اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

ساده ترین راه مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ویزای تحصیلی آن صورت میپذیرد. این کشور از لحاظ اعتبار علمی در زمره برترین کشورهای اروپایی قرار گرفته و به خاطر داشتن دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر با افزایش روزافزون متقاضیان ویزای تحصیلی پرتغال و رزرو بلیط هواپیما روبرو شده است.

0
12
اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
ویزای تحصیلی پرتغال
اخذ ویزای تحصیلی پرتغالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 21Rating: 4.0ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در پرتغال.ویزای تحصیلی پرتغال شاید برای بسیاری اهمیت زیادی داشته باشد چراکه از لحاظ اعتبار علمی در زمره برترین کشورهای اروپایی قرار گرفته.

ویزای تحصیلی پرتغال

ساده ترین راه مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ویزای تحصیلی آن صورت میپذیرد. این کشور از لحاظ اعتبار علمی در زمره برترین کشورهای اروپایی قرار گرفته و به خاطر داشتن دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر با افزایش روزافزون متقاضیان ویزای تحصیلی پرتغال و رزرو بلیط هواپیما روبرو شده است. همانطور که می دانید پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن است و تحصیل و اقامت در آن مزایای بی شماری دارد که یکی از آن ها امکان اخذ اقامت دائم بعد از ۵ سال تحصیل مستمر در این کشور است. در ادامه این مطلب می توانید با شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی پرتغال آشنا شوید و برای اطلاعات تکمیلی از کارشناسان و مشاوران مهاجرت راهنمایی بگیرید.

نظام آموزشی کشور پرتغال به چه صورت است؟

بر اساس نظام آموزشی این کشور، تحصیل در مقطع ابتدایی برای همه اجباری است و این دوره ۶ سال طول می کشد. وقتی کودکان پا به ۶ سالگی می گذارند در مدارس ثبت نام شده و بعد از ۶ سال وارد دوره متوسطه می شوند. بعد از ۲ سال تحصیل در این دوره، دانش آموزان یکی از گزینه های تحصیلات آکادمیک و یا کاربردی را انتخاب می کنند. متقاضیانی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی برای کودکان خود دارند باید بدانند که یکی از شرایط لازم برای صدور ویزای کودکان داشتن یک قیم قانونی یا سرپرست در کشور پرتغال است.

چه کسانی برای تحصیل در پرتغال نیاز به ویزا دارند؟

اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
ویزای تحصیلی پرتغال

قوانین ویزای تحصیلی پرتغال نیز مانند دیگر کشورهای اتحادیه به شهروندان این کشورها اجازه می دهد تا بدون اخذ ویزا و تنها با داشتن گواهی اقامت (در صورتی که طول دوره تحصیلی آن ها بیش از ۳ ماه باشد) برای تحصیل به این کشور بیایند. در مقابل، شهروندان کشورهای دیگر به منظور تحصیل در پرتغال باید ویزای تحصیلی این کشور را از سفارت یا کنسولگری محل زندگی خود اخذ کنند و بعد از خرید بلیط هواپیما پرتغال و ورود به این کشور به دنبال اخذ اجازه اقامت از اداره مهاجرت پرتغال باشند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال کدام ها هستند؟

  • مدرک زبان معتبر
  • برگه پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات علمی پرتغال
  • برخورداری از تمکن مالی مناسب

✅ بازدید از مقاله 10 جاذبه برتر پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال چند نوع است؟

ویزای اقامت کوتاه مدت شنگن (کمتر از ۹۰ روز)

متقاضیانی که به منظور تحقیقات آکادمیک و یا شرکت در دوره های آموزشی به این کشور می روند و طول دوره تحصیلی یا تحقیقی آن ها کم تر از ۳ ماه طول می کشد باید قبل از خرید بلیط هواپیما پرتغال و سفر به این کشور برای اخذ ویزای نوع C ذر کشور محل زندگی خود اقدام کنند. پرتغال یکی از ۲۶ کشور عضو شنگن بوده و هر شهروندی با داشتن ویزای شنگن می تواند تا حداکثر ۹۰ روز در این کشور یا کشورهای دیگر عضو شنگن اقامت کند.

ویزای تحصیلی پرتغال و کارت اقامت (بیش از ۹۰ روز)

در صورتی که دوره تحصیلی شما بیش از ۹۰ روز طول بکشد برای ورود به پرتغال نیاز به اخذ ویزای تحصیلی بلندمدت خواهید داشت، یعنی ویزای شنگن نوع D. باید بدانید که بعد از ورود به این کشور تنها ۳ ماه وقت دارید تا با مراجعه به اداره مهاجرت کارت اقامت خود را دریافت کنید و این مجوز تنها یک سال اعتبار خواهد داشت و اگر در طول یک سال تحصیلات شما تکمیل نشد بایستی دوباره به اداره مهاجرت مراجعه و اعتبار آن را تمدید کنید. برای هر متقاضی فقط ۵ بار امکان تمدید کارت اقامت وجود دارد.

کارت اقامت برای محققان

شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و قصد دارند برای تحقیقات آکادمیک به کشور پرتغال سفر کنند و دوره تحقیقات آن ها بیش تر از ۳ ماه طول خواهد کشید باید درخواست کارت اقامت مربوطه را بدهند.

چه مدارکی برای اخذ ویزای نوع C ( کمتر از ۹۰ روز) لازم است؟

پاسپورت معتبر

مدارک اثبات تمکن مالی

۲ قطعه عکس پاسپورتی

انگیزه نامه

ترجمه مدارک و ریزنمرات مقطع قبلی

گواهی سلامت پزشکی

برگه پذیرش از دانشگاه

مدرک زبان معتبر

رسید پرداخت هزینه ویزا

گواهی عدم سوء پیشینه

هزینه صدور ویزای تحصیلی پرتغال و زندگی در آن به چه صورت است؟

هر متقاضی بسته به نوع ویزای درخواستی باید مبلغی را پرداخت کند که این مبلغ برای ویزاهای بلندمدت تقریبا ۲ برابرِ ویزاهای کوتاه مدت است. همانطور که می دانید هزینه تحصیل در پرتغال نیز مانند کشورهای دیگر به رشته و دانشگاه انتخابی بستگی دارد و دقیقا به خاطر اینکه هزینه های زندگی در این کشور نسبت به اکثر کشورهای اروپایی کم تر است، تعداد متقاضیان بیش تری دارد.

شرایط کار برای دارندگان ویزای تحصیلی پرتغال چگونه است؟

معمولا دانشجویان کشورهای خارجه برای تامین بخشی از هزینه های زندگی خود به کارهای پاره وقت روی می آورند ولی باید بدانید که بدون دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت این کشورها نمی توان مشغول به کار شد. دانشجویان برای کارهای پاره وقت خود می بایست به سن قانونی رسیده باشند و بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه چیست؟

اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
ویزای تحصیلی پرتغال

متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی پرتغال می شوند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و حتی فرزندان خوانده های خود نیز درخواست ویزا دهند و برای این منظور باید مدارکی نظیر کپی کارت اقامت دانشجو، پاسپورت معتبر تمام اعضا، اصل و ترجمه گواهی ازدواج، مدرکی دال بر داشتن مکان اقامت، اثبات تمکن مالی و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه دهند.

در ادامه می توانید با آداب و رسوم مردم پرتغال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید