مدارک و توضیحات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه‌های کانادا توسط بیش از 130,000 دانشجوی بین‌المللی دنبال می شوند و این افراد با تهیه ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. کانادا با ارائه دادن سیستم آموزشی باکیفیت و دارا بودن فرهنگی غنی، فرصت‌های شغلی متعددی را برای فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهد.

0
49
اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس
مدارک و توضیحات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 8Rating: 4.5ویزای تحصیلی کانادا و مدارک و مراحل لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا.ویزای تحصیلی کانادا که با ارائه دادن سیستم آموزشی باکیفیت و دارا بودن فرهنگی غنی فرصت‌های شغلی متعددی را برای فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهد.

ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه‌های کانادا توسط بیش از 130,000 دانشجوی بین‌المللی دنبال می شوند و این افراد با تهیه ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. کانادا با ارائه دادن سیستم آموزشی باکیفیت و دارا بودن فرهنگی غنی، فرصت‌های شغلی متعددی را برای فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهد. تحقیق، نشریات علمی و همکاری بین‌المللی، سه جنبه‌ مهمی است که دانشگاه‌های کانادا بر روی این جنبه‌ها تمرکز دارند.

اما تهیه ویزای تحصیلی کانادا تا چه اندازه دشوار است؟!! فهمیدن این مطلب و تصمیم به ادامه تحصیلات در این کشور، نقش مهمی را در زندگی شما ایفا خواهد کرد. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا چگونگی دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، مدارک لازم و دیگر جنبه‌های آن را برایتان توضیح دهیم؛ پس اگر قصد تهیه بلیط هواپیما کانادا و ویزای تحصیلی این کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

برای ادامه تحصیل در کانادا، شما نیاز به دریافت مجوز تحصیلی کانادایی دارید که در طول اقامت خود در این کشور به‌عنوان ویزای تحصیلی کانادا برایتان عمل خواهد کرد. اگر دوره تحصیلی شما 6 ماه یا کمتر به طول بیانجامد، نیازی به تهیه مجوز تحصیلی کانادایی ندارید؛ بااین‌حال بهتر است که درهرصورتی، قبل از این‌که بلیط هواپیما کانادا را تهیه کرده و به این کشور سفر کنید، برای تهیه مجوز تحصیلی درخواست دهید. در غیر این صورت اگر تصمیم به ادامه تحصیل در یک برنامه یا رشته دیگر را بگیرید، باید کانادا را ترک کرده و برای تهیه مجوز تحصیلی از یک دفتر ویزا، اقدام کنید.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی آلمان
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی بلاروس

زمانی که مجوز تحصیلی کانادایی را تهیه کرده باشید، می‌‌توانید برای تمدید آن در صورت تمایل به ادامه تحصیل، از خود کانادا اقدام کنید. برای دانشجویان تمام‌وقت که در یک مؤسسه تحصیلات عالی ثبت‌نام کرده‌اند، مجوز تحصیلی همچنین به شما این اجازه را می‌دهد که به‌صورت پاره‌وقت مشغول کار شوید. شما همچنین شاید بتوانید به‌عنوان یک انترن در طول دوره تحصیلی خود مشغول کار شده، بتوانید به‌عنوان یک ساکن همیشگی در کانادا اقامت کرده و یا پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور شغل مناسبی را پیدا کنید.

درخواست برای مجوز تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

شما می‌توانید برای تهیه مجوز تحصیل کانادایی یا به‌صورت آنلاین و یا به‌صورت کتبی درخواست دهید که این کار از طریق وب‌سایت مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) امکان‌پذیر خواهد بود. درخواست‌های کتبی معمولاً زمان بیشتری برده و همیشه بهتر است که مدت‌زمان لازم برای درخواست کتبی تا به دست آوردن مجوز، از قبل چک شود.

برای درخواست آنلاین شما نیاز به یک کارت اعتباری داشته و باید بتوانید از مدارک خود کپی‌های الکترونیکی تهیه کنید (با استفاده از اسکنر یا دوربین). دفتر ویزا یا کنسولگری کانادا در کشور شما اطلاعات مشخصی را در مورد مدارک موردنیاز فراهم خواهد کرد. با توجه به محل اقامتتان این اطلاعات ممکن است که متغیر باشد.

مراحل درخواست مجوز تحصیلی کانادا به‌صورت آنلاین

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

فرآیند به دست آوردن ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر خواهد بود:

  1. در اولین قدم شما باید یک نامه استاندارد از پذیرفته شدن در یک مؤسسه آموزشی عالی در کانادا را به دست آورید. دانشجویانی که در کبک (Quebec) تحصیل می‌کنند نیز نیازمند ارائه گواهی پذیرفته شدن که به‌عنوان CAQ شناخته می‌شود را دارند. این گواهی از دولت کبک گرفته خواهد شد.

شما این گواهی و نامه را باید قبل از تهیه بلیط هواپیما کانادا و اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید. شما می‌توانید این گواهی را به‌صورت آنلاین تهیه کرده و یا با درخواست نامه از دانشگاه محل تحصیلتان که همچنین شما را در مورد این موضوع یاری خواهد کرد، این کار را انجام دهید.

  1. مرحله بعدی تهیه پکیج درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. شما این کار را می‌توانید یا به‌صورت آنلاین انجام دهید و یا با دفتر ویزا یا همان کنسولگری کانادا در محل اقامت خود ارتباط تماس بگیرید.
  2. 3. برای به دست آوردن پکیج درخواست ویزا باید سؤالاتی در مورد خودتان در وب‌سایت CIC و یا کنسولگری کانادا پاسخگو باشید. این سؤال‌ها تعیین خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط درخواست مجوز تحصیلی کانادا به‌صورت آنلاین هستید یا نه. همچنین در این مرحله متوجه خواهید شد که برای درخواست مجوز تحصیلی به چه مدارکی نیاز خواهید داشت.
  3. اگر شما واجد شرایط باشید، یک کد شخصی را دریافت خواهید کرد که به مدت 60 روز اعتبار دارد و بعداً برای تثبیت درخواست مجوز تحصیلی به‌صورت آنلاین، به این کد نیاز خواهید داشت. از پرینت کردن صفحه‌ای که کد موردنظر را در بر گرفته است، اطمینان حاصل کنید. این صفحه همچنین شامل راهنمای درخواست ویزا، هزینه‌های موردنظر تخمین زده شده، لیستی از مدارک موردنیاز برای تثبیت درخواست ویزا و خط‌مشی‌هایی در مورد قدم‌های بعدی شما، خواهد بود.
  4. زمانی که شما آماده درخواست مجوز تحصیلی کانادا هستید، یک حساب کاربری MyCIC را به وجود بیاورید که شما در داخل این حساب کاربری کد شخصی خود را وارد خواهید کرد. پس‌ازآن شما چک‌لیست مدارک شخصی خود را دریافت خواهید کرد که به شما اجازه خواهد داد مدارک خود را آپلود کرده و به سایت CIC بفرستید. برای این کار شما به یک پرینتر یا اسکنر نیاز خواهید داشت.
  5. زمانی که شما مدارک لازم و فرم درخواست مجوز تحصیلی کانادا را آماده کرده و آن‌ها را فرستاده باشید و تمامی هزینه‌های موردنیاز را پرداخته باشید، می‌توانید درخواست تکمیل‌شده خود را در CIC ثبت کنید.
  6. برخی از درخواست دهندگان ممکن است که برای مصاحبه به کنسولگری کانادا و یا دفتر ویزای کانادا در کشور محل اقامت خود دعوت شوند.

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا به‌صورت آنلاین یا به‌صورت کتبی و حضوری در کنسولگری

اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
ویزای تحصیلی بلاروس

– فرم تکمیل‌شده درخواست مجوز تحصیلی کانادا

– اصل نامه پذیرفته شدن از دانشگاه موردنظر در کانادا

– گذرنامه/مدرک مسافرتی معتبر که به شما اجازه خواهد داد تا به کشور محل اقامت خود باز گردید.

– دو عکس 6 در 4 که اخیراً گرفته شده باشد و پشت آن با مشخصات شما یعنی نام و تاریخ تولدتان پر شده باشد

– مدرکی از وضعیت مالی مناسب که نشان دهد شما توانایی پرداخت هزینه‌های دانشگاه و هزینه‌های زندگی در کانادا و همچنین هزینه بازگشت به کشور خود را دارید. میزان این مبلغ به ازای هرسال حداقل 10,000 دلار کانادا خواهد بود.

– مدرک بین‌المللی زبان همانند تافل یا آیلتس و نمره آن‌ها

– گواهی معاینه پزشکی مهاجرتی (IME)

– نامه تشریحی در مورد هدف شما از اقامت در کانادا

– کارت اعتباری برای پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا (هزینه درخواست ویزا یا همان مجوز تحصیلی کانادا 160 دلار کانادا خواهد بود)

نکته: به یاد داشته باشید که اگر به‌صورت آنلاین برای دریافت مجوز تحصیلی کانادا اقدام می‌کنید، باید به یک پرینتر یا اسکنر الکترونیکی دسترسی داشته باشید. اگر به‌صورت کتبی و حضوری درخواست خود را انجام می‌دهید باید از تمامی مدارک گفته‌شده در بالا کپی تهیه کنید. همچنین در طول مصاحبه (اگر به‌صورت آفلاین و حضوری درخواست می‌دهید) شاید از شما درخواست شود که مدارک اضافی دیگری نیز همانند آخرین مدرک تحصیلی و غیره از شما درخواست شود.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می‌باشد و شما با خریداری بلیط هواپیما کانادا و همچنین ویزای تحصیلی کانادا خواهید توانست تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا که در کانادا وجود دارد، ادامه داده و قله‌های موفقیت و ترقی را در این کشور زیبا و دیدنی بپیمایید.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید