زبان آلمانی باشید. هزینه تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد هلند حدود 11000 تا 15000 یورو در سال است.

دکترا

دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و نمره زبان آیلتس 6.5 و بیشتر را داشته باشند. دوره دکترا در هلند دوره‌ای 4 ساله است که برخی از دانشگاه‌ها کل هزینه‌های این دوره را به عنوان پروژه تحقیقاتی معرفی کرده و این هزینه توسط دولت هلند پرداخت می‌شود و برخی دانشگاه‌ها تنها بخشی از هزینه‌های دکترا را تامین می‌کنند.

تحصیل و کار همزمان

برای دانشجویانی که به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند، کار کردن و دریافت حقوق از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالی که بسیاری از کشورها کار کردن دانشجو را ممنوع کرده و معتقداند که دانشجو باید تمام وقت خود را صرف تحصیل و مطالعه کند، هلند اجازه کار به دانشجویان را بر اساس مقطع تحصیلی‌شان می‌دهد. دانشجویان کارشناسی اجازه کار حدود 10 ساعت، کارشناسی ارشد 20 ساعت و دکترا 30 ساعت در هفته را دارند. البته دانشجویان دکترای تخصصی در کارهای تحقیقاتی شرکت داشته و به عنوان کارکنان دانشگاهی حقوق دریافت کرده و معاف از پرداخت مالیات خواهند بود.

مزایای تحصیل در هلند

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی است و شهروندان نیز به زبان انگلیسی آشنایی دارند در نتیجه دانشجویان زندگی راحت‌تری داشته و به سادگی با شهروندان ارتباط برقرار خواهند کرد. تحصیل در هلند محدودیت سنی ندارد و حتی به فاصله تحصیل آخرین مدرک تحصیلی‌تان نیز توجهی نمی‌شود، همچنین دانشگاه‌های هلند همگی در دنیا معتبر بوده و در تمامی رشته‌ها رتبه مناسبی را دارند. با ویزای تحصیلی هلند می‌توانید بعد از اتمام تحصیل، اقدام به ویزای کار کرده و پس از پنج سال کار، اقامت این کشور را دریافت کنید. ناگفته نمان که هلند از جمله کشورهایی است که امکان اخذ ویزای همراه را به دانشجو می‌دهد.

اخذ ویزا

اخذ ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

از آنجایی که قصد اخذ ویزای تحصیلی را دارید باید ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ارسال مدارک تاییدیه دانشگاه را کسب کنید. پس از اینکه پذیرش دانشگاه مورد نظر را گرفتید و نامه پذیرش برای شما ارسال شد، می‌توانید قدم دوم خود برای ویزای تحصیلی را برداشته و از طریق سفارت برای گرفتن ویزای خود اقدام کنید. سال‌های تحصیلی در هلند دوترمه هستند و پیشناهد می‌کنیم برای جلوگیری از مشکلات زمانی، چند ماه قبل از شروع ترم برای پذیرش و اخذ ویزای خود اقدام کنید. الته این نکته را نیز در ذهن داشته باشید که این پروسه( اخذ ویزا از سفارت) حدود یک ماه زمان خواهد برد.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت ویزای تحصیلی هلند باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده، ومعرفی نامه رسمی دانشگاهی که در آن پذیرش شده‌اید را ارائه دهید. همچنین باید برنامه تحصیل کاملی را ارائه دهید که در آن توضیحاتی مانند چرایی علاقه مندی شما به رشته انتخابی‌تان را شرح دهید. سوابق و مدارک تحصیلی خود مانند ریز نمرات دانشگاهی را در اختیار بگذارید. تاییدیه پرداخت هزینه‌های اقامت و اثبات تمکن مالی برای کل طول دوران تحصیل‌تان نیز از جمله مدارک مورد نیازی است که باید ارائه دهید. تاییدیه بیمه درمانی، گواهی عدم سوء سابقه، شناسنامه، گذرنامه معتبر، و دو قطعه عکس دیگر مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی خواهند بود.

سفارت هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

آدرس: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک 60

تلفن: 23660000-021

فکس: 23660190-021

ایمیل: teh@minbuza.nl

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از 7:30 صبح تا 16:00 بعد از ظهر- پنجشنبه‌ها از 7:30 صبح تا 13:30 بعد از ظهر.

اختلاف ساعت با هلند: 2.5+

برای خرید بلیط هواپیما هلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید